Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (5)

Masca küla

Masca küla asub Teno Massifil, mis on üks kolmest Tenerife saare moodustavast kaljumassiivist. Nagu teisedki saare kogukonnad, on ka Masca küla kuulutatud kultuuriväärtuslikuks objektiks, millel on ajaloolise paiga staatus. See asub 600 meetri kõrgusel merepinnast ja seda ümbritsevad muljetavaldavad Teno mäed, mis võluvad oma vaikuse ja võlu poolest.

Seda ümbritsevad tohutud kanjonid ja kaljud, mis moodustavad osa Los Gigantese kaljudest.

Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (1)

Mida teha Masca külas?

See on kaunis maaküla Tenerife loodeosas Santa Cruz de Tenerife provintsis. Siit leiate 18. sajandi kiriku, mõned restoranid ja palju väikseid müüritise ja puust maju, mis annavad sellele kohale elu. Keskuses saate teha rahulikke jalutuskäike ja lõõgastuda mõnes baaris.

Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (7)

Küla keskuses asub Masca muuseum, mis tutvustab küla ajalugu ja arengut aastate jooksul. Siin saab näha kunagisi põllutööriistu ja mööblit, samuti täielikku fotogaleriid, kus on kujutatud küla arengulugu.

Külas saab külastada ka Masca looduskeskust, kus antakse täielikku teavet piirkonna geoloogia, loomastiku ja taimestiku kohta. Nii valmistavad nad matkajad ekskursioonideks ette, et nad saaksid veidi rohkem teada selle paiga eripäradest ja naudiksid jalutuskäiku veelgi rohkem.

Masca laht

Bahia de Masca - Los Gigantes Masca Bay (1)

Rada rabast randa on kõige populaarsem ja põnevam marsruut ning ühtlasi üks kõige keerulisematest. Matkal tuleb läbida suur kanjon, mis paneb teie füüsilised võimed proovile.

Alustate kõndimist läbi vanade viljapõldude, millele järgneb endeemiline taimestik. Jätkate allamäge ja umbes 3 tunni pärast jõuate randa, kus saate hästi teenitud supelda. Kui naasete paadiga, saate nautida kaljude maastikku ja mõnede mänguliste vaalaliste külaskäiku. Kui soovite paadiga tagasi tulla, peate paadiga koha reserveerimiseks teatama sellest ühe päeva ette.

Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (6)

Kuidas külla jõuda

Külla saab mitmel viisil. On neid, kes saabuvad autoga, või saab minna organiseeritud ekskursioonile. Teine võimalus on sõita Los Gigantesist paadiga Masca lahte. Sinna jõudes tuleb ronida üles kuristikku, mis on umbes 4-tunnine keeruline teekond ja mida peaksid tegema ainult füüsiliselt heas vormis inimesed.

Teelt küla poole tunnete mägede energiat läbi kitsaste, siksakiliste tänavate, mis panevad teid adrenaliinipuhangut tundma. Nautige mööda sõites maastikku, tohutuid kanjoneid ja mäevaateid, mis võtavad meie kujutlusvõime, sest need on ainulaadsed ja kordumatud vaatamisväärsused.

Küla kui selline ei meelita palju turiste, kuid sinna liigub palju inimesi, kes otsivad matkaradu, eriti seda, mis viib lahe äärde. Mõned Masca lahe külastajad ei tea, et kui nad lähevad külla, saavad nad nautida ka rikkalikku gastronoomiat, paljusid vaba aja veetmise kohti, ajalugu ja põnevaid matkaradu.

Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (10)Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (8)Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (7)Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (6)Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (5)Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (2)Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (1)

Locations: