La Laguna - Tenerife North (4).min

La Laguna

San Cristóbal de La Laguna või lihtsalt La Laguna asub Tenerife kirdeosas. Oma nime on ta võlgu tohutule laguunile, mis asus varem linna kõrval, kuid mis hiljem kuivas välja ja mille äärde rajati Vega Lagunera nime all tuntud linn.

La Laguna - Tenerife North (3).min

La Laguna on linn, mis on täis elu ja noori inimesi. Siit leiate ajaloolisi hooneid segamini moodsate elamustega. Ühelt poolt leiate majesteetlikke kirikuid, mõisaid, paleesid ja ajaloolisi hooneid ning teiselt poolt moekaid poode, prestiižseid butiike ja palju luksuslikke kauplusi.

Selle tänavate ääres leidub ka baare, restorane ja meelelahutuskohti, kus saab mõnusalt aega veeta. Alates 1927. aastast on seal asunud Kanaari saarte esimene ülikool, mis tänapäevalgi toob linna teadmisi ja rõõmu. Selle tänavatel on tunda tugevat ülikooliatmosfääri ja aeg-ajalt kohtate rõõmsameelseid noori inimesi.

La Laguna - Tenerife North (7).min

Mõned Kanaari saarte elanikud kutsuvad seda linna ikka veel “Aguere”, selle vana guanche’i nimi enne Tenerife vallutamist. Pärast seda sündmust sai sellest saare pealinn ning oli sel ajal saarestiku majanduslik, poliitiline, sõjaline, kiriklik ja kultuuriline keskus. See valiti pealinnaks, sest see asus saare keskel ja oli strateegilises kohas piraatide rünnakute tõrjumiseks.

La Laguna - Tenerife North (8).min

Need, kes seda külastavad, otsivad kultuuri ja vaba aega ning sellest on saanud kogu saarestiku tugipunkt. Tänu oma eripärale ja atraktiivsusele tundub, et see on taas kord Tenerife pealinn, nagu ta oli oma algusaegadel. Nii palju, et tänapäeval lähevad Santa Cruz de Tenerife (saare pealinn) elanikud La Lagunasse lõbu otsima.

Koloniaalajastu disain

La Laguna - Tenerife North (9).min

La Launa säilitab ikka veel oma algse kujunduse, mis oli seal 15. sajandil, nii et kui jalutate selle tänavatel, satute tagasi nendesse koloniaalaastatesse. La Laguna oli isegi eeskujuks paljude Ameerika koloniaallinnade kujundamisel. Need omadused on need, mis tõid talle 1999. aastal Unesco poolt maailma kultuuripärandi staatuse.

tenerife shopping.min.min

Pärast selle tunnustuse saamist tehti linnas mõningaid positiivseid muutusi, selle ajaloolisi hooneid renoveeriti ja selle peatänavad muudeti jalakäijate jaoks sobivaks, nüüd on linn tõeline pärl, mida külastada.

Turistidele on eeliseks, et linn asub väga lähedal Puerto de la Cruzile ja et seal on Tenerife Northi lennujaam, kust on head ühendused ülejäänud saarestiku saartega, ülejäänud riigiga ja välismaaga.

La Laguna rannad

  • El Arenisco: on tumeda liiva ja paljude kivide rand, kus saab imetleda vulkaanilise tegevuse tulemusel tekkinud maastikku. See rand asub loodusliku basseini kõrval ja saab nädalavahetustel kõige rohkem külastajaid.
  • El Arenal: see on üks ilusamaid ja rahvarohkemaid randu Tenerifel. Seda ümbritsevad väga kõrged mäed, mis panevad meid arvama, et oleme põgenenud linna stressist. Nautige selle kristallselget vett ja ookeani vaikust. Siin sobivad lained surfamiseks ja meie karvased sõbrad, koerad, on teretulnud.
  • El Roquete: see on mõõduka jõukusega rand, mille ümbruses on hea hotellipakkumine ja hea ankruplats.
  • Punta del Hidalgo: üks La Laguna kõige külastatavamaid kohti, mille võluvad looduslikud basseinid meelitavad turiste kõikjalt. Neis on järelevalve ja kõik teenused suplejatele.
  • Bajamar: see on veel üks looduslikest basseinidest koosnev koht, mis äratab teie tähelepanu oma võlu ja heade teenuste tõttu. Sellel on sinise lipu tunnustus ja see pakub kõiki teenuseid suplejatele. Lõõgastuge ja nautige ujumist koos laste ja kogu perega. Siin on palju puhkealasid, mis meelitavad nii kohalikke kui ka külastajaid.

Mööda promenaadi leiate palju baare ja restorane, kus saate maitsta maitsvaid roogasid ja jagada sõpradega jooke.

Locations: