day trips in costa adeje

Informácie pre turistov o Costa Adeje, kompletný sprievodca

Costa Adeje je jedno z najvýznamnejších turistických stredísk na Tenerife, známe svojimi plážami, rôznymi možnosťami trávenia voľného času a dobrou klímou. Vďaka viac ako 300 slnečným dňom v roku je Costa Adeje ideálnym miestom na praktizovanie vodných športov, opaľovanie a užívanie si mora a pláže. Táto časť Tenerife má modernú hotelovú ponuku a mnoho nákupných centier. Nachádza sa tu množstvo obchodov medzinárodných značiek, v ktorých sa prejavuje pôvab a dobrý vkus.

Toto mesto sa nachádza na juhu Tenerife, v oblasti s najlepšími plážami na ostrove a dokonca aj na celom Kanárskom súostroví. Je tu všetko, čo potrebujete na dovolenku snov. Nižšie nájdete informácie o tom, čo môžete robiť v Costa Adeje.

Užite si deň na slnku na jeho bujarých plážach

Costa Adeje má 25 kilometrov pobrežia plného fantastických zátok a pláží. Väčšina z nich je prepojená promenádou vedúcou k rôznym obchodom a reštauráciám.

Niektoré majú tmavý piesok s množstvom tichých zátok a iné zlatý piesok, pláže Costa Adeje sú očarujúce. Tu sú niektoré z najobľúbenejších, ktoré by ste počas svojej dovolenky nemali vynechať.

Playa de Troya Beach

Playa Troya - Costa Adeje Beach (5)

Je rozdelená na pláže Troya I a II, ktoré sú najstaršie v turistickom centre Costa Adeje. Vyznačuje sa tmavým pieskom a rozmanitými službami pre skvelý deň. Promenáda sa spája s mnohými obchodmi a reštauráciami pre pohodlie návštevníkov. Nachádza sa tu aj turistická kancelária, kde vám poradia so všetkým, čo Costa Adeje ponúka.

Pláž Fañabé

Playa de Fañabe

Je to pláž so zlatistým pieskom, pokojnou vodou a viacerými vodnými športmi. Je ideálna na to, aby ste sa sem vybrali s celou rodinou vďaka pokojnému prostrediu jej vôd. Ponúka všetky potrebné služby pre kúpajúcich sa, ako aj množstvo plážových barov a prístup k reštauráciám, barom a obchodom. Má pohodlnú promenádu, ktorá zasa ponúka krásny výhľad na Atlantický oceán.

Pláž Torviscas

playa fañabe tenerife south tenerife

Nachádza sa vedľa pláže Fañabé. Má všetky zariadenia pre kúpajúcich sa, a preto je veľmi obľúbená. Je to pláž s tmavým pieskom a pokojnou vodou, ideálna pre deti. Nachádza sa vedľa mestského komplexu s množstvom reštaurácií a obchodov.

Playa del Duque Beach

Playa del Duque Costa Adeje Hotel El Duque

Ide o žiarivo bielu piesočnatú pláž s krištáľovo čistou vodou v exkluzívnej lokalite v Costa Adeje. Vychutnajte si more v distingvovanej atmosfére. Playa del Duque je obklopená obchodnými priestormi so službami najvyššej kvality.

Puerto Colón

Puerto Colon, hlavný prístav v Costa Adeje na výlet loďou

Ide o veľký prístav s plážou s rovnakým názvom. Ponúka možnosť praktizovania vodných športov a môžete sa odtiaľto vybrať na výlet po oceáne na viacerých lodiach. V jachtárskom klube si môžete vychutnať podmanivé západy slnka a nádherný výhľad na pláž.  Z promenády Puerto Colon sa dostanete do rôznych hotelov, reštaurácií, barov a krčiem, kde sa môžete dobre zabaviť.

Pláž v Puerto Colon je fantastická, s príjemnou atmosférou a výhľadom na hory. Ponúka všetky služby pre plavcov, ako sú ležadlá, plavčíci, reštaurácie a kaviarne.

Sledujte veľryby a delfíny v ich prirodzenom prostredí

Informácie pre turistov o Costa Adeje, kompletný sprievodca

Pozorovanie delfínov a veľrýb je jednou z najobľúbenejších aktivít na Costa Adeje. Z prístavu Puerto Colon vyplávajú rôzne lode do oblastí, kde voľne plávajú veľryby. Na pozorovanie veľrýb sa môžete nalodiť na katamarán alebo luxusnú jachtu. Keď sa tam dostanete, môžete ich vidieť, počuť a fotografovať. Niektoré výlety zahŕňajú možnosť kúpania v mori a šnorchlovania.

Navštívte jeho vodné parky

Nájdete tu úžasné možnosti na skvelú zábavu s celou rodinou. Užite si obrovské šmykľavky a vodné atrakcie plné zábavy.

Siam Park

Siam Park, Vodný park na juhu Tenerife

Je to skvelý park, ktorý môžete navštíviť s celou rodinou. Je navrhnutý s thajskou tematikou a ponúka skvelé atrakcie pre všetky chute. Ponúka rieky a umelé pláže, na ktorých si môžete oddýchnuť a zabudnúť na starosti. Šmykľavky v Siam Parku sú extrémne a vzrušujúce, dosahujú neuveriteľné rýchlosti, keď cítite, ako vám adrenalín pumpuje až na hranicu možností.

Aqualand

Ponúka rôzne možnosti zábavy. Má neuveriteľné vodné atrakcie, ktoré môžete s rodinou využiť naplno. Nachádza sa tu aj jedno z najobľúbenejších delfinárií na Tenerife s každodennými predstaveniami delfínov.

Vyskúšajte vodné športy

Jetski na juhu tenerife

Costa Adeje má skvelé pobrežie ideálne na vychutnávanie slnka a vĺn. Môžete tu pocítiť adrenalín a vychutnať si vietor v tvári. Podeľte sa s priateľmi o úžasné vodné skútre, na ktorých môžete voľne jazdiť po zálive. Môžete sa tiež venovať FlyBoardingu, vodnému lyžovaniu a parasailingu. Pod morskou hladinou nájdete svet plný farieb a morského života, šnorchlujte a potápajte sa na dno mora a zdieľajte s tvormi, ktoré žijú v hlbinách. Ak sa vám nechce ísť tak hlboko, nasaďte si masku so šnorchlom a plávajte v blízkosti korytnačiek a farebných rýb.

Navštívte Obrie útesy

Výlet loďou na Tenerife do Los Gigantes

Hoci sa nenachádzajú presne v Costa Adeje, navštevuje ich väčšina turistov, ktorí sem prichádzajú. Sú vzdialené len 2 km a môžete ich spoznať počas plavby loďou po oceáne.

Paragliding

Tandemový paragliding na juhu Tenerife

Vychutnajte si príjemný let nad južným pobrežím Tenerife. V Costa Adeje nájdete rôzne školy paraglidingu, ktoré vám ponúkajú možnosť skákať v spoločnosti odborného sprievodcu. Let je stabilný a umožní vám obdivovať nádheru hôr na tejto strane ostrova.

Hrajte golf

golf-playing tenerife

Na Costa Adeje však nie sú len pláže a vodné športy. Nájdete tu niekoľko golfových ihrísk, na ktorých si môžete vychutnať svoju vášeň pre golf s krásnym výhľadom na oceán a impozantnú horu Teide.

Možnosti ubytovania a stravovania v Costa Adeje

Keďže ide o moderné a veľmi významné turistické centrum, disponuje rozsiahlou ponukou hotelov najvyššej kvality. V Costa Adeje sa nachádzajú najluxusnejšie hotelové siete na Tenerife, ktoré vám poskytnú prvotriedne služby. Nájdete tu niektoré z najmodernejších hotelov v Európe, ktoré boli postavené pred menej ako dvadsiatimi rokmi.

Čo sa týka stravovania, nájdete tu vynikajúce reštaurácie vo vnútrozemí aj na pobreží. Pochutnajte si na vynikajúcom mäse, rybách a morských plodoch v miestnej i medzinárodnej kuchyni. Na pláži si môžete vychutnať dobré jedlo v rôznych reštauráciách, niektoré s bazénmi a zábavnými priestormi. Nákupné centrá ponúkajú širokú škálu rôznych cien a množstvo zábavy, reštaurácií a obchodov.

ochutnávka viniča v tenerfe (3)

Costa Adeje ponúka všetko, čo si na dovolenke želáte, svieže pláže, výlety loďou, vodné parky a vynikajúce možnosti na trávenie voľného času, relaxáciu a ubytovanie. Užite si nezabudnuteľnú dovolenku v najluxusnejšom a najexkluzívnejšom letovisku na Tenerife.

Locations: