Obserwacja delfinów i wielorybów z Los Cristianos

Obserwacja delfinów i wielorybów z Los Cristianos

Guide

Obserwacja wielorybów i delfinów z Los Cristianos na Teneryfie jest jedną z najbardziej pożądanych aktywności przez naszych klientów. Los Cristianos jest bardzo ważnym obszarem turystycznym na wyspie, więc przyjmuje turystów szukających ciepła i zabawy przez cały rok.

W tym artykule przedstawiamy Państwu listę aktywności dostępnych w ramach obserwacji wielorybów na Teneryfie, które można zarezerwować z Los Cristianos. Posiadamy transport w ten region wyspy oraz do innych ważnych ośrodków turystycznych. Wystarczy, że napiszesz do naszego WhatsApp, aby wyjaśnić wątpliwości, ocenić dostępność terminów i dokonać rezerwacji.

Obserwacja delfinów i wielorybów z Los Cristianos na Teneryfie

Nie przegap okazji, aby zobaczyć walenie w ich naturalnym środowisku. Nasze łodzie są bezpieczne dla środowiska i zwierząt morskich, więc nie będziesz musiał się o nic martwić.

Dolphins jumping in Tenerife South
Łodzie, które oferują tę usługę, są zaangażowane w dostarczanie wysokiej jakości usług turystycznych przy jednoczesnym poszanowaniu życia morskiego. Ciesz się fascynującym doświadczeniem bez wpływu na życie delfinów, wielorybów pilotujących i wielorybów.

Dzięki tej aktywności będziesz mógł zobaczyć wieloryby i delfiny spacerujące szczęśliwie i okazjonalne figlarne wieloryby krążące tam i z powrotem w oceanie. Turyści są zdumieni widząc ten naturalny spektakl, który trudno znaleźć w innych miejscach. Zapraszamy do robienia zdjęć, nagrywania filmów i oglądania ich z szacunkiem.

Podczas wycieczki łodzią na Teneryfie można się opalać, relaksować na łodzi, podziwiać widoki wybrzeża, dzielić się nimi z rodziną, przyjaciółmi i partnerem, patrzeć na wspaniałość klifów Los Gigantes i zatoki Masca. Skorzystaj z okazji, aby popływać i pobawić się zabawkami wodnymi dzięki wycieczkom, które obejmują przystanek w jakimś punkcie wzdłuż wybrzeża Teneryfy.

Lista gatunków morskich, które możesz zobaczyć na Teneryfie

Teraz opowiemy Ci o różnych gatunkach, które można zobaczyć z łodzi na Teneryfie Południowej. Przypominamy, że są gatunki, które zamieszkują ten obszar wieloletnio i inne, które pojawiają się w określonych porach roku.

Delfin butlonosy

Obszary na południowym zachodzie Teneryfy mają najwyższy wskaźnik reprodukcji delfinów butlonosych w całej Europie. Będąc jednym z najbardziej znanych i najliczniejszych gatunków na Teneryfie, można je łatwo zobaczyć w zatoce.

Ich naukowa nazwa to Tursiops truncatus. Mają ciemnoszary kolor na górnej części, który przechodzi w jaśniejsze odcienie w kierunku dolnej części ciała. Pojawiają się w niewielkiej odległości od wybrzeży Teneryfy i są najbardziej znanym gatunkiem delfina w tym rejonie. Ich średni rozmiar wynosi 2,6 metra, przy czym samice są mniejsze od samców. Jednak starsze osobniki osiągają długość ponad 3 metrów. Można je zobaczyć przez cały rok w określonych obszarach zatoki.

Wieloryb pilotujący

Jego nazwa naukowa to Globicephala macrorinchus. Gatunek ten należy do rodziny delfinowatych i jest częścią kategorii wielorybów. Jest to duży waleń, który może osiągnąć 5 metrów długości i ważyć do 2 ton. Pojawia się przez cały rok.

Delfin zwyczajny

Jego naukowa nazwa to Delphinus delphis. Jest to najbardziej popularny gatunek na całym świecie, więc prawdopodobnie widziałeś je już wcześniej. Jeśli odwiedzisz Teneryfę w zimie, jest bardzo prawdopodobne, że zobaczysz je przechodzące obok na ich trasie migracyjnej. Osiągają długość 2,5 metra i wagę 120 kilogramów. Można je odróżnić po żółtym zabarwieniu na bokach ich ciała.

Fałszywy wieloryb zabójca

Jego naukowa nazwa to Pseudorca crassidens. Są to bardzo przyjazne walenie i stanowią prawdziwą atrakcję dla tłumu. Charakteryzują się smukłym, wydłużonym kształtem ciała i płetwami z łokciami na końcach. Mają głęboki szary kolor. Mogą osiągnąć 1500 kilogramów wagi i do 6 metrów długości. Są gatunkiem migrującym, więc będziesz mógł je zobaczyć tylko wtedy, gdy Twój urlop zbiegnie się z czasem, kiedy przepływają przez Teneryfę.

Oprócz tych gatunków, będziesz mógł zobaczyć również inne walenie, takie jak:

  • Wieloryb Bryde’a
  • Delfin pasiasty
  • Delfin Risso’s
  • Wieloryb spermowy
  • Wieloryb północny
  • Płetwal zwyczajny
  • Sperma wieloryba pigmejskiego
  • Delfin Frasera
  • Wieloryb zabójca
  • między innymi

Prywatna wycieczka na obserwację wielorybów i delfinów w Los Cristianos

Na poniższej liście znajdziesz łodzie dostępne dla ekskluzywnych wycieczek obserwacyjnych wielorybów i delfinów. Świętuj wyjątkowe wydarzenia z najbliższymi i nikim innym.

Wynajmij przestronny katamaran dla 11 osób z Kalima

Tenerife - Boat Charter - (6).minUczcij życie na morzu na pokładzie tego przestronnego katamaranu o długości 36 stóp. Znajdziesz tu mnóstwo miejsca dla siebie i swoich gości. Wybierz jeden z 3 do 8 godzinnych rejsów dla maksymalnej przyjemności.

Będziesz miał okazję zobaczyć walenie w ich naturalnym środowisku, pływać i nurkować, odwiedzić imponujące klify Los Gigantes i zatokę Masca.

3-godzinny czarter szybkiej łodzi z White Heaven

Tenerife Speed Boat Charter, Puerto Colon
Przyjdź i ciesz się z rodziną lub przyjaciółmi na morzu z tą wspaniałą łodzią. Ta aktywność jest dostępna dla 11 osób, więc każdy będzie czuł się komfortowo i zrelaksowany. Oprócz obserwacji wielorybów, odwiedzisz zatoczki Puertito de Adeje lub Diego Hernandez. Sprzęt do snorkelingu, napoje i przekąski są wliczone w cenę.

Prywatny czarter łodzi do obserwacji wielorybów z Galatea

Sailing Boat Charter in Tenerife Galatea
Podziel się z przyjaciółmi i rