Map of Tenerife, Canary Islands. Vector elevation map of island. Generated conceptual surface relief map. Detailed geographic elegant landscape scheme. Topographic outline poster.

Tenerife, ostrov, ktorý má všetko

Tenerife na vás čaká, aby vám ponúklo rôzne pocity a skvelé zážitky. Je to najväčší ostrov Kanárskeho súostrovia v Španielsku a obľúbený cieľ mnohých turistov. Hlavné turistické centrá Tenerife sa nachádzajú na juhu ostrova. Má dve hlavné letiská, ktoré ho spájajú s pevninou a zvyškom sveta.

Tenerife je ideálnou dovolenkovou destináciou. Tu sú niektoré z vlastností, ktoré ho robia takým atraktívnym pre turistov z celého sveta, najmä zo Spojeného kráľovstva, Španielska, Nemecka, Francúzska, Holandska a Írska.

Letné počasie po väčšinu rokaPlaya Troya - Costa Adeje Beach (11)

Tenerife je jednou z európskych destinácií s najväčším počtom slnečných dní v roku bez veľmi prudkých zmien medzi ročnými obdobiami. Priemerná teplota počas celého roka je 23º Celsia. Zabudnite na zimný chlad, prechádzajte sa v letnom oblečení a sandáloch v jasných slnečných lúčoch.

Práve preto sem prichádzajú turisti po celý rok. Európania utekajúci pred chladom v decembri, januári a februári sú v tomto období najčastejšími návštevníkmi. Od mája do októbra pokračuje dobré počasie a sú tu dobré ceny za ubytovanie a služby.

Slnečné pláže Tenerifeplaya de las teresitas - santa cruz de tenerife

Leňošte na piesku a sledujte pokojné more, ktoré sa stráca na obzore. Pláže so zlatistým pieskom a pokojnou vodou sa nachádzajú v blízkosti mestských centier. Jedinečné čaro majú aj tmavé piesočnaté pláže, ktoré sú produktom sopečnej činnosti a ponúkajú rovnaké možnosti na vychutnávanie si mora a vodných športov.

Pozývame vás na pláže El Médano, Playa de Las Américas, Los Cristianos, Camisón, Fañabé, Torviscas a El Duque. Tieto pláže sa nachádzajú v blízkosti promenády, ktorá spája obchody, hotely a reštaurácie. Najobľúbenejšie pláže s vulkanickým pieskom sú Playa Jardín obklopená kvetmi, Los Guíos, Playa de Benijo a Bollullo. Pred návštevou pláží na Tenerife by ste si mali nechať dobre poradiť a zistiť ich polohu, dostupnosť služieb a kvalitu vody na kúpanie.

El Teide a jeho sopečná krajina

bus excursions costa adeje

Vystúpte na vrchol impozantnej hory Teide, najvyššieho vrchu Španielska. Je to starobylá sopka, ktorá sa týči do výšky viac ako 3 700 metrov a je tretia najvyššia na svete. Z jej vrcholu môžete vidieť celý ostrov Tenerife a susedné ostrovy Kanárskeho súostrovia. Je súčasťou Národného parku Teide, ktorý bol vyhlásený za svetové prírodné dedičstvo, aby sa zachovala jeho biodiverzita a úchvatná krajina.

Hory, údolia a útesy

Anaga Tenerife

Okrem národného parku Teide sa na Tenerife nachádzajú rôzne oblasti bohaté na vegetáciu v údoliach a horách. Macizo de Anaga je hornatá oblasť na severovýchode ostrova, ktorá bola vyhlásená za biosférickú rezerváciu, pretože je domovom najväčšieho počtu endemických druhov v Španielsku. Navštíviť by ste mali aj vidiecky park Teno, ktorý je stále nedotknutý a je biotopom mnohých druhov.

Toto prírodné prostredie slúži aj ako základňa pre niektoré vidiecke oblasti, ktoré žijú v harmónii s prostredím a pracujú v poľnohospodárstve a chove dobytka. Jednou z týchto dedín je Masca, jedna z najkrajších dedín na Tenerife. Ďalšou dedinou, ktorú by ste mali navštíviť, je Taganana vo vidieckom parku Anaga, ktorá sa nachádza na severe a je obklopená krásnymi plážami. Rezervujte si zájazd a spoznajte tieto a ďalšie miesta na Tenerife, ktoré vás očaria.

Útesy Los Gigantes

Playa los gigantes tenerife

Toto je jedno z najpozoruhodnejších prírodných divadiel na Tenerife. Útesy obrov sa nachádzajú vo vidieckom parku Teno. Sú to kolosálne steny sopečnej horniny, ktoré sa dvíhajú z pobrežia. Môžete ich vidieť zo vzduchu, z vody, z pláže a z rôznych vyhliadkových bodov. Majú vlastnú pláž známu ako Playa de los Guíos s tmavým pieskom a všetkými službami pre kúpajúcich sa.

Mestá a mestečká plné histórie

Objavte históriu Tenerife z jeho dediniek s kamennými a poľnými cestami. Navštívte rôzne historické centrá ostrova, ktoré si stále zachovávajú veľa z umenia, náboženstva a kultúry minulých období.

Navštívte San Cristóbal de La Laguna, vzorové mesto v koloniálnom štýle. Bolo vyhlásené za svetové dedičstvo, pretože si zachovalo takmer nezmenený pôdorys ako v 15. storočí. Icod de los Vinos je ďalšie pôvabné mestečko, v ktorom sa okrem kultúrneho bohatstva nachádza aj najdlhšie žijúci dračí strom na svete, známy ako Drago Milenario.

La Laguna - Tenerife North (9).min

Garachico je ďalšia dedina s históriou, ktorá na vás dnes čaká svojím starým štýlom, ktorý pripomína život v 18. storočí. Nemôžeme však zabudnúť ani na hlavné mesto Santa Cruz de Tenerife, kde sa moderný štýl snúbi s koloniálnou architektúrou.

visit Garachico Tenerife

Karnevaly plné radosti a farieb

Tenerife Carnival (6)

Vedeli ste, že karneval na Tenerife sa teší veľkému významu na celom svete? Pre svoju veľkoleposť a radosť z osláv bol vyhlásený za festival medzinárodného turistického záujmu. Navštívte jeden z najlepších karnevalov na svete, ktorého príprava trvá celý rok. Zabudnite na smútok a únavu, užite si najväčší festival na ostrove s hudbou, tancom a množstvom farieb v uliciach.

Gastronómia a vína Tenerife

ochutnávka viniča v tenerfe (3)

Nájdete tu širokú škálu jedál a množstvo chutí, miestnych a dovážaných surovín. Vychutnajte si chutné mäso, čerstvé ryby, syry a rôzne dezerty. „Guachinches“ sú skromné podniky, v ktorých si môžete vychutnať obľúbené jedlá tohto regiónu. Navštíviť by ste mali aj luxusné reštaurácie, niektoré s michelinskými hviezdičkami.

Osobitne by sme chceli spomenúť vína z Tenerife, ktoré sa vyrábajú s láskou, starostlivými metódami a vybraným ovocím. Hovorí sa, že William Shakespeare sa inšpiroval ich chuťou a dokonca ich spomenul vo svojich hrách. Objednajte si prehliadky so sprievodcom, aby ste sa mohli zblízka zoznámiť s vinárstvami, dozvedieť sa o procese výroby vína a vychutnať si príjemnú ochutnávku.

Vynikajúce ponuky ubytovania

Tenerife ponúka exkluzívne aj skromnejšie miesta, všetky so všetkým, čo potrebujete na odpočinok a načerpanie energie na ďalší deň. Nájdete tu rôzne možnosti, ktoré vyhovujú každému vkusu. Vyberte si z hotelov, rezortov, bytov, rekreačných domov a dokonca aj kempov, aby ste sa spojili s prírodou.

Playa del Duque Costa Adeje Hotel El Duque

Najodporúčanejšie aktivity na spríjemnenie dovolenky na Tenerife

Zoznam aktivít, ktoré si môžete užiť na dovolenke na Tenerife, je nekonečný, takže by bolo nemožné sa nudiť. Tu sú najlepšie voľnočasové a zábavné aktivity, ktoré ostrov ponúka.

