Prvá publikácia: 17 októbra, 2021 | Posledná aktualizácia: 1 októbra, 2022 | Autor: Jan Daniel

Čo robiť v Puerto Santiago

Na tejto stránke nájdete najlepšie a najodporúčanejšie veci, ktoré sa dajú robiť v Puerto Santiago. Je to pokojné letovisko na juhozápade Tenerife, ktoré sa nachádza vedľa Los Gigantes a Playa San Juan.

Je prepojené s Playa de la Arena a útesmi Los Gigantes, preto ročne priláka tisíce návštevníkov. Hoci neponúka takú širokú škálu hotelov ako Playa de Las Americas, má vily, byty a dobré hotely pre potešenie svojich návštevníkov. Ak vás zaujíma, čo vidieť v Puerto de Santiago Tenerife, odporúčame vám začať s jeho plážami.

Čo robiť v Puerto Santiago

Playa Puerto Santiago.min

Tu je zoznam najlepších aktivít v Puerto Santiago, ktoré sme pre vás pripravili.

Pozorovanie veľrýb a delfínov

Tenerife je privilegovaným miestom na pozorovanie veľrýb a delfínov. Tieto morské živočíchy môžeme vidieť takmer každý deň v roku. Ak ste teda milovníkom prírody, mali by ste sa zúčastniť na niektorom z našich výletov a vidieť delfíny v ich prirodzenom prostredí. Ak cestujete aj s deťmi, bude to jeden z najlepších darčekov, ktoré im môžete dať počas dovolenky na Tenerife.

Oblasti v blízkosti južného pobrežia Tenerife majú tú česť byť domovom bohatého morského života. Budete tu môcť pozorovať: Delfíny skákavé, veľryby plutvové, kosatky, delfínovité, delfíny škvrnité, delfíny obyčajné, veľryby pilotné, vorvaňovce a ďalšie. Nebudeme tvrdiť, že tieto zvieratá uvidíte vždy, ale je takmer isté, že niektoré z nich uvidíte.

Výlet katamaránom do Los Gigantes

Ak ste v Puerto Santiago a chcete stráviť deň na mori ďaleko od stresu a napätia mesta, mali by ste sa zúčastniť na tomto výlete. Výlet katamaránom vám umožní pokojne sa plaviť Atlantikom. V závislosti od dĺžky trvania aktivity môžete vidieť veľryby, navštíviť úžasné útesy Los Gigantes, zakotviť na pláži na kúpanie a šnorchlovanie, jedlo a nápoje.

Prenájom luxusnej jachty z Los Gigantes

azimut 60 teneriffa Luxus-Motoryachtcht-Charter

Princess 440 je nádherná luxusná jachta na plavbu po mori, na ktorej si môžete užiť deň plný úplného oddychu. Pozývame vás na prenájom tejto lode, ktorá vás zavedie k útesom Los Gigantes, Punta de Teno a zátoke Masca.

Prenajmite si 3-hodinový výlet pre 8 osôb. Počas tejto aktivity budete môcť vidieť delfíny v ich prirodzenom prostredí, navštíviť útesy Los Gigantes, zastaviť sa v zátoke Masca na osvieženie a potom sa vrátiť do prístavu. Tento výlet zahŕňa obed a nápoje.

Máme tiež plavbu pri západe slnka, počas ktorej navštívite útesy Los Gigantes. Počas plavby si vychutnáte nádherný výhľad na západ slnka v Los Acantilados. Potom sa vráťte na palubu, aby ste si pripili cavou a oddýchli si pod matnou oblohou pri západe slnka.

Celodenný výlet do Santa Cruz, La Laguna a Taganana na Tenerife

Táto aktivita vám umožní preskúmať Santa Cruz a pokochať sa jeho architektúrou. Navštívte symbolické miesta mesta a zachyťte krásne fotografie, ktoré vám budú pripomínať váš výlet. Pokračujeme do La Laguny, mesta, ktoré je pre svoju architektonickú krásu vyhlásené za historické dedičstvo. Potom budeme pokračovať cez nádherný subtropický vavrínový les známy ako Sierra de Mercedes a skončíme v Taganane, dedinke nachádzajúcej sa vo vidieckom parku Anaga. Samozrejme, budete mať možnosť prejsť sa aj po horách Anagy a vychutnať si sviežosť jej prostredia.

Výlet na Teide

Private Trekking Teide with Permision (1)

Teide je centrálnou osou Tenerife. Najdôležitejší ústredný bod a referencia pre všetko, čo sa na ostrove robí. Nemôžete prísť na Tenerife bez návštevy Národného parku Teide, a ak tak neurobíte, nespoznáte Tenerife úplne.

Ponúkame vám nádhernú exkurziu po parku, kde môžete obdivovať krásy sopečnej geografie tohto miesta. Budete mať tiež možnosť vystúpiť na horu Teide, ktorej vrchol sa nachádza vo výške viac ako 3 700 metrov nad morom.

Paragliding v Puerto Santiago

Vieme, že hľadáte dobrodružstvo a zábavu, preto by sme vám radi navrhli paragliding. Je to výnimočná aktivita plná slobody a dobrodružstva. Bezpečnosť je zaručená. Pracujeme s tímom profesionálov s bohatými skúsenosťami v tomto odvetví. Sprevádzať vás bude odborný inštruktor, ktorý bude vždy s vami a naučí vás technické detaily výletu. Cíťte sa ako vták, vychutnávajte si výhľad na ostrov a pokoj, ktorý vládne vo výškach.

Nákupný výlet do Santa Cruz

tenerife shopping

Ak ste ubytovaní v Puerto Santiago, môžete sa zúčastniť aj na tomto výlete do hlavného mesta ostrova. Všetci vieme, že je to oblasť medzinárodne známa svojimi značkovými obchodmi a nákupnými centrami s vynikajúcou kvalitou výrobkov. Využite príležitosť a nakúpte si potrebný tovar a darčeky, ktoré môžete vziať domov príbuzným čakajúcim doma.

Táto prehliadka vám poskytne dostatok času na potulky ulicami mesta a návštevu turistických atrakcií. Všetky potrebné informácie vám poskytneme prostredníctvom aplikácie WhatsApp, ktorú môžete využiť na rezerváciu. Na konci textu nájdete podrobnosti o jednotlivých exkurziách a príslušný kontaktný formulár na ich rezerváciu.

Exkurzie na plantáže Tenerife so sprievodcom

Toto je ďalšie dobrodružstvo, ktoré ponúkame, aby ste mohli spoznať Tenerife z jeho plantáží a vínnych pivníc. Pozývame vás rezervovať si prehliadku plantáží a vínnych pivníc na juhu Tenerife so sprievodcom. Počas tejto aktivity vás zavedieme na banánové plantáže a ďalšie rastliny tohto regiónu. Navštívite aj vinárstvo Mencey de Chasna, kde sa dozviete všetko o procese výroby vína. Prehliadka sa končí v Lagar de Chasna, kde ochutnáte rôzne produkty kanárskej gastronómie. Treba spomenúť, že návšteva týchto zariadení zahŕňa aj príslušnú ochutnávku vína, ktorú si naši klienti tak veľmi žiadajú.

Safari na buginách

Top Buggy Safari Tenerife (6)

Skôr ako ukončíme zoznam aktivít v Los Cristianos, radi by sme vám odporučili safari na buginách. Ide o úžasnú aktivitu, pri ktorej môžete cestovať po ostrove v buginách. Hovoríme o vozidlách určených na jazdu po piesku a prevedieme vás po nádherných trasách Tenerife. Vozidlo vám umožní vyvinúť dobrú rýchlosť, takže budete cítiť slobodu a vietor v tvári. Náš tím vás pripraví so všetkým, čo potrebujete vedieť, aby ste mohli riadiť buggy, ale nebojte sa, je to jednoduchý proces. Potom, keď budete pripravení, vás prevedieme najvhodnejšími cestami a trasami, aby ste mali nádherný zážitok. Ak máte radi prírodu a adrenalín, táto aktivita je pre vás. Na konci safari prídeme na farmu, aby ste si mohli oddýchnuť a ochutnať naše svetoznáme syry a vína.

Pláže Puerto Santiago

Pláž Puerto Santiago sa nachádza hneď vedľa promenády. Pozývame vás na pláž Puerto Santiago, ak sa chcete schladiť v krištáľovo čistých vodách Atlantiku a zaslúžene si oddýchnuť, opaľovať sa bez starostí. Ak vás láka dobré jedlo a kanárske chute, mali by ste vedieť, že v okolí pláže nájdete množstvo reštaurácií s najlepšími jedlami, ktoré môžete ochutnať. Z móla odchádza mnoho výletných lodí, aby ste si mohli vychutnať more. V tejto oblasti sa môžete venovať šnorchlovaniu, jazde na kajaku a potápaniu.

Za zmienku stojí, že milovníci potápania nájdu v Puerto de Los Cristianos raj. Krajiny na dne mora sú neuveriteľné. Bohatstvo, ktoré ukrývajú, stojí za obdiv a je tým lepšie, čím ďalej idete smerom k Los Acantilados.

Ďalšou plážou, ktorú môžete navštíviť, ak ste ubytovaní v Los Cristianos, je Playa de Los Gigantes. Je to pláž, na ktorej môžete obdivovať nádheru Los Acantilados. Môžete tu relaxovať, opaľovať sa a užívať si s celou rodinou. Keďže má pokojné vlny a mierny vietor, je to bezpečná pláž na návštevu s deťmi. Odtiaľto budete mať tiež dobrý výhľad na susedný ostrov La Gomera, ktorý môžete navštíviť, ak sa vyberiete na výlet na La Gomeru z Tenerife, ktorý tiež nájdete na našej webovej stránke.

Pomoc a rezervácie

Všetky aktivity a činnosti v Puerto Santiago ponúkajú dopravu z miesta, kde ste ubytovaní v Puerto Santiago. Stačí kliknúť na obrázok každej z nich, aby ste získali podrobnejší opis, pozreli si fotografie a ceny. Pre tých, ktorí nepotrebujú dopravu, pretože majú prenajaté auto, si pozrite našu sekciu Čo robiť na Tenerife. V prípade, že si chcete urobiť rezerváciu alebo položiť otázky, najjednoduchšie nás môžete kontaktovať prostredníctvom aplikácie WhatsApp.

Rezervujte cez WhatsApp

Odporúčané aktivity na Puerto Santiago

Pozorovanie veľrýb na Puerto Santiago

Prehliadky ostrovov na Puerto Santiago

Prenájom katamaránov na Puerto Santiago

Prenájom luxusných jácht na Puerto Santiago

Prenájom motorových člnov na Puerto Santiago

Safari na štvorkolkách na Puerto Santiago

Tematické parky na Puerto Santiago

Treking na Puerto Santiago

Vodné športy na Puerto Santiago

Výlety loďou na Puerto Santiago

Rezervujte cez WhatsApp

Čo hovoria naši zákazníci:
Dean Smith
Dean Smith
17. November, 2022.
Definitely recommend to include in your trip when visiting Tenerife. One of the best days we had! Amazing service and nice touch with water and snacks!
Maria Stanko
Maria Stanko
14. November, 2022.
Es war eine grandiose Reise, das Personal war sehr freundlich und zuvorkommend, das Schiff sauber und das Essen lecker. Sehr beeindruckend waren die Wale, Delfine und die wunderschöne Natur Teneriffas.
Gillian Webster
Gillian Webster
2. November, 2022.
I hired the atlanca boat as a surprise for my husbands 40th birthday and it was honestly the best day and lots of fun. Easy to book, when we arrived Patrick did the paperwork and explained everything then Fran gave us all the safety information on how to ride the boat. Everything was provided and additional special touches were much appreciated. They were both great, really friendly and put us at ease. We had 3 hours booked and we got the full time, everything excellent. Highly recommended. Thank you
Shaun Daymond
Shaun Daymond
28. October, 2022.
Very easy to deal with over WhatsApp. Booked 5 months in advance and had no issues with the booking at all. Boat was lovely and friendly skipper 👍🏻
Banana Palm Bay
Banana Palm Bay
4. August, 2022.
Can only recommend it ;)
Juan Antonio RT
Juan Antonio RT
26. July, 2022.
Hemos disfrutado de un paseo en barco por la costa de Adeje divisadlo cetáceos. Muy recomendable. La tripulación muy amable en todo momento pendiente de nosotros.
younes benkahla
younes benkahla
5. July, 2022.
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Guillermo González Meyer
Guillermo González Meyer
14. June, 2022.
Alquilamos una excursión para ver cetáceos y dar un paseo de 3h. En general la experiencia estuvo bien. Toda la gestión de reserva fue fácil y el trato con Bananapalmbay fue un gusto.
Al llegar al barco tuvimos alguna confusión con lo acordado, pero tras comunicarse la empresa del barco con Bananapalmbay se solucionó y pudimos disfrutar del viaje. Además vimos ballenas piloto.
Súvisiace články: