Prvá publikácia: 30 mája, 2021 | Posledná aktualizácia: 14 septembra, 2022 | Autor: Jan Daniel

Odporúčané aktivity na Tenerife

Potápanie na Tenerife

Pozorovanie veľrýb na Tenerife

Prehliadky ostrovov na Tenerife

Prenájom lodí na Tenerife

Rybárske člny na Tenerife

Rybárske výlety na Tenerife

Safari na štvorkolkách na Tenerife

Tematické parky na Tenerife

Treking na Tenerife

Vodné športy na Tenerife

Vodný skúter na Tenerife

Výlety loďou na Tenerife

Čo robiť na Tenerife

V tomto príspevku vám chceme ukázať, čo všetko môžete robiť na Tenerife počas dovolenky. Na Tenerife, najnavštevovanejšom ostrove Kanárskych ostrovov, nájdete nádherné pláže, bohatú gastronómiu, kultúru, outdoorové športy, trekking, zábavné parky, zábavu a mnoho ďalšieho. Nájdete tu širokú ponuku aktivít na poznávanie, ekoturistiku, relaxáciu a extrémne dobrodružstvá.

Na stránke Bananapalmbay.com máme všetko, čo na Tenerife hľadáte. Prezrite si rôzne aktivity, aby ste prežili najlepšiu dovolenku svojho života. Predstavujeme vám všetko, čo môžete na Tenerife robiť, aby ste si užili jeho pláže, čarovné dedinky a prírodné scenérie.

Čo robiť v južnej časti Tenerife

Playa Troya - Costa Adeje Beach (5)

Ak sa ubytujete na tejto strane ostrova, budete mať blízko k zlatistým piesočnatým plážam, čarovným dedinkám a množstvu voľnočasových aktivít. Vynikajú tu južné plážové letoviská Costa Adeje, Playa Las Américas a Los Cristianos. Užite si plážový raj s exkluzívnymi hotelmi a rezortmi.

Tu sú pláže dlhé so zlatým pieskom a krištáľovo čistou vodou. Túto časť je najbezpečnejšie navštíviť s deťmi, pretože tu nájdete pláže s pokojnými vlnami a všetky služby pre kúpajúcich sa. Smerom k Las Americas nájdete aj nočný život a atmosféru večierkov.

Čo robiť na severe Tenerife

Anaga Tenerife

Na severe ostrova nájdete starobylé lesy, dediny a útesy. Nezabudnite navštíviť park Anaga s množstvom turistických trás a veľkolepou prírodou.

Na tejto strane vám odporúčame navštíviť Playa El Bollullo, Playa de Benijo a Playa de Los Guíos. Sú to divoké pláže so silnými vlnami, ideálne pre surferov. Môžete sa tu plaviť na kajaku, pozorovať veľryby a obdivovať nesmiernu rozlohu Los Gigantes.

Kompletný sprievodca najlepšími aktivitami na Tenerife

Nezabudnite, že sem môžete prísť kedykoľvek počas roka, pretože väčšinu roka máme skvelé počasie a slnečné lúče. Vždy tu nájdete všetky otvorené miesta a všetky dostupné aktivity.

Ak si chcete rezervovať akúkoľvek aktivitu, vyplňte kontaktný formulár priložený k opisu aktivity. Všetky dostupné aktivity nájdete na konci tohto záznamu. Môžete nás tiež kontaktovať prostredníctvom aplikácie WhatsApp, aby sme vám objasnili nejasnosti alebo poradili s výberom výletov a aktivít, ktoré vám najviac vyhovujú.

Prenájom jachty na Tenerife

mallorca boat charter luxury (1)22

Tenerife je neuveriteľný ostrov s kultúrou, históriou, gastronómiou a množstvom zábavy. Turistov však najviac láka plaviť sa v jeho vodách a stráviť na lodi iný deň. Máme pre vás výlety loďou pre všetky chute. Môžete si vybrať trvanie a typ lode. Vyberte si z katamaránov, plachetníc, jácht a mnohých ďalších.

Vyberte si súkromný prenájom lode a prežite veľkolepý deň v spoločnosti svojich blízkych a nikoho iného. Ponúkame aj výlety loďou pre skupiny, pri ktorých si môžete vychutnať oceán a rôzne aktivity na palube. Ak máte lodný preukaz, môžete si prenajať čln a riadiť ho sami. Ak nemáte vodičský preukaz, môžete si prenajať čln s kapitánom alebo si prenajať malý čln pre dve alebo tri osoby.

V závislosti od typu výletu loďou, ktorý si vyberiete, môžete:

 • ležať na slnku na slnečnej palube lode
 • Zdieľať príjemný rozhovor s priateľmi pod markízou alebo relaxovať pri obdivovaní výhľadu na ostrov.
 • Loviť a grilovať čerstvé ryby
 • Potápať sa a šnorchlovať
 • Skočiť do vody a ochladiť sa
 • Zakotvite v zátoke, aby ste sa mohli hrať na piesku a užívať si pláž
 • Oslávte špeciálne udalosti, ako sú narodeniny, výročia, rozlúčky so slobodou, žiadosti o ruku a ďalšie
 • Navštívte majestátne útesy Los Gigantes

Pozorovanie delfínov a veľrýb na Tenerife

Royal Delfin Tenerife Catamaran Tour with Transport (7)

Vďaka prenájmu lode na Tenerife sa môžete dostať aj do oblastí, kde sa premávajú delfíny skákavé, veľryby pilotné a iné morské druhy. Tieto priateľské zvieratá sú na lode zvyknuté, takže sa k nim približujú s dôverou. Vezmite si fotoaparát, aby ste mohli zachytiť ich očarujúce plávanie a zábavné piruety. Túto aktivitu si najviac užívajú deti.

Vodné a suchozemské aktivity na Tenerife

Parascending in Tenerife South

Toto je dynamická aktivita pre odvážlivcov. Ochlaďte sa v krištáľovo čistých vodách Atlantiku a zabavte sa s priateľmi.

 • Vodné skútre: požičajte si vodný skúter a užite si extrémne dobrodružstvo. Môžete ísť sami alebo v sprievode. Dosiahnite vysoké rýchlosti a vychutnajte si pocit plavby Atlantikom.
 • Parascending: vzlietnite do oblohy, keď ste pripevnení k lodi. Je to skvelá aktivita na oslavu s priateľmi. Veľa adrenalínu, smiechu a zábavy.
 • Potápanie na Tenerife: Spoznajte morské dno a zdieľajte s pestrofarebnými rybami, korytnačkami a inými druhmi tejto oblasti. Ak máte predchádzajúce skúsenosti, pozrite si naše balíky a objavte najlepšie miesta na potápanie. Máme aktivity Try Dive pre začiatočníkov a potápačov, ktorí sa potápajú prvýkrát. Ak sa chcete pripraviť na vyššiu úroveň, pozrite si naše certifikované kurzy PADI.
 • Surfovanie: V rámci ponuky aktivít na Tenerife je to jedna z najobľúbenejších možností. Nachádza sa tu skutočný raj pre surferov s množstvom miest a skvelými vlnami. Surferi uprednostňujú južné pláže v zime a severné pláže v lete. Môžete sa tiež venovať pádlovaniu, bodyboardingu, kitesurfingu alebo windsurfingu.
 • Paragliding: budete sa cítiť ako vták pri lete nad Tenerife. Vychutnajte si jedinečné výhľady na ostrov, ktoré môžete obdivovať len zo vzduchu. Nemajte obavy, ak nemáte žiadne skúsenosti, sprevádzať vás bude odborný inštruktor, ktorý sa postará o každý detail a prevedie vás celým výletom.
 • Buggy Safari a Jeep Safari: ide o dynamické aktivity, pri ktorých budete jazdiť na bugine po najúžasnejších trasách ostrova. Pri jazde vysokou rýchlosťou pocítite vietor v tvári. Zážitok je bezpečný, na začiatku dostanete bezpečnostné pokyny. Po prehliadke si môžete oddýchnuť na farmách, podeliť sa so zvieratami a ochutnať syry a vína z Tenerife.

Výlety po ostrove

Máme pre vás pripravené rôzne trasy a výlety, počas ktorých spoznáte najcharakteristickejšie miesta Tenerife. Môžete si prenajať skupinové exkurzie alebo súkromné výlety a vychutnať si každé dobrodružstvo exkluzívnym spôsobom.

Výlet na Teide cez deň s časom na návštevu lanovky

Private Trekking Teide with Permision (3)

Ak hľadáte, čo robiť na Tenerife, nemôžete vynechať návštevu najemblematickejšej španielskej sopky. Teide je veľká sopka s najvyšším vrcholom v Španielsku. Nachádza sa v Národnom parku Teide, ktorý je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Výlet za nočnou oblohou a hviezdami

Teide by Night Tenerife (4)

Je to báječná aktivita pre páry alebo priateľov, ktorí chcú stráviť noc pod hviezdami. Ak si prenajmete službu teleskopu, budete môcť podrobne pozorovať súhvezdia a hviezdy.

Celodenný výlet na Teide, Masca, Icod a Garachico

Icod de los Vinos El Drago Milenario The Dragon.min

V meste Masca si môžete vychutnať najúžasnejšie horské výhľady na ostrove. Spoznajte Icod de los Vinos a jeho veľký starobylý dračí strom. V Garachico môžete obdivovať starý obchodný prístav Garachico, ktorý bol zničený výbuchom sopky.

Výlety do starobylého San Cristóbal de La Laguna a súčasného Santa Cruz de Tenerife

La Laguna - Tenerife North (10).min

V týchto záhadných mestách môžete obdivovať kanársku architektúru a mať pocit, že ste sa vrátili v čase. Prejdite sa po Santa Cruz de Tenerife, ochutnajte jeho chute v rôznych reštauráciách a nakúpte krásne darčeky v rôznych obchodoch. San Cristóbal de La Laguna ponúka sviežu a priateľskú atmosféru svojich ulíc a historického centra, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Výlety so sprievodcom do viníc Tenerife s ochutnávkou vína

Spoznajte miesto, kde sa zberá ovocie pre najlepšie vína na svete. Počas prehliadky spoznáte plantáže a budete sa môcť zúčastniť na ochutnávke, z ktorej budete odchádzať nadšení.

Výlety na ostrov La Gomera z Tenerife

VIP Excursion La Gomera (14)

Ak ste na Tenerife a máte dostatok času, pozývame vás na návštevu ostrova La Gomera. Tento ostrov navštívil aj samotný Krištof Kolumbus. Nachádza sa tu aj nádherný vavrínový les v národnom parku Garajonay. Tam budete môcť ochutnať šťavnaté jedlá reprezentujúce kanársku gastronómiu.

Na Tenerife sa dá robiť toľko vecí, že budete potrebovať niekoľko dní, aby ste spoznali každý kút, ochutnali jeho gastronómiu a pocítili adrenalín z jeho extrémnych aktivít. Ak sa chcete dozvedieť o všetkých dostupných výletoch, pozrite si zoznam aktivít na konci textu.

Zábavné parky na Tenerife

Siam Park, Water Park in Tenerife South

Pozývame vás do rôznych parkov na Tenerife, ktoré ponúkajú rôzne aktivity pre deti, tínedžerov aj dospelých. Tu sú najlepšie parky na ostrove, v ktorých môžete stráviť skvelý deň.

 • Siam Park: je vodný park plný bazénov a rozprávkových atrakcií pre celú rodinu. Návšteva tohto parku patrí k aktivitám, ktoré musíte na Tenerife absolvovať v každom pláne. Zažijete tu maximálne vzrušenie počas vašej dovolenky.

Siam Park, Water Park in Tenerife South

 • Loro Park: jedno z najnavštevovanejších miest na Tenerife. Majú tu najväčšiu výstavu papagájov na svete a predstavenia delfínov, kosatiek a morských levov.
 • Monkey Park: je to prírodné prostredie, kde spolu voľne žijú rôzne druhy opíc. Budete sa s nimi môcť odfotiť a dať im zjesť ovocie. Opice sú veľmi hravé a postarajú sa o to, aby ste strávili veľmi zábavný deň. Nájdete tu aj krásne vtáky a peknú kaktusovú záhradu.
 • Ťaví park: navštívte túto úžasnú farmu, kde sa môžete povoziť na ťavách. Každá jazda trvá 20 minút a môžete na ňu ísť so sprievodom. Môžete sa tu podeliť aj so sliepkami, kačkami, oslíkmi, ovcami a kozami.
 • Jungle Park: je prírodné prostredie, vďaka ktorému sa budete cítiť ako súčasť prírody. Prejdite sa medzi prírodnými chodníkmi, potokmi, vodopádmi, visutými mostíkmi a jaskyňami. Je domovom veľkej biodiverzity živočíšnych a rastlinných druhov. Podeľte sa s viac ako 500 zvieratami, ako sú levy, vtáky, plazy a opice. Vychutnajte si najsenzačnejšiu prehliadku dravých vtákov, akú ste kedy videli.
 • Aqua Club Termal: je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú relax a pohodlie. Pozrite si nižšie, čo všetko nájdete v Aqua Club Termal na odbúranie stresu.

Predstavenia na Tenerife

V našom zozname aktivít na Tenerife máme aj predstavenia na javisku, pri ktorých si môžete užiť a oddýchnuť.

Gladiux Tenerife Nightshow 3

Stredoveká šou: rozprávková šou, v ktorej budete svedkami bitky stredovekých bojovníkov s mečmi a ohňom.
Gladiux: ďalší magický zážitok, pri ktorom gladiátori bojujú na koňoch a dajú vám pocítiť čaro tej doby.
Drag Queens Show: tu vtipní herci zaplnia javisko farbami, flitrami a radosťou. Neprestanete sa smiať ich vtipom a prejavom talentu.
Večer flamenca a spevu: Ak hľadáte dobrú hudbu a tanec, máme pre vás aj skvelú šou flamenca a iných tancov, ktorú koordinuje jeden z najlepších učiteľov tohto umenia v Španielsku.

Podrobný zoznam všetkých vecí, ktoré môžete robiť počas dovolenky na Tenerife, nájdete v zozname nižšie. Uľahčíme vám to. Náš tím vybral aktivity, ktoré turisti najviac oceňujú, aby ste si pri plánovaní dovolenky mohli vybrať svoje obľúbené.

Čo hovoria naši zákazníci:
Dean Smith
Dean Smith
17. November, 2022.
Definitely recommend to include in your trip when visiting Tenerife. One of the best days we had! Amazing service and nice touch with water and snacks!
Maria Stanko
Maria Stanko
14. November, 2022.
Es war eine grandiose Reise, das Personal war sehr freundlich und zuvorkommend, das Schiff sauber und das Essen lecker. Sehr beeindruckend waren die Wale, Delfine und die wunderschöne Natur Teneriffas.
Gillian Webster
Gillian Webster
2. November, 2022.
I hired the atlanca boat as a surprise for my husbands 40th birthday and it was honestly the best day and lots of fun. Easy to book, when we arrived Patrick did the paperwork and explained everything then Fran gave us all the safety information on how to ride the boat. Everything was provided and additional special touches were much appreciated. They were both great, really friendly and put us at ease. We had 3 hours booked and we got the full time, everything excellent. Highly recommended. Thank you
Shaun Daymond
Shaun Daymond
28. October, 2022.
Very easy to deal with over WhatsApp. Booked 5 months in advance and had no issues with the booking at all. Boat was lovely and friendly skipper 👍🏻
Banana Palm Bay
Banana Palm Bay
4. August, 2022.
Can only recommend it ;)
Juan Antonio RT
Juan Antonio RT
26. July, 2022.
Hemos disfrutado de un paseo en barco por la costa de Adeje divisadlo cetáceos. Muy recomendable. La tripulación muy amable en todo momento pendiente de nosotros.
younes benkahla
younes benkahla
5. July, 2022.
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Guillermo González Meyer
Guillermo González Meyer
14. June, 2022.
Alquilamos una excursión para ver cetáceos y dar un paseo de 3h. En general la experiencia estuvo bien. Toda la gestión de reserva fue fácil y el trato con Bananapalmbay fue un gusto.
Al llegar al barco tuvimos alguna confusión con lo acordado, pero tras comunicarse la empresa del barco con Bananapalmbay se solucionó y pudimos disfrutar del viaje. Además vimos ballenas piloto.
Súvisiace články:

Chasing the Sun, Embracing the Sea, Capturing the Joy…

0