quiert holiday resort los cristianos

Informacje dla turystów o Los Cristianos, ostateczny przewodnik

Na południu Teneryfy leży Los Cristianos, miasto z wieloma opcjami wypoczynku, gastronomii i dobrych plaż. Tutaj spokój łączy się z zabawą. Zapraszamy do korzystania z jego nadmorskiej atmosfery i doskonałego klimatu przez cały rok.

Miasteczko Los Cristianos

boat charter los Cristianos Tenerife for groups (5)

Miasteczko Los Cristianos znajduje się w gminie Arona w południowej części wyspy Teneryfa i zaledwie 15 minut od lotniska Teneryfa Południowa (TFS). Kiedyś była to wioska rybacka, ale z czasem została przekształcona w atrakcyjną miejscowość turystyczną. Jednakże, morska esencja miasta jest nadal zachowana w jego porcie, gdzie nadal można zobaczyć wiele łodzi rybackich.

Posiada on rozległą promenadę, która łączy miasto z Las Américas. Z promenady można podziwiać piękne widoki na zatokę i dostęp do barów, pubów, restauracji i sklepów. W Los Cristianos znajdziesz przyjemny klimat przez większość roku. Ze średnią temperaturą 22ºC i niewielką ilością opadów, zawsze możesz cieszyć się słońcem i plażą.

Port w Los Cristianos

los cristianos holiday resort

Znajduje się tuż przy plaży Los Cristianos i jest najważniejszym portem handlowym na południu Teneryfy. Oferuje różne opcje korzystania z morza i różne prywatne, rybackie i rekreacyjne łodzie kotwiczą tutaj.

Z tego portu można wynająć łódź, aby odwiedzić Los Gigantes Cliffs, główną atrakcją na zachodnim wybrzeżu Teneryfy i punkt spotkań dla miłośników przyrody i sportów przygodowych. Możesz również zaokrętować się, aby zobaczyć walenie w wodach w pobliżu sąsiedniej wyspy La Gomera. Wiele osób uważa tę część Teneryfy za naturalne akwarium ze względu na częstą obserwację wielorybów i delfinów w tym miejscu. W tym porcie możesz również wejść na pokład jednego z promów i szybkich łodzi, aby dotrzeć do pobliskich wysp La Gomera, La Palma i El Hierro.

Wodne aktywności w Los Cristianos

Parascending na Teneryfie Południowej

Jedną z najpopularniejszych aktywności w Los Cristianos jest nurkowanie. Setki turystów przybywają do tej miejscowości zakochani w pięknie jej dna morskiego. Szkoły nurkowania oferują niezbędny sprzęt i prowadzą zajęcia z profesjonalistami, abyś mógł zanurkować po raz pierwszy lub udoskonalić swoją technikę.

Można również skorzystać z różnych form wędkarstwa i złowić wspaniałe okazy. Pochwal się największą rybą swoim znajomym i ciesz się świeżo złowioną rybą z grilla z rodziną.

Plaża w Los Cristianos

Jedna z najczęściej odwiedzanych plaż na wyspie, ma 340 metrów długości i 80 metrów szerokości. Posiada wszystkie usługi dla kąpiących się, takie jak prysznice, leżaki, parasole, stanowisko Czerwonego Krzyża i dostęp dla osób niepełnosprawnych. Posiada kilka siatek do siatkówki.

Obok plaży znajduje się promenada, która łączy ją z kawiarniami, restauracjami i sklepami. Jeśli chcesz odwiedzić, znajdziesz płatny parking w pobliżu plaży. Możecie również znaleźć miejsce na ulicach miejscowości, aby zostawić swój samochód, podczas gdy Wy będziecie cieszyć się słońcem.

Plaża Las Américas

Obok Los Cristianos znajduje się Playa de las Américas, kolejna z najbardziej znanych i tętniących życiem plaż na wybrzeżu. W ciągu dnia na jej plażach i w jej sklepach panuje przyjemna, rodzinna atmosfera. W nocy staje się oazą zabawy, kiedy dzieci idą spać zaczynają się imprezy, muzyka i tańce do białego rana.

Plaża w Camisón

Plaża Camisón to piękna plaża w Los Cristianos, idealna na wyjazd z całą rodziną. Ponieważ jest chroniona przez tamy, oferuje spokojne wody wolne od silnych fal. Dzięki temu jest idealna dla dzieci, które mogą bezpiecznie korzystać z wody. Ma piękne złote piaski i rozciąga się na 350 metrów długości i 40 metrów szerokości. Po kąpieli można pójść coś przekąsić i zjeść lody w różnych restauracjach w okolicy.

Monkey Park

park małp na Teneryfie Południowej

Jeśli przebywasz w Los Cristianos nie powinieneś przegapić fantastycznego Zoo Monkey Park oddalonego zaledwie o 10 minut od miasta. Szczególnie jeśli wybierasz się z dziećmi, powinieneś zaplanować wizytę w tym magicznym miejscu pełnym naczelnych żyjących na wolności, możesz robić sobie z nimi zdjęcia i dawać im owoce. Żyją tu również inne gatunki zwierząt takie jak lemury, marmozety, krokodyle, żółwie, szympansy, gady oraz ptaki takie jak makaki, kakadu i tukany.

Hotele i restauracje w Los Cristianos

Jako jedno z najbardziej turystycznych miasteczek na wyspie, posiada doskonałą ofertę hoteli. Wzdłuż wybrzeża i w obrębie miasta, znajduje się mnóstwo hoteli, mieszkań i domów wakacyjnych z różnymi opcjami, aby zaspokoić wszystkie gusta. Oczywiście nie możemy zapomnieć o dobrym jedzeniu. Wzdłuż jego ulic znajdziesz dziesiątki restauracji z najlepszą kuchnią kanaryjską i międzynarodową. Tutaj gwiazdą jest świeża ryba.

Musimy również wspomnieć o sklepach i lokalach handlowych, w których znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby spędzić dzień na plaży i cieszyć się wakacjami. Nie zapomnij kupić rękodzieła i pamiątek do zabrania do domu.

Scena życia nocnego

Ale nie będziesz mógł cieszyć się życiem nocnym tylko w Las Americas, po tej stronie wyspy są również dobre imprezy, szczególnie w lecie. Ze względu na dużą liczbę turystów, którzy przybywają do tej miejscowości w poszukiwaniu zabawy, wiele lokali handlowych, pubów i dyskotek oferuje żywą atmosferę na dobrą noc.

Nie zastanawiaj się dwa razy i przyjedź i przeżyj najlepsze wakacje swojego życia w Los Cristianos, jednym z najbardziej atrakcyjnych kurortów na Teneryfie. Tutaj można cieszyć się słońcem, leżeć na piasku i wziąć przyjemne wycieczki statkiem wokół zatoki. Delektuj się dobrym jedzeniem i spaceruj po niezliczonych sklepach w miasteczku. Wieczorem ubierz się w swój najlepszy strój, aby świętować życie przy dobrej muzyce.

Locations: