Co dělat v Costa Adeje

Co dělat v Costa Adeje

Chystáte se strávit dovolenou v Costa Adeje a hledáte, co dělat? Pak jste na správném místě.

Najdete zde aktivity, místa, která můžete navštívit, turistické zajímavosti, dobré nápady a důležité informace, které vám pomohou udělat dovolenou na Costa Adeje nezapomenutelnou, příjemnou, aktivní a zábavnou.

TOP 11 věcí, které můžete dělat v Costa Adeje, aby vaše dovolená byla zábavnější a nezapomenutelnější:

Zde je náš seznam 11 nejoblíbenějších míst, která můžete navštívit, a věcí, které můžete dělat v Costa Adeje nebo z něj:

 • Navštivte impozantní sopku Teide a národní park Teide.
 • Poznejte autentické vesnice Tenerife: Vydejte se do Icod de los Vinos, Masca a Garachico.
 • Jednodenní útěk na sousední ostrov s La Gomera Tour
 • Objevte Tenerife v terénu na čtyřkolkách
 • Prozkoumejte úchvatné stezky a trekingové trasy
 • Cítit se jako pták: Vydejte se na paragliding
 • Užijte si slunce a moře na plážích Costa Adeje
 • Osvěžte se a zažijte adrenalin: projeďte se na vodním skútru
 • Pozorujte západ slunce ve dvojici na soukromé jachtě
 • Pozorujte hvězdy na nočním ostrově Teide
 • Pozorujte velryby a delfíny v jejich přirozeném prostředí
 • Prohlédněte si úchvatné útesy Los Gigantes na výletě katamaránem
 • Koupání a šnorchlování ve fantastických zátokách s průzračnou vodou

Všechny uvedené aktivity a ještě mnohem více najdete níže a můžete si je u nás rezervovat. Vyberte si ty, které se vám líbí, a zařaďte některé z nich do svého seznamu úkolů.

Nabízíme některé aktivity, které se nacházejí přímo v Costa Adeje, ale na druhou stranu Tenerife nabízí obrovskou rozmanitost přírodních a kulturních zajímavostí a některé z nich rozhodně stojí za návštěvu. Dobré je, že z Costa Adeje to jde snadno, protože všechny autobusové výlety a jednodenní túry zajišťují vyzvednutí (a také návrat :D) ze všech hlavních letovisek Costa Adeje (Las Americas, San Eugenio, Fañabe, El Duque, Callao Salvaje, La Caleta a Playa Paraiso). Nemusíte si tedy lámat hlavu s tím, jak se tam dostat.

Jedním z hlavních míst, která musíte na Tenerife vidět, je samozřejmě slavný vulkán Teide. Tato 3718 metrů vysoká hora je nejvyšší nejen na Kanárských ostrovech, ale v celém Španělsku. Horu Teide obklopuje Národní park Teide, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Zahrnuje velkou rozmanitost krajiny, včetně slavné Měsíční krajiny. Dalším důvodem, proč navštívit Národní park Teide, je skutečnost, že se zde natáčely některé filmy, například Miliony let před naším letopočtem nebo Souboj Titánů.

Teide můžete navštívit v rámci půldenního výletu do Teide. V rámci tohoto výletu budete mít také čas vyjet lanovkou na vrchol hory (lanovka by se měla platit mimo exkurzi). Při troše štěstí a průzračné oblačnosti budete moci z vrcholu spatřit všech sedm Kanárských ostrovů.

Pokud chcete trochu změnit prostředí, vydejte se na celodenní výlet s průvodcem na LA GOMERA s vyzvednutím na Costa Adeje, ostrov, který můžete za jasných dnů vidět na druhé straně moře Costa Adeje. Tento ostrov navštívil už Kryštof Kolumbus. Jeho národní park Garajonay je další ukázkou tropického lesa Laurisilva.

Výlet Teide-Masca je velmi oblíbený a doporučovaný, protože vás zavede na nejcennější místa Tenerife. Mezi ně patří kromě Teide a Masca také Icod de los Vinos s proslulým tisíciletým Dračím stromem a Garachico, v minulosti prosperující obchodní přístav, zničený sopečnou erupcí.

Masca je malá autentická vesnička, kterou byste neměli vynechat. Díky ní se ocitnete v jiné realitě a budete pozorovat typickou kanárskou atmosféru, která se zachovala po staletí.

Zajímavostí vesničky Masca je, že podle legendy bývala díky své izolované poloze útočištěm pirátů.

Připravte si fotoaparát. Tyto úchvatné výhledy si zaslouží, abyste je zveřejnili na svém Instagramu!

Skvělou romantickou aktivitou je noční prohlídka Teide. Díky nízkému světelnému znečištění je Tenerife jedním z nejlepších míst pro pozorování hvězd. Prozradíme vám ještě víc – Národní park Teide byl uznán jako „Hvězdná destinace.“ Dostatečný důvod, abyste tuto fantastickou aktivitu podnikli se svou drahou polovičkou.

Chcete-li se zchladit od horka, vyberte si některou z nabízených aktivit vodních sportů, které začínají na Costa Adeje.

Costa Adeje nabízí obrovskou rozmanitost aktivit, které vás během dovolené zabaví.

Chcete během své dovolené v Costa Adeje zažít naprosto výjimečné zážitky? Pak si skočte z hor a věnujte se tandemovému paraglidingu (s vyzvednutím z Costa Adeje ) s kvalifikovaným instruktorem a prohlédněte si úžasné jižní pobřeží a hory Tenerife z ptačí perspektivy.

Costa Adeje je ideálním místem pro realizaci vašich oblíbených vodních sportů.

Relaxační dovolená na pláži vám nestačí? Během svého pobytu v Costa Adeje se můžete věnovat také vodním sportům! Najdete zde všechny druhy vodních sportů: Adeje nabízí: vodní skútry, banán, parascending a další! Pokud se ubytujete v Costa Adeje, budete mít k dispozici všechny následující vodní sporty, stačí si jen vybrat ten správný pro vás.
Projeďte se na vodním skútru po moři Tenerife a pocítíte rychlost, osvěžení a adrenalin zároveň. Pokud jste to ještě nezkusili, dejte tomu šanci!

Nabízíme vám různé délky jízdy na vodním skútru od 40 minut až po 2 hodiny zábavy. Chcete si udělat to nejlepší Safari na vodním skútru? Nabízíme vám skvělou zábavu s Jet Ski Safari Los Gigantes, které neodjíždí z Costa Adeje, ale vyzvednou vás přímo z vašeho hotelu v Costa Adeje. Stačí se rozhodnout, jak dlouho chcete jet, a začít si užívat adrenalin!

Výlety lodí v Costa Adeje

Možná se ptáte, proč podniknout výlet lodí na Tenerife? No, tady je několik důvodů, samozřejmě kromě relaxace a užívání si oceánu.

Pozorování velryb nebo delfínů

Costa Adeje je ideálním místem pro aktivity, jako je pozorování velryb. Velryby a delfíni žijí trvale mezi vodami Tenerife a La Gomery. Ačkoli bylo v kanárských vodách spatřeno více než 28 druhů velryb a delfínů, nejčastěji se zde vyskytují delfíni skákaví a plejtváci obrovští.

Navštivte je při jednom z našich výletů lodí, které vyplouvají z Puerto Colon – přístavu, který se nachází přímo v Costa Adeje. Můžete se vydat na 2hodinový, 3hodinový nebo 4,5hodinový výlet lodí. Na výběr máte také různé varianty lodí v závislosti na vašem rozpočtu a preferencích. Na Tenerife vám můžeme nabídnout pronájem luxusních jachet , plachetnic, katamaránů, motorových jachet a člunů RIB a všechny budou vyplouvat z Costa Adeje.

Útesy Los Gigantes

Kromě pozorování velryb může být výlet lodí skvělou volbou pro návštěvu velkolepých útesů Los Gigantes. Tyto fenomenální vulkanické kamenné útvary tvoří obrovskou vertikální stěnu, která na některých místech dosahuje výšky až 800 metrů. Musíme uznat, že je to docela působivé! Připravte se tedy na to, že vám při pohledu na tento monumentální zázrak přírody naskočí husí kůže.

K dalším úžasným aktivitám, které jsou součástí lodních výletů, patří koupání a šnorchlování v jedné z nejchráněnějších malých zátok Tenerife, jako je Masca Bay nebo El Puertito. Materiál na šnorchlování je obvykle již na palubě (zkontrolujte si popis lodi, zda je zahrnut v ceně).

Pokud patříte mezi outdoorové nadšence, neváhejte prozkoumat některé trekingové trasy Tenerife. Mezi nejlepší patří trek v kaňonu Masca nebo výstup na Teide. Některé trekové trasy jsou opravdu náročné, na některé stačí pohodlná obuv a láska k přírodě.

Pro ty, kteří chtějí poznat Tenerife netradičním způsobem, doporučujeme podniknout výlet na čtyřkolkách z Costa Adeje s jednou z našich aktivit Quad Safari. Můžete prozkoumat některé opravdu velkolepé oblasti Tenerife, například Los Gigantes a Národní park Teide. Budete jezdit převážně v terénu, takže budete mít možnost podívat se na přírodu Tenerife z jiného úhlu.

Další možností, jak objevovat Tenerife v terénu, je safari na džípu.

Pokud chcete více soukromí a přizpůsobení

Líbí se vám myšlenka výletu lodí, ale chtěli byste si ho udělat zcela soukromě?Řešením je najmout si jachtu s kapitánem a uskutečnit soukromý pronájem lodi v Costa Adeje. Ke standardnímu výletu lodí můžete přidat soukromý výlet za pozorováním velryb a další aktivity nebo si navrhnout vlastní výlet.

Naloďte se na některou z nabízených lodí nebo jachet a plujte daleko od davů a povyku, abyste si užili klid a pohodu v intimní atmosféře.

Pokud se chystáte oslavit nějakou zvláštní událost

Mimochodem, pronájem soukromé jachty je skvělým způsobem, jak oslavit jakoukoli zvláštní událost, například narozeniny, žádost o ruku, rozlučku se svobodou nebo rozlučku se svobodou. Zvláštní důvod však není nutný – stačí, když to uděláte s přáteli nebo rodinou a tento fantastický den bude jednou z nejhřejivějších vzpomínek na vaši dovolenou na Tenerife.

Pronájem lodi při západu slunce pro žádost o ruku

První věc, která vás napadne, je uskutečnit pronájem lodi při západu slunce v Costa Adeje. Co může být romantičtějšího než pozorovat barevný západ slunce se svou drahou polovičkou při sklence sektu? To by mohl být ideální okamžik k žádosti o ruku nebo k oslavě výročí svatby.

Pokud rádi rybaříte nebo byste si to jen chtěli vyzkoušet během dovolené v Costa Adeje, doporučujeme vám společné rybářské výlety Happy Hooker nebo soukromé rybářské výlety. Kapitán je zkušený a zná všechna nejlepší místa pro rybolov, takže šance na úlovek je poměrně vysoká.

V Costa Adeje se můžete také věnovat potápění nebo šnorchlování.

Pokud jste se ještě nikdy nepotápěli, doporučujeme vám náš Try Dive. To je skvělá možnost, jak bezpečně objevovat podmořský svět Tenerife pod vedením kvalifikovaného instruktora. Náš Try Dive je určen zejména pro nezkušené potápěče. Nebo si udělejte kurz potápění v Costa Adeje a objevte neuvěřitelný podmořský svět. Získejte během své dovolené oficiální potápěčský certifikát PADI v některém z našich kurzů PADI. Nebojte se, pokud nemáte žádné potápěčské zkušenosti.

Velmi snadným způsobem, jak se věnovat šnorchlování, je jet s některým z našich zájezdů, které ho zahrnují do programu. Dobrou volbou je katamarán Abrazo nebo soukromý pronájem lodi. Na lodi jsou obvykle již zahrnuty masky a trubice, které jsou k dispozici zdarma k použití.

Pláže

A samozřejmě nezapomeňte na to, kvůli čemu jste na Costa Adeje přijeli – na jeho krásné pláže. Natáhněte se na teplý písek a získejte dokonalý sluneční polibek na Playa Fañabe, Playa Troya, Playa del Bobo nebo Playa del Duque. Chcete-li si užít šnorchlování, zvažte návštěvu krásné chráněné zátoky – El Puertito de Adeje (Želví zátoka).

Co je důležité vědět o Costa Adeje?

Kde se nachází Costa Adeje na Tenerife?

Costa Adeje se nachází na pobřeží jižního Tenerife. Pouhých 25 minut jízdy od jižního letiště Reina Sofia najdete toto krásné prázdninové letovisko.

Díky teplému počasí, spoustě atrakcí, aktivitám, úžasným plážím pro všechny milovníky pláží a průzračným vodám Atlantského oceánu si Costa Adeje již mnoho let drží pevné místo na seznamu nejoblíbenějších destinací pro dovolenou na Tenerife.

Kde se ubytovat v Costa Adeje?

Costa Adeje nabízí dobrý výběr ubytování. Najdete zde mnoho luxusních hotelů, například hotel Bahia del Duque, který byl několikrát zařazen na zlatý seznam „nejlepších letovisek ve Španělsku“, nebo slavný Hard Rock Hotel Tenerife. Najdete zde však i levné hotely a apartmány, které nabízejí dobré služby.

Co dělat v Costa Adeje?

Pokud hledáte nápady a možnosti, co podniknout během svého pobytu v Costa Adeje, prozradíme vám, že Tenerife nabízí spoustu míst k návštěvě a aktivit pro všechny druhy vkusu a preferencí, od rodinných až po adrenalinové. Díky bohatství flóry a fauny je Tenerife zajímavým místem i pro milovníky přírody.

Tenerife je největší ze sedmi Kanárských ostrovů, které tvoří toto souostroví. Je také největším ostrovem celé Makaronésie a nejlidnatějším.

Jaké povětrnostní podmínky můžete očekávat?

Většinu věcí, které vám nabízíme, můžete dělat po celý rok. Nezáleží na tom, jestli cestujete v létě nebo v zimě, Tenerife vás díky svému mírnému klimatu vždy potěší vysokými teplotami, a proto si Tenerife získalo přízvisko „ostrov věčného jara“.

Ačkoli se klima na jihu a severu Tenerife může lišit, teplé větry ze Sahary udržují na jihu Tenerife většinou stále teplo a slunečno. Pokud tedy pobýváte v Costa Adeje, nemusíte se příliš obávat deště a špatného počasí.

Balíčky aktivit na Costa Adeje

Doporučené aktivity na Costa Adeje

Potápění na Costa Adeje

Pozorování velryb na Costa Adeje

Prohlídky ostrovů na Costa Adeje

Půjčovna lodí na Costa Adeje

Rybářské chartery na Costa Adeje

Rybářské výlety na Costa Adeje

Safari na čtyřkolkách na Costa Adeje

Tematické parky na Costa Adeje

Treking na Costa Adeje

Vodní sporty na Costa Adeje

Výlety lodí na Costa Adeje

Související články:

Zde najdete nejlepší jednodenní výlety a exkurze, které můžete podniknout z Costa...
Pozorování velryb v Costa Adeje na Tenerife je pravděpodobně nejoblíbenější...
Přijíždíte na dovolenou na Tenerife a ubytováváte se v Costa Adeje? Pak vás jistě...
V této sekci najdete naše safari na čtyřkolkách, které nabízíme s vyzvednutím a...
Výlety lodí v Costa Adeje jsou jednou z nejoblíbenějších a nejdoporučovanějších...
Vítejte na stránkách Bananapalmbay.com, v této sekci najdete 14 lodí k pronájmu v...