První publikace: 15 října, 2021 | Poslední aktualizace: 1 října, 2022 | Autor: Jan Daniel

Rezervujte přes WhatsApp

Balíčky aktivit na Costa Adeje

Doporučené aktivity na Costa Adeje

Potápění na Costa Adeje

Pozorování velryb na Costa Adeje

Prohlídky ostrovů na Costa Adeje

Půjčovna lodí na Costa Adeje

Rybářské chartery na Costa Adeje

Rybářské výlety na Costa Adeje

Safari na čtyřkolkách na Costa Adeje

Tematické parky na Costa Adeje

Treking na Costa Adeje

Vodní sporty na Costa Adeje

Výlety lodí na Costa Adeje

Co dělat v Costa Adeje

Chystáte se strávit dovolenou v Costa Adeje a hledáte, co podniknout? Pak jste na správném místě. Pokud hledáte nápady a aktivity, které můžete během svého pobytu na Costa Adeje podniknout, prozradíme vám, že Tenerife nabízí nepřeberné množství míst k návštěvě a aktivit, které uspokojí každý vkus. Díky bohatství flóry a fauny je Tenerife zajímavým místem i pro milovníky přírody.

V tomto článku najdete, co dělat na Costa Adeje, místa, která stojí za to navštívit, turistické zajímavosti, dobré nápady a důležité informace. Naším záměrem je pomoci vám, aby vaše dovolená na Costa Adeje byla nezapomenutelná, příjemná, aktivní a zábavná.

TOP 11 věcí, které stojí za to dělat v Costa Adeje

Playa Troya - Costa Adeje Beach (12)

Costa Adeje nabízí velkou rozmanitost aktivit, které vás během vaší dovolené zabaví.

Zde je náš seznam věcí, které můžete podniknout v Costa Adeje nebo v jeho okolí:

Navštivte impozantní sopku Teide v Národním parku Teide

Jedním z nejzajímavějších míst na Tenerife, které musíte vidět, je samozřejmě slavná sopka Teide. Tato 3718 metrů vysoká hora je nejvyšší nejen na Kanárských ostrovech, ale v celém Španělsku. Vulkán Teide je obklopen národním parkem Teide, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Zahrnuje širokou škálu krajinných scenérií, včetně slavné Měsíční krajiny. Dalším důvodem k návštěvě národního parku Teide je skutečnost, že se zde natáčely některé filmy, například Milion let před Kristem nebo Hněv Titánů.

Navštivte Teide během půldenního výletu do Teide. V rámci tohoto výletu budete mít také čas vyjet lanovkou na vrchol hory (lanovku je třeba zaplatit zvlášť od výletu). Při troše štěstí a jasném panoramatu budete moci z vrcholu spatřit sedm Kanárských ostrovů.

Poznejte autentické vesničky Tenerife: Icod de los Vinos, Masca a Garachico

Tenerife Quad Bike Safari to Tenerife Forest and Masca (1)

Výlet Teide-Masca je velmi oblíbený a doporučovaný, protože vás zavede na nejcennější místa na Tenerife. Mezi ně patří kromě Teide a Masca také Icod de los Vinos s proslulým tisíciletým dračím stromem a Garachico, v minulosti prosperující obchodní přístav, zničený sopečnou erupcí.

Masca je malá autentická vesnička, kterou byste neměli vynechat. Budete mít pocit, že jste se ocitli v jiné realitě, a pozorovat typickou kanárskou atmosféru, která se zachovala po staletí.

Nejzajímavější na vesnici Masca je, že podle legendy byla díky své izolované poloze útočištěm pirátů. Připravte si fotoaparát, tyto úchvatné výhledy si zaslouží zveřejnit na vašem Instagramu!

Celodenní výlet na sousední ostrov s prohlídkou La Gomery

Pokud chcete trochu změnit prostředí, vydejte se na celodenní výlet s průvodcem na ostrov La Gomera s vyzvednutím v Costa Adeje, který je za jasného počasí vidět přes moře z Costa Adeje. Tento ostrov navštívil dokonce i Kryštof Kolumbus. Jeho národní park Garajonay je další ukázkou tropického vavřínového lesa. Využijte naše výlety z Tenerife na další ostrovy a poznejte všechny dobroty Kanárských ostrovů.

Vodní sporty

Parascending in Tenerife South

Costa Adeje je ideálním místem pro vaše oblíbené vodní sporty.

Dovolená na pláži vám nestačí? Během svého pobytu v Costa Adeje se můžete věnovat také vodním sportům. Najdete zde všechny druhy vodních sportů: Adeje nabízí: vodní skútry, banán, paraski a mnoho dalšího. Pokud se ubytujete v Costa Adeje, budete mít k dispozici všechny následující vodní sporty, stačí si jen vybrat ten nejvhodnější pro vás.

Tandemový paragliding

Chcete během své dovolené v Costa Adeje zažít zcela výjimečný zážitek? Pak skočte z hor a vydejte se na tandemový paragliding (s vyzvednutím v Costa Adeje). Podporovat vás bude kvalifikovaný instruktor. Vzlétněte do vzduchu a prohlédněte si neuvěřitelné jižní pobřeží a hory Tenerife z ptačí perspektivy.

Osvěžte se a zažijte adrenalin: jízda na vodním skútru

Jetski in tenerife south

Projeďte se na vodním skútru po moři na Tenerife a zažijte rychlost, pohodu a adrenalin zároveň. Pokud jste to ještě nezkusili, vyzkoušejte to!

Nabízíme vám spoustu zábavy. Chcete zažít to nejlepší JetSki Safari? Nabízíme vám JetSki Safari Los Gigantes, které neodjíždí z Costa Adeje, ale vyzvedne vás přímo u vašeho hotelu v Costa Adeje, stačí se jen rozhodnout, jak dlouho chcete jet, a začít si užívat adrenalin!

Noční pozorování hvězd na Teide

Skvělou romantickou aktivitou je noční výlet na Teide. Díky nízkému světelnému znečištění je Tenerife jedním z nejlepších míst pro pozorování hvězd. Národní park Teide byl navíc uznán jako „Hvězdná destinace“, což je dostatečný důvod, proč tuto fantastickou aktivitu podniknout se svým partnerem.

Koupání a šnorchlování ve fantastických zátokách s křišťálově čistou vodou

Pokud jste ještě nikdy nešnorchlovali, doporučujeme vyzkoušet si potápění. Je to skvělá možnost, jak bezpečně objevit podmořský svět Tenerife pod vedením kvalifikovaného instruktora. Náš Try Dive je speciálně navržen pro nezkušené potápěče. Absolvujte kurz potápění v Costa Adeje a objevte úžasný podmořský svět. Získejte během své dovolené OFICIÁLNÍ POTÁPĚČSKÝ CERTIFIKÁT PADI v některém z našich kurzů PADI. Nebojte se, pokud nemáte žádné zkušenosti s potápěním.

Velmi snadným způsobem, jak se šnorchlováním začít, je vydat se na některý z našich lodních výletů. Dobrou volbou je katamarán Abrazo nebo pronájem soukromé lodi. Součástí lodi jsou obvykle již masky a šnorchly, které jsou vám k dispozici zdarma.

Výlety lodí v Costa Adeje

boat charter tenerife 11

Možná se ptáte, proč se vydat na výlet lodí na Tenerife? No, zde je několik důvodů, kromě relaxace a užívání si oceánu samozřejmě.

Mezi další báječné aktivity, které jsou součástí lodních výletů, patří plavání a šnorchlování. Pokud se vydáte na výlet lodí, budete mít možnost zastavit se v jedné z chráněných malých zátok na Tenerife, jako je například zátoka Masca nebo El Puertito. Vybavení pro šnorchlování je obvykle na palubě (zkontrolujte si v popisu lodi, zda je zahrnuto v ceně).

Máme nejlepší výlety lodí na Costa Adeje, takže se nerozmýšlejte a vyberte si termín včas, nezapomeňte, že místa se rychle vyprodávají.

Pozorování velryb a delfínů v jejich přirozeném prostředí

Costa Adeje je ideálním místem pro rezervaci výletu za pozorováním velryb na Tenerife. Velryby a delfíni žijí trvale mezi vodami Tenerife a La Gomery. Ačkoli bylo v kanárských vodách pozorováno více než 28 druhů velryb a delfínů, nejčastěji se zde vyskytují delfíni skákaví a plejtváci.

Navštivte je při našich výletech lodí, které vyplouvají z Puerto Colón, které se nachází přímo v Costa Adeje. Pronájem lodi v Puerto Colon Tenerife je k dispozici na 2 hodiny, 3 hodiny nebo 4,5 hodiny. Na výběr máte také různé varianty lodí v závislosti na vašem rozpočtu a preferencích. Na Tenerife vám můžeme nabídnout pronájem luxusních jachet, katamaránů, motorových jachet, pronájem plachetnic na Tenerife a RIB. Všechny odplouvají z Costa Adeje.

Výlety lodí na útesy Los Gigantes

Neptuno Tenerife Boat Trip to Los Gigantes form North and South (8)

Kromě pozorování velryb může být výlet lodí skvělou volbou pro návštěvu velkolepých útesů Los Gigantes. Tyto fenomenální sopečné skalní útvary tvoří obrovskou svislou stěnu dosahující v některých místech výšky až 600 metrů – to je, musíme uznat, docela působivé! Připravte se tedy na to, že vám při pohledu na tento monumentální zázrak přírody naskočí husí kůže. Návštěva útesů obrů na lodi je nádherná a zanechá ve vás krásné vzpomínky, které vám zůstanou navždy.

Soukromý pronájem lodi na Costa Adeje pro větší soukromí a osobní přístup

Líbí se vám myšlenka výletu lodí, ale chtěli byste ho uskutečnit zcela soukromě? Řešením je najmout si jachtu s kapitánem a uskutečnit soukromý pronájem lodi v Costa Adeje. Můžete se vydat na soukromý výlet za pozorováním velryb. Výlet lodí z Costa Adeje se může držet standardního programu nebo si ho můžete navrhnout sami podle toho, co na své dovolené hledáte.

Naloďte se na některou z nabízených lodí nebo jachet a vyplujte daleko od davů a shonu, abyste si mohli vychutnat klid a pohodu v intimním prostředí.

Pronájem jachet na Tenerife pro oslavy a speciální události

Mimochodem, pronájem jachty s kapitánem je skvělým způsobem, jak oslavit jakoukoli zvláštní událost, například narozeniny, žádost o ruku, rozlučku se svobodou nebo rozlučku se svobodou. Zvláštní důvod však není nutný – stačí, když to uděláte s přáteli nebo rodinou a tento fantastický den bude jednou z nejhřejivějších vzpomínek na vaši dovolenou na Tenerife. Nezapomeňte, že je zde zvykem pronajímat lodě na narozeninové oslavy, protože u nás se nejlépe bavíme na moři.

Rozlučky se svobodou a rozlučky se svobodou na lodi jsou dalším z nejčastějších požadavků, které nacházíme na našich webových stránkách. Mnoho turistů z celého světa přijíždí na Tenerife oslavit svou rozlučku se svobodou nebo rozlučku se svobodou. Je to způsob, jak si užít spoustu zábavy před tím, než uděláte velký krok.

Nenechte si proto ujít příležitost pronajmout si loď na soukromou oslavu a užijte si život, jak se patří. Pozvěte své přátele a dopřejte jim ten nejlepší zážitek.

Pronájem jachty bez kapitána v Costa Adeje

Tenerife boat without captain and licence for 6 persons

Nabízíme vám malé lodě, abyste mohli řídit sami. Staňte se na jeden den kapitánem a předveďte své kapitánské schopnosti svým přátelům. Naše lodě vám umožní křižovat záliv zcela svobodně. To je ideální pro sdílení chvil o samotě s partnerem nebo blízkými přáteli. Pro tuto aktivitu je vyžadován platný řidičský průkaz. Máme také několik člunů, pro které není řidičský průkaz vyžadován. Pro vyjasnění vašich pochybností se podívejte na seznam na konci textu, kde uvádíme podrobnosti o jednotlivých aktivitách a kontaktní formulář pro rezervaci.

Romantická dovolená s pronájmem lodi při západu slunce v Costa Adeje

Co může být romantičtějšího než pozorovat s partnerem barevný západ slunce a popíjet přitom sklenku sektu? To by mohl být ideální okamžik k žádosti o ruku nebo k oslavě výročí svatby.

Společné nebo soukromé rybářské výlety

Pokud rádi rybaříte nebo si to chcete během své dovolené v Costa Adeje jen vyzkoušet, doporučujeme vám společné nebo soukromé rybářské výlety Happy Hooker. Kapitán je zkušený a zná všechna nejlepší místa k lovu, takže šance na ulovení ryby je poměrně vysoká.

Prozkoumejte nádherné stezky a turistické trasy

Tenerife Trekking Masca Canyon

Pokud patříte mezi milovníky přírody, neváhejte prozkoumat některé z turistických tras na Tenerife. K těm nejlepším patří trek kaňonem Masca nebo túra na Teide. Některé turistické trasy jsou opravdu náročné, jiné vyžadují pouze pohodlnou obuv a lásku k přírodě.

Jízda na čtyřkolkách na Tenerife

Pro ty, kteří chtějí poznat Tenerife netradičním způsobem, doporučujeme vyrazit na čtyřkolkách z Costa Adeje na některou z našich aktivit Quad Safari. Prozkoumejte některé opravdu velkolepé oblasti Tenerife, například Los Gigantes a národní park Teide. Jezdit budete převážně v terénu, takže budete mít příležitost nahlédnout na tenerifskou přírodu z jiného úhlu.

Užijte si slunce a moře na plážích Costa Adeje

Playa del Duque Costa Adeje Hotel El Duque

Nezapomeňte, proč jste přijeli na Costa Adeje: kvůli jeho krásným plážím. Lehněte si na teplý písek a získejte dokonale opálený vzhled na Playa Fañabé, Playa Troya, Playa del Bobo nebo Playa del Duque.

Pokud chcete šnorchlovat, zvažte návštěvu krásné chráněné zátoky El Puertito de Adeje (zátoka želv). To jsou bezpochyby místa, která musíte na Tenerife navštívit.

Fakta o Costa Adeje, Tenerife

Tenerife je největší ze sedmi Kanárských ostrovů, které tvoří toto souostroví. Je také největší ze všech ostrovů a nejlidnatější.

Costa Adeje se nachází na jižním pobřeží Tenerife. Toto krásné prázdninové letovisko se nachází pouhých 25 minut jízdy autem od letiště Reina Sofia South.

Díky teplému podnebí, velkému množství atrakcí a aktivit, úžasným plážím pro všechny typy milovníků pláží a průzračným vodám Atlantského oceánu se Costa Adeje již mnoho let drží na seznamu oblíbených prázdninových destinací na Tenerife.

Kde se ubytovat v Costa Adeje?

Costa Adeje nabízí dobrý výběr ubytování. Najdete zde mnoho luxusních hotelů, například hotel Bahía del Duque, který byl několikrát zařazen na zlatý seznam „nejlepších letovisek ve Španělsku“, nebo slavný Hard Rock Hotel Tenerife. Najdete zde však i levné hotely a byty, které nabízejí dobré služby.

Jaké povětrnostní podmínky můžete očekávat?

Většinu věcí, které nabízíme k podnikání, lze dělat po celý rok. Nezáleží na tom, zda cestujete v létě nebo v zimě, Tenerife vás díky svému mírnému klimatu vždy potěší vysokými teplotami. Proto si Tenerife vysloužilo označení „ostrov věčného jara“.

Ačkoli se klima na jihu a severu Tenerife může lišit, teplé větry ze Sahary udržují na jihu Tenerife teplo a slunečno. Pokud se tedy ubytujete v Costa Adeje, nemusíte se obávat deště nebo špatného počasí.

Asistence a doprava

Nabízíme některé aktivity, které mají základnu přímo v Costa Adeje. Nezapomeňte však, že Tenerife nabízí také obrovskou rozmanitost přírodních a kulturních zajímavostí. Dobré je, že je lze snadno uskutečnit z Costa Adeje, protože všechny autobusové výlety a jednodenní túry nabízejí vyzvednutí a odvoz (a návrat). Zde jsou hlavní nástupní místa pro výlety: Las Américas, San Eugenio, Fañabé, El Duque, Callao Salvaje, La Caleta a Playa Paraíso. Nemusíte si tedy lámat hlavu s tím, jak se tam dostat.

Všechny výše uvedené aktivity a mnoho dalších jsou uvedeny níže, abyste si je u nás mohli rezervovat. Vyberte si ty, které se vám líbí nejvíce, a zařaďte je do svého seznamu aktivit, které můžete podniknout během své dovolené na Tenerife.

Co říkají naši zákazníci:
Dean Smith
Dean Smith
17. November, 2022.
Definitely recommend to include in your trip when visiting Tenerife. One of the best days we had! Amazing service and nice touch with water and snacks!
Maria Stanko
Maria Stanko
14. November, 2022.
Es war eine grandiose Reise, das Personal war sehr freundlich und zuvorkommend, das Schiff sauber und das Essen lecker. Sehr beeindruckend waren die Wale, Delfine und die wunderschöne Natur Teneriffas.
Gillian Webster
Gillian Webster
2. November, 2022.
I hired the atlanca boat as a surprise for my husbands 40th birthday and it was honestly the best day and lots of fun. Easy to book, when we arrived Patrick did the paperwork and explained everything then Fran gave us all the safety information on how to ride the boat. Everything was provided and additional special touches were much appreciated. They were both great, really friendly and put us at ease. We had 3 hours booked and we got the full time, everything excellent. Highly recommended. Thank you
Shaun Daymond
Shaun Daymond
28. October, 2022.
Very easy to deal with over WhatsApp. Booked 5 months in advance and had no issues with the booking at all. Boat was lovely and friendly skipper 👍🏻
Banana Palm Bay
Banana Palm Bay
4. August, 2022.
Can only recommend it ;)
Juan Antonio RT
Juan Antonio RT
26. July, 2022.
Hemos disfrutado de un paseo en barco por la costa de Adeje divisadlo cetáceos. Muy recomendable. La tripulación muy amable en todo momento pendiente de nosotros.
younes benkahla
younes benkahla
5. July, 2022.
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Guillermo González Meyer
Guillermo González Meyer
14. June, 2022.
Alquilamos una excursión para ver cetáceos y dar un paseo de 3h. En general la experiencia estuvo bien. Toda la gestión de reserva fue fácil y el trato con Bananapalmbay fue un gusto.
Al llegar al barco tuvimos alguna confusión con lo acordado, pero tras comunicarse la empresa del barco con Bananapalmbay se solucionó y pudimos disfrutar del viaje. Además vimos ballenas piloto.

Rezervujte přes WhatsApp

Související články:

Chasing the Sun, Embracing the Sea, Capturing the Joy…

0