Prvá publikácia: 10 novembra, 2022 |

Rezervujte cez WhatsApp

Pozorovanie veľrýb na Los Cristianos

Prenájom lodí na Los Cristianos

Pozorovanie delfínov a veľrýb z Los Cristianos

Pozorovanie veľrýb a delfínov z Los Cristianos Tenerife je jednou z najžiadanejších aktivít našich klientov. Los Cristianos je veľmi dôležitou turistickou oblasťou na ostrove, preto sem prichádzajú turisti, ktorí hľadajú teplo a zábavu po celý rok.

V tomto článku vám predstavíme zoznam dostupných aktivít na pozorovanie veľrýb na Tenerife, ktoré si môžete objednať z Los Cristianos. Máme pre vás dopravu do tejto oblasti ostrova a ďalších dôležitých turistických centier. Jediné, čo musíte urobiť, je napísať na náš WhatsApp, aby ste si vyjasnili pochybnosti, zhodnotili dostupnosť termínov a urobili rezerváciu.

Pozorovanie delfínov a veľrýb z Los Cristianos Tenerife

Nenechajte si ujsť príležitosť vidieť veľryby v ich prirodzenom prostredí. Naše lode sú bezpečné pre životné prostredie a morské živočíchy, takže sa nemusíte ničoho obávať.

Dolphins jumping in Tenerife SouthLode, ktoré ponúkajú túto službu, sa snažia poskytovať kvalitné turistické služby a zároveň rešpektovať morský život. Vychutnajte si fascinujúci zážitok bez toho, aby ste ovplyvnili život delfínov, lodivodov a veľrýb.

Vďaka tejto aktivite budete môcť vidieť veľryby a delfíny, ktoré sa spokojne prechádzajú a občas aj hravú veľrybu, ktorá sa plaví sem a tam oceánom. Turisti sú ohromení, keď vidia toto prírodné divadlo, ktoré na iných miestach ťažko nájdete. Pozývame vás, aby ste si ich s úctou fotografovali, nahrávali videá a sledovali.

Počas výletu loďou na Tenerife sa môžete opaľovať, relaxovať na lodi, vychutnávať si výhľady na pobrežie, zdieľať ich s rodinou, priateľmi a partnerom, pozerať sa na veľkoleposť útesov Los Gigantes a zálivu Masca. Využite príležitosť zaplávať si a pohrať sa s vodnými hračkami počas výletov, ktoré zahŕňajú zastávku na niektorom mieste pozdĺž pobrežia Tenerife.

Zoznam morských druhov, ktoré môžete vidieť na Tenerife

Teraz vám povieme o rôznych druhoch, ktoré môžete vidieť z lode v južnej časti Tenerife. Pripomíname, že existujú druhy, ktoré obývajú túto oblasť trvalo, a iné, ktoré sa objavujú v určitých ročných obdobiach.

Delfín skákavý

V oblastiach na juhozápade Tenerife je najvyššia miera rozmnožovania delfínov skákavých v celej Európe. Keďže ide o jeden z najznámejších a najhojnejších druhov na Tenerife, môžete ich v zálive ľahko vidieť.

Ich vedecký názov je Tursiops truncatus. Majú tmavosivé sfarbenie na hornej časti tela, ktoré sa smerom k spodnej časti tela mení na svetlejšie tóny. Objavujú sa kúsok od pobrežia Tenerife a sú najznámejším druhom delfínov v tejto oblasti. Ich priemerná veľkosť je 2,6 metra, pričom samice sú menšie ako samce. Staršie exempláre však dosahujú dĺžku viac ako 3 metre. V určitých oblastiach zálivu ich možno pozorovať počas celého roka.

Veľryba lodivod

Jej vedecký názov je Globicephala macrorinchus. Tento druh patrí do čeľade delfínovitých a je súčasťou kategórie veľrýb. Je to veľký veľryba, ktorá môže dosiahnuť dĺžku 5 metrov a hmotnosť až 2 tony. Objavuje sa počas celého roka.

Delfín obyčajný

Jeho vedecký názov je Delphinus delphis. Ide o celosvetovo najobľúbenejší druh, takže ste ho už pravdepodobne videli. Ak navštívite Tenerife v zime, je veľmi pravdepodobné, že ich uvidíte prechádzať okolo na ich migračnej trase. Dosahujú dĺžku 2,5 metra a hmotnosť 120 kilogramov. Rozoznáte ich podľa žltého sfarbenia na bokoch tela.

Kosatka dravá

Jej vedecký názov je Pseudorca crassidens. Sú to veľmi priateľské veľryby a sú skutočným miláčikom davu. Vyznačujú sa štíhlym, pretiahnutým tvarom tela a plutvami s lakťami na koncoch. Majú tmavosivú farbu. Ich hmotnosť môže dosahovať až 1 500 kg a dĺžka až 6 metrov. Patria medzi migrujúce druhy, takže ich budete môcť vidieť len vtedy, ak sa vaša dovolenka bude zhodovať s obdobím, keď budú prechádzať cez Tenerife.

Okrem týchto druhov budete môcť vidieť aj iné veľryby, ako napr:

  • veľryba Brydeova
  • delfín pruhovaný
  • delfín Risso
  • veľryba spermová
  • veľryba plejtvák severný
  • veľryba plutvonosá
  • Pygmejská veľryba
  • Delfín Fraserov
  • kosatka dravá
  • okrem iných

Súkromný výlet za veľrybami a delfínmi v Los Cristianos

V nasledujúcom zozname nájdete lode, ktoré sú k dispozícii na exkluzívne výlety na pozorovanie veľrýb a delfínov. Oslávte výnimočné udalosti so svojimi blízkymi a s nikým iným.

Prenájom priestranného katamaránu pre 11 osôb so spoločnosťou Kalima

Tenerife - Boat Charter - (6).min

Oslávte život na mori na palube tohto priestranného 36ft katamaránu. Nájdete tu dostatok priestoru pre pohodlie vás aj vašich hostí. Vyberte si z 3 až 8 hodinových plavieb pre maximálny pôžitok.

Budete mať možnosť vidieť veľryby v ich prirodzenom prostredí, plávať a šnorchlovať, navštíviť pôsobivé útesy Los Gigantes a zátoku Masca.

3-hodinový prenájom rýchlého člna s White Heaven

Tenerife Speed Boat Charter, Puerto ColonPríďte si užiť so svojou rodinou alebo priateľmi na more s touto nádhernou loďou. Táto aktivita je k dispozícii pre 11 osôb, takže každý sa bude cítiť pohodlne a uvoľnene. Okrem pozorovania veľrýb navštívite zátoky Puertito de Adeje alebo Diego Hernandez. Šnorchlovacie vybavenie, nápoje a občerstvenie sú zahrnuté v cene.

Súkromný prenájom lode na pozorovanie veľrýb so spoločnosťou Galatea

Sailing Boat Charter in Tenerife GalateaPodeľte sa so svojimi priateľmi a rodinou na tejto nádhernej plachetnici s maximálnou kapacitou 7 cestujúcich. Budete môcť vidieť veľryby v ich prirodzenom prostredí a urobiť si krásne fotografie. Po pozorovaní sa pôjdete schladiť do krásnej zátoky. Užite si nádherný deň v oceáne v úplnej exkluzivite. V cene je zahrnuté vybavenie na šnorchlovanie, nápoje a občerstvenie.

Spoločné výlety na pozorovanie veľrýb a delfínov z Los Cristianos Tenerife Juh

V nasledujúcom zozname nájdete lode, ktoré sú k dispozícii na spoločné pozorovanie veľrýb a delfínov. Vychutnajte si more, slnko, morský vánok a veľryby.

Výlet loďou do Los Gigantes s Freebird

catamaran tour in Tenerife with Freebird
Počas tohto 3-hodinového výletu loďou môžete vidieť veľryby a delfíny na Tenerife, navštíviť útesy Los Gigantes a ochladiť sa v krištáľovo čistých vodách zálivu.

Loď smeruje do vôd medzi Tenerife a La Gomera, kde je väčšia pravdepodobnosť, že uvidíte delfíny skákavé a veľryby pilotné. Okrem toho budete môcť vidieť aj iné druhy, ktoré v rôznych ročných obdobiach prechádzajú touto oblasťou, ako napríklad delfína škvrnitého a vorvaňa.

Po pozorovaní veľrýb sa loď Freebird vydá smerom k útesom Los Gigantes, aby ste mohli obdivovať ich majestátnosť. Potom vás loď odvezie do nádhernej zátoky Masca, kde sa môžete okúpať a hrať sa v piesku. Na záver vás čaká chutný obed a potom návrat do prístavu.

Pozorovanie delfínov a veľrýb katamaránom Eden z Los Cristianos

eden catamaran tour tenerifeVychutnajte si túto 2-hodinovú aktivitu pozorovania veľrýb a delfínov na Tenerife. Loď vypláva z Puerto Colon na ostrov La Gomera. Vyhľadávame konkrétne miesta, kde je najväčšia pravdepodobnosť pozorovania veľrýb a delfínov, takže je vysoká pravdepodobnosť, že uvidíte veľryby v ich prirodzenom prostredí.

Môžete si tiež prenajať katamarán Eden na 3 hodiny, aby ste sa mohli schladiť v mori. Ak sa rozhodnete pre 3-hodinovú aktivitu, budete mať možnosť zostúpiť do zátoky na kúpanie a podeliť sa oň s priateľmi. Táto aktivita zahŕňa vodu, nealkoholický nápoj a pivo.

Výlet s Royal Dolphin za veľrybami a delfínmi v Los Cristianos

royal delfin tenerife los gigantes (59)Ak sa zdržiavate v Los Cristianos, nemali by ste si nechať ujsť príležitosť vidieť veľryby a delfíny na palube nášho senzačného plavidla Royal Dolphin. Hovoríme o skvelom katamaráne s veľkou veľkosťou a vynikajúcimi vlastnosťami, na ktorom môžete stráviť neuveriteľný deň na mori.

Royal Dolphin má v podlahe sklenené okná, cez ktoré budete môcť pozorovať morské živočíchy pokojne sa prechádzajúce pod loďou. Okrem toho je vybavený rôznymi kamerami, ktoré zaznamenávajú morskú aktivitu v blízkosti lode a potom ju prenášajú prostredníctvom televízorov na palube. Ako vidíte, táto loď vám ponúka iný a kompletný spôsob, ako vidieť veľryby a delfíny na Tenerife.

Výlet sa uskutoční z prístavu Puerto Colón do vôd medzi ostrovmi La Gomera a Tenerife, do oblasti s najväčším výskytom veľrýb. Tu budete mať šťastie vidieť delfíny skákavé a veľryby pilotné. Nemôžeme zaručiť, že tieto veľryby uvidíte, ale je veľká šanca, že sa objavia v blízkosti lode. Je tiež pravdepodobné, že uvidíte preplávať veľrybu spermovú alebo delfína drsnozubého, ale tie sa objavujú len v určitých ročných obdobiach. Súčasťou aktivity je zastávka v zátoke Masca na občerstvenie a obed.

Výlet na pozorovanie veľrýb do Los Gigantes s Maxicat

maxicat catamaran tenerifePonúkame vám túto skvelú aktivitu na 3 hodiny na pozorovanie veľrýb z Los Cristianos na Tenerife. Túto aktivitu si môžete objednať aj na 5 hodín, aby ste si tento zážitok vychutnali dlhšie a videli aj iné miesta v zálive na juhu Tenerife.

Maxicat je úžasná loď, s ktorou budete môcť vidieť veľryby a delfíny v ich prirodzenom prostredí. Loď vypláva z prístavu Puerto Colon a hľadá veľryby a delfíny. Po príchode do oblasti pravdepodobne uvidíme niektoré z morských živočíchov, ktoré sa s nami prídu pozdraviť. Nezabudnite, že veľryby na Tenerife sú na lode zvyknuté a neboja sa k nim priblížiť.

Súčasťou aktivity je aj zastávka v zátoke Masca na kúpanie a šnorchlovanie. V cene je zahrnutý obed a doprava.

Transfer z rôznych miest v Los Cristianos

Full HD - los-cristianos-beach-compressedPripomíname, že na našej webovej stránke máme rôzne lode na rôzne účely. Na Tenerife môžete prísť osláviť svoju rozlúčku so slobodou alebo vyznať lásku na palube lode. Ponúkame majestátne plachetnice, pohodlné jachty a iné člny. Ak si chcete užiť nezabudnuteľný deň na mori, máme pre vás to, čo potrebujete.

Ak si chcete rezervovať niektorú z týchto aktivít pozorovania veľrýb z Los Cristianos, stačí nám napísať na WhatsApp a urobiť rezerváciu.

Nezabudnite si urobiť rezerváciu niekoľko dní vopred, aby ste mali istotu, že nájdete voľné miesta na požadovaný termín. Je pre nás cťou slúžiť vám a presne vieme, čo potrebujete, preto nás neváhajte kontaktovať.

Na konci textu nájdete zoznam aktivít, ktoré sú k dispozícii pre turistov ubytovaných v Los Cristianos. Pozývame vás, aby ste si prešli jednotlivé aktivity a prihlásili sa, aby ste sa dozvedeli viac podrobností. Pri každej aktivite nájdete aj kontaktný formulár, ktorý môžete vyplniť, aby ste nás mohli kontaktovať. Čakáme na vás na Tenerife, začnite plánovať svoju dovolenku a verte nám, že máme v tomto odvetví bohaté skúsenosti a pomôžeme vám vybrať aktivitu, ktorá vám najviac vyhovuje.

 

Čo hovoria naši zákazníci:
Dean Smith
Dean Smith
17. November, 2022.
Definitely recommend to include in your trip when visiting Tenerife. One of the best days we had! Amazing service and nice touch with water and snacks!
Maria Stanko
Maria Stanko
14. November, 2022.
Es war eine grandiose Reise, das Personal war sehr freundlich und zuvorkommend, das Schiff sauber und das Essen lecker. Sehr beeindruckend waren die Wale, Delfine und die wunderschöne Natur Teneriffas.
Gillian Webster
Gillian Webster
2. November, 2022.
I hired the atlanca boat as a surprise for my husbands 40th birthday and it was honestly the best day and lots of fun. Easy to book, when we arrived Patrick did the paperwork and explained everything then Fran gave us all the safety information on how to ride the boat. Everything was provided and additional special touches were much appreciated. They were both great, really friendly and put us at ease. We had 3 hours booked and we got the full time, everything excellent. Highly recommended. Thank you
Shaun Daymond
Shaun Daymond
28. October, 2022.
Very easy to deal with over WhatsApp. Booked 5 months in advance and had no issues with the booking at all. Boat was lovely and friendly skipper 👍🏻
Banana Palm Bay
Banana Palm Bay
4. August, 2022.
Can only recommend it ;)
Juan Antonio RT
Juan Antonio RT
26. July, 2022.
Hemos disfrutado de un paseo en barco por la costa de Adeje divisadlo cetáceos. Muy recomendable. La tripulación muy amable en todo momento pendiente de nosotros.
younes benkahla
younes benkahla
5. July, 2022.
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Guillermo González Meyer
Guillermo González Meyer
14. June, 2022.
Alquilamos una excursión para ver cetáceos y dar un paseo de 3h. En general la experiencia estuvo bien. Toda la gestión de reserva fue fácil y el trato con Bananapalmbay fue un gusto.
Al llegar al barco tuvimos alguna confusión con lo acordado, pero tras comunicarse la empresa del barco con Bananapalmbay se solucionó y pudimos disfrutar del viaje. Además vimos ballenas piloto.

Rezervujte cez WhatsApp

Súvisiace články:

Chasing the Sun, Embracing the Sea, Capturing the Joy…

0