Map of Tenerife, Canary Islands. Vector elevation map of island. Generated conceptual surface relief map. Detailed geographic elegant landscape scheme. Topographic outline poster.

Tenerife, ostrov, který má všechno

Tenerife na vás čeká, aby vám nabídlo různé vjemy a skvělé zážitky. Je to největší ostrov Kanárského souostroví ve Španělsku a oblíbený cíl mnoha turistů. Hlavní turistická centra Tenerife se nacházejí na jihu ostrova. Má dvě hlavní letiště, která ho spojují s pevninou a zbytkem světa.

Tenerife je ideálním místem pro dovolenou. Zde jsou uvedeny některé z rysů, díky nimž je tak atraktivní pro turisty z celého světa, zejména ze Spojeného království, Španělska, Německa, Francie, Nizozemska a Irska.

Letní počasí po většinu rokuPlaya Troya - Costa Adeje Beach (11)

Tenerife je jednou z evropských destinací s největším počtem slunečných dní v roce bez velmi prudkých změn mezi ročními obdobími. Průměrná teplota v průběhu celého roku je 23º Celsia. Zapomeňte na zimní chlad a procházejte se v letním oblečení a sandálech za jasného slunečního svitu.

Proto sem přijíždějí turisté po celý rok. Nejčastějšími návštěvníky jsou v tomto období Evropané prchající před chladem v prosinci, lednu a únoru. Od května do října pokračuje dobré počasí a jsou zde příznivé ceny ubytování a služeb.

Slunečné pláže Tenerifeplaya de las teresitas - santa cruz de tenerife

Odpočívejte na písku a pozorujte klidné moře, které se vzdouvá na obzoru. Pláže se zlatavým pískem a klidnou vodou se nacházejí v blízkosti městských center. Jedinečné kouzlo mají i pláže s tmavým pískem, které jsou produktem sopečné činnosti a nabízejí stejné možnosti užívání si moře a vodních sportů.

Zveme vás k návštěvě pláží El Médano, Playa de Las Américas, Los Cristianos, Camisón, Fañabé, Torviscas a El Duque. Tyto pláže se nacházejí v blízkosti promenády, která je spojuje s obchody, hotely a restauracemi. Nejoblíbenější pláže s vulkanickým pískem jsou Playa Jardín obklopená květinami, Los Guíos, Playa de Benijo a Bollullo. Před návštěvou tenerifských pláží byste si měli nechat dobře poradit a informovat se o jejich poloze, dostupnosti služeb a kvalitě vody ke koupání.

El Teide a jeho sopečná krajinabus excursions costa adeje

Vystoupejte na vrchol impozantní hory Teide, nejvyššího vrcholu Španělska. Jedná se o starobylou sopku, která se tyčí do výšky přes 3700 metrů a je třetí nejvyšší na světě. Z jejího vrcholu je vidět celý ostrov Tenerife a sousední ostrovy Kanárského souostroví. Je součástí národního parku Teide, který byl v zájmu zachování biologické rozmanitosti a úchvatné krajiny prohlášen za světové přírodní dědictví.

Hory, údolí a útesyAnaga Tenerife

Kromě národního parku Teide se na Tenerife nacházejí různé oblasti s bohatou vegetací v údolích a horách. Macizo de Anaga je hornatá oblast na severovýchodě ostrova, která byla vyhlášena biosférickou rezervací, protože se zde nachází největší počet endemických druhů ve Španělsku. Navštívit byste měli také venkovský park Teno, který je stále nedotčený a je biotopem mnoha druhů.

Tato příroda slouží také jako základna pro některé venkovské oblasti, které žijí v souladu s životním prostředím a zabývají se zemědělstvím a chovem dobytka. Jednou z těchto vesnic je Masca, jedna z nejkrásnějších vesnic na Tenerife. Další vesnicí, kterou byste měli navštívit, je Taganana ve venkovském parku Anaga, která se nachází na severu a je obklopena krásnými plážemi. Objednejte si zájezd a poznejte tato a další místa na Tenerife, která vás uchvátí.

Útesy Los GigantesPlaya los gigantes tenerife

Jedná se o jednu z nejpozoruhodnějších přírodních podívaných na Tenerife. Útesy obrů se nacházejí ve venkovském parku Teno. Jsou to kolosální stěny ze sopečných hornin, které se zvedají z pobřeží. Můžete si je prohlédnout ze vzduchu, z vody, z pláže i z různých vyhlídek. Mají vlastní pláž známou jako Playa de los Guíos s tmavým pískem a veškerým servisem pro koupající se.

Města a městečka plná historie

Objevte historii Tenerife z jeho vesniček s kamennými a polními cestami. Navštivte různá historická centra ostrova, která dodnes uchovávají mnoho z umění, náboženství a kultury minulých epoch.

Navštivte San Cristóbal de La Laguna, vzorové město v koloniálním stylu. Bylo prohlášeno za světové kulturní dědictví, protože si zachovalo téměř nezměněný půdorys jako v 15. století. Dalším půvabným městem je Icod de los Vinos, kde se kromě kulturního bohatství nachází i nejdéle žijící dračí strom na světě, známý jako Drago Milenario.

La Laguna - Tenerife North (9).min

Garachico je další vesnice s historií, která na vás dnes čeká svým starým stylem, který připomíná život v 18. století. Nesmíme však zapomenout ani na hlavní město Santa Cruz de Tenerife, kde se snoubí moderní styl s koloniální architekturou.

visit Garachico Tenerife

Karnevaly plné radosti a barevTenerife Carnival (6)

Věděli jste, že karneval na Tenerife se těší velkému významu po celém světě? Pro svou velkolepost a radost z oslav byl vyhlášen festivalem mezinárodního turistického zájmu. Přijeďte navštívit jeden z nejlepších karnevalů na světě, jehož příprava trvá celý rok. Zapomeňte na smutek a únavu, užijte si největší festival na ostrově s hudbou, tancem a spoustou barev v ulicích.

Gastronomie a vína Tenerife

ochutnávka vinné révy v tenerfe (3)

Najdete zde širokou nabídku pokrmů a mnoho chutí, místních i dovážených surovin. Vychutnejte si vynikající maso, čerstvé ryby, sýry a různé dezerty. „Guachinches“ jsou skromné podniky, kde si můžete pochutnat na oblíbených pokrmech tohoto regionu. Navštívit byste měli také luxusní restaurace, některé s michelinskými hvězdami.

Zvláštní zmínku bychom rádi věnovali tenerifským vínům, vyráběným s láskou, pečlivými metodami a vybraným ovocem. Říká se, že William Shakespeare se inspiroval jejich chutí a dokonce se o nich zmínil ve svých hrách. Objednejte si prohlídky s průvodcem a poznejte vinařství zblízka, seznamte se s procesem výroby vína a vychutnejte si krásnou degustaci.

Vynikající nabídky ubytování

Tenerife nabízí exkluzivní i skromnější místa se vším, co potřebujete k odpočinku a načerpání sil na další den. Najdete zde různé možnosti, které vyhoví každému vkusu. Vybírejte z hotelů, resortů, bytů, rekreačních domů a dokonce i kempů, kde se můžete spojit s přírodou.

Playa del Duque Costa Adeje Hotel El Duque

Nejčastěji doporučované aktivity pro zpříjemnění dovolené na Tenerife

Seznam aktivit, kterými si můžete užít dovolenou na Tenerife, je nekonečný, takže by bylo nemožné se nudit. Zde jsou ty nejlepší volnočasové a zábavné aktivity, které ostrov nabízí.

Pozorování velryb a delfínů v jejich přirozeném prostředí

Tenerife, ostrov, který má všechno

Tenerife je jedním z mála míst na světě, kde můžeme pozorovat delfíny a velryby v blízkosti pobřeží. Vody mezi Tenerife a ostrovem La Gomera jsou útočištěm různých druhů, například delfínů skákavých a velryb pilotních. Tato část moře je také součástí migrační trasy dalších druhů, jako jsou vorvani, plejtváci, delfíni obecní a dokonce i kosatky. Abyste si mohli tuto podívanou vychutnat, musíte si pronajmout loď, na které si budete moci pořídit fotografie a záznamy.

Navštivte zábavní parky

Siam Park, Vodní park na jihu Tenerife

Užijte si velkolepé parky plné zábavy, představení a atrakcí pro děti i dospělé. Čeká na vás Jungle Park se spoustou zvířat, vegetace a ptačích show. Dalším parkem, který musíte navštívit, je Loro Parque s velkou zoologickou zahradou a různými aktivitami.

Loro Parque Tenerife s dopravou

Na druhou stranu se můžete pobavit ve fantastických vodních parcích na Tenerife. Jedním z nejoblíbenějších mezi návštěvníky je Siam Park pro svou velikost a extrémní atrakce. Jeden den byste si měli vyhradit také na návštěvu Aqualandu se skvělými bazény a skluzavkami.

Plavání a vodní sporty

potápění na jihu tenerife

Zaplavte si s pestrobarevnými rybami na mořském dně ze sopečných hornin a objevte tajemství mořského dna. Zúčastněte se adrenalinových vodních sportů, jako je surfování, jízda na vodním skútru, jízda na kajaku a šnorchlování.

Vyplujte na oblohu

Sunset & Star Observation in Tenerife (1)

Hora Teide má ideální podmínky pro pozorování hvězd. V blízkosti jejího vrcholu se nachází observatoř Teide, která je věnována pozorování Slunce a robotické astronomii a disponuje velkým počtem slunečních a nočních dalekohledů. Odtud můžete pozorovat Měsíc s jeho krátery a noční oblohu s miliony hvězd.

Star Gazing Fuerteventura.min (2)

Procházky a jízda na kole

Soukromý treking Teide s Permision (3)

Vychutnejte si krásu svěží krajiny, nádhernou flóru, která zdobí ostrov, a příjemné zvuky přírody. Projděte se mezi emblematickými stezkami s fantastickými výhledy. Najdete zde různé trasy vedoucí roklinami a deštnými pralesy, z nichž nejoblíbenější jsou ty v Národním parku Teide. Lesní krajinou ostrova se můžete projet také na kole. Tenerife si jako tréninkovou základnu vybírá mnoho cyklistů z celého světa.

Hrajte golf

golf hraje tenerife

 

Tenerife je známé jako ráj pro milovníky golfu. Nachází se zde několik golfových hřišť navržených profesionály. Odpalujte vedle nádherného výhledu na Teide a impozantní Atlantický oceán.golf tenerife

Obchody a spousta obchodů

tenerife-shopping.min.min

Ve vnitrozemí ostrova najdete mnoho míst, kde se můžete napít, dát si výborné jídlo v restauracích a na terasách s výhledem na moře. Najdete zde také spoustu obchodů, kde si můžete koupit oblečení a suvenýry, které si odvezete domů.

Jak vidíte, Tenerife je dokonalou dovolenkovou destinací. Spojte se s přírodou, užívejte si moře a procházejte se přírodními scenériemi a koloniálními městy. Odpojte se od svých povinností a přijeďte si užít vše, co Tenerife nabízí.

Locations: