Prvá publikácia: 2 júna, 2022 |

Rezervujte cez WhatsApp

Čo robiť a aké miesta navštíviť v Anfi del mar

V tomto príspevku vám predstavíme sprievodcu najlepšími plážami v Anfi del Mar a aktivitami, ktoré môžete počas svojej dovolenky vykonávať. Ponúkame výlety loďou, pri ktorých si môžete oddýchnuť, zabudnúť na starosti a oddávať sa radosti z mora. Slnko a piesok si môžete vychutnať aj na jeho bujarých bielych piesočnatých plážach, kde nájdete najlepšie podmienky na rôzne vodné športy. Tak čítajte ďalej a dozviete sa niečo viac o tomto krásnom mestečku na juhu ostrova Gran Canaria.

To najlepšie z pláže Anfi del Mar

Anfi del Mar - Gran canaria (2)

Ide o fantastickú pláž na ostrove Gran Canaria v obci Mogán. Hoci ide o umelú pláž, je na nej všetko, čo potrebujete, aby ste sa na pár dní stratili a zabudli na ruch mesta. Nachádza sa v rokline La Verga, ktorá je jedným z mnohých útesov na tejto strane ostrova, ktoré mu dodávajú osobitý a jedinečný charakter.

Na tejto pláži budete mať k dispozícii všetky služby, ktoré potrebujete na vychutnávanie slnka a piesku, ako napríklad ležadlá a slnečníky na prenájom, sprchy a toalety. Je tiež veľmi bezpečná, pretože je chránená pred vlnami a je ideálna pre deti. Vďaka všetkým týmto výhodám ho celoročne navštevuje množstvo návštevníkov.

Vodné aktivity v Anfi del Mar

V tejto oblasti máte širokú škálu možností, ako si užiť slnko, more a piesok.

  • Parascending: ide o aktivitu, pri ktorej ste zavesení na padáku a lanom pripevnení k člnu, ktorý ide vysokou rýchlosťou. Plný adrenalín a zábava zaručené. Nebojte sa, je to úplne bezpečný zážitok, pričom odborníci kontrolujú každý detail, takže si môžete len vychutnávať výhľad na ostrov z výšky.
  • Banánový čln: Nastúpte s priateľmi na palubu a začnite sa tipovať, kto sa na nej udrží najdlhšie. Zábavný zážitok pre každého.
  • Surfovanie na pádle: ide o zábavnú aktivitu, pri ktorej sa posadíte na surf, ale ovládate ho pádlom. Je to skvelá zábava, najmä na pokojných vodách tejto pláže.
  • Jazda na morskom kajaku: vezmite pádlo a nechajte sa unášať pokojom nádherného mora Kanárskych ostrovov.
  • Jazda na vodných skútroch: pripravte sa na to, že si budete môcť užívať more s adrenalínom v krvi. Vodný skúter bude len pre vás a vy budete ten, kto rozhodne, kam sa pôjde. Je to skvelá zábava a v súčasnosti je to jedna z najobľúbenejších aktivít v Anfi del Mar.
  • Vodné lyžovanie: ide o podobnú aktivitu ako lyžovanie na snehu, ale v tomto prípade vás bude vysokou rýchlosťou ťahať čln. Je to skvelá zábava a vyvolá vo vás intenzívne emócie.

Šnorchlovanie a potápanie

Anfi del Mar - Gran canaria (3)

Nezabudnite, že Kanárske ostrovy sa vyznačujú veľkou rozmanitosťou morského života a Gran Canaria je domovom najväčšej biodiverzity. Ak ste nadšencom potápania, môžete sa tu v pokoji potápať. Táto pláž sa vyznačuje pokojnými vodami, ktoré sú ideálne na potápanie.

Jej morské dno je domovom širokej škály morských druhov, ktoré sa oplatí vidieť a fotografovať. Na návštevu a spoznávanie všetkých krás ukrytých v mori nebudete mať dosť času. Ak sa vám nechce ísť tak hlboko, vyberte sa na šnorchlovanie. Tak či onak, zážitok je to úžasný. Ak sa ešte len učíte alebo ste to nikdy predtým nerobili, existuje mnoho spoločností špecializovaných na potápanie, kde si môžete najať inštruktora, ktorý vás prevedie touto novou skúsenosťou.

Výlety loďou

Puerto de Mogan - Gran Canaria.min

Toto je jeden z najlepších spôsobov, ako si vychutnať ostrov z mora. Vydajte sa na výlet loďou z Anfi del Mar do Puerto de Mogan alebo Arguineguín, pričom prejdete najkrajšie a najzáhadnejšie miesta na pobreží. Vyberte si z motorových člnov, vodných bicyklov, luxusných plachetníc a rýchlych člnov.

Počas plavby si vychutnáte pozorovanie delfínov, veľrýb a iných morských živočíchov. Prehliadka zahŕňa miesta, kde prechádzajú rôzne veľryby, ktoré môžete obdivovať z bezpečia lode.

Pláž La Verga

Je to krásna mestská pláž s malými vlnami, ideálna na zábavu detí a celej rodiny. Hoci nie je veľmi veľká, je veľmi pohodlná a má všetky služby, ako sú sprchy, toalety, bary a samozrejme ležadlá a slnečníky na prenájom. Nachádza sa tiež hneď vedľa promenády, kde nájdete rôzne alternatívy na príjemnú zábavu.

Pláž Balito

Túto pláž spomíname ako jednu z najlepších vecí v Anfi del Mar, pretože sa nachádza hneď vedľa a je ideálnym miestom na únik a oddych. Nie je taká známa ako súvislé pláže a má trochu iné vlastnosti. Nie je tu ochrana pred vlnami, takže voda je aktívnejšia. Okrem toho je na pobreží veľa kamienkov, takže nie je taká preplnená.

Ostrov Maroa

Ide o malý a pôvabný umelý ostrov v tvare srdca na pláži Anfi del Mar. Je zariadený tak, aby oživil pobyt návštevníkov. Dostanete sa naň po schodoch alebo plávaním. Ak však chcete, nasaďte si šnorchlovacie okuliare a plávajte okolo ostrova, aby ste si vychutnali krásu mora a fauny, ktorá ho obýva.

Nájdete tu reštauráciu s hojdacími službami a najlepšími jedlami. Je to určite oddych, ktorý si všetci zaslúžime, takže nemôžete odísť bez návštevy tohto romantického ostrova.

Zaujímavosti o Anfi del Mar

Letovisko Anfi del Mar sa začalo budovať v 90. rokoch 20. storočia. Zrodil sa ako iniciatíva obnoviť krásu karibských pláží na Gran Canarii, na ktoré boli privezené tony bieleho piesku z Bahám. Keďže však už vtedy išlo o krásne miesto s priaznivou klímou, nebolo ťažké dosiahnuť želaný výsledok. Mysleli aj na zníženie silných vĺn, preto nainštalovali vlnolam a dosiahli vysnívanú pláž, kam chodí oddychovať a relaxovať veľa ľudí.

Ako vidíte, Anfi del Mar je zázrak a spĺňa účel, na ktorý bola navrhnutá. Je to atraktívna pláž, ktorej karibské pobrežia nemajú čo závidieť. Ak ju chcete navštíviť, pomôžeme vám vybrať aktivity a výlety, ktoré najlepšie vyhovujú vašim potrebám. Kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu, WhatsApp alebo vyplňte náš kontaktný formulár, radi vám pomôžeme, aby ste sa nemuseli starať o drobné detaily, už dlhé roky pomáhame našim klientom užiť si nezabudnuteľnú dovolenku.

Čo hovoria naši zákazníci:
Dean Smith
Dean Smith
17. November, 2022.
Definitely recommend to include in your trip when visiting Tenerife. One of the best days we had! Amazing service and nice touch with water and snacks!
Maria Stanko
Maria Stanko
14. November, 2022.
Es war eine grandiose Reise, das Personal war sehr freundlich und zuvorkommend, das Schiff sauber und das Essen lecker. Sehr beeindruckend waren die Wale, Delfine und die wunderschöne Natur Teneriffas.
Gillian Webster
Gillian Webster
2. November, 2022.
I hired the atlanca boat as a surprise for my husbands 40th birthday and it was honestly the best day and lots of fun. Easy to book, when we arrived Patrick did the paperwork and explained everything then Fran gave us all the safety information on how to ride the boat. Everything was provided and additional special touches were much appreciated. They were both great, really friendly and put us at ease. We had 3 hours booked and we got the full time, everything excellent. Highly recommended. Thank you
Shaun Daymond
Shaun Daymond
28. October, 2022.
Very easy to deal with over WhatsApp. Booked 5 months in advance and had no issues with the booking at all. Boat was lovely and friendly skipper 👍🏻
Banana Palm Bay
Banana Palm Bay
4. August, 2022.
Can only recommend it ;)
Juan Antonio RT
Juan Antonio RT
26. July, 2022.
Hemos disfrutado de un paseo en barco por la costa de Adeje divisadlo cetáceos. Muy recomendable. La tripulación muy amable en todo momento pendiente de nosotros.
younes benkahla
younes benkahla
5. July, 2022.
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Guillermo González Meyer
Guillermo González Meyer
14. June, 2022.
Alquilamos una excursión para ver cetáceos y dar un paseo de 3h. En general la experiencia estuvo bien. Toda la gestión de reserva fue fácil y el trato con Bananapalmbay fue un gusto.
Al llegar al barco tuvimos alguna confusión con lo acordado, pero tras comunicarse la empresa del barco con Bananapalmbay se solucionó y pudimos disfrutar del viaje. Además vimos ballenas piloto.

Rezervujte cez WhatsApp

Chasing the Sun, Embracing the Sea, Capturing the Joy…

0