Obserwacja wielorybów i delfinów na Teneryfie

Obserwacja wielorybów i delfinów na Teneryfie

Guide

Przedstawiamy Państwu różne opcje obserwowania wielorybów na Teneryfie. Mamy wspaniałe łodzie, aby pływać po wodach Atlantyku i cieszyć się tym niesamowitym zajęciem. Przyjdź i ciesz się z dziećmi, przyjaciółmi i rodziną.

Czy wiesz, że możesz odróżnić walenia od rekina po jego ogonie? Rekiny mają je pionowo, a walenie poziomo.

Obserwacja wielorybów i delfinów na Teneryfie

Dolphins jumping in Tenerife South
Nasze łodzie są bezpieczne dla środowiska i waleni. Ciesz się fauną morską Teneryfy Południowej w jej naturalnym środowisku.

Kapitan łodzi zna bardzo dobrze zatokę, zabiera łódź w miejsca, gdzie są najlepsze możliwości obserwowania wielorybów.

Podczas wycieczki na Teneryfę płyniemy z małą prędkością i pozostajemy wystarczająco długo, aby turyści mogli cieszyć się tym doświadczeniem.

Teneryfa jest jednym z najlepszych miejsc na świecie, aby zobaczyć wieloryby i delfiny. Jest to jedna z najbardziej pożądanych aktywności przez naszych gości. Nie gwarantujemy, że zobaczysz delfiny i wieloryby podczas wycieczki, ale dajemy Ci bardzo wysokie prawdopodobieństwo.

Zabierz dzieci na wspaniałe wakacje na Teneryfie i podaruj im doświadczenie zobaczenia wielorybów i delfinów w ich naturalnym środowisku. To będzie bezkonkurencyjny prezent, który pozostawi im piękne wspomnienia.

Przypominamy, aby nie wrzucać śmieci do wody ani nie wydawać głośnych dźwięków, które mogłyby przestraszyć zwierzęta. Ciesz się tym doświadczeniem!

Gatunki zamieszkujące wody południowo-zachodniej części Teneryfy

W tym rejonie występuje do 21 gatunków waleni, niektóre zamieszkują go na stałe, a inne w określonych porach roku. Można również zobaczyć niektóre walenie o zwyczajach wędrownych, których trasa obejmuje ten obszar Atlantyku.

Delfin butlonosy

Nazwa naukowa: Tursiops truncatus. Zwane również delfinami butlonosymi lub tursonami, można je zobaczyć bardzo blisko wybrzeży Teneryfy. Jest to gatunek delfina Flippera z popularnego serialu telewizyjnego.

Można je rozpoznać po intensywnie szarym kolorze, który stopniowo blednie na dolnych partiach ciała. W wieku dojrzałym osiągają długość 3 metrów. Zazwyczaj pływają w grupach liczących średnio 20 delfinów i można je zobaczyć przez cały rok na Teneryfie Południowej.

Wieloryby pilotujące

Nazwa naukowa: Globicephala macrorinchus, ze względu na ich głowę w kształcie balonu. Są one również znane jako wieloryby pilotujące. Jest to duży waleń zębaty. Może osiągnąć 5 metrów długości i ważyć do 2 ton. Mówi się, że są to najbardziej przyjazne wieloryby w istnieniu.

Pilot whales mają zdolność do nurkowania na głębokość ponad 1000 metrów przez ponad 20 minut. W tym rejonie można je zobaczyć przez cały rok.

Atlantycki delfin plamisty

Nazwa naukowa: Stenella frontalis. Swoją nazwę zawdzięcza plamom, które pokrywają powierzchnię jego ciała i które są całkowicie obecne w wieku dorosłym. Są to bardzo aktywne delfiny, które pływają w grupach. Dorastają do 2,3 metra długości i ważą do 80 kilogramów. Spotykane są sporadycznie.

Delfin szorstkowłosy

Nazwa naukowa: Steno bredanensis. Charakteryzują się żłobionymi zębami, które z kolei nadają im nazwę. Mają też wydłużoną czaszkę, dzięki czemu łatwo je odróżnić od innych gatunków. Osiągają długość 2,7 metra i ważą 150 kilogramów. Są ciemniej ubarwione niż delfiny butlonose i mają jaśniejsze plamy. Pływają w grupach liczących średnio 8 osobników. Można je zobaczyć w określonych porach roku.

Wieloryb spermowy

Nazwa naukowa: Physeter macrocephalus. Jest to duży gatunek o długości zbliżonej do wieloryba, osiągający 18 metrów i ważący 50 ton. Można je rozpoznać po małej płetwie grzbietowej, dużej głowie i ciemnej skórze z prążkami.

Nurkują na głębokość do 2000 metrów i pozostają na dnie przez ponad godzinę w poszukiwaniu pożywienia. Najczęściej widuje się je wiosną.

Delfin zwyczajny

Nazwa naukowa: Delphinus delphis. Jest to bardzo popularny gatunek we wszystkich morzach naszej planety, a na Teneryfie można je zobaczyć zimą. Charakteryzuje się żółtawym ubarwieniem na bokach. Osiąga 2,5 metra długości i waży 120 kilogramów. Jest gatunkiem migrującym.

Fałszywy wieloryb zabójca

Nazwa naukowa: Pseudorca crassidens. Jest to towarzyskie i urocze zwierzę. Rozpoznać je po wybrzuszeniu pośrodku płetw, smukłym ciele i płetwie grzbietowej o długości około 30 centymetrów. Na całym ciele mają jednolite, głęboko szare ubarwienie. Osiągają do 6 metrów długości i ważą 1500 kilogramów. Zazwyczaj pływa w dużych grupach, liczących do 50 osobników. Jest to gatunek migrujący.

Prywatna wycieczka na oglądanie wielorybów i delfinów na Teneryfie

Na poniższej liście znajdziesz niektóre z naszych dostępnych aktywności dla prywatnego czarteru łodzi. Oprócz informacji o każdej z aktywności, na końcu tekstu znajdziesz szczegóły dotyczące aktywności wraz z formularzem kontaktowym do rezerwacji.

Czarter 11 osobowego przestronnego katamaranu z Kalima

Tenerife - Boat Charter - (6).min
Ciesz się dniem spędzonym na Oceanie Atlantyckim na pokładzie tego przestronnego katamaranu o długości 36 stóp. Kalima to wygodna i przestronna łódź, z której każdy może korzystać. Będziesz miał możliwość wyboru pomiędzy 3 a 8 godzinnymi wycieczkami.

W zależności od wybranej trasy i czasu jej trwania, możesz zobaczyć walenie w ich naturalnym środowisku, pływać i snorkelować w pięknej zatoce, odwiedzić imponujące klify Los Gigantes i zatokę Masca. Napoje są wliczone w cenę.

Czarter łodzi motorowej do obserwacji wielorybów z Fairline 42

Tenerife motor boat charter Fairline 42 foot
Ciesz się tą majestatyczną łodzią motorową o pojemności 12 osób. Wyruszamy z portu Puerto Colon do miejsc obserwacji wielorybów na Teneryfie. Po tym, łódź zakotwiczy, aby każdy mógł wysiąść i popływać na plaży.

W zależności od długości wycieczki, którą wybierzesz, możesz odwiedzić zatokę El Puertito, klify i wspaniałą zatokę Masca.

3-godzinny czarter szybkiej łodzi z White Heaven

Tenerife Speed Boat Charter, Puerto Colon
Przyjdź i ciesz się z rodziną lub przyjaciółmi. Ta łódź może pomieścić maksymalnie 11 pasażerów. Oprócz obserwacji wielorybów, odwiedzisz piękną zatokę w zatoce Teneryfy Południowej, która może być El Puertito de Adeje lub Diego Hernandez. Sprzęt do snorkelingu, napoje i przekąski są wliczone w cenę.

Wspólne wycieczki łodzią, aby zobaczyć wieloryby i delfiny na Teneryfie

Poniżej znajduje się lista aktywności dostępnych na naszej stronie internetowej dla wspólnych wycieczek łodzią w celu oglądania wielorybów i delfinów.

Wycieczka łodzią w Los Gigantes z Freebird

catamaran tour in Tenerife with Freebird
Oferujemy Państwu wyjątkową i fascynującą aktywność. Oprócz obserwowania wielorybów na Teneryfie będziesz mógł zobaczyć imponujące klify Los Gigantes i podziwiać ocean.

Wycieczka wyrusza z portu Puerto Colón na wody w pobliżu wyspy La Gomera, gdzie spodziewamy się zobaczyć delfiny i wieloryby radośnie krążące wokół. Gatunki, które najczęściej odwiedzają te obszary to delfiny butlonose i wieloryby pilotujące.

Po rozkoszowaniu się tym doświadczeniem udajemy się w kierunku klifów. Będziesz zdumiony widząc wspaniałość tych wielkich i imponujących skał, które chronią wybrzeże Teneryfy.

Po obserwacji i spacerze wzdłuż klifów, udamy się do Zatoki Masca, aby popływać i cieszyć się orzeźwiającą wodą Atlantyku. Aktywność kończy się pysznym lunchem zawartym w pakiecie, a następnie wracamy do portu.

Zarezerwuj tę aktywność na 3 godziny, aby obserwować wieloryby lub na 4 i pół godziny, aby mieć więcej czasu na relaks, cieszyć się morzem i ochłodą.

Obserwacja wielorybów i delfinów na Teneryfie z Royal Dolphin

royal delfin tenerife los gigantes (59)
Mamy tę rewelacyjną łódź, aby przeżyć wyjątkową przygodę. Będziesz mógł zobaczyć wieloryby i delfiny jak nigdy dotąd. Ta łódź jest wyposażona w podwodne okna, które pozwolą Ci zobaczyć aktywność morską pod podłogą łodzi. Posiada również podwodne kamery, które rejestrują ruch zwierząt w pobliżu łodzi w celu transmisji na telewizorach na pokładzie.

Po zobaczeniu niesamowitych zwierząt morskich Teneryfy przejdziesz obok klifów Los Gigantes. Wielu z tych, którzy tam byli, wyraża zdumienie i ekscytację z powodu ich ogromu. Następnie zostaniesz zabrany do Zatoki Masca na orzeźwiającą kąpiel w jej pysznych wodach. Podczas postoju w zatoce możesz zrelaksować się na piasku, popływać i ponurkować. Wszystko czego pragniesz na spektakularne wakacje znajdziesz na katamaranie Royal Dolphin.

Wycieczka kończy się pysznym lunchem, a następnie powrotem do portu. Pamiętaj, że mamy transport do różnych kurortów na Teneryfie, wystarczy napisać do nas, aby sprawdzić dostępność.

Wycieczka z katamaranem Eden na obserwację wielorybów

eden catamaran tour tenerife
Mamy aktywność z wystarczającą ilością czasu, aby zobaczyć walenie na Teneryfie. Trwająca dwie godziny wycieczka zabierze Cię w rejony najczęściej odwiedzane przez delfiny i wieloryby.

Łódź wypływa z portu Puerto Colon w Costa Adeje na sąsiednią wyspę La Gomera. Wycieczka skupia się na obserwowaniu wielorybów i delfinów w ich naturalnym środowisku. Wycieczka obejmuje orzeźwiający napój.

Mamy również 3-godzinną wycieczkę dla większej zabawy. Jeśli wynajmiesz łódź na 3 godziny, możesz zejść na ląd, aby się ochłodzić i popływać. Napoje bezalkoholowe, woda i piwo są również zawarte.

Wycieczka łodzią do Los Gigantes z Maxicat

maxicat catamaran tenerife
Oferujemy Państwu tę wspaniałą wycieczkę, aby zobaczyć klify i walenie w ich naturalnym środowisku. Łódź wypływa z Puerto Colon, Costa Adeje w poszukiwaniu waleni. Pamiętaj, że jest to jedno z najlepszych miejsc do obserwacji delfinów i wielorybów. Po zauważeniu ich, łódź kieruje się w stronę klifów.

Ta wycieczka łodzią obejmuje lunch i przystanek w Masca Bay na pływanie i snorkeling. Pamiętaj, że mamy transfery z różnych miejsc na Teneryfie, takich jak Los Cristianos lub Puerto de la Cruz, na życzenie.

Transport

Oferujemy usługę transportową dla osób przebywających w najważniejszych ośrodkach turystycznych Teneryfy Południowej i Puerto de la Cruz. Będzie to zależało od aktywności, którą wybierzesz i miejsca pobytu na Teneryfie.

contact usAby uzyskać więcej informacji na temat oglądania wielorybów i delfinów na Teneryfie zapraszamy do napisania do nas na WhatsApp, za pośrednictwem którego poinformujemy Cię o dostępności transportu do miejsca, w którym przebywasz. Oferujemy transport z Los Cristianos, Playa de Las Americas, Puerto de la Cruz, Los Gigantes, Costa Adeje, Puerto Santiago i innych miejsc.

 

Obserwacja wielorybów w Teneryfa

Powiązane artykuły:

			 - Co robić na Teneryfie w Walentynki?
Dziś przedstawiamy Wam najlepsze propozycje na świętowanie Walentynek na Teneryfie....
			Things to do in Callao Salvaje - Sprawy do załatwienia w Callao Salvaje
Na tej stronie znajdziesz najlepsze i najbardziej polecane rzeczy do zrobienia w Callao...
			Safari with Kayak in Tenerife South (1) - Sporty wodne w Los Cristianos
Przy tej okazji chcemy podzielić się z Tobą kompletną listą sportów wodnych w Los...
			Tenerife - Boat Charter - (9).min - Wycieczki katamaranem w Puerto Colon
W tym tekście znajdziesz najlepsze wycieczki w Puerto Colon do wykonania prywatnie lub...
			Black friday Tenerife - 10% zniżki w Czarny Piątek na Teneryfie
Wszyscy szalejemy, gdy na Teneryfie zbliża się Czarny Piątek. To dzień, w którym...
			Things to do in Costa Adeje - Działania w Costa Adeje
Zamierzasz spędzić wakacje w Costa Adeje i szukasz rzeczy do zrobienia? W takim razie...
			catamaran tour in tenerife private and shared (10).min - Prywatne wycieczki katamaranem i czarter katamaranów w Los Cristianos
Poprzez ten wpis przedstawiamy Wam najlepsze prywatne wycieczki katamaranem w Los...
			catamaran tour in tenerife private and shared (11).min - Prywatne wycieczki i czartery katamaranów w Puerto Colon
Jeśli jesteś na wakacjach w Puerto Colon i szukasz rekomendacji prywatnych katamaranów...
			Things to do in Tenerife North and South - Sprawy do załatwienia na Teneryfie
W tym poście chcemy pokazać Ci wszystkie rzeczy do zrobienia na Teneryfie podczas...
			Father day - tenerife - Co robić na Teneryfie w Dzień Ojca?
Dziś chcemy przedstawić Ci najlepsze wskazówki, jak świętować Dzień Ojca na...

Plaże w Teneryfa

			Playa Troya - Costa Adeje Beach (5) - Playa de Troya Plaża
Playa de Troya I i II to dwie plaże w Costa Adeje. Znajdziesz tu całą zabawę z...
			Playa Puerto Santiago.min - Playa de Puerto Santiago Plaża
Jest to plaża miejska położona przy nabrzeżu i promenadzie Puerto Santiago....
			Playa del Duque Costa Adeje Holiday Resort - Playa del Duque Plaża
Jest to miejska plaża położona w Costa Adeje, która oferuje wszystko, czego potrzeba...
			Playa los gigantes tenerife - PLaya de Los Gigantes Plaża
Znana również jako Playa los Guios, jest to piękna plaża obdarzona przez naturę....
			 - Playa de las vistas Plaża
Playa de las Vistas, znana również jako Plaża Las Vistas, jest bardzo atrakcyjną...
			Playa del Camison - Playa de las Americas - Playa del Camison Plaża
Jest to wspaniała miejska plaża do opalania się i podziwiania morza Teneryfy. Ze...
			Playa Jardin Beach in Puerto de la Cruz - Playa Jardin Plaża
Jest to plaża miejska, bardzo popularna w rejonie Teneryfy i przyjmuje dużą liczbę...
			Playa de Fañabe - Playa Fañabé Plaża
Playa Fañabé jest zachwycającą, jasną, piaszczystą plażą z bajecznymi...
			el bollullo tenerife puerto cruz.min - Playa de Bollullo Plaża
Jest to piękna plaża na Teneryfie, która wciąż pozostaje nieznana dla wielu...