První publikace: 2 května, 2021 | Poslední aktualizace: 14 září, 2022 | Autor: Jan Daniel

Co dělat na Tenerife

V tomto příspěvku vám chceme ukázat, co všechno můžete dělat na Tenerife během své dovolené. Na Tenerife, nejnavštěvovanějším ostrově Kanárských ostrovů, najdete zářivé pláže, bohatou gastronomii, kulturu, outdoorové sporty, trekking, zábavní parky, zábavu a mnoho dalšího. Najdete zde širokou nabídku aktivit pro poznávání památek, ekoturistiku, relaxaci i extrémní dobrodružství.

Na Bananapalmbay.com máme vše, co na Tenerife hledáte. Prohlédněte si různé aktivity a prožijte tu nejlepší dovolenou svého života. Představujeme vám vše, co můžete na Tenerife podniknout, abyste si užili jeho pláže, kouzelné vesničky a přírodní scenérie.

Co dělat na jihu Tenerife

Playa Troya - Costa Adeje Beach (5)

Pokud se ubytujete na této straně ostrova, budete mít blízko ke zlatavým písečným plážím, kouzelným vesničkám a spoustě volnočasových aktivit. Z jižních pláží vynikají letoviska Costa Adeje, Playa Las Américas a Los Cristianos. Užijte si plážový ráj s exkluzivními hotely a resorty.

Pláže jsou zde dlouhé, se zlatavým pískem a křišťálově čistou vodou. Tato část je nejbezpečnější pro návštěvu s dětmi, protože se zde nacházejí pláže s klidnými vlnami a veškerým servisem pro koupající se. Směrem k Las Americas najdete také noční život a atmosféru večírků.

Co dělat na severu Tenerife

Anaga Tenerife

Na severu ostrova najdete starobylé lesy, vesnice a útesy. Nezapomeňte navštívit park Anaga s mnoha turistickými stezkami a úchvatnou krajinou.

Na této straně doporučujeme navštívit Playa El Bollullo, Playa de Benijo a Playa de Los Guíos. Jedná se o divoké pláže se silnými vlnami, ideální pro surfaře. Můžete zde jezdit na kajaku, pozorovat kytovce a obdivovat nedozírnou krásu Los Gigantes.

Kompletní průvodce nejlepšími aktivitami na Tenerife

Nezapomeňte, že sem můžete přijet kdykoli během roku, protože po většinu roku máme skvělé počasí a slunečno. Vždy najdete všechna otevřená místa a všechny dostupné aktivity.

Pokud si chcete rezervovat jakoukoli aktivitu, vyplňte kontaktní formulář přiložený k popisu aktivity. Všechny dostupné aktivity najdete na konci tohoto příspěvku. Můžete nás také kontaktovat prostřednictvím aplikace WhatsApp, abychom vám objasnili nejasnosti nebo vám poradili s výběrem výletů a aktivit, které vám budou nejvíce vyhovovat.

Pronájem jachet na Tenerife

mallorca boat charter luxury (1)22

Tenerife je neuvěřitelný ostrov s kulturou, historií, gastronomií a spoustou zábavy. Turisty však nejvíce láká plavit se po jeho vodách a strávit na lodi jiný den. Nabízíme výlety lodí pro všechny chutě. Sami si zvolíte délku trvání a typ lodi. Vybírat můžete z katamaránů, plachetnic, jachet a mnoha dalších.

Vyberte si soukromý pronájem lodi a prožijte velkolepý den ve společnosti svých blízkých a nikoho jiného. Nabízíme také výlety lodí pro skupiny, kde si můžete užívat oceán a různé aktivity na palubě. Pokud máte lodní průkaz, můžete si loď pronajmout a řídit ji sami. Pokud řidičský průkaz nemáte, můžete si pronajmout loď s kapitánem nebo si pronajmout malý člun pro dvě nebo tři osoby.

V závislosti na typu výletu lodí, který si vyberete, můžete:

 • ležet na sluníčku na sluneční palubě lodi.
 • Příjemně si popovídat s přáteli pod markýzou nebo odpočívat a přitom se kochat výhledem na ostrov.
 • Rybařit a grilovat čerstvé ryby
 • Potápět se a šnorchlovat
 • Skočit do vody a ochladit se
 • Zakotvěte v zátoce, abyste si mohli hrát na písku a užívat si pláže
 • Oslavte zvláštní události, jako jsou narozeniny, výročí, rozlučky se svobodou, žádosti o ruku a další.
 • navštivte majestátní útesy Los Gigantes

Pozorování delfínů a velryb na Tenerife

Royal Delfin Tenerife Catamaran Tour with Transport (7)

Díky pronájmu lodi na Tenerife se můžete dostat i do oblastí, kde se proplouvají delfíni skákaví, velryby létavé a další mořské druhy. Tato přátelská zvířata jsou na lodě zvyklá, takže se k nim přibližují s důvěrou. Vezměte si s sebou fotoaparát a zachyťte jejich okouzlující plavání a zábavné piruety. Tuto aktivitu si nejvíce užívají děti.

Vodní a suchozemské aktivity na Tenerife

Parascending in Tenerife South

Jedná se o dynamickou aktivitu pro odvážné. Ochlaďte se v křišťálově čistých vodách Atlantiku a bavte se s přáteli.

 • Vodní skútry: Pronajměte si vodní skútr a užijte si extrémní dobrodružství. Můžete jet sami nebo s doprovodem. Dosáhněte vysokých rychlostí a užijte si pocit z plavby Atlantikem.
 • Parascending: vzlétněte do oblak, zatímco jste připoutáni k lodi. Jedná se o skvělou aktivitu, kterou můžete oslavit s přáteli. Spousta adrenalinu, smíchu a zábavy.
 • Potápění na Tenerife: Poznejte mořské dno a sdílejte ho s pestrobarevnými rybami, želvami a dalšími zdejšími druhy. Pokud máte předchozí zkušenosti, podívejte se na naše balíčky a objevte nejlepší místa k potápění. Pro začátečníky a první potápěče máme aktivity Try Dive. Pokud se chcete připravit na vyšší úroveň, podívejte se na naše certifikované kurzy PADI.
 • Surfování: V rámci nabídky aktivit na Tenerife je to jedna z nejoblíbenějších možností. Pro surfaře se zde nachází skutečný ráj s mnoha místy a skvělými vlnami. Surfaři dávají v zimě přednost jižním plážím a v létě severním. Můžete se také věnovat paddle surfingu, bodyboardingu, kitesurfingu nebo windsurfingu.
 • Paragliding: budete si připadat jako pták, který létá nad Tenerife. Užijte si jedinečné výhledy na ostrov, které můžete obdivovat pouze ze vzduchu. Nebojte se, pokud nemáte žádné zkušenosti, doprovodí vás odborný instruktor, který se postará o každý detail a provede vás celým výletem.
 • Buggy safari a Jeep safari: jedná se o dynamické aktivity, při kterých budete řídit buggy po nejkrásnějších stezkách ostrova. Při jízdě vysokou rychlostí pocítíte vítr ve tváři. Zážitek je bezpečný, na začátku obdržíte bezpečnostní pokyny. Po prohlídce si můžete odpočinout na farmách, podělit se se zvířaty a ochutnat sýry a vína z Tenerife.

Výlety po ostrově

Nabízíme různé trasy a výlety, díky kterým poznáte nejvýznamnější místa Tenerife. Můžete si pronajmout skupinové výlety nebo soukromé prohlídky a užít si každé dobrodružství exkluzivním způsobem.

Denní výlet na Teide s časem na návštěvu lanovky

Private Trekking Teide with Permision (3)

Pokud hledáte, co podniknout na Tenerife, nemůžete vynechat návštěvu nejsymboličtější španělské sopky. Teide je velká sopka s nejvyšším vrcholem ve Španělsku. Nachází se v národním parku Teide, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Výlet za noční oblohou a hvězdami

Teide by Night Tenerife (4)

Jedná se o báječnou aktivitu pro páry nebo přátele, kteří mohou strávit noc pod hvězdami. Pokud si pronajmete službu dalekohledu, budete moci podrobně pozorovat souhvězdí a hvězdy.

Celodenní výlet na Teide, Masca, Icod a Garachico

Icod de los Vinos El Drago Milenario The Dragon.min

V Masce si můžete vychutnat nejúžasnější horské výhledy na ostrově. Poznejte Icod de los Vinos a jeho velký starobylý dračí strom. V Garachicu můžete obdivovat starý obchodní přístav Garachico, zničený sopečnou erupcí.

Výlety do starobylého San Cristóbal de La Laguna a současného Santa Cruz de Tenerife

La Laguna - Tenerife North (10).min

V těchto tajemných městech můžete obdivovat kanárskou architekturu a připadat si, jako byste se vrátili v čase. Projděte se po Santa Cruz de Tenerife, ochutnejte jeho chutě v různých restauracích a nakupte krásné dárky v různých obchodech. San Cristóbal de La Laguna nabízí svěží a přátelskou atmosféru svých uliček a historického centra, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Výlety s průvodcem na vinice Tenerife s ochutnávkou vína

Poznejte místo, kde se sklízí ovoce pro nejlepší vína na světě. Během prohlídky se seznámíte s plantážemi a budete se moci zúčastnit degustace, ze které budete odcházet nadšeni.

Výlety na ostrov La Gomera z Tenerife

VIP Excursion La Gomera (14)

Pokud jste na Tenerife a máte dostatek času, zveme vás k návštěvě ostrova La Gomera. Tento ostrov navštívil sám Kryštof Kolumbus. Nachází se zde také nádherný vavřínový les v národním parku Garajonay. Tam budete moci ochutnat šťavnaté pokrmy reprezentující kanárskou gastronomii.

Na Tenerife je tolik možností, co dělat, že budete potřebovat několik dní, abyste poznali každý kout, ochutnali zdejší gastronomii a pocítili adrenalin zdejších extrémních aktivit. Chcete-li se dozvědět o všech dostupných výletech, podívejte se na seznam aktivit na konci textu.

Zábavní parky na Tenerife

Siam Park, Water Park in Tenerife South

Zveme vás do různých parků na Tenerife, které nabízejí rozmanité aktivity pro děti, mládež i dospělé. Zde jsou ty nejlepší parky na ostrově, ve kterých strávíte skvělý den.

 • Siam Park: je vodní park plný bazénů a báječných atrakcí pro celou rodinu. Návštěva tohoto parku je jednou z aktivit, které musíte na Tenerife absolvovat v každém plánu. Zažijete zde maximální vzrušení z vaší dovolené.

Siam Park, Water Park in Tenerife South

 • Loro Park: jedno z nejnavštěvovanějších míst na Tenerife. Mají zde největší výstavu papoušků na světě a představení delfínů, kosatek a lachtanů.
 • Monkey Park: jedná se o přírodní prostředí, kde spolu na svobodě žijí různé druhy opic. Budete se s nimi moci vyfotografovat a dát jim k jídlu ovoce. Opice jsou velmi hravé a díky nim strávíte velmi zábavný den. Najdete zde také krásné ptáky a pěknou kaktusovou zahradu.
 • Velbloudí park: navštivte tuto úžasnou farmu, kde se můžete projet na velbloudech. Každá jízda trvá 20 minut a můžete na ni vyrazit s doprovodem. Můžete se zde také podělit se slepicemi, kachnami, osly, ovcemi a kozami.
 • Jungle Park: je přírodní prostředí, díky kterému se budete cítit součástí přírody. Projděte se mezi naučnými stezkami, potoky, vodopády, visutými mosty a jeskyněmi. Je domovem velké biodiverzity živočišných a rostlinných druhů. Podělte se s více než 500 zvířaty, jako jsou lvi, ptáci, plazi a opice. Užijte si nejsenzačnější přehlídku dravých ptáků, jakou jste kdy viděli.
 • Aqua Club Termal: je ideálním místem pro ty, kteří hledají relaxaci a pohodlí. Podívejte se níže, co všechno najdete v Aqua Clubu Termal, abyste se zbavili stresu.

Představení na Tenerife

V našem seznamu aktivit na Tenerife máme také show na jevišti, které si můžete užít a relaxovat.

Gladiux Tenerife Nightshow 3

 • Středověká show: Báječná show, při níž budete svědky bitvy středověkých bojovníků s meči a ohněm.
 • Gladiux: další kouzelný zážitek, kde gladiátoři bojují na koních a dají vám pocítit kouzlo tehdejší doby.
 • Drag Queens Show: zde vtipní herci zaplní jeviště barvami, flitry a radostí. Nepřestanete se smát jejich vtipům a ukázkám talentu.
 • Večer flamenca a zpěvu: Pokud hledáte dobrou hudbu a tanec, máme pro vás také skvělou show flamenca a dalších tanců, kterou koordinuje jeden z nejlepších učitelů tohoto umění ve Španělsku.

Podrobný seznam všech aktivit, které můžete na dovolené na Tenerife podniknout, najdete v seznamu níže. Usnadníme vám to. Náš tým vybral aktivity, které turisté nejvíce oceňují, abyste si při plánování dovolené mohli vybrat své oblíbené.

Rezervujte přes WhatsApp

Doporučené aktivity na Tenerife

Potápění na Tenerife

Pozorování velryb na Tenerife

Prohlídky ostrovů na Tenerife

Pronájem lodí na Tenerife

Rybářské chartery na Tenerife

Rybářské výlety na Tenerife

Safari na čtyřkolkách na Tenerife

Tematické parky na Tenerife

Treking na Tenerife

Vodní skútr na Tenerife

Vodní sporty na Tenerife

Výlety lodí na Tenerife

Rezervujte přes WhatsApp

Co říkají naši zákazníci:
Dean Smith
Dean Smith
17. November, 2022.
Definitely recommend to include in your trip when visiting Tenerife. One of the best days we had! Amazing service and nice touch with water and snacks!
Maria Stanko
Maria Stanko
14. November, 2022.
Es war eine grandiose Reise, das Personal war sehr freundlich und zuvorkommend, das Schiff sauber und das Essen lecker. Sehr beeindruckend waren die Wale, Delfine und die wunderschöne Natur Teneriffas.
Gillian Webster
Gillian Webster
2. November, 2022.
I hired the atlanca boat as a surprise for my husbands 40th birthday and it was honestly the best day and lots of fun. Easy to book, when we arrived Patrick did the paperwork and explained everything then Fran gave us all the safety information on how to ride the boat. Everything was provided and additional special touches were much appreciated. They were both great, really friendly and put us at ease. We had 3 hours booked and we got the full time, everything excellent. Highly recommended. Thank you
Shaun Daymond
Shaun Daymond
28. October, 2022.
Very easy to deal with over WhatsApp. Booked 5 months in advance and had no issues with the booking at all. Boat was lovely and friendly skipper 👍🏻
Banana Palm Bay
Banana Palm Bay
4. August, 2022.
Can only recommend it ;)
Juan Antonio RT
Juan Antonio RT
26. July, 2022.
Hemos disfrutado de un paseo en barco por la costa de Adeje divisadlo cetáceos. Muy recomendable. La tripulación muy amable en todo momento pendiente de nosotros.
younes benkahla
younes benkahla
5. July, 2022.
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Guillermo González Meyer
Guillermo González Meyer
14. June, 2022.
Alquilamos una excursión para ver cetáceos y dar un paseo de 3h. En general la experiencia estuvo bien. Toda la gestión de reserva fue fácil y el trato con Bananapalmbay fue un gusto.
Al llegar al barco tuvimos alguna confusión con lo acordado, pero tras comunicarse la empresa del barco con Bananapalmbay se solucionó y pudimos disfrutar del viaje. Además vimos ballenas piloto.
Související články: