Preskúmajte najlepšie pláže Lanzarote: Objavte jeho čaro!

Preskúmajte najlepšie pláže Lanzarote: Objavte jeho čaro!

Guide

Tu je náš zoznam najlepších pláží na Lanzarote, ktorý vám pomôže vybrať si tie, ktoré navštívite počas vašej ďalšej dovolenky. Nájdete tu rôzne pláže pre každý vkus. Príďte si s rodinou a deťmi užiť pokojné vody v mestskom prostredí so všetkými službami. Ak ste milovníkmi extrémnych športov, nájdete tu divoké pláže ideálne na dobrodružstvo.
Najlepšie pláže Lanzarote
Napriek svojmu sopečnému pôvodu má Lanzarote viac zlatistých piesočnatých pláží ako tmavých. Je to na rozdiel od susedných ostrovov Fuerteventura a Tenerife, kde prevládajú brehy zo štrku a sopečných hornín. Teraz vám ponúkame nášho sprievodcu po plážach Lanzarote s najvyšším hodnotením medzi turistami.

Pláž Playa de Papagayo

"<br Nachádza sa na juhu Lanzarote a je jedným z najznámejších na ostrove. Patrí do prírodnej pamiatky Los Ajaches. Je to vlastne dlhá pláž, ktorú tvorí niekoľko úsekov pobrežia oddelených skalami. Vyznačuje sa nádherným zlatistým pieskom a krištáľovo čistou vodou, ktorá je ideálna na šnorchlovanie a skúmanie morského dna. Iba na hlavnej pláži sa nachádza plážový bar s dobrým jedlom. Ak si chcete vychutnať zvyšok zátok, mali by ste si pripraviť zásoby. V týchto oblastiach je povolený aj nudizmus a naturizmus.

Playa Chica beach

Lanzarote Playa Chica

Známa aj pod názvom Pila de La Barrilla sa tiahne v dĺžke 100 metrov. Nachádza sa na juhovýchodnom pobreží ostrova a napriek svojej malej rozlohe patrí medzi najobľúbenejšie. Vďaka skalám na pobreží je chránená pred vlnami, čo z nej robí pokojné prostredie na kúpanie a šnorchlovanie.

Pláž Famara

playa de famara lanzarote

Nachádza sa na severozápadnom pobreží ostrova a je lemovaná impozantnými útesmi. Je to pláž pre tých, ktorí si chcú užiť more mimo turistických centier. Vyznačuje sa krásnym zlatistým pieskom posiatym skalami. Tiahne sa v dĺžke 6 km, kde je dostatok miesta pre každého. Je to jedna z najlepších pláží na Lanzarote, kde môžete praktizovať nudizmus a cítiť more na každom centimetri svojej pokožky. Vďaka drsnému vetru je vysnívaným rajom pre surferov. Príďte sa sem venovať surfovaniu, kitesurfingu, windsurfingu a bodyboardingu.

Pláž Flamenco

Nachádza sa na juhu ostrova. Vyznačuje sa veľmi svetlým bielym pieskom, vďaka ktorému je výnimočne krásny. Tiahne sa v dĺžke 200 metrov a je ideálny na výlet s rodinou a deťmi. Je chránená vlnolamami, takže tu nájdete pokojné vody na kúpanie a pokojné vychutnávanie si mora. Môžete si ľahnúť a obdivovať more a opaľovať sa na teplom piesku alebo relaxovať a čítať si knihu pod palmou. Je to tiež ideálne prostredie na šnorchlovanie a potápanie. Ponúka parkovisko, reštaurácie, ležadlá, slnečníky, sprchy a toalety. Promenáda nadväzuje na obchody, bary a reštaurácie.

Playa de las Conchas

"</p

Ak chcete navštíviť zachovalú nedotknutú pláž, mali by ste sem prísť. Nie je však ľahko dostupná. Najprv sa musíte plaviť trajektom, aby ste sa dostali na ostrovček La Graciosa. Po vystúpení na pevninu sa musíte vydať na 45-minútový prechod, aby ste sa konečne dostali do raja. Nájdete tu nádherné a prirodzené prostredie tyrkysovej vody nad zlatým pieskom, skutočný poklad v mori. Buďte však opatrní, nie sú tu plavčíci a voda je často rozbúrená, čo vytvára silné vlny. Je to ideálna pláž pre páry a milovníkov naturizmu.

Bielý Caleton

 

Na severe v prírodnej pamiatke Volcán de la Corona nájdeme túto krásnu pláž s veľmi bielym pieskom a tmavými skalami, ktoré vytvárajú kontrast. Tiahne sa v dĺžke 500 metrov, v ktorých sa vytvárajú nádherné prírodné bazény s pokojnou plytkou vodou. Nudizmus je tu povolený, ale kombinuje sa s ľuďmi, ktorí sa radšej obliekajú.

Playa Honda beach

 

Nachádza sa vedľa letiska Arrecife. Je bežné vidieť turistov, ktorí z pláže pozorujú lietadlá ďalekohľadom. Je to krásna pláž ďaleko od mestských oblastí pre úplný pôžitok jej návštevníkov. Na promenáde nájdete množstvo podnikov, kde sa môžete najesť vynikajúcich kanárskych jedál.

Playa de las MujeresLanzarote Beach Playa Mujeres.min

Je to jedna z najlepších pláží Lanzarote a nachádza sa v prírodnom chránenom parku Los Ajaches. Tiahne sa v dĺžke 500 metrov jemného zlatého piesku s pokojnou vodou ideálnou na šnorchlovanie. Je to pláž ďaleko od davov a nemá plážový servis, takže by ste si mali priniesť všetko, čo potrebujete na vychutnanie si mora a jedla. Je to tiež pláž, na ktorej je povolený nudizmus.

Pláž La Francesa

Táto pláž La Graciosa sa skladá z dvoch úsekov chránených dunami a sopečnými skalami. Má pokojné vody ideálne na kúpanie. Má aj kotvisko, na ktoré pripláva niekoľko lodí s turistami, aby tu strávili deň. Dostanete sa sem pešo z Caleta de Sebo po chodníku, ktorého prechod trvá 45 minút.

Pláž Los Pocillos

PuertoDelCarmen-Playa Pocillos

Piesok tejto pláže je trochu zvláštny, má zvláštny žltý odtieň, ale je rovnako krásny a príťažlivý ako susedné pláže. Vďaka svojej modrej a plytkej vode, ktorá je ideálna na kúpanie, má ocenenie Modrá vlajka. Má tiež vynikajúce plážové služby, a preto je taká obľúbená. Pozdĺž promenády nájdete reštaurácie, bary a obchody.

Pláž Jablillo

 

 

Nachádza sa na východe ostrova a je to ďalšia z bielych piesočnatých pláží posiatych tmavými skalami. Tiahne sa v dĺžke 350 metrov a je jednou z najlepších pláží na Lanzarote, na ktorú sa môžete vybrať s celou rodinou. Jednou z výhod jej skál je, že ju chránia pred vlnami a vytvárajú plytké lagúny pre plavcov a začínajúcich potápačov. Bola ocenená Modrou vlajkou za kvalitu vody a dostupné služby (ležadlá a slnečníky, plavčíci, sprchy a toalety). Promenáda ho spája s reštauráciami, barmi a obchodmi.

Playa del Charco de los Clicos

 

V tejto prírodnej lokalite prevláda sopečná krajina. Tvorí ju tmavý piesok v kontraste s červenou farbou útesov. Okrem toho si udržiava zvláštnu zelenú lagúnu vďaka prítomnosti rias. Nie je to obľúbená pláž na kúpanie pre turistov, ale napriek tomu je to očarujúca krajina, ktorú sa oplatí navštíviť a zachytiť na fotografiách.

Playa del Reducto

 

Nachádza sa v meste Arrecife a tvorí ho biely piesok a modré more, ktoré s jemným kolísaním obmýva pobrežie. Vďaka útesom pri pobreží má malé vlnobitie, čo z neho robí skvelé prírodné kúpalisko bezpečné pre deti. Na promenáde nájdete niekoľko barov a reštaurácií, kde si môžete vychutnať kanárske chute vo dne i v noci.

Uviedli sme zoznam najlepších pláží na Lanzarote, kde sa môžete kúpať a užívať si more. Ako vidíte, pobrežie tohto skvelého ostrova ponúka skutočný raj dokonalých pláží a dobrého počasia. Vítaní sú tu všetci, rodiny na letnej dovolenke, dobrodruhovia hľadajúci nové zážitky alebo naturisti, ktorí si chcú bez ostychu užívať more. Pripomíname vám, aby ste si užívali prírodu bez toho, aby ste ju rušili alebo po sebe zanechávali odpad.

Pláže v Lanzarote

Súvisiace články: