Pozorovanie veľrýb a delfínov na Tenerife

Pozorovanie veľrýb a delfínov na Tenerife

Guide

Predstavujeme vám rôzne možnosti pozorovania veľrýb na Tenerife. Máme úžasné lode na plavbu po vodách Atlantického oceánu, na ktorých si môžete vychutnať túto neuveriteľnú aktivitu. Príďte si to užiť so svojimi deťmi, priateľmi a rodinou.

Vedeli ste, že veľrybu od žraloka rozoznáte podľa chvosta? Žraloky ho majú vertikálne a veľryby horizontálne.

Pozorovanie veľrýb a delfínov na Tenerife

Dolphins jumping in Tenerife SouthNaše lode sú bezpečné pre životné prostredie a veľryby. Vychutnajte si morskú faunu južného Tenerife v jej prirodzenom prostredí.

Kapitán lode veľmi dobre pozná záliv, vezme loď do oblastí s najlepšími možnosťami pozorovania veľrýb.

Počas výletu za pozorovaním veľrýb na Tenerife sa plavíme nízkou rýchlosťou a zostávame dostatočne dlho, aby si turisti mohli vychutnať zážitok.

Tenerife je jedným z najlepších miest na svete na pozorovanie veľrýb a delfínov. Je to jedna z najžiadanejších aktivít našich návštevníkov. Nezaručujeme, že počas výletu uvidíte delfíny a veľryby, ale dávame vám veľmi vysokú pravdepodobnosť.

Vezmite deti na skvelú dovolenku na Tenerife a doprajte im zážitok z pozorovania veľrýb a delfínov v ich prirodzenom prostredí. Bude to bezkonkurenčný darček, ktorý im zanechá krásne spomienky.

Pripomíname, aby ste do vody nehádzali odpadky a nevydávali hlasné zvuky, ktoré by mohli zvieratá vystrašiť. Užite si tento zážitok!

Druhy, ktoré obývajú vody juhozápadnej časti ostrova Tenerife

V tejto oblasti sa vyskytuje až 21 druhov veľrýb, z ktorých niektoré tu žijú trvalo a iné v určitých obdobiach roka. Môžete tu vidieť aj niektoré migrujúce veľryby, ktorých trasa zahŕňa aj túto oblasť Atlantiku.

Delfín skákavý

Vedecký názov: Tursiops truncatus. Nazývané aj delfíny skákavé alebo turson, môžete ich vidieť veľmi blízko pobrežia Tenerife. Ide o druh delfína Flippera z populárneho televízneho seriálu.

Identifikovať ich môžete podľa intenzívnej sivej farby, ktorá na spodných častiach tela postupne bledne. V dospelosti dosahujú dĺžku 3 metre. Zvyčajne plávajú v priemere v skupinách po 20 delfínov a na južnej časti ostrova Tenerife ich možno vidieť po celý rok.

Veľryby pilotné

Vedecký názov: Globicephala macrorinchus, kvôli ich balónovitej hlave. Sú známe aj ako veľryby pilotné. Je to veľký ozubený veľryba. Môže dosahovať dĺžku 5 metrov a hmotnosť až 2 tony. Hovorí sa, že sú to najpriateľskejšie veľryby, aké existujú.

Veľryby pilotné majú schopnosť ponoriť sa do hĺbky viac ako 1 000 metrov na viac ako 20 minút. V tejto oblasti ich možno vidieť po celý rok.

Delfín škvrnitý

Vedecký názov: Stenella frontalis. Svoj názov dostal vďaka škvrnám, ktoré pokrývajú povrch jeho tela a ktoré sú v dospelosti úplne prítomné. Sú to veľmi aktívne delfíny, ktoré plávajú v skupinách. Dorastajú do dĺžky 2,3 metra a vážia až 80 kilogramov. Vyskytujú sa len sporadicky.

Delfín hrubozubý

Vedecký názov: Steno bredanensis. Vyznačujú sa vrúbkovanými zubami, ktoré im dali aj meno. Majú tiež predĺženú lebku, vďaka ktorej ich možno ľahko rozoznať od iných druhov. Dosahujú dĺžku 2,7 metra a vážia 150 kilogramov. Sú tmavšie sfarbené ako delfíny skákavé a majú svetlejšie škvrny. Plávajú v priemere v skupinách po 8 jedincov. Možno ich vidieť v určitých ročných obdobiach.

Veľryba spermová

Vedecký názov: Physeter macrocephalus. Je to veľký druh s dĺžkou podobnou veľrybe, dosahuje 18 metrov a váži 50 ton. Môžete ich identifikovať podľa malej chrbtovej plutvy, veľkej hlavy a tmavej kože s pruhmi.

Potápajú sa do hĺbky až 2 000 metrov a zostávajú pod hladinou viac ako hodinu, aby si našli potravu. Najčastejšie ich možno vidieť na jar.

Delfín obyčajný

Vedecký názov: Delphinus delphis. Je to veľmi populárny druh vo všetkých moriach planéty a na Tenerife ich môžete vidieť v zime. Vyznačuje sa žltkastým sfarbením na bokoch. Dosahuje dĺžku 2,5 metra a váži 120 kilogramov. Je to migrujúci druh.

Kosatka dravá

Vedecký názov: Pseudorca crassidens. Je to spoločenské a pôvabné zviera. Rozpoznáte ich podľa vypukliny v strede plutiev, štíhleho tela a chrbtovej plutvy dlhej približne 30 centimetrov. Po celom tele majú homogénne tmavosivé sfarbenie. Dosahujú dĺžku až 6 metrov a vážia 1 500 kilogramov. Zvyčajne pláva vo veľkých skupinách do 50 jedincov. Je to migrujúci druh.

Súkromná prehliadka pozorovania veľrýb a delfínov na Tenerife

V nasledujúcom zozname nájdete niektoré z našich dostupných aktivít na súkromný prenájom lode. Okrem informácií o jednotlivých aktivitách nájdete na konci textu aj podrobné informácie o aktivitách spolu s kontaktným formulárom na rezerváciu.

Priestranný katamarán pre 11 osôb s Kalimou

Tenerife - Boat Charter - (6).minUžite si deň na Atlantickom oceáne na palube tohto priestranného 36-metrového katamaránu. Kalima je pohodlná a priestranná loď, na ktorej si užije každý. Budete mať možnosť vybrať si z 3 až 8 hodinových výletov.

V závislosti od trasy, ktorú si vyberiete, a jej trvania môžete vidieť veľryby v ich prirodzenom prostredí, plávať a šnorchlovať v krásnej zátoke, navštíviť pôsobivé útesy Los Gigantes a zátoku Masca. Nápoje sú zahrnuté v cene.

Prenájom motorového člna na pozorovanie veľrýb s loďou Fairline 42

Tenerife motor boat charter Fairline 42 footVychutnajte si tento majestátny motorový čln s kapacitou 12 osôb. Vyrážame z prístavu Puerto Colon do oblastí Tenerife, kde sa pozorujú veľryby. Potom loď zakotví, aby mohli všetci vystúpiť a zaplávať si na pláži.

V závislosti od dĺžky výletu, ktorú si vyberiete, môžete navštíviť zátoku El Puertito, útesy a nádhernú zátoku Masca.

3-hodinový prenájom rýchlolode s White Heaven

Tenerife Speed Boat Charter, Puerto ColonPríďte si užiť so svojou rodinou alebo priateľmi. Táto loď má maximálnu kapacitu 11 cestujúcich. Okrem pozorovania veľrýb navštívite krásnu zátoku v zálive Tenerife Juh, ktorou môže byť El Puertito de Adeje alebo Diego Hernandez. V cene je zahrnuté vybavenie na šnorchlovanie, nápoje a občerstvenie.

Spoločné výlety loďou za veľrybami a delfínmi na Tenerife

Nižšie je uvedený zoznam aktivít, ktoré sú k dispozícii na našej webovej stránke v rámci spoločných výletov loďou na pozorovanie veľrýb a delfínov.

Výlet loďou v Los Gigantes s Freebird

catamaran tour in Tenerife with FreebirdPonúkame vám jedinečnú a fascinujúcu aktivitu. Okrem pozorovania veľrýb na Tenerife si budete môcť pozrieť pôsobivé útesy Los Gigantes a vychutnať si oceán.

Výlet sa uskutoční z prístavu Puerto Colón do vôd v blízkosti ostrova La Gomera, kde očakávame, že uvidíme delfíny a veľryby, ktoré budú spokojne plávať okolo. Druhy, ktoré sa v týchto oblastiach vyskytujú najčastejšie, sú delfíny skákavé a veľryby pilotné.

Po vychutnaní si tohto zážitku sa vydáme smerom k útesom. Budete ohromení, keď uvidíte majestátnosť týchto veľkých a impozantných skál, ktoré chránia pobrežie Tenerife.

Po pozorovaní a prechádzke pozdĺž útesov sa vydáme do zátoky Masca, aby sme si zaplávali a vychutnali osviežujúce vody Atlantiku. Aktivitu ukončíme chutným obedom, ktorý je súčasťou balíka, a potom sa vrátime do prístavu.

Túto aktivitu si môžete rezervovať na 3 hodiny na pozorovanie veľrýb alebo na 4 a pol hodiny, aby ste mali viac času na oddych, vychutnávanie mora a ochladenie.

Pozorovanie veľrýb a delfínov na Tenerife so spoločnosťou Royal Dolphin

royal delfin tenerife los gigantes (59)Máme pre vás túto senzačnú loď, na ktorej si môžete vychutnať jedinečné dobrodružstvo. Budete môcť vidieť veľryby a delfíny ako nikdy predtým. Táto loď je vybavená podvodnými oknami, ktoré vám umožnia vidieť morskú aktivitu pod podlahou lode. Má aj podvodné kamery, ktoré zaznamenávajú pohyb zvierat v blízkosti lode na vysielanie v televízoroch na palube.

Po pozorovaní úžasných morských živočíchov Tenerife budete prechádzať okolo útesov Los Gigantes. Mnohí z tých, ktorí tam boli, vyjadrujú údiv a vzrušenie z ich obrovskej veľkosti. Potom sa odveziete do zátoky Masca, kde sa môžete osviežiť v jej lahodných vodách. Počas zastávky v zátoke môžete relaxovať na piesku, plávať a šnorchlovať. Všetko, čo si želáte pre veľkolepú dovolenku, nájdete na katamaráne Royal Dolphin.

Výlet sa končí chutným obedom a potom návratom do prístavu. Nezabudnite, že máme zabezpečenú dopravu do rôznych letovísk na Tenerife, stačí nám napísať a overiť si dostupnosť.

Výlet na pozorovanie veľrýb s katamaránom Eden

eden catamaran tour tenerifeMáme pre vás aktivitu s dostatočným časom na pozorovanie veľrýb na Tenerife. Tento výlet trvá dve hodiny a zavedie vás do oblastí, ktoré sú najčastejšie navštevované delfínmi a veľrybami.

Loď vypláva z prístavu Puerto Colon v Costa Adeje na susedný ostrov La Gomera. Výlet je zameraný na pozorovanie veľrýb a delfínov v ich prirodzenom prostredí. Súčasťou výletu je osviežujúci nápoj.

Pre väčšiu zábavu máme aj 3-hodinovú prehliadku. Ak si prenajmete loď na 3 hodiny, môžete sa ísť schladiť a zaplávať si na breh. V cene sú zahrnuté aj nealkoholické nápoje, voda a pivo.

Výlet loďou do Los Gigantes s Maxicat

maxicat catamaran tenerifePonúkame vám tento nádherný výlet, počas ktorého uvidíte útesy a veľryby v ich prirodzenom prostredí. Loď vypláva z Puerto Colon na pobreží Costa Adeje a hľadá veľryby. Nezabudnite, že je to jedno z najlepších miest na pozorovanie delfínov a veľrýb. Po ich spozorovaní loď zamieri k útesom.

Tento výlet loďou zahŕňa obed a zastávku v zátoke Masca na kúpanie a šnorchlovanie. Nezabudnite, že na požiadanie zabezpečujeme transfery z rôznych miest na Tenerife, napríklad z Los Cristianos alebo Puerto de la Cruz.

Doprava

Pre tých, ktorí sa zdržiavajú v najdôležitejších turistických centrách južnej časti Tenerife a Puerto de la Cruz, ponúkame dopravné služby. Závisí to od aktivity, ktorú si vyberiete, a od miesta, kde ste na Tenerife ubytovaní.

contact usPre viac informácií o pozorovaní veľrýb a delfínov na Tenerife vás pozývame, aby ste nám napísali na náš WhatsApp, prostredníctvom ktorého vás budeme informovať o dostupnosti dopravy na miesto, kde ste ubytovaní. Ponúkame dopravu z Los Cristianos, Playa de Las Americas, Puerto de la Cruz, Los Gigantes, Costa Adeje, Puerto Santiago a ďalších miest.

Pozorovanie veľrýb na Tenerife

Súvisiace články:

			 - Čo robiť na Tenerife na Valentína
Dnes vám predstavíme najlepšie návrhy na oslavu Valentína na Tenerife. Oslavuje sa...
			Things to do in Callao Salvaje - Čo robiť v Callao Salvaje
Na tejto stránke nájdete najlepšie a najodporúčanejšie veci, ktoré môžete robiť...
			Safari with Kayak in Tenerife South (1) - Vodné športy v Los Cristianos
Pri tejto príležitosti sa s vami chceme podeliť o kompletný zoznam vodných športov...
			catamaran tour in tenerife private and shared (11).min - Súkromné výlety a prenájom katamaránov v Puerto Colon
Ak ste na dovolenke v Puerto Colon a hľadáte odporúčania na súkromné katamarány na...
			Black friday Tenerife - 10% zľava na Čierny piatok na Tenerife
Keď sa na Tenerife blíži Čierny piatok, všetci sa zbláznime. Je to deň, keď sa...
			Things to do in Costa Adeje - Čo robiť v Costa Adeje
Chystáte sa stráviť dovolenku v Costa Adeje a hľadáte, čo robiť? Potom ste na...
			Tenerife - Boat Charter - (6).min - Výlety katamaránom v Los Cristianos
Objavte krásy Atlantiku s našimi výletmi katamaránom v Los Cristianos. Naša...
			Things to do in Puerto de la Cruz - Čo robiť v Puerto de la Cruz
V tomto príspevku vám ukážeme kompletného sprievodcu, čo robiť v Puerto de la...
			Things to do in Tenerife North and South - Čo robiť na Tenerife
V tomto príspevku vám chceme ukázať, čo všetko môžete robiť na Tenerife počas...
			Father day - tenerife - Čo robiť na Tenerife na Deň otcov
Dnes vám chceme dať tie najlepšie tipy na oslavu Dňa otcov na Tenerife, pretože otec...

Pláže v Tenerife

			Playa Puerto Santiago.min - Playa de Puerto Santiago Pláž
Je to mestská pláž, ktorá sa nachádza na nábreží a promenáde v Puerto Santiago....
			Playa Jardin Beach in Puerto de la Cruz - Playa Jardin Pláž
Je to mestská pláž, veľmi obľúbená v oblasti Tenerife, na ktorú prichádza...
			 - Playa de las vistas Pláž
Playa de las Vistas, známa aj ako pláž Las Vistas, je veľmi atraktívna pláž pre...
			el bollullo tenerife puerto cruz.min - Playa de Bollullo Pláž
Je to nádherná pláž na Tenerife, ktorá je pre mnohých turistov stále neznáma,...
			Playa de Fañabe - Playa de Fañabé Pláž
Playa Fañabé je nádherná svetlá piesočnatá pláž s úžasnými rekreačnými...
			Playa los gigantes tenerife - Playa de Los Gigantes Pláž
Je známa aj ako Playa los Guios a je to krásna pláž obdarená prírodou. Je ideálna...
			Playa Troya - Costa Adeje Beach (5) - Playa de Troya Pláž
Playa de Troya I a II sú dve pláže v Costa Adeje. Nájdete tu všetky radovánky s...
			Playa del Camison - Playa de las Americas - Playa del Camison Pláž
Je to skvelá mestská pláž na opaľovanie a vychutnávanie si tenerifského mora....
			Playa del Duque Costa Adeje Holiday Resort - Playa del Duque Pláž
Je to mestská pláž v Costa Adeje, ktorá ponúka všetko, čo potrebujete na...