Objavte najlepšie pláže Fuerteventury: objavte jej čaro!

Objavte najlepšie pláže Fuerteventury: objavte jej čaro!

Guide

Príďte a objavte najlepšie pláže Fuerteventury, ktoré sú známe po celom svete. Vychutnajte si jej nádhernú krajinu, zlatistý piesok a teplé slnečné lúče. Nájdete tu niekoľko možností, od pokojných pláží, ktoré si môžete užiť s rodinou, cez nedotknuté pláže ďaleko od davov ľudí až po fantastické vlny na surfovanie. Zistite, prečo je pobrežie Fuerteventury na vrchole zoznamu najlepších pláží v Európe.

Najlepšie pláže Fuerteventury

Fuerteventura je druhým najväčším z Kanárskych ostrovov. Jej pobrežie sa tiahne v dĺžke 340 km s viac ako 150 plážami, z ktorých niektoré sú medzinárodne známe. Tu je náš výber najlepších pláží na Fuerteventure, ktorý vám pomôže vybrať si tie, ktoré navštívite počas vašej ďalšej cesty na ostrov.

Pláž El Cotillo

El Cotillo - Fuerteventura Beach (2)

Je to malá pláž na severozápade ostrova Fuerteventura. Tiahne sa v dĺžke 200 metrov s bielym pieskom a príjemnou tyrkysovou vodou. Je chránená skalnými útvarmi, ktoré vytvárajú nádherné zátoky La Concha, Playa de Marfolín a Playa De Los Lagos. Stále sa tu zachovalo nedotknuté prostredie s malým počtom návštevníkov, ktorého hlavnými protagonistami sú surferi. V dedinke El Cotillo nájdete niekoľko obchodov a reštaurácií, kde sa môžete zásobiť a pokračovať v radovánkach.

Popcorn Beach

Vďaka svojmu zvláštnemu vzhľadu sa vždy objavuje v zoznamoch najlepších pláží Fuerteventury. Nachádza sa na severe ostrova a za svoj osobitný názov vďačí piesku, ktorý je zmiešaný s úlomkami koralov, ktoré spolu vytvárajú vzhľad podobný popcornu. Je to odľahlá pláž, ktorá stojí za návštevu pre svoju štruktúru a jedinečné fotografie.

Playa de CofeteCofete Beach Fuerteventura.min

Playa de Cofete sa nachádza na juhozápade ostrova, v divokom prostredí ďaleko od urbanizmu. Voda na tejto pláži je trochu rozbúrená, preto by ste mali pri kúpaní dodržiavať bezpečnostné opatrenia. Prístup na túto pláž je tiež iným druhom dobrodružstva. Musíte prejsť 8 km dlhú prašnú cestu, aby ste sa nakoniec dostali k moru. Čo sa týka turistických zariadení, v blízkosti nájdete len reštauráciu, kde môžete načerpať energiu na ďalšie dobrodružstvo.

Playa del MatorralObjavte najlepšie pláže Fuerteventury: objavte jej čaro!

Nachádza sa v Morro Jable na juhu ostrova. Tiahne sa v dĺžke 4 km s jemným pieskom, niekoľkými dunami a krásnymi palmami. Bola mu udelená Modrá vlajka. Má pokojné vody, ideálne na kúpanie. Má nudistickú zónu s malým bohatstvom, kde si môžete pokojne užívať more. Ponúka ležadlá a slnečníky. Lemuje ho oblasť stánkov, reštaurácií a miest na požičiavanie vodných potrieb. Prenajmite si čln a prejdite sa po mori, aby ste mohli kontemplovať jeho krásu a objavovať druhy, ktoré tu žijú.

Pláž Alzada

La Oliva - FV-1 - Playa del Moro 02 ies

Na severovýchode ostrova Fuerteventura, v prírodnom parku Corralejo, nájdete túto krásnu nedotknutú pláž. Na pláži nie sú žiadne služby ani obchody, preto by ste si mali priniesť vlastné zásoby na celý deň. Navštevujú ju surferi, ktorí radi rozbíjajú vlny a užívajú si nepokojné more Fuerteventury.

SotaventoObjavte najlepšie pláže Fuerteventury: objavte jej čaro!

Vychutnajte si intenzívnu modrú farbu vody, ktorá tvorí pláže Sotavento. Nachádzajú sa na juhovýchode ostrova a tvoria rozsiahlu skupinu pláží La Barca, Risco del Paso, Mirador, Malnombre a Los Canarios. Patria do zoznamu najlepších pláží na Fuerteventure pre svoju tyrkysovú vodu, zlatistý piesok a dokonalé podmienky na vodné športy. Počas prílivu sa tu môžete venovať windsurfingu a kitesurfingu. Na pláži nájdete priateľských inštruktorov, ktorí vás prevedú týmto zábavným športom. Ak teda so surfovaním začínate, toto je ideálne miesto, kde sa ho môžete naučiť.

Pláže Corralejo

Fuerteventura Corralejo (2).min

Na severovýchode ostrova nájdete túto žiarivú zlatistú piesočnatú pláž, ktorá nadväzuje na duny Corralejo. Tiahne sa pozdĺž 9 km pobrežia patriaceho do prírodného parku Corralejo. Návšteva by mala zahŕňať prechádzku po dunách a potom osviežujúce kúpanie v mori. Na tejto pláži nájdete slávny piesok Jable, ktorý sa skladá z čiastočiek erodovaných mušlí.

Playa del Pozo Beach

Nachádza sa severovýchodne od dún Corralejo. Jej plytké vody sú vhodné na kúpanie. Ponúka tiež ideálne podmienky na vodné športy, ako je windsurfing a kitesurfing. Je to tiež pokojné a podmanivé miesto na oddych, leňošenie na piesku a počúvanie šumenia vĺn.

Pláž La Concha"</p

Nachádza sa na ostrovčeku Lobos, na ktorý sa dostanete trajektom z Corralejo. Keď dorazíte na pláž, všimnete si jej pobrežie v tvare polmesiaca, ktoré obmýva božská tyrkysová voda Atlantiku. Bola ocenená Modrou vlajkou, vďaka čomu sa ju oplatí navštíviť. Na opačnej strane ostrova nájdete malú reštauráciu, kde sa podávajú jedny z najlepších rýb na súostroví.

Playa del Águila

Nachádza sa na severozápadnom pobreží ostrova a je ukrytá medzi útesmi. Vzhľadom na svoj ťažký prístup je to osamelá pláž, ktorá neponúka žiadne služby pre kúpajúcich sa. Je široká 600 metrov. Užite si ju počas odlivu, keď je príliv a môžeme vidieť jej žiarivé zlatisté pobrežie. Pri prílive sa pláž stráca. Zaradili sme ju do zoznamu najlepších pláží Fuerteventury pre jej exotickú krajinu s veľkou hodnotou pre turistov.

Pláž Esquinzo

Playa Esquinzo-Butihondom na Fuerteventure, Kanárske ostrovy - 51121882753

Táto pláž sa nachádza na severozápade ostrova a je ukrytá medzi sopečnými skalami. Je ideálna na vychutnávanie si mora na samote. Na druhej strane je fantastickým prostredím pre surferov, ktorí milujú jej vlny a príjemný morský vánok. Hoci v tejto oblasti nenájdete žiadne plážové zariadenia, v okolitých dedinkách nájdete množstvo obchodov a reštaurácií.

Butihondo

Pláž Butihondo - Fuerteventura (2)

Nachádza sa na severe Morro Jable na juhu ostrova. Je to polomestská pláž so štatútom Modrej vlajky a vždy patrí medzi najlepšie pláže Fuerteventury. Tiahne sa v dĺžke 3 kilometrov s niekoľkými rozdelenými zónami. Stredná zóna je určená pre rodiny a nájdete tu niekoľko plážových barov, ležadlá a služby plavčíka. Ponúka aj súkromnejšie zóny na praktizovanie nudizmu. Butihondo je tiež ideálne na praktizovanie niektorých vodných športov, ako je windsurfing, plachtenie a veslovanie.

Playa Blanca

Nachádza sa na východe ostrova Fuerteventura a v blízkosti hlavného mesta ostrova Puerto del Rosario. Je to rodinná pláž, ktorá sa tiahne v dĺžke 1 km. Má plavčíkov a je jednou z najobľúbenejších pláží miestnych obyvateľov, ktorí si chcú oddýchnuť od rutiny. Schádzajú sa tu desiatky surferov zamilovaných do vĺn. Hoci ide o nudistickú pláž, navštevujú ju aj ľudia v plavkách.

Na nádherných plážach Fuerteventury nájdete všetko, čo hľadáte, bez toho aby ste museli opustiť ostrov. Niektoré sú mestské a iné divoké, všetky majú jedinečné čaro. Vychutnajte si príjemné prechádzky pozdĺž pobrežia, pocíťte piesok na nohách a jemné pohladenie vetra na tvári. Majte na pamäti, že sme vymenovali len niektoré z najlepších pláží na Fuerteventure, ale stále ich je oveľa viac, ktoré môžete objaviť. Príďte si vychutnať tento fantastický ostrov a odneste si domov tie najlepšie spomienky z dovolenky.

Pláže v Fuerteventura

Súvisiace články: