Prvá publikácia: 17 októbra, 2021 | Posledná aktualizácia: 1 októbra, 2022 | Autor: Jan Daniel

Rezervujte cez WhatsApp

Balíky aktivít na Costa Adeje

Odporúčané aktivity na Costa Adeje

Potápanie na Costa Adeje

Pozorovanie veľrýb na Costa Adeje

Prehliadky ostrovov na Costa Adeje

Rybárske člny na Costa Adeje

Rybárske výlety na Costa Adeje

Safari na štvorkolkách na Costa Adeje

Tematické parky na Costa Adeje

Treking na Costa Adeje

Vodné športy na Costa Adeje

Výlety loďou na Costa Adeje

Čo robiť v Costa Adeje

Chystáte sa stráviť dovolenku v Costa Adeje a hľadáte, čo robiť? Potom ste na správnom mieste. Ak hľadáte nápady a možnosti, čo robiť počas svojho pobytu na Costa Adeje, dovoľte nám povedať, že Tenerife ponúka množstvo miest na návštevu a aktivít, ktoré vyhovujú každému vkusu. Vďaka bohatstvu flóry a fauny je Tenerife zaujímavým miestom aj pre milovníkov prírody.

V tomto článku nájdete aktivity na Costa Adeje, miesta, ktoré môžete navštíviť, turistické atrakcie, dobré nápady a dôležité informácie. Naším zámerom je pomôcť vám, aby vaša dovolenka na Costa Adeje bola nezabudnuteľná, príjemná, aktívna a zábavná.

TOP 11 vecí, ktoré môžete robiť v Costa Adeje

Playa Troya - Costa Adeje Beach (12)

Costa Adeje ponúka veľkú rozmanitosť aktivít, ktoré vás počas dovolenky zabavia.

Tu je náš zoznam vecí, ktoré môžete robiť v Costa Adeje alebo z neho:

Navštívte pôsobivú sopku Teide v Národnom parku Teide

Jedným z najlepších miest na Tenerife, ktoré musíte vidieť, je samozrejme slávna sopka Teide. Táto 3718 metrov vysoká hora je najvyššia nielen na Kanárskych ostrovoch, ale aj v celom Španielsku. Teide obklopuje Národný park Teide, ktorý je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Tvorí ho široká škála krajinných scenérií vrátane slávnej Mesačnej krajiny. Ďalším dôvodom na návštevu národného parku Teide je, že sa tu natáčali niektoré filmy, napríklad Milión rokov pred Kristom a Hnev titanov.

Navštívte Teide s poldenným výletom do Teide. V rámci tohto výletu budete mať čas aj na jazdu lanovkou na vrchol hory (lanovku je potrebné zaplatiť osobitne od výletu). Pri troche šťastia a jasnej oblohe budete môcť z vrcholu vidieť sedem Kanárskych ostrovov.

Spoznajte autentické dedinky Tenerife: Icod de los Vinos, Masca a Garachico

Tenerife Quad Bike Safari to Tenerife Forest and Masca (1)

Výlet Teide-Masca je veľmi obľúbený a odporúčaný, pretože vás zavedie na najhodnotnejšie miesta na Tenerife. Okrem Teide a Masca medzi ne patrí Icod de los Vinos so slávnym tisícročným dračím stromom a Garachico, v minulosti prosperujúci obchodný prístav, ktorý zničil výbuch sopky.

Masca je malá, autentická dedinka, ktorú by ste nemali vynechať. Budete mať pocit, že ste sa ocitli v inej realite, a budete pozorovať typickú kanársku atmosféru, ktorá sa zachovala po stáročia.

Najzaujímavejšie na dedinke Masca je, že podľa legendy bola vďaka svojej izolovanej polohe útočiskom pirátov. Pripravte si fotoaparát, tieto nádherné výhľady si zaslúžia byť zverejnené na vašom Instagrame!

Celodenný výlet na susedný ostrov s prehliadkou ostrova La Gomera

Ak chcete trochu zmeniť scenériu, vyberte sa na celodenný výlet so sprievodcom na ostrov La Gomera s vyzdvihnutím v Costa Adeje, ktorý je za jasných dní vidieť cez more z Costa Adeje. Tento ostrov dokonca navštívil Krištof Kolumbus. Jeho národný park Garajonay je ďalším príkladom tropického vavrínového lesa. Využite naše výlety z Tenerife na ďalšie ostrovy a spoznajte všetky dobroty Kanárskych ostrovov.

Vodné športy

Parascending in Tenerife South

Costa Adeje je ideálnym miestom pre vaše obľúbené vodné športy.

Nestačí vám dovolenka na pláži? Počas pobytu v Costa Adeje sa môžete venovať aj vodným športom. Nájdete tu všetky druhy vodných športov: V Adejach nájdete vodné skútre, banán, parascending a mnoho ďalšieho. Ak sa ubytujete v Costa Adeje, budete mať k dispozícii všetky nasledujúce vodné športy, stačí si len vybrať ten najvhodnejší pre vás.

Tandemový paragliding

Chcete mať počas svojej dovolenky v Costa Adeje úplne výnimočný zážitok? Potom skočte z hôr a absolvujte tandemový paragliding (s vyzdvihnutím v Costa Adeje). Pomôže vám kvalifikovaný inštruktor. Vznášajte sa vo vzduchu a pozrite si neuveriteľné južné pobrežie a hory Tenerife z vtáčej perspektívy.

Osviežte sa a zažite adrenalín: jazda na vodných skútroch

Jetski in tenerife south

Jazdite na vodnom skútri v mori na Tenerife a pocíťte rýchlosť, pohodu a adrenalín zároveň. Ak ste to ešte neskúsili, vyskúšajte to!

Ponúkame vám veľa zábavy. Chcete absolvovať najlepšie Safari na vodných skútroch? Ponúkame vám JetSki Safari Los Gigantes, ktoré neodchádza z Costa Adeje, ale vyzdvihne vás priamo vo vašom hoteli v Costa Adeje, stačí sa rozhodnúť, ako dlho chcete ísť a začať si užívať adrenalín!

Nočné pozorovanie hviezd na Teide

Skvelou romantickou aktivitou je nočný výlet na Teide. Vďaka nízkemu svetelnému znečisteniu je Tenerife jedným z najlepších miest na pozorovanie hviezd. Národný park Teide bol navyše uznaný za „Hviezdnu destináciu“, čo je dostatočný dôvod na to, aby ste túto fantastickú aktivitu absolvovali so svojím partnerom.

Kúpanie a šnorchlovanie vo fantastických zátokách s krištáľovo čistou vodou

Ak ste ešte nikdy nešnorchlovali, odporúčame vám vyskúšať si potápanie. Je to dokonalá možnosť objavovať podmorský svet Tenerife bezpečným spôsobom pod vedením kvalifikovaného inštruktora. Náš Try Dive je špeciálne navrhnutý pre neskúsených potápačov. Absolvujte kurz potápania v Costa Adeje a objavte úžasný podmorský svet. Získajte počas dovolenky OFICIÁLNY CERTIFIKÁT PADI DIVE na jednom z našich kurzov PADI. Nemajte obavy, ak nemáte žiadne skúsenosti s potápaním.

Veľmi jednoduchý spôsob, ako sa šnorchlovať, je ísť na jeden z našich výletov loďou. Dobrou možnosťou je katamarán Abrazo alebo súkromný prenájom lode. Súčasťou lode sú zvyčajne už aj masky a šnorchle, ktoré sú vám k dispozícii zadarmo.

Výlety loďou v Costa Adeje

boat charter tenerife 11

Možno sa pýtate, prečo ísť na výlet loďou na Tenerife? Nuž, tu je niekoľko dôvodov, samozrejme, okrem relaxu a vychutnávania si oceánu.

Ďalšími nádhernými aktivitami, ktoré sú súčasťou výletov loďou, sú plávanie a šnorchlovanie. Ak sa vyberiete na výlet loďou, budete mať možnosť zastaviť sa v niektorej z chránenejších malých zátok na Tenerife, napríklad v zátoke Masca alebo El Puertito. Vybavenie na šnorchlovanie je zvyčajne na palube (overte si v popise lode, či je súčasťou balenia).

Máme najlepšie výlety loďou v Costa Adeje, takže nerozmýšľajte a vyberte si termín včas, nezabudnite, že miesta sa rýchlo vypredávajú.

Pozorovanie veľrýb a delfínov v ich prirodzenom prostredí

Costa Adeje je ideálnym miestom na rezerváciu výletu za pozorovaním veľrýb na Tenerife. Veľryby a delfíny žijú trvalo medzi vodami Tenerife a La Gomery. Hoci v kanárskych vodách bolo pozorovaných viac ako 28 druhov veľrýb a delfínov, najčastejšie sa tu vyskytujú delfíny skákavé a veľryby pilotné.

Navštívte ich počas našich výletov loďou z Puerto Colón, ktoré sa nachádza priamo v Costa Adeje. Prenájom lode v Puerto Colon Tenerife je k dispozícii na 2 hodiny, 3 hodiny alebo 4,5 hodiny. K dispozícii máte aj rôzne varianty lodí v závislosti od vášho rozpočtu a preferencií. Na Tenerife vám môžeme ponúknuť prenájom luxusných jácht, katamaránov, motorových jácht, plachetníc na Tenerife a RIB. Všetky odchádzajú z Costa Adeje.

Výlety loďou na útesy Los Gigantes

Neptuno Tenerife Boat Trip to Los Gigantes form North and South (8)

Okrem pozorovania veľrýb môže byť výlet loďou skvelou možnosťou na návštevu veľkolepých útesov Los Gigantes. Tieto fenomenálne sopečné skalné útvary sú obrovskou vertikálnou stenou, ktorá na niektorých miestach dosahuje výšku 600 metrov – musíme uznať, že je to dosť pôsobivé! Pripravte sa teda na to, že pri pohľade na tento monumentálny zázrak prírody vám naskočí husia koža. Návšteva útesov obrov na lodi je nádherná a zanechá vo vás krásne spomienky, ktoré vám zostanú navždy.

Súkromný prenájom lode v Costa Adeje pre viac súkromia a individuálneho prístupu

Páči sa vám myšlienka výletu loďou, ale chceli by ste ho absolvovať úplne súkromne? Riešením je prenájom jachty s kapitánom a súkromný prenájom lode v Costa Adeje. Môžete sa vydať na súkromný výlet za pozorovaním veľrýb. Výlet loďou z Costa Adeje môže mať štandardný program alebo si ho môžete navrhnúť podľa toho, čo na svojej dovolenke hľadáte.

Naloďte sa na jednu z ponúkaných lodí alebo jácht a vyplávajte ďaleko od davov a rozruchu, aby ste si mohli vychutnať pokoj a pohodu v intímnom prostredí.

Prenájom jachty na Tenerife na oslavy a špeciálne udalosti

Mimochodom, prenájom jachty s kapitánom je skvelý spôsob, ako osláviť akúkoľvek špeciálnu udalosť, napríklad narodeniny, žiadosť o ruku, rozlúčku so slobodou alebo rozlúčku so slobodou. Špeciálny dôvod však nie je potrebný – stačí, ak to urobíte so svojimi priateľmi alebo rodinou a tento fantastický deň bude jednou z najteplejších spomienok na vašu dovolenku na Tenerife. Nezabudnite, že na narodeninové oslavy sa tu zvyknú prenajímať lode, pretože na mori sa najlepšie zabavíme.

Rozlúčky so slobodou a rozlúčky so slobodou na lodi sú ďalšou z najčastejších požiadaviek, ktoré nachádzame na našej webovej stránke. Mnoho turistov z celého sveta prichádza osláviť svoju rozlúčku so slobodou alebo rozlúčku so slobodou na Tenerife. Je to spôsob, ako si užiť veľa zábavy pred tým, ako urobia veľký krok.

Nenechajte si preto ujsť príležitosť prenajať si loď na súkromnú oslavu a užite si život, ako sa patrí. Pozvite svojich priateľov a doprajte im ten najlepší zážitok.

Prenájom jachty bez kapitána v Costa Adeje

Tenerife boat without captain and licence for 6 persons

Ponúkame vám malé lode, aby ste mohli riadiť sami. Staňte sa na jeden deň kapitánom a predveďte svoje kapitánske schopnosti svojim priateľom. Naše lode vám umožnia križovať záliv s úplnou slobodou. Je to ideálne na zdieľanie chvíľ osamote s partnerom alebo blízkymi priateľmi. Na túto aktivitu sa vyžaduje platný vodičský preukaz. Máme aj niekoľko člnov, na ktoré nie je potrebný vodičský preukaz. Ak chcete objasniť svoje pochybnosti, pozrite si zoznam na konci textu, kde uvádzame podrobnosti o každej aktivite a kontaktný formulár na rezerváciu.

Romantická dovolenka s loďou pri západe slnka v Costa Adeje

Čo môže byť romantickejšie ako pozorovať farebný západ slnka so svojím partnerom a popíjať pritom pohár sektu? To by mohol byť ideálny okamih na požiadanie o ruku alebo na oslavu výročia svadby.

Spoločné alebo súkromné rybárske výlety

Ak máte radi rybolov alebo si ho chcete počas dovolenky v Costa Adeje len vyskúšať, odporúčame vám spoločné alebo súkromné rybárske výlety Happy Hooker. Kapitán je skúsený a pozná všetky najlepšie miesta na lov, takže šanca na ulovenie ryby je pomerne vysoká.

Preskúmajte úžasné chodníky a turistické trasy

Tenerife Trekking Masca Canyon

Ak ste nadšencom prírody, neváhajte preskúmať niektoré z turistických trás na Tenerife. Medzi tie najlepšie patrí túra kaňonom Masca alebo túra na Teide. Niektoré turistické trasy sú naozaj náročné, iné si vyžadujú len pohodlnú obuv a lásku k prírode.

Štvorkolky na Tenerife

Pre tých, ktorí chcú spoznať Tenerife netradičným spôsobom, odporúčame jazdu na štvorkolkách z Costa Adeje s jednou z našich aktivít Quad Safari. Preskúmajte niektoré naozaj nádherné oblasti Tenerife, ako napríklad Los Gigantes a Národný park Teide. Jazdiť budete prevažne v teréne, takže budete mať možnosť pozrieť si prírodu Tenerife z iného uhla.

Užite si slnko a more na plážach Costa Adeje

Playa del Duque Costa Adeje Hotel El Duque

Nezabudnite, prečo ste prišli na Costa Adeje: kvôli jeho nádherným plážam. Ľahnite si na teplý piesok a získajte dokonale opálený vzhľad na Playa Fañabé, Playa Troya, Playa del Bobo alebo Playa del Duque.

Pri šnorchlovaní zvážte návštevu krásnej chránenej zátoky El Puertito de Adeje (zátoka korytnačiek). Toto sú bezpochyby miesta, ktoré musíte na Tenerife vidieť.

Fakty o Costa Adeje, Tenerife

Tenerife je najväčší zo siedmich Kanárskych ostrovov, ktoré tvoria toto súostrovie. Je tiež najväčší zo všetkých ostrovov a najľudnatejší.

Costa Adeje sa nachádza na južnom pobreží Tenerife. Toto krásne dovolenkové letovisko sa nachádza len 25 minút jazdy autom od južného letiska Reina Sofia.

Vďaka teplému podnebiu, veľkému množstvu atrakcií a aktivít, úžasným plážam pre všetky typy milovníkov pláží a priezračným vodám Atlantického oceánu si Costa Adeje už dlhé roky udržiava pevné miesto na zozname obľúbených dovolenkových destinácií na Tenerife.

Kde sa ubytovať v Costa Adeje?

Costa Adeje ponúka dobrý výber ubytovania. Nájdete tu mnoho luxusných hotelov, ako napríklad hotel Bahía del Duque, ktorý bol niekoľkokrát zaradený do zlatého zoznamu ako „najlepšie letovisko v Španielsku“, alebo slávny Hard Rock Hotel Tenerife. Nachádza sa tu však aj niekoľko lacných hotelov a apartmánov, ktoré ponúkajú dobré služby.

Aké poveternostné podmienky môžete očakávať?

Väčšinu vecí, ktoré ponúkame na podnikanie, môžete robiť počas celého roka. Nezáleží na tom, či cestujete v lete alebo v zime, Tenerife vás vždy poteší teplými teplotami vďaka svojmu miernemu podnebiu. Práve preto si Tenerife vyslúžilo pomenovanie „ostrov večnej jari“.

Aj keď sa podnebie na juhu a severe Tenerife môže líšiť, teplé vetry zo Sahary udržiavajú na juhu Tenerife teplo a slnečno. Ak sa teda ubytujete v Costa Adeje, nemusíte sa obávať dažďa alebo zlého počasia.

Pomoc a doprava

Ponúkame niektoré aktivity, ktoré sa nachádzajú priamo v Costa Adeje. Nezabudnite však, že Tenerife ponúka aj obrovskú rozmanitosť prírodných a kultúrnych zaujímavostí. Dobré je, že z Costa Adeje sa to dá ľahko zvládnuť, pretože všetky autobusové výlety a celodenné túry ponúkajú vyzdvihnutie a odvoz (a návrat). Tu sú hlavné nástupné miesta pre výlety: Las Américas, San Eugenio, Fañabé, El Duque, Callao Salvaje, La Caleta a Playa Paraíso. Nemusíte sa teda starať o to, ako sa tam dostanete.

Všetky uvedené aktivity a mnohé ďalšie sú uvedené nižšie, aby ste si ich mohli u nás rezervovať. Vyberte si tie, ktoré sa vám najviac páčia, a zaraďte ich do svojho zoznamu aktivít počas dovolenky na Tenerife.

Čo hovoria naši zákazníci:
Dean Smith
Dean Smith
17. November, 2022.
Definitely recommend to include in your trip when visiting Tenerife. One of the best days we had! Amazing service and nice touch with water and snacks!
Maria Stanko
Maria Stanko
14. November, 2022.
Es war eine grandiose Reise, das Personal war sehr freundlich und zuvorkommend, das Schiff sauber und das Essen lecker. Sehr beeindruckend waren die Wale, Delfine und die wunderschöne Natur Teneriffas.
Gillian Webster
Gillian Webster
2. November, 2022.
I hired the atlanca boat as a surprise for my husbands 40th birthday and it was honestly the best day and lots of fun. Easy to book, when we arrived Patrick did the paperwork and explained everything then Fran gave us all the safety information on how to ride the boat. Everything was provided and additional special touches were much appreciated. They were both great, really friendly and put us at ease. We had 3 hours booked and we got the full time, everything excellent. Highly recommended. Thank you
Shaun Daymond
Shaun Daymond
28. October, 2022.
Very easy to deal with over WhatsApp. Booked 5 months in advance and had no issues with the booking at all. Boat was lovely and friendly skipper 👍🏻
Banana Palm Bay
Banana Palm Bay
4. August, 2022.
Can only recommend it ;)
Juan Antonio RT
Juan Antonio RT
26. July, 2022.
Hemos disfrutado de un paseo en barco por la costa de Adeje divisadlo cetáceos. Muy recomendable. La tripulación muy amable en todo momento pendiente de nosotros.
younes benkahla
younes benkahla
5. July, 2022.
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Guillermo González Meyer
Guillermo González Meyer
14. June, 2022.
Alquilamos una excursión para ver cetáceos y dar un paseo de 3h. En general la experiencia estuvo bien. Toda la gestión de reserva fue fácil y el trato con Bananapalmbay fue un gusto.
Al llegar al barco tuvimos alguna confusión con lo acordado, pero tras comunicarse la empresa del barco con Bananapalmbay se solucionó y pudimos disfrutar del viaje. Además vimos ballenas piloto.

Rezervujte cez WhatsApp

Súvisiace články:

Chasing the Sun, Embracing the Sea, Capturing the Joy…

0