Co dělat na Tenerife

Co dělat na Tenerife

Tenerife je nejnavštěvovanějším ostrovem z celých Kanárských ostrovů. Pokud patříte k těm šťastným návštěvníkům, kteří si přijeli užít dovolenou na ostrov Tenerife, pak jste si pravděpodobně již položili otázky typu: Co budete dělat, nebo co všechno je možné a stojí za to na Tenerife dělat.

Není snadné najít jednoduchou odpověď, protože každý má trochu jiné preference. Klíčem k tomu, abyste si užili skvělou dovolenou, nejsou peníze, ale čas, který věnujete plánování dovolené s rodinou nebo přáteli.

Dobrou zprávou pro vás je, že na Bananapalmbay.com vám to usnadníme. Nabízíme více než 49 různých výletů a aktivit na Tenerife. Každý výlet/aktivita byly vybrány naším týmem.

Zde najdete náš seznam všech věcí, které nabízíme k podniknutí na Tenerife. Stačí si vybrat ten správný výlet nebo aktivitu a vytěžit z dovolené na Tenerife maximum!
Chcete-li podat žádost o rezervaci, stačí vyplnit formulář žádosti o rezervaci, který se nachází na stránce s popisem exkurze dole, nebo nás kontaktujte prostřednictvím aplikace WhatsApp.

Na Tenerife máte několik věcí, které byste si neměli nechat ujít. Jednou z nich je nejvyšší hora a sopka Španělska. Majestátní horu Teide a národní park Teide, zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO, můžete navštívit s jedním z našich autobusových zájezdů. Nabízíme dva různé výlety na horu Teide: půldenní výlet na horu Teide s časem na návštěvu vrcholu lanovkou.

Další možností je celodenní výlet Teide – Masca – Icod – Garachico, který umožňuje navštívit i některé další významné části Tenerife, jako je například odlehlá malebná vesnička Masca, která vám mimo jiné nabídne jeden z nejúchvatnějších horských výhledů na Tenerife. V rámci tohoto zájezdu navštívíte také Icod de los Vinos s tisíciletým dračím stromem a starý obchodní přístav Garachico, zničený výbuchem sopky.

Poznejte dvě hlavní města Tenerife, staré San Cristobal de La Laguna a současné Santa Cruz de Tenerife.
Uvidíte ukázky kanárské architektury a pocítíte autentickou atmosféru.

I když to není nic, co byste mohli podniknout přímo na Tenerife, můžete to udělat. Nabízíme vám možnost navštívit ostrov La Gomera, který navštívil již Kryštof Kolumbus. Ano, ten, který objevil Ameriku. Kromě toho, že je to slavný návštěvník, je ostrov proslulý také národním parkem Garajonay (další ukázka pralesa laurisilva) a dokonce i místním jazykem píšťalek, který vám místní rádi předvedou při večeři v typické kanárské restauraci.

Pokud hledáte něco opravdu aktivního a dynamického, pak byste určitě měli vyzkoušet jízdu na vodním skútru na 1, 2 nebo 3 hodiny. Zažijete spoustu zábavy a osvěžení.

Kromě vodních skútrů nabízíme na Tenerife mnoho dalších osvěžujících a náročných vodních sportů.

Užijte si pohled na jižní část Tenerife z ptačí perspektivy a nezapomenutelný pocit z létání. Tuto aktivitu budete provádět v tandemu s kvalifikovaným instruktorem paraglidingu, takže se nemusíte bát, pokud nemáte žádné předchozí zkušenosti.

Za objevení stojí i podmořská část Tenerife. Pokud máte nějaké předchozí zkušenosti, podívejte se na naše balíčky a objevte nejlepší místa pro potápění. Nebo pokud jste potápění ještě nikdy nezkoušeli, máme pro vás speciální aktivitu Vyzkoušejte si potápění, abyste mohli získat své první potápěčské zkušenosti na Tenerife. A samozřejmě si můžete udělat certifikovaný kurz PADI.

Další velmi doporučovanou aktivitou je pozorování velryb a delfínů v rámci 2, 3 nebo 4,5hodinového výletu lodí z Costa Adeje na Tenerife. Typ lodi a doba trvání závisí na vašem výběru. Jen pro informaci, pokud si vyberete 4,5 prohlídky, můžete navštívit také velkolepé útesy Los Gigantes, gigantické útvary, které vyrůstají až do výšky 600-800 metrů přímo z oceánu.

Pokud chcete na své dovolené na Tenerife prožít opravdu nezapomenutelné chvíle? Nebo máte nějakou zvláštní příležitost, kterou chcete oslavit, například žádost o ruku nebo narozeninovou oslavu? Pak bude nejlepší pronajmout si loď s kapitánem a uzavřít charter. Můžete si vybrat typ lodi i dobu trvání.

Doporučené aktivity na Tenerife

Pozorování velryb na Tenerife

Prohlídky ostrovů na Tenerife

Pronájem lodí na Tenerife

Rybářské chartery na Tenerife

Vodní sporty na Tenerife

Výlety lodí na Tenerife

Související články:

Vyzkoušejte, co vám může nabídnout exkluzivní soukromý pronájem lodi na Tenerife:...
Jedním z nejlepších způsobů, jak poznat přírodu a cesty Tenerife, je vydat se...