Pozorování velryb a delfínů na Tenerife

Pozorování velryb a delfínů na Tenerife

Guide

Představujeme vám různé možnosti pozorování velryb na Tenerife. Máme báječné lodě, na kterých se můžete plavit po vodách Atlantiku a užít si tuto neuvěřitelnou aktivitu. Přijeďte si to užít se svými dětmi, přáteli a rodinou.

Věděli jste, že kytovce od žraloka rozeznáte podle ocasu? Žraloci je mají svisle a kytovci vodorovně.

Pozorování velryb a delfínů na Tenerife

Dolphins jumping in Tenerife SouthNaše lodě jsou bezpečné pro životní prostředí i pro kytovce. Vychutnejte si mořskou faunu jižního Tenerife v jejím přirozeném prostředí.

Kapitán lodi zná záliv velmi dobře, zavede loď do oblastí s nejlepšími možnostmi pozorování velryb.

Během výletu za pozorováním velryb na Tenerife plujeme nízkou rychlostí a zůstáváme dostatečně dlouho, aby si turisté mohli vychutnat zážitek.

Tenerife je jedním z nejlepších míst na světě, kde lze pozorovat velryby a delfíny. Jedná se o jednu z nejžádanějších aktivit našich návštěvníků. Nezaručujeme, že během výletu uvidíte delfíny a velryby, ale dáváme vám velmi vysokou pravděpodobnost.

Vezměte děti na skvělou dovolenou na Tenerife a dopřejte jim zážitek z pozorování velryb a delfínů v jejich přirozeném prostředí. Bude to bezkonkurenční dárek, který jim zanechá krásné vzpomínky.

Připomínáme, abyste do vody neházeli odpadky a nevydávali hlasité zvuky, které by mohly zvířata vyděsit. Užijte si zážitek!

Druhy, které obývají vody jihozápadní části ostrova Tenerife

V této oblasti se vyskytuje až 21 druhů kytovců, z nichž někteří zde žijí trvale a jiní v určitých obdobích roku. Spatřit můžete také některé migrující kytovce, jejichž trasa vede i touto oblastí Atlantiku.

Delfín skákavý

https://youtu.be/VjMn_dVCJyA

Vědecký název: Tursiops truncatus. Říká se jim také delfíni skákaví nebo tursonové a můžete je vidět velmi blízko pobřeží Tenerife. Jedná se o druh delfína Flippera z populárního televizního seriálu.

Poznáte je podle intenzivní šedé barvy, která na spodních částech těla postupně bledne. V dospělosti dosahují délky až 3 metry. Obvykle plavou ve skupinách čítajících v průměru 20 delfínů a na jižním pobřeží Tenerife je lze pozorovat po celý rok.

Plejtváci obrovští

https://youtu.be/YT8yLzC-9MM

Vědecký název: Globicephala macrorinchus, díky jejich balonovitému tvaru hlavy. Jsou známé také jako velryby pilotní. Jedná se o velkého ozubeného kytovce. Může dosahovat délky až 5 metrů a hmotnosti až 2 tuny. Říká se o nich, že jsou to nejpřátelštější velryby, které existují.

Velryby létavé mají schopnost potápět se do hloubky přes 1 000 metrů po dobu více než 20 minut. V této oblasti je lze pozorovat po celý rok.

Delfín skvrnitý

Vědecký název: Stenella frontalis. Svůj název získal díky skvrnám, které pokrývají povrch jeho těla a které jsou v dospělosti zcela přítomné. Jsou to velmi aktivní delfíni, kteří plavou ve skupinách. Dorůstají délky až 2,3 metru a hmotnosti až 80 kilogramů. Vyskytují se sporadicky.

Delfín drsnozobý

https://youtu.be/j_yhwZCtCZ8

Vědecký název: Steno bredanensis. Vyznačují se rýhovanými zuby, podle kterých také dostali své jméno. Mají také protáhlou lebku, díky níž je lze snadno odlišit od ostatních druhů. Dosahují délky 2,7 metru a hmotnosti 150 kilogramů. Jsou tmavší než delfíni skákaví a mají světlejší skvrny. Plavou ve skupinách čítajících v průměru 8 jedinců. Lze je pozorovat v určitých ročních obdobích.

Kapustňák

https://youtu.be/RA7SfAQtYrM

Vědecký název: Physeter macrocephalus. Jedná se o velký druh s délkou podobnou velrybě, dosahuje 18 metrů a váží 50 tun. Poznáte je podle malé hřbetní ploutve, velké hlavy a tmavé kůže s pruhy.

Potápějí se do hloubky až 2 000 metrů a zůstávají pod hladinou déle než hodinu, aby hledali potravu. Nejčastěji jsou k vidění na jaře.

Delfín obecný

https://youtu.be/PGASvWGYw20

Vědecký název: Delphinus delphis. Je to velmi oblíbený druh ve všech mořích planety a na Tenerife je můžete vidět i v zimě. Vyznačuje se nažloutlým zbarvením boků. Dosahuje délky 2,5 metru a hmotnosti 120 kilogramů. Jedná se o stěhovavý druh.

Kosatka dravá

https://youtu.be/XzQo_eIUpFI

Vědecký název: Pseudorca crassidens. Je to společenské a okouzlující zvíře. Poznáte je podle výčnělku uprostřed ploutví, štíhlého těla a hřbetní ploutve dlouhé přibližně 30 centimetrů. Po celém těle mají homogenní tmavě šedé zbarvení. Dosahují délky až 6 metrů a hmotnosti 1 500 kilogramů. Obvykle plave ve velkých skupinách čítajících až 50 jedinců. Jedná se o stěhovavý druh.

Soukromá prohlídka velryb a delfínů na Tenerife

V níže uvedeném seznamu najdete některé z našich dostupných aktivit pro soukromý pronájem lodí. Kromě informací o jednotlivých aktivitách najdete na konci textu detailní popis aktivit spolu s kontaktním formulářem pro rezervaci.

Pronájem prostorného katamaránu pro 11 osob s Kalimou

Tenerife - Boat Charter - (6).min

Užijte si den na Atlantiku na palubě tohoto prostorného 36stopého katamaránu. Kalima je pohodlná a prostorná loď, na které si užije každý. Budete mít možnost vybrat si z 3 až 8 hodinových výletů.

V závislosti na zvolené trase a její délce můžete pozorovat kytovce v jejich přirozeném prostředí, plavat a šnorchlovat v krásné zátoce, navštívit impozantní útesy Los Gigantes a zátoku Masca. Nápoje jsou zahrnuty v ceně.

Pronájem motorového člunu na pozorování velryb s lodí Fairline 42

Tenerife motor boat charter Fairline 42 footUžijte si tento majestátní motorový člun s kapacitou 12 osob. Vyplouváme z přístavu Puerto Colon do oblastí Tenerife určených k pozorování velryb. Poté loď zakotví, aby všichni mohli vystoupit a vykoupat se na pláži.

V závislosti na zvolené délce výletu můžete navštívit zátoku El Puertito, útesy a nádhernou zátoku Masca.

3hodinový pronájem rychlého člunu s White Heaven

Tenerife Speed Boat Charter, Puerto ColonPřijeďte si užít se svou rodinou nebo přáteli. Tato loď má maximální kapacitu 11 cestujících. Kromě pozorování velryb navštívíte krásnou zátoku v zálivu Tenerife South, kterou může být El Puertito de Adeje nebo Diego Hernandez. V ceně je zahrnuto šnorchlovací vybavení, nápoje a občerstvení.

Společné výlety lodí za velrybami a delfíny na Tenerife

Níže je uveden seznam aktivit, které jsou k dispozici na našich webových stránkách pro sdílené výlety lodí za pozorováním velryb a delfínů.

Výlet lodí v Los Gigantes s Freebird

catamaran tour in Tenerife with FreebirdNabízíme vám jedinečnou a fascinující aktivitu. Kromě pozorování velryb na Tenerife si budete moci prohlédnout impozantní útesy Los Gigantes a pokochat se oceánem.

Výlet vyplouvá z přístavu Puerto Colón do vod poblíž ostrova La Gomera, kde očekáváme, že uvidíme delfíny a velryby spokojeně křižující kolem. Nejčastěji se v těchto oblastech vyskytují delfíni skákaví a velryby pilotní.

Poté, co si vychutnáme tento zážitek, zamíříme k útesům. Budete ohromeni pohledem na majestátnost těchto velkých a impozantních skal, které chrání pobřeží Tenerife.

Po pozorování a procházce podél útesů zamíříme do zátoky Masca, abychom se vykoupali a užili si osvěžující vody Atlantiku. Aktivitu zakončíme chutným obědem, který je součástí balíčku, a poté se vrátíme do přístavu.

Tuto aktivitu si můžete rezervovat na 3 hodiny pro pozorování velryb nebo na 4 a půl hodiny, abyste měli více času na odpočinek, užívání si moře a ochlazení.

Pozorování velryb a delfínů na Tenerife s Royal Dolphin

royal delfin tenerife los gigantes (59)Máme pro vás tuto senzační loď, na které si můžete užít jedinečné dobrodružství. Budete mít možnost vidět velryby a delfíny jako nikdy předtím. Tato loď je vybavena podvodními okny, která vám umožní sledovat mořskou aktivitu pod podlahou lodi. Má také podvodní kamery, které zaznamenávají pohyb zvířat v blízkosti lodi pro vysílání na televizory na palubě.

Poté, co uvidíte úžasné mořské živočichy Tenerife, budete projíždět kolem útesů Los Gigantes. Mnozí z těch, kteří tam byli, vyjadřují údiv a vzrušení z jejich obrovské velikosti. Poté se přesunete do zátoky Masca, kde se osvěžíte koupáním v jejích lahodných vodách. Během zastávky v zátoce můžete odpočívat na písku, plavat a šnorchlovat. Vše, co si přejete pro velkolepou dovolenou, najdete na katamaránu Royal Dolphin.

Výlet zakončíte chutným obědem a poté se vrátíte do přístavu. Nezapomeňte, že máme zajištěnou dopravu do různých letovisek na Tenerife, stačí nám napsat a ověřit si dostupnost.

Výlet za pozorováním velryb s katamaránem Eden

eden catamaran tour tenerifeMáme pro vás aktivitu, na kterou máte právě tolik času, abyste mohli pozorovat kytovce na Tenerife. Tento výlet trvá dvě hodiny a zavede vás do oblastí, které delfíni a velryby navštěvují nejčastěji.

Loď vyplouvá z přístavu Puerto Colon v Costa Adeje na sousední ostrov La Gomera. Výlet je zaměřen na pozorování velryb a delfínů v jejich přirozeném prostředí. Součástí výletu je osvěžující nápoj.

Pro větší zábavu máme v nabídce také tříhodinový výlet. Pokud si loď pronajmete na 3 hodiny, můžete se jít ochladit a zaplavat si na břeh. V ceně jsou také nealkoholické nápoje, voda a pivo.

Výlet lodí do Los Gigantes s Maxicatem

maxicat catamaran tenerifeNabízíme vám tento nádherný výlet, během kterého uvidíte útesy a kytovce v jejich přirozeném prostředí. Loď vyplouvá z Puerto Colon na pobřeží Costa Adeje a vydává se hledat kytovce. Nezapomeňte, že se jedná o jedno z nejlepších míst pro pozorování delfínů a velryb. Po jejich spatření loď zamíří k útesům.

Tento výlet lodí zahrnuje oběd a zastávku v zátoce Masca na koupání a šnorchlování. Nezapomeňte, že na požádání zajišťujeme transfery z různých míst Tenerife, například z Los Cristianos nebo Puerto de la Cruz.

Doprava

Nabízíme dopravní služby pro ty, kteří jsou ubytováni v nejdůležitějších turistických centrech Tenerife South a Puerto de la Cruz. To závisí na aktivitě, kterou si vyberete, a na místě, kde jste na Tenerife ubytováni.

contact usPro více informací o pozorování velryb a delfínů na Tenerife vás zveme, abyste nám napsali na náš WhatsApp, prostřednictvím kterého vás budeme informovat o dostupnosti dopravy do místa, kde jste ubytováni. Nabízíme dopravu z Los Cristianos, Playa de Las Americas, Puerto de la Cruz, Los Gigantes, Costa Adeje, Puerto Santiago a dalších míst.

 

Pozorování velryb na Tenerife

Co říkají naši zákazníci:

Dean Smith
Dean Smith
17. November, 2022.
Definitely recommend to include in your trip when visiting Tenerife. One of the best days we had! Amazing service and nice touch with water and snacks!
Maria Stanko
Maria Stanko
14. November, 2022.
Es war eine grandiose Reise, das Personal war sehr freundlich und zuvorkommend, das Schiff sauber und das Essen lecker. Sehr beeindruckend waren die Wale, Delfine und die wunderschöne Natur Teneriffas.
Gillian Webster
Gillian Webster
2. November, 2022.
I hired the atlanca boat as a surprise for my husbands 40th birthday and it was honestly the best day and lots of fun. Easy to book, when we arrived Patrick did the paperwork and explained everything then Fran gave us all the safety information on how to ride the boat. Everything was provided and additional special touches were much appreciated. They were both great, really friendly and put us at ease. We had 3 hours booked and we got the full time, everything excellent. Highly recommended. Thank you
Shaun Daymond
Shaun Daymond
28. October, 2022.
Very easy to deal with over WhatsApp. Booked 5 months in advance and had no issues with the booking at all. Boat was lovely and friendly skipper 👍🏻
Banana Palm Bay
Banana Palm Bay
4. August, 2022.
Can only recommend it ;)
Juan Antonio RT
Juan Antonio RT
26. July, 2022.
Hemos disfrutado de un paseo en barco por la costa de Adeje divisadlo cetáceos. Muy recomendable. La tripulación muy amable en todo momento pendiente de nosotros.
younes benkahla
younes benkahla
5. July, 2022.
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Guillermo González Meyer
Guillermo González Meyer
14. June, 2022.
Alquilamos una excursión para ver cetáceos y dar un paseo de 3h. En general la experiencia estuvo bien. Toda la gestión de reserva fue fácil y el trato con Bananapalmbay fue un gusto.
Al llegar al barco tuvimos alguna confusión con lo acordado, pero tras comunicarse la empresa del barco con Bananapalmbay se solucionó y pudimos disfrutar del viaje. Además vimos ballenas piloto.
Sinéad Campbell
Sinéad Campbell
30. November, 2022.
recommends
My partner and I rented a boat for 4 hours from Jan Daniel and we had the best day! By far our favourite experience of our whole holiday. We would definitely recommend to anyone looking to rent a boat to do your own exploring along the southern coast of Tenerife. 5* experience!
Birthe Rosen
Birthe Rosen
7. October, 2022.
recommends
Ich habe mit dieser Gesellschaft 2 tolle Touren gemacht. Die Teide Nationalpark Tour mit Masca, war klasse, sowohl Guide als auch Busfahrer waren toll. Viel information und gute Betreuung. Ein unvergesslicher Tag. 🥰 Die 2. Tour war Oberklasse, ich bin mit Shogun zur Wahlbeobachtung rausgefahren und wir haben eine ganze Familie Pilotwale gesehen, diese wunderbaren Wesen sind recht neugierig und kamen auch auf das Boot zu. Ich habe Shogun vorgezogen, weil mir die übervollen Katamarane nicht so gefallen. Gute Wahl. Die ganze Fahrt ist wunderbar, man fährt bis Los Gigantes und in der Bucht gibt es eine köstliche Mahlzeit. Es ist sehr beeindruckend, dort zu ankern. Habe die Fahrt sehr genossen.......ich liebe das Meer sehr.🥰
Younes Benkahla
Younes Benkahla
5. July, 2022.
recommends
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Didier Afecto
Didier Afecto
22. May, 2022.
recommends
Location d’un bateau en bon état Personnel disponible efficace et aimable C est tout bon !!!!
Steve O'Connell
Steve O'Connell
19. May, 2022.
recommends
What a fantastic day on our own private yacht. We went for the Astondoa 46 and the service was amazing. We saw sea turtles, dolphins and whales. Quick stop by a beach for a snorkel with the fishes and then back to drinking cava! Jan was great with the communication and made everything stress free. 100% would recommend to anyone planning something a little bit special.
Gert Vestergaard
Gert Vestergaard
15. October, 2021.
recommends
Alt var som aftalt, båd, pris og service i top
Iliana Düsseldorf
Iliana Düsseldorf
9. October, 2021.
recommends
Excelente servicio y mucha diversión. Aurora nos llevo a ver ballenas y bañar en el mar. Fue una experiencia espectacular en el Yate 🛥 privado de 15 metros.
Barbara Soetje
Barbara Soetje
18. July, 2020.
recommends
Very kind and professional. I made requests to them at the last moment and they worked hard to resolve them, succeeding perfectly. Thanks again
Mandy Daniela
Mandy Daniela
14. July, 2020.
recommends
Sehr emphehlenswert! Rufen zurück, kümmern sich, sind zuverlässig... Und die Fahrt hat sehr viel Spaß gemacht!
Gilbert Mat
Gilbert Mat
26. November, 2019.
recommends
Sehr zuverlässig und kompetent. Das Buchen auf der Website ist echt einfach und die Tickets wurden uns pünktlich gebracht. Ein echt guter Service!

Související články:

Pláže v Tenerife