Pozorovanie veľrýb a delfínov v ich prirodzenom prostredí

Tenerife, ostrov, ktorý má všetko

Tenerife je jedným z mála miest na svete, kde môžeme vidieť delfíny a veľryby v blízkosti pobrežia. Vody medzi Tenerife a ostrovom La Gomera sú útočiskom rôznych druhov, ako sú delfíny skákavé a veľryby pilotné. Táto časť mora je tiež súčasťou migračnej trasy ďalších druhov, ako sú vorvaňovce, veľryby pilotné, delfíny obyčajné a dokonca aj kosatky. Ak si chcete vychutnať toto divadlo, musíte si prenajať loď, budete si môcť urobiť fotografie a záznamy.

Navštívte zábavné parky

Siam Park, Vodný park na juhu Tenerife

Užite si veľkolepé parky plné zábavy, predstavení a atrakcií pre deti aj dospelých. Čaká na vás Jungle Park s množstvom zvierat, vegetácie a vtáčích predstavení. Ďalší park, ktorý musíte vidieť, je Loro Parque s veľkou zoologickou záhradou a rôznymi aktivitami.

Loro Parque Tenerife s dopravou

Na druhej strane sa môžete zabaviť vo fantastických vodných parkoch na Tenerife. Jedným z obľúbených medzi návštevníkmi je Siam Park pre svoju veľkosť a extrémne atrakcie. Jeden deň by ste si mali vyhradiť aj na návštevu Aqualandu so skvelými bazénmi a šmykľavkami.

Plavanie a vodné športy

potápanie na juhu tenerife

Zaplávajte si s pestrofarebnými rybami na morskom dne zo sopečných hornín a objavte tajomstvá morského dna. Zúčastnite sa na adrenalínových vodných športoch, ako je surfovanie, jazda na vodných skútroch, jazda na kajaku a šnorchlovanie.

Vzhliadnite pevninu

Sunset & Star Observation in Tenerife (1)

Hora Teide má ideálne podmienky na pozorovanie hviezd. Neďaleko jej vrcholu sa nachádza observatórium Teide, ktoré je určené na pozorovanie Slnka a robotickú astronómiu, s veľkým počtom slnečných a nočných teleskopov. Odtiaľ môžete pozorovať Mesiac s jeho krátermi a nočnú oblohu s miliónmi hviezd.

Star Gazing Fuerteventura.min (2)

Prechádzky a cyklistika

Private Trekking Teide with Permision (3)

Vychutnajte si krásu sviežej krajiny, nádhernú flóru, ktorá zdobí ostrov, a príjemné zvuky prírody. Prejdite sa medzi symbolickými chodníkmi s fantastickými výhľadmi. Nájdete tu rôzne trasy vedúce roklinami a dažďovými pralesmi, z ktorých najobľúbenejšie sú tie v Národnom parku Teide. Lesnou krajinou ostrova môžete prechádzať aj na bicykli. Mnohí cyklisti z celého sveta si Tenerife vyberajú ako tréningové miesto.

Hrajte golf

golf playing tenerife

Tenerife je známe ako raj pre milovníkov golfu. Nachádza sa tu niekoľko golfových ihrísk navrhnutých profesionálmi. Odpalte si vedľa nádherného výhľadu na Teide a impozantný Atlantický oceán.golf tenerife

Obchody a množstvo obchodov

tenerife-shopping.min.min

Vo vnútrozemí ostrova nájdete mnoho miest, kde si môžete dať drink, zjesť chutné jedlo v reštauráciách a na terasách s výhľadom na more. Nájdete tu aj množstvo obchodov, kde si môžete kúpiť oblečenie a suveníry, ktoré si môžete vziať domov.

Ako vidíte, Tenerife je ideálnou dovolenkovou destináciou. Spojte sa s prírodou, vychutnávajte si more a prechádzajte sa po prírodných scenériách a koloniálnych mestách. Odpojte sa od svojich povinností a príďte si užiť všetko, čo Tenerife ponúka.

Locations: