Čo robiť v Los Cristianos

Čo robiť v Los Cristianos

Guide

Los Cristianos je malá a pôvabná dedinka, ktorá sa nachádza na juhu Tenerife, hneď vedľa slávnej pláže Playa de Las Americas. Spolu s Las Americas a Costa Adeje je Los Cristianos jednou z najobľúbenejších turistických destinácií na Tenerife.

Los Cristianos je krásna lokalita, ktorú ročne navštívia tisíce návštevníkov. Pozývame vás na prechádzku jeho centrálnymi ulicami, návštevu nedeľného trhu, ochutnávku miestnych jedál a jednoducho si vychutnať jeho uvoľnenú atmosféru.

Fakty o Los Cristianos, Tenerife

los cristianos holiday resort

Ak uvažujete o tom, že si pre svoju dovolenku vyberiete Los Cristianos, pravdepodobne by ste sa o tomto mieste radi dozvedeli niečo viac. Ak sa chcete dozvedieť, čo všetko môžete v Los Cristianos robiť, tu nájdete veľa vecí, ktoré sa dajú robiť v Los Cristianos Tenerife. Najprv vám však poskytneme niekoľko všeobecných informácií o tomto mieste. Pozrite si ich, aby ste si mohli naplánovať svoju dovolenku a vyťažiť z nej čo najviac.

Počasie

quiert holiday resort los cristianos

Podnebie v Los Cristianos je veľmi mierne, slnečné počasie a teplé teploty vám umožnia užívať si toto krásne letovisko po celý rok.

Spojenie

Najbližšie letisko k Los Cristianos je letisko Reina Sofia. Vzdialenosť z letiska do Los Cristianos je približne 17 km, takže cesta autobusom vám potrvá menej ako 30 minút a taxíkom alebo autom približne 15 minút. Autobus vás vyloží na hlavnej autobusovej zastávke v Los Cristianos, odkiaľ sa môžete pešo alebo taxíkom dostať do svojho ubytovania.

Ubytovanie

Pokiaľ ide o ubytovanie v Los Cristianos, nájdete tu všetko od 5 až 4-hviezdičkových all inclusive hotelov až po hostely alebo prenajaté byty.

Ak ste si nevybrali dovolenku all inclusive a premýšľate, kde sa v Los Cristianos najesť, je tu množstvo dobrých reštaurácií, ktoré ponúkajú španielsku, kanársku, anglickú, taliansku, indickú, čínsku a iné druhy kuchyne. Je tu aj veľa anglických a írskych barov so živou hudbou alebo karaoke.

Úplný zoznam najlepších aktivít v Los Cristianos

A teraz sa konečne dostávame k tomu, čo robiť na Tenerife. Nižšie sme pre vás vybrali najobľúbenejšie a najodporúčanejšie výlety a aktivity, ktoré môžete na Tenerife podniknúť, tak sa na ne pozrite.

Výlety na Tenerife

Ako viete, Tenerife nie je len o slnku, pláži a oceáne. Je to aj krásna príroda, autentická architektúra a bohatá kultúra. To všetko môžete oceniť vďaka našim autobusovým výletom na ostrov.

Exkurzia do národného parku Teide

Volcan Teide - Teide National Parque (1).min

Je niekoľko miest, ktoré musíte vidieť, ale číslo jedna je samozrejme slávna sopka Teide. Navštíviť ju môžete počas poldenného alebo celodenného výletu Teide-Masca, počas ktorého uvidíte aj ďalšie pôsobivé miesta, ako napríklad autentickú dedinu Masca, Garachico a Icod de Los Vinos.

Pripomíname, že hora Teide je hviezdou ostrova. Musíte ju navštíviť počas svojej dovolenky na Tenerife, aby ste mohli povedať, že ste ostrov spoznali úplne. Hora Teide má výšku viac ako 3700 metrov nad morom. Z jej vrcholu sa môžete pozerať na celé Kanárske súostrovie, ak to počasie dovolí. Výstup na vrchol Teide je obohacujúcim zážitkom, pretože budete mať ostrov pri nohách a budete sa tešiť z toho, že ste sa ocitli na najvyššom mieste Španielska.

Masca, ktorá je ďalšou z dedín, na ktoré sa vzťahujú naše výlety, je krásna dedina so snovou krajinou. Keď navštívite Mascu, budete mať pocit, že ste sa preniesli do iného sveta. Nadýchate sa čerstvého a obnoveného vzduchu. Jej krajina a členitý reliéf vytvárajú jedinečné a podmanivé výhľady. Navštíviť môžete aj dedinu Garachico, známu svojimi prírodnými bazénmi, a Icod de Los Vinos, kde sa nachádza najstarší strom, aký ste kedy videli, ktorý už viac ako 3 tisícročia poskytuje svojim návštevníkom kyslík.

Výlety po ostrove Tenerife

Počas dovolenky by ste však nemali zostať v Los Cristianos. Tenerife má čo ponúknuť a my vám ho radi ukážeme. S našimi výletmi po ostrove vás zavedieme na najzaujímavejšie miesta Tenerife. Máme odborných sprievodcov s množstvom vedomostí o ostrove a jeho histórii.

Prejdite sa ulicami Tenerife, navštívte nákupné centrá a kúpte si krásne suveníry v malých obchodíkoch. Vychutnajte si naše jedlo a ochutnajte dobré vína. To všetko a ešte viac nájdete na Tenerife, ako aj vysnívanú krajinu so stále zelenými lesmi a nádhernými plážami.

Celodenný výlet na ostrov La Gomera

VIP Excursion La Gomera (8)

Môžete si urobiť aj celodenný výlet na susedný ostrov La Gomera. Po vyzdvihnutí z hotela sa z prístavu Los Cristianos odveziete trajektom a za necelú hodinu sa ocitnete na ostrove La Gomera, kde strávite skvelý deň a spoznáte jeho úžasné prírodné scenérie a kultúru vrátane ohromujúceho miestneho jazyka píšťaliek.

Hviezdicová turistika na Tenerife

Ak ste nadšencom astronómie, máme pre vás dobrú správu. Na Tenerife môžete pozorovať vesmír a objavovať tajomstvá kozmu. V národnom parku Teide sa nachádza veľmi výkonné astronomické observatórium, kde môžete pozorovať planéty, hviezdy a súhvezdia.

Pri našich nočných výletoch na Teide môžete využiť širokouhlé ďalekohľady a pozorovať nebeskú rovinu v spoločnosti certifikovaných hviezdárov. Naši Starlights vám podrobne vysvetlia všetko, čo počas pozorovania nájdete, a zároveň sa s vami podelia o mýty a legendy súvisiace s vesmírom.

Je to báječná aktivita pre skutočných milovníkov astronómie, ktorú si počas dovolenky na Tenerife nemôžete nechať ujsť. Ak navštívite park aj pri západe slnka, budete si môcť vychutnať tie najpestrejšie západy slnka, aké ste kedy videli. Nemôžeme nespomenúť, že prostredníctvom slnečnej hvezdárne budete môcť vidieť naše Slnko zblízka, teda spoznať jeho slnečné škvrny a obdivovať tanec plameňov, ktorý sa odohráva na jeho povrchu.

Výlety loďou z Los Cristianos Tenerife

CAPELLI TEMPEST 900 Boat Rental without skipper

Ďalšou obľúbenou zábavou na Tenerife je výlet loďou. Počas výletu loďou môžete po celý rok pozorovať veľryby a delfíny, užívať si slnko a relaxovať. Ponúkame rôzne možnosti výletov loďou. Môžete si vybrať podľa typu lode a dĺžky trvania výletu. Ak si vyberiete 4,5-hodinový výlet, budete mať možnosť vidieť aj pôsobivé útesy Los Gigantes.

Prenájom luxusnej jachty na Tenerife

Na našej webovej stránke ponúkame rôzne možnosti pre všetky chute. Ak chcete stráviť deň s vybranou skupinou hostí alebo osláviť významnú udalosť, odporúčame vám prenájom luxusnej jachty. Ponúkame luxusné lode s prvotriednou úpravou pre prvotriedny zážitok. S luxusnou jachtou si môžete prezrieť záliv, navštíviť útesy a vidieť veľryby v ich prirodzenom prostredí.

Prenájom rýchlostného člna Sur Opera 33

Rýchlostné člny nám umožňujú vychutnať si more a cítiť sa k nemu bližšie. Sú to malé lode, ktoré dosahujú vysoké rýchlosti. Sú ideálne na celodenný výlet s našimi blízkymi priateľmi. Vezmite svoju priateľku na romantický výlet alebo na žiadosť o ruku, o ktorej ste už dlho premýšľali.

Užite si deň plný slnka a dobrodružstva na mori Tenerife. Vďaka súkromnému prenájmu motorového člna si môžete vychutnať more bez sprievodu cudzích ľudí. Výlet zahŕňa pozorovanie veľrýb a delfínov, zastávku v zátoke na šnorchlovanie a potápanie. V cene sú zahrnuté aj nápoje a jedlo.

Prenájom plachetnice v Tenerife Juh

tenerife-sailing-boat-charter-white-tenerife (5)

Toto je ďalší typ lode, ktorú vám dáme k dispozícii. Plachetnice ponúkajú komfort a pohodlie. Vďaka svojmu romantickému štýlu sú ideálne na to, aby ste vzali svojho partnera na relaxačný deň na mori. Môžete na ne vziať aj svoju rodinu alebo kolegov z práce, aby ste sa odpútali od rutiny a stresu.

Prenájom katamaránov Tenerife Los Cristianos

S našimi výletmi katamaránom si môžete užiť skvelý deň na mori. Podeľte sa oň so svojimi priateľmi a oslávte život. Výlet vás zavedie na miesto, kde sa často vyskytujú veľryby. Je veľmi pravdepodobné, že sa vám ukáže priateľský delfín, aby vás pozdravil, a spolu s ním aj mnoho spoločníkov.

Súkromný rybársky výlet

Toto je ďalšia skvelá aktivita, ktorú môžete v Los Cristianos podniknúť. Nezáleží na tom, či ste začiatočník alebo rybár srdcom, ktorému v žilách koluje oceán. Ponúkame vám rôzne rybárske plavidlá vybavené prvotriednym vybavením. Zaručujeme vám, že budete mať všetko, čo potrebujete na úspešný rybársky výlet. Okrem toho máme prvotriednu posádku so solídnymi znalosťami rybolovu a zálivu Tenerife. Nezaručujeme, že chytíte rybu, ale na základe našich skúseností sme si takmer istí, že ju chytíte.

Atmosféra na lodi je príjemná a príjemná. Naši hostia nám hovoria, aký je výlet uvoľňujúci. Využite príležitosť obdivovať pobrežie a rozľahlosť mora, zatiaľ čo budete čakať na rybu, ktorá vám vezme návnadu. Nechajte more, aby vás zbavilo starostí, a vychutnajte si pokoj morského prostredia.

Oslávte špeciálne udalosti na palube lode

Ak chcete osláviť nejakú udalosť, najlepší spôsob, ako to urobiť, je loď. Je to jeden z obľúbených spôsobov, ako na Tenerife vzdať hold tým, ktorých máme najradšej, alebo osláviť dôležité dátumy. Odporúčame vám prenajať si na oslavu loď:

  • Narodeniny
  • výročia svadby
  • Promócie
  • povýšenie v zamestnaní
  • Rozlúčka so slobodou a rozlúčka so slobodou
  • Dôležité dátumy, ako napríklad Valentín
  • Každý dôležitý dátum, ktorý si zaslúži veľkú oslavu.
  • Vodné a dobrodružné športy

V Los Cristianos alebo z Los Cristianos sa môžete venovať aj rybolovu, vodnému lyžovaniu, paracyklistike a ďalším vodným športom.

Paragliding

Pri paraglidingu sa vám naskytne fascinujúci panoramatický pohľad na južné pobrežie Tenerife.

Safari na štvorkolkách

Quad Safari vám umožní objavovať najkrajšie krajiny Tenerife tým najzábavnejším spôsobom.

Potápanie v hlbinách mora

Try Dive in Tenerife South

Na Tenerife máme rôzne aktivity na potápanie. Ak ste sa ešte nikdy nepotápali, odporúčame vám aktivitu pre začínajúcich potápačov. Počas tejto aktivity vás odborný inštruktor oboznámi so všetkým, čo potrebujete vedieť na potápanie. Naši inštruktori sú profesionálni odborníci s bohatými skúsenosťami v tomto odvetví. Po získaní teoretických vedomostí budete pripravení na ponor. Ponorte sa do hĺbky 7 metrov a plávajte s morskou faunou zálivu Tenerife. Je to úžasný zážitok, na ktorý nikdy nezabudnete. Sme si istí, že sa k nemu vrátite počas svojej ďalšej dovolenky, aby ste si ho zopakovali.

Máme aj rôzne kurzy pre skúsených potápačov, ktorí sa chcú zdokonaliť v potápaní. Okrem toho máme potápačské balíky pre tých, ktorí chcú preskúmať morské dno na inej úrovni. Ak sa chcete ponoriť hlbšie a zároveň mať podporu profesionálneho vybavenia, sme tu pre vás. Ak si chcete pozrieť všetky dostupné možnosti, pozývame vás na zoznam na konci tohto textu. Nájdete v ňom podrobnosti o všetkých potápačských aktivitách v Los Cristianos.

Safari výlet na kajaku na Tenerife

Safari with Kayak in Tenerife South (1)

Toto je ďalšia báječná aktivita, ktorú by ste si počas svojho pobytu na ostrove nemali nechať ujsť. Podeľte sa o zábavné dobrodružstvo so svojimi priateľmi. Všetci musia spolupracovať, aby sa kanoe pohlo dopredu. Vyskúšajte si svoju silu a koordináciu, aby ste lode doviedli tak ďaleko, ako sa im zachce.

Zábavné parky na Tenerife

Ak hľadáte, čo robiť v Los Cristianos s deťmi, odporúčame vám navštíviť zábavné parky na Tenerife. Na našej webovej stránke nájdete rôzne možnosti, kam vziať deti a užiť si s celou rodinou zábavu v parku. Nižšie vám povieme o niektorých z tých najlepších, nezabudnite, že na konci textu nájdete kompletný zoznam všetkých aktivít.

Siam Park

Vista Siam Park v Costa Adeje, to je mimoriadny vodný park s úžasnými atrakciami a jazdami. Je to naše odporúčanie číslo jeden, pretože pocity, ktoré tu zažijete, sa budú ťažko opakovať kdekoľvek inde. Je považovaný za najzábavnejší park v celej Európe vďaka fantastickým toboganom a bazénom. Jeho súčasťou sú aj atrakcie pre deti, detské ihriská, oddychové zóny a reštaurácie s vynikajúcim jedlom.

Jungle Park

Jungle Park Tenerife (3)

Ďalším parkom, ktorý by ste mali zaradiť na svoj zoznam aktivít v Los Cristianos, je Jungle Park, ktorý je domovom mnohých rôznych druhov zvierat. Vezmite deti, aby si užili túto úžasnú zoologickú záhradu plnú nádherných druhov zvierat, ako sú levy, surikaty, jaguáre, krokodíly, vtáky a mnohé ďalšie. Vo vnútri Jungle Parku sa budete cítiť ako v skutočnej džungli plnej vegetácie, potokov a visutých mostov.

Loro Park

Loro Parque Tenerife with Transport

V neposlednom rade by sme chceli spomenúť Loro Parque, ktorý sa nachádza na severe Tenerife. Nájdete tu rozprávkové atrakcie pre deti a predstavenia morských zvierat, ktoré oslnia každého. Pripravte sa na pôvab delfínov, kosatiek a morských levov. Okrem zvierat, ktoré nájdete v Loro Parque, sa budete môcť pokochať pohľadom na nádherné kvety a vegetáciu, ktoré zdobia jeho zariadenia. Názov tohto parku je odvodený od obrovského množstva papagájov, ktoré tu žijú a ktoré návštevníkom ponúkajú aj rozprávkové predstavenia.

Ďalšie parky, ktoré by ste mali počas svojho pobytu v Los Cristianos navštíviť, sú Monkey Park a Camel Park, o ktorých nájdete viac informácií v zozname na konci textu.

Nočné predstavenia

Okrem všetkého, čo Tenerife ponúka počas dňa, tu máme aj množstvo komediálnych predstavení, ktoré u našich návštevníkov vyvolajú tie najväčšie úsmevy. Jedným z vrcholov je Music Hall Tavern, čo je Drag Queens show s množstvom talentov a skvelých vystúpení. Nechajte napätie doma a príďte sa zasmiať ako nikdy predtým, predstavenie zahŕňa jedlo a prebieha výlučne v angličtine.

Máme tu stredovekú šou s rytierskymi súbojmi uprostred hostí. Pozývame vás aj na predstavenie Gladiux zasadené do cisárskeho Ríma s gladiátormi bojujúcimi na koňoch. Informácie o každom z týchto predstavení na Tenerife nájdete na konci textu.

Doprava

Toto sú všetky veci, ktoré sa dajú robiť v Los Cristianos Tenerife. Teraz si vyberte. Ak si chcete rezervovať výlet alebo aktivitu, stačí vyplniť rezervačný formulár alebo nás priamo kontaktovať cez WhatsApp. Naše aktivity môžete vykonávať priamo v Los Cristianos. Ponúkame aj bezplatné vyzdvihnutie z vášho hotela v Los Cristianos.

Balíky aktivít na Los Cristianos
Potápanie na Los Cristianos
Prehliadky ostrovov na Los Cristianos
Prenájom lodí na Los Cristianos
Rybárske člny na Los Cristianos
Rybárske výlety na Los Cristianos
Tematické parky na Los Cristianos
Treking na Los Cristianos
Vodné športy na Los Cristianos
Výlety loďou na Los Cristianos
Čo hovoria naši zákazníci:
Dean Smith
Dean Smith
17. November, 2022.
Definitely recommend to include in your trip when visiting Tenerife. One of the best days we had! Amazing service and nice touch with water and snacks!
Maria Stanko
Maria Stanko
14. November, 2022.
Es war eine grandiose Reise, das Personal war sehr freundlich und zuvorkommend, das Schiff sauber und das Essen lecker. Sehr beeindruckend waren die Wale, Delfine und die wunderschöne Natur Teneriffas.
Gillian Webster
Gillian Webster
2. November, 2022.
I hired the atlanca boat as a surprise for my husbands 40th birthday and it was honestly the best day and lots of fun. Easy to book, when we arrived Patrick did the paperwork and explained everything then Fran gave us all the safety information on how to ride the boat. Everything was provided and additional special touches were much appreciated. They were both great, really friendly and put us at ease. We had 3 hours booked and we got the full time, everything excellent. Highly recommended. Thank you
Shaun Daymond
Shaun Daymond
28. October, 2022.
Very easy to deal with over WhatsApp. Booked 5 months in advance and had no issues with the booking at all. Boat was lovely and friendly skipper 👍🏻
Banana Palm Bay
Banana Palm Bay
4. August, 2022.
Can only recommend it ;)
Juan Antonio RT
Juan Antonio RT
26. July, 2022.
Hemos disfrutado de un paseo en barco por la costa de Adeje divisadlo cetáceos. Muy recomendable. La tripulación muy amable en todo momento pendiente de nosotros.
younes benkahla
younes benkahla
5. July, 2022.
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Guillermo González Meyer
Guillermo González Meyer
14. June, 2022.
Alquilamos una excursión para ver cetáceos y dar un paseo de 3h. En general la experiencia estuvo bien. Toda la gestión de reserva fue fácil y el trato con Bananapalmbay fue un gusto.
Al llegar al barco tuvimos alguna confusión con lo acordado, pero tras comunicarse la empresa del barco con Bananapalmbay se solucionó y pudimos disfrutar del viaje. Además vimos ballenas piloto.
Súvisiace články:
Pláže v Los Cristianos