Čo robiť v Costa Adeje

Čo robiť v Costa Adeje

Chystáte sa stráviť dovolenku v Costa Adeje a hľadáte, čo robiť? Potom ste na správnom mieste.

Tu nájdete veci, ktoré môžete robiť, miesta, ktoré môžete navštíviť, turistické atrakcie, dobré nápady a dôležité informácie, ktoré vám pomôžu urobiť vašu dovolenku v Costa Adeje nezabudnuteľnou, príjemnou, aktívnou a zábavnou.

TOP 11 vecí, ktoré môžete robiť v Costa Adeje, aby bola vaša dovolenka zábavnejšia a nezabudnuteľná:

Tu je náš zoznam 11 najobľúbenejších miest, ktoré môžete navštíviť, a vecí, ktoré môžete robiť v Costa Adeje alebo z neho:

 • Návšteva impozantnej sopky Teide a národného parku Teide
 • Spoznajte autentické dedinky Tenerife: Icod de los Vinos, Masca a Garachico
 • Jednodňový útek na susedný ostrov s La Gomera Tour
 • Objavte Tenerife v teréne na štvorkolkách
 • Preskúmajte úchvatné trasy a trekingové chodníky
 • Cíťte sa ako vták: Vyskúšajte paragliding
 • Užívajte si slnko a more na plážach Costa Adeje
 • Osviežte sa a zažite adrenalín: jazdite na vodnom skútri
 • Pozorujte západ slnka vo dvojici na súkromnej jachte
 • Pozorujte hviezdy na Teide v noci
 • Pozrite si veľryby a delfíny v ich prirodzenom prostredí
 • Obdivujte veľkolepé útesy Los Gigantes na výlete katamaránom
 • Kúpanie a šnorchlovanie vo fantastických zátokách s čistou vodou

Všetky uvedené aktivity a ešte oveľa viac nájdete nižšie a môžete si ich u nás rezervovať. Vyberte si tie, ktoré sa vám páčia, a zaraďte niektoré z nich do svojho zoznamu úloh.

Ponúkame niektoré aktivity, ktoré sa nachádzajú priamo v Costa Adeje, ale na druhej strane Tenerife ponúka obrovskú rozmanitosť prírodných a kultúrnych zaujímavostí a niektoré z nich sa určite oplatí navštíviť. Dobré je, že z Costa Adeje sa to dá ľahko urobiť, pretože všetky autobusové výlety a jednodňové túry zabezpečujú vyzdvihnutie (a tiež návrat :D) zo všetkých hlavných letovísk Costa Adeje (Las Americas, San Eugenio, Fañabe, El Duque, Callao Salvaje, La Caleta a Playa Paraiso). Takže si nemusíte lámať hlavu nad tým, ako sa tam dostať.

Jedným z hlavných miest, ktoré musíte na Tenerife vidieť, je samozrejme slávny vulkán Teide. Táto 3718 metrov vysoká hora je najvyššia nielen na Kanárskych ostrovoch, ale aj v celom Španielsku. Horu Teide obklopuje Národný park Teide, ktorý je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Tvorí ho veľká rozmanitosť krajiny, vrátane slávnej Mesačnej krajiny. Ďalším dôvodom na návštevu Národného parku Teide je, že sa tu natáčali niektoré filmy, napríklad Milión rokov pred naším letopočtom a Súboj Titanov.

Teide môžete navštíviť v rámci poldenného výletu do Teide. Pri tomto výlete budete mať čas aj na výjazd lanovkou na vrchol hory (lanovka by sa mala platiť okrem výletu). Pri troche šťastia a jasnej oblohe budete môcť z vrcholu vidieť všetkých sedem Kanárskych ostrovov.

Ak chcete trochu zmeniť prostredie, vyberte sa na celodenný výlet so sprievodcom na LA GOMERA s vyzdvihnutím z Costa Adeje, ostrova, ktorý môžete vidieť počas jasných dní na druhej strane mora Costa Adeje. Tento ostrov navštívil už Krištof Kolumbus. Jeho národný park Garajonay je ďalším príkladom tropického lesa Laurisilva.

Výlet Teide-Masca je veľmi obľúbený a odporúčaný, pretože vás zavedie na najhodnotnejšie miesta Tenerife. Medzi ne okrem Teide a Masca patrí aj Icod de los Vinos so slávnym 1000-ročným Dračím stromom a Garachico, v minulosti prosperujúci obchodný prístav, ktorý zničil výbuch sopky.

Masca je malá autentická dedinka, ktorú by ste nemali vynechať. Vďaka nej sa budete cítiť ako v inej realite a budete pozorovať typickú kanársku atmosféru, ktorá sa zachovala po stáročia.

Zaujímavosťou dedinky Masca je, že podľa legendy bola vďaka svojej izolovanej polohe útočiskom pirátov.

Pripravte si fotoaparát. Tieto nádherné výhľady si zaslúžia byť zverejnené na vašom Instagrame!

Skvelou romantickou aktivitou je nočná prehliadka Teide. Vďaka nízkemu svetelnému znečisteniu je Tenerife jedným z najlepších miest na pozorovanie hviezd. Povieme vám ešte viac – Národný park Teide bol uznaný za „Hviezdnu destináciu.“ Dostatočný dôvod na to, aby ste túto fantastickú aktivitu uskutočnili so svojou milovanou polovičkou.

Ak sa chcete schladiť od horúčav, vyberte sa na jednu z dostupných aktivít vodných športov, ktoré sa začínajú na Costa Adeje.

Costa Adeje ponúka obrovskú rozmanitosť aktivít, ktoré vás počas dovolenky zabavia.

Chcete počas dovolenky v Costa Adeje zažiť úplne výnimočný zážitok? Potom skočte z hôr a absolvujte tandemový paragliding (s vyzdvihnutím z Costa Adeje ) s kvalifikovaným inštruktorom a pozrite sa na úžasné južné pobrežie a hory Tenerife z vtáčej perspektívy.

Costa Adeje je ideálnym miestom na realizáciu vašich obľúbených vodných športových aktivít.

Relaxačná dovolenka na pláži vám nestačí? Počas pobytu v Costa Adeje sa môžete venovať aj vodným športom! Nájdete tu všetky druhy vodných športov: Na vodných skútroch, banáne, parascendingu a ďalších! Ak sa ubytujete v Costa Adeje, budete mať k dispozícii všetky nasledujúce vodné športy, stačí si vybrať ten správny pre vás.
Jazdite na vodnom skútri na mori Tenerife a pocítite rýchlosť, osvieženie a adrenalín zároveň. Ak ste to ešte neskúsili, dajte tomu šancu!

Ponúkame vám rôzne dĺžky jazdy na vodnom skútri od 40 minút až po 2 hodiny zábavy. Chcete si urobiť to najlepšie Safari na vodných skútroch? Ponúkame vám skvelú zábavu s Jet Ski Safari Los Gigantes, ktoré neodchádza z Costa Adeje, ale vyzdvihnú vás priamo z vášho hotela v Costa Adeje. Stačí sa rozhodnúť, ako dlho chcete ísť, a začať si užívať adrenalín!

Výlety loďou v Costa Adeje

Možno sa pýtate, prečo sa vybrať na výlet loďou na Tenerife? Nuž, tu je niekoľko dôvodov, samozrejme, okrem oddychu a vychutnávania si oceánu.

Pozorovanie veľrýb alebo delfínov

Costa Adeje je ideálnym miestom na aktivity, ako je pozorovanie veľrýb. Veľryby a delfíny žijú trvalo medzi vodami Tenerife a La Gomery. Hoci v kanárskych vodách bolo spozorovaných viac ako 28 druhov veľrýb a delfínov, najčastejšie sa tu vyskytujú delfíny skákavé a veľryby pilotné.

Navštívte ich počas jedného z našich výletov loďou s odchodom z Puerto Colon – prístavu, ktorý sa nachádza priamo v Costa Adeje. Výlet loďou môžete absolvovať v trvaní 2, 3 alebo 4,5 hodiny. K dispozícii máte aj rôzne možnosti lodí v závislosti od vášho rozpočtu a preferencií. Na Tenerife vám môžeme ponúknuť prenájom luxusných jácht , plachetníc, katamaránov, motorových jácht a člnov RIB a všetky budú odchádzať z Costa Adeje.

Útesy Los Gigantes

Okrem pozorovania veľrýb môže byť výlet loďou skvelou možnosťou na návštevu veľkolepých útesov Los Gigantes. Tieto fenomenálne sopečné kamenné útvary tvoria obrovskú vertikálnu stenu, ktorá na niektorých miestach dosahuje výšku až 800 metrov. Musíme uznať, že je to celkom pôsobivé! Pripravte sa teda na to, že pri pohľade na tento monumentálny zázrak prírody vám naskočí husia koža.

K ďalším nádherným aktivitám, ktoré sú súčasťou výletov loďou, patrí kúpanie a šnorchlovanie v jednej z najchránenejších zátok Tenerife, ako je zátoka Masca alebo El Puertito. Materiál na šnorchlovanie je zvyčajne už na palube (skontrolujte si popis lode, aby ste vedeli, či je zahrnutý v cene).

Ak ste nadšenci outdoorových aktivít, neváhajte preskúmať niektoré trekingové trasy Tenerife. Najlepšie sú treky kaňonom Masca alebo výstup na Teide. Niektoré trekingové trasy sú naozaj náročné, iné si vyžadujú len pohodlnú obuv a lásku k prírode.

Pre tých, ktorí chcú spoznať Tenerife netradičným spôsobom, odporúčame absolvovať výlet na štvorkolkách z Costa Adeje s jednou z našich aktivít Quad Safari. Môžete preskúmať niektoré naozaj veľkolepé oblasti Tenerife, ako napríklad Los Gigantes a Národný park Teide. Jazdiť budete prevažne v teréne, takže budete mať možnosť pozrieť sa na prírodu Tenerife z iného uhla.

Ďalšou možnosťou, ako spoznať Tenerife v teréne, je safari na džípoch.

Ak chcete viac súkromia a prispôsobenia

Páči sa vám myšlienka výletu loďou, ale chceli by ste ho absolvovať úplne súkromne?Riešením je prenajať si jachtu s kapitánom a uskutočniť súkromný prenájom lode v Costa Adeje. K štandardnému výletu loďou môžete pridať súkromné pozorovanie veľrýb a ďalšie aktivity alebo si navrhnúť vlastný výlet.

Naloďte sa na niektorú z ponúkaných lodí alebo jácht a vyplávajte ďaleko od davov a rozruchu, aby ste si mohli vychutnať pokoj a pohodu v intímnej atmosfére.

Ak sa chystáte osláviť nejakú mimoriadnu udalosť

Mimochodom, prenájom súkromnej jachty je skvelý spôsob, ako osláviť akúkoľvek výnimočnú udalosť, napríklad narodeniny, žiadosť o ruku, rozlúčku so slobodou alebo rozlúčku so slobodou. Špeciálny dôvod však nie je potrebný – stačí, ak to urobíte so svojimi priateľmi alebo rodinou a tento fantastický deň bude jednou z najteplejších spomienok na vašu dovolenku na Tenerife.

Charta lode pri západe slnka na žiadosť o ruku

Prvá vec, ktorá vás napadne, je prenájom lode pri západe slnka v Costa Adeje. Čo môže byť romantickejšie ako sledovať farebný západ slnka so svojou milovanou osobou pri poháriku sektu? To by mohol byť ideálny okamih na požiadanie o ruku alebo na oslavu výročia svadby.

Ak máte radi rybolov alebo by ste si ho len chceli vyskúšať počas dovolenky v Costa Adeje, odporúčame vám spoločné rybárske zájazdy Happy Hooker alebo súkromné rybárske zájazdy. Kapitán je skúsený a pozná všetky najlepšie miesta na rybolov, takže šanca na úlovok je pomerne vysoká.

V Costa Adeje sa môžete venovať aj potápaniu alebo šnorchlovaniu.

Ak ste sa ešte nikdy nepotápali, odporúčame vám náš ponor Try Dive. Je to perfektná možnosť objavovať podmorský svet Tenerife bezpečným spôsobom pod vedením kvalifikovaného inštruktora. Náš Try Dive je určený najmä pre neskúsených potápačov. Alebo si urobte kurz potápania v Costa Adeje a objavte neuveriteľný podmorský svet. Získajte počas svojej dovolenky oficiálny certifikát PADI DIVING CERTIFICATE na jednom z našich kurzov PADI. Nemajte obavy, ak nemáte žiadne skúsenosti s potápaním.

Veľmi jednoduchý spôsob, ako sa venovať šnorchlovaniu, je ísť s jedným z našich zájazdov, ktoré ho zahŕňajú do programu. Dobrou voľbou by bol katamarán Abrazo alebo prenájom súkromnej lode. Loď zvyčajne už zahŕňa masky a trubice a sú k dispozícii na bezplatné použitie.

Pláže

A samozrejme nezabudnite na to, kvôli čomu ste na Costa Adeje prišli – na jeho nádherné pláže. Natiahnite sa na teplý piesok a doprajte si dokonalý slnečný bozk na plážach Playa Fañabe, Playa Troya, Playa del Bobo alebo Playa del Duque. Ak chcete šnorchlovať, zvážte návštevu krásnej chránenej zátoky – El Puertito de Adeje (Želví záliv).

Čo je dôležité vedieť o Costa Adeje?

Kde sa nachádza Costa Adeje na Tenerife?

Costa Adeje sa nachádza na pobreží južného Tenerife. Toto krásne dovolenkové letovisko sa nachádza len 25 minút jazdy od južného letiska Reina Sofia.

Vďaka teplému počasiu, množstvu atrakcií, aktivít, úžasným plážam pre všetkých milovníkov pláží a priezračným vodám Atlantického oceánu si Costa Adeje už mnoho rokov drží pevné miesto na zozname najobľúbenejších destinácií pre dovolenku na Tenerife.

Kde sa ubytovať v Costa Adeje?

Costa Adeje ponúka dobrý výber ubytovania. Nájdete tu množstvo luxusných hotelov, ako napríklad hotel Bahia del Duque, ktorý bol niekoľkokrát zaradený na zlatý zoznam „najlepších letovísk v Španielsku“, alebo slávny Hard Rock Hotel Tenerife. Nájdete tu však aj niekoľko cenovo výhodných hotelov a apartmánov, ktoré ponúkajú dobré služby.

Čo robiť v Costa Adeje?

Ak hľadáte nápady a veci, ktoré môžete robiť počas svojho pobytu v Costa Adeje, dovoľte nám povedať, že Tenerife ponúka množstvo miest na návštevu a aktivít pre všetky druhy vkusu a preferencií, od rodinných až po adrenalínové. Vďaka bohatstvu flóry a fauny je Tenerife zaujímavým miestom aj pre milovníkov prírody.

Tenerife je najväčší zo siedmich Kanárskych ostrovov, ktoré tvoria toto súostrovie. Zároveň je to najväčší ostrov celej Makaronézie a najľudnatejší ostrov.

Aké poveternostné podmienky môžete očakávať?

Väčšinu vecí, ktoré vám ponúkame, môžete robiť počas celého roka. Nezáleží na tom, či cestujete v lete alebo v zime, Tenerife vás vždy poteší teplom vďaka svojej miernej klíme. preto Tenerife získalo pomenovanie „ostrov večnej jari“.

Aj keď sa podnebie na juhu a severe Tenerife môže líšiť, teplé vetry zo Sahary udržiavajú na juhu Tenerife väčšinou vždy teplo a slnečno. Ak teda bývate v Costa Adeje, nemusíte sa veľmi obávať dažďa a zlého počasia.

Balíky aktivít na Costa Adeje

Odporúčané aktivity na Costa Adeje

Potápanie na Costa Adeje

Pozorovanie veľrýb na Costa Adeje

Prehliadky ostrovov na Costa Adeje

Rybárske člny na Costa Adeje

Rybárske výlety na Costa Adeje

Safari na štvorkolkách na Costa Adeje

Tematické parky na Costa Adeje

Treking na Costa Adeje

Vodné športy na Costa Adeje

Výlety loďou na Costa Adeje

Súvisiace články:

Tu nájdete najlepšie jednodňové výlety a exkurzie, ktoré môžete podniknúť z...
Pozorovanie veľrýb v Costa Adeje na Tenerife je pravdepodobne najobľúbenejšou...
Chystáte sa na dovolenku na Tenerife a ste ubytovaní v Costa Adeje? Potom vás určite...
V tejto časti nájdete naše safari na štvorkolkách, ktoré ponúkame s vyzdvihnutím...
Výlety loďou na Costa Adeje sú jednou z najobľúbenejších a najodporúčanejších...
Vitajte na stránke Bananapalmbay.com, v tejto časti nájdete 14 lodí na prenájom v...