Things to do in Playa de las Americas

Informace o Playa de las Américas, kompletní průvodce

Na jihu ostrova Tenerife leží Playa de las Americas, dokonalé prázdninové letovisko. Nabízí širokou škálu služeb, vynikající hotely, dobrou gastronomii a krásné přírodní prostory. Má také příjemné klima, které vám umožní užívat si moře a slunce po celý rok. Užijte si jeho fantastickou stejnojmennou pláž, která na vás čeká se zlatavým pískem a křišťálově čistou vodou.

Toto město je také známé svou živou atmosférou, zejména v noci. Najdete zde různé možnosti trávení volného času a zábavy, abyste se mohli dobře bavit, aniž byste museli jezdit jinam. V tomto článku vám představíme vše, co vám Playa de las Américas nabízí, abyste si užili dovolenou.

Kde se Playa de las Américas nachází

Na slunném ostrově Tenerife, konkrétně mezi obcemi Adeje a Arona, se nachází Playa de Las Americas. Nachází se v sousedství letovisek Costa Adeje a Los Cristianos. V blízkosti pobřeží najdete spoustu parkovacích míst, takže je velmi snadné nechat auto a jít si užívat na pláž. V blízkosti pláže je také mnoho autobusových zastávek, které ji spojují se zbytkem ostrova.

Pláž Ameriky

Informace o Playa de las Américas, kompletní průvodce

Pláž Las Américas se skládá ze čtyř umělých pláží oddělených hrázemi (Tierra Negra, El Bobo, Las Américas a Troya), které nemohou závidět krásným plážím v Karibiku. Byly vybudovány z písku přivezeného ze Sahary, aby se obnovila krása pláží se zlatavým pískem. Největší pláží komplexu je Playa de Troya, zatímco Las Americas je nejoblíbenější.

Tato 1 km dlouhá pláž byla oceněna Modrou vlajkou, což znamená, že má veškerý servis pro pohodlí koupajících se. Nabízí lehátka, slunečníky, sprchy, plavčíky a záchranáře. Stejně jako snadný přístup k různým restauracím, kavárnám a barům.

Vodní sporty

Parascending v Tenerife South

V Playa de las Americas se můžete věnovat parascendingu, jízdě na vodních skútrech, vodnímu lyžování, surfování, windsurfingu, jízdě na kajaku a dalším aktivitám.

Pro zkušené potápěče jsou pobřeží na jihu Tenerife rájem pro koupání. Pokud jste to však ještě nikdy nedělali, najdete zde různé potápěčské školy, které vás při vašich prvních pokusech provedou. Pokud se nechcete pouštět do mořských hlubin, budete mít možnost věnovat se také šnorchlování. Vychutnejte si podmořský život a neuvěřitelnou biologickou rozmanitost mořského dna Tenerife.

potápění na jihu tenerife

Pozorování kytovců v jejich přirozeném prostředí

Informace o Playa de las Américas, kompletní průvodce

Vody u jižního pobřeží Tenerife jsou útočištěm různých mořských druhů. Nezřídka zde můžete spatřit delfíny, velryby a další kytovce, jak si volně plavou v zátoce. Stačí si najmout loď na pozorování velryb a delfínů, vzít si fotoaparát a počkat, až se savci objeví ve vodě, a vychutnat si jejich kouzlo.

Noční atmosféra

Informace o Playa de las Américas, kompletní průvodce

Noční život v tomto městě je jednou z jeho největších atrakcí. Večírky se během noci nikdy nezastaví a někdy trvají až do druhého dne. Pokud máte chuť se bavit, měli byste navštívit Las Verónicas, oblast plnou nočních klubů, barů, obchodů a restaurací se slavnostním duchem a noční otevírací dobou.

Výlety do národního parku Teide

Soukromý výlet do Teide (2)

Pokud jste ubytováni v Playa de las Americas, neměli byste si nechat ujít příležitost pokochat se sopečnou krajinou v okolí hory Teide. Pokud vystoupáte na vrchol, budete mít celý ostrov u nohou a za příznivého počasí budete moci spatřit i sousední ostrovy. Na vrchol můžete vystoupat po pěší stezce nebo lanovkou, která vás na něj vyveze během několika minut.

Siam Park

.
Siam Park, Vodní park na jihu Tenerife

Jedná se o úžasný zábavní park vzdálený pouhých 5 minut od Playa de las Americas. Pro turisty, kteří se zdržují na jihu Tenerife, je nepostradatelný. Má thajskou tematiku a je považován za jeden z nejlepších zábavních parků na světě. V jeho areálu najdete různé vodní atrakce pro všechny věkové kategorie. Má obří skluzavky a extrémní atrakce pro ty nejodvážnější.

Zahrajte si golf

golf hraje tenerife

Fanoušci tohoto sportu si ho mohou i nadále užívat, aniž by museli opustit Playa de las Americas. Najdete zde nádherné 18jamkové hřiště s krásným výhledem na oceán. Udělejte si dokonalý švih nad zelenými poli s horami v pozadí.

Ubytování a stravování v Playa de las Americas

Playa del Duque Costa Adeje Hotel El Duque

V Playa de las Americas se nachází velké množství hotelů a bytů s veškerým vybavením. Je zde také mnoho restaurací, barů a teras, kde si můžete dát zmrzlinu nebo lahodný koktejl.

ochutnávka vinné révy v tenerfe (3)

Restaurace podél pobřeží nabízejí vynikající ostrovní jídla s autentickými chutěmi. Vychutnejte si čerstvé ryby z Atlantiku, tradiční brambory s omáčkou mojo nebo proslulé tenerifské sýry. Najdete zde tolik míst, kolik je zde chutí. Vybírat můžete z čínské, japonské, španělské, anglické, německé, irské, francouzské, italské a samozřejmě kanárské kuchyně. Najíst se můžete také v „Guachinches“ s místními potravinami za dobré ceny. Ať už hledáte cokoli, najdete to.

Přijeďte s rodinou do Playa de las Américas a zažijte nezapomenutelné zážitky. Užijte si jeho fantastické pláže a letní atmosféru. Připravte si zavazadla a přijeďte do jednoho z nejkompletnějších turistických center na ostrově. Vyzkoušejte si různé vodní sporty, ochutnejte dobré kanárské jídlo a užijte si dlouhé noci plné zábavy.

Locations: