Čo robiť na Tenerife

Čo robiť na Tenerife

Tenerife je najnavštevovanejším ostrovom z celých Kanárskych ostrovov. Ak patríte k tým šťastným návštevníkom, ktorí si prišli užiť dovolenku na ostrov Tenerife, pravdepodobne ste si už položili otázky ako napr: Čo budete robiť alebo čo všetko sa dá a oplatí robiť na Tenerife.

Nie je ľahké nájsť jednoduchú odpoveď, pretože každý má trochu iné preferencie. Kľúčom k tomu, aby ste si užili skvelú dovolenku, nie sú peniaze, ale čas, ktorý venujete plánovaniu dovolenky s rodinou alebo priateľmi.

Dobrou správou pre vás je, že na stránke Bananapalmbay.com vám to uľahčíme. Ponúkame viac ako 49 rôznych výletov a vecí, ktoré sa dajú robiť na Tenerife. Každý výlet/aktivitu vybral náš tím.

Tu nájdete náš zoznam všetkých vecí, ktoré ponúkame na podnikanie na Tenerife. Stačí si vybrať ten správny výlet alebo aktivitu a vyťažiť z dovolenky na Tenerife maximum!
Ak chcete podať žiadosť o rezerváciu, stačí vyplniť formulár žiadosti o rezerváciu, ktorý sa nachádza na stránke s popisom exkurzie v spodnej časti, alebo nás kontaktujte prostredníctvom aplikácie WhatsApp

Na Tenerife máte niekoľko vecí, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Jednou z nich je najvyššia hora a sopka v Španielsku. Majestátnu horu Teide a národný park Teide, ktorý je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO, môžete navštíviť s jedným z našich autobusových výletov. Ponúkame dva rôzne výlety na horu Teide: poldenný výlet na horu Teide s časom na návštevu vrcholu lanovkou.

Ďalšou možnosťou je celodenný výlet Teide – Masca – Icod – Garachico, ktorý umožňuje navštíviť aj niektoré ďalšie dôležité časti Tenerife, ako napríklad odľahlú malebnú dedinku Masca, ktorá vám okrem iného ponúkne jeden z najkrajších výhľadov na hory na Tenerife. V rámci tohto výletu navštívite aj Icod de los Vinos s tisícročným dračím stromom a starý obchodný prístav Garachico, zničený výbuchom sopky.

Spoznajte dve hlavné mestá Tenerife, staré San Cristobal de La Laguna a súčasné Santa Cruz de Tenerife.
Uvidíte príklady kanárskej architektúry a pocítite autentickú atmosféru.

Aj keď to nie je niečo, čo by ste mohli robiť priamo na Tenerife, môžete to urobiť. Ponúkame vám možnosť navštíviť ostrov La Gomera, ktorý navštívil už Krištof Kolumbus. Áno, ten, ktorý objavil Ameriku. Okrem toho, že je to slávny návštevník, ostrov je známy aj národným parkom Garajonay (ďalší príklad pralesa laurisilva) a dokonca aj miestnym pískacím jazykom, ktorý vám miestni obyvatelia radi predvedú počas večere v typickej kanárskej reštaurácii.

Ak hľadáte niečo naozaj aktívne a dynamické, určite by ste mali vyskúšať jazdu na vodnom skútri na 1, 2 alebo 3 hodiny. Získate veľa zábavy a osvieženia.

Okrem vodných skútrov máme pre vás pripravených mnoho ďalších osviežujúcich a náročných vodných športov na Tenerife.

Vychutnajte si pohľad na južnú časť Tenerife z vtáčej perspektívy a nezabudnuteľný pocit z lietania. Túto aktivitu budete vykonávať v tandeme s kvalifikovaným inštruktorom paraglidingu, takže sa nemusíte obávať, ak nemáte žiadne predchádzajúce skúsenosti.

Za objavenie stojí aj podmorská časť Tenerife. Ak máte nejaké predchádzajúce skúsenosti, pozrite si naše balíky a objavte najlepšie miesta na potápanie. Alebo ak ste potápanie ešte nikdy neskúšali, máme pre vás špeciálnu aktivitu Try dive, vďaka ktorej môžete získať svoje prvé skúsenosti s potápaním na Tenerife. A samozrejme si môžete urobiť certifikovaný kurz PADI.

Ďalšou veľmi odporúčanou aktivitou je pozorovanie veľrýb a delfínov počas 2, 3 alebo 4,5 hodinových výletov loďou z Costa Adeje. Typ lode a trvanie závisí od vášho výberu. Len pre informáciu, ak si vyberiete 4,5-túrovú trasu, môžete navštíviť aj veľkolepé útesy Los Gigantes, gigantické útvary, ktoré rastú až do výšky 600-800 metrov priamo z oceánu.

Ak chcete na svojej dovolenke na Tenerife stráviť naozaj nezabudnuteľný čas? Alebo máte špeciálnu príležitosť na oslavu, napríklad žiadosť o ruku alebo narodeninovú oslavu? Potom bude najlepšie prenajať si loď s kapitánom a uzavrieť charter. Môžete si vybrať typ lode aj dĺžku trvania.

 

Odporúčané aktivity na Tenerife

Potápanie na Tenerife

Pozorovanie veľrýb na Tenerife

Prehliadky ostrovov na Tenerife

Prenájom lodí na Tenerife

Rybárske člny na Tenerife

Rybárske výlety na Tenerife

Safari na štvorkolkách na Tenerife

Tematické parky na Tenerife

Treking na Tenerife

Vodné športy na Tenerife

Vodný skúter na Tenerife

Výlety loďou na Tenerife

Súvisiace články:

Tu nájdete zoznam lodí, ktoré ponúkajú výlet loďou na pozorovanie veľrýb s...
Ponúkame vám prenájom vlastnej lode bez kapitána v Tenerife South. Väčšina lodí...
Vitajte na stránke Bananapalmbay.com ponúkame niekoľko lodí na prenájom v prístave...
Playa de las Americas je ideálnym miestom na pobyt na Tenerife, ak sa chcete venovať...
Tu nájdete najlepšie jednodňové výlety a exkurzie, ktoré môžete podniknúť z...
Pozorovanie veľrýb v Costa Adeje na Tenerife je pravdepodobne najobľúbenejšou...
Chystáte sa na dovolenku na Tenerife a ste ubytovaní v Costa Adeje? Potom vás určite...
V tejto časti nájdete naše safari na štvorkolkách, ktoré ponúkame s vyzdvihnutím...
Playa de las Americas je jedným z najvýznamnejších dovolenkových stredísk a...
Výlety loďou na Costa Adeje sú jednou z najobľúbenejších a najodporúčanejších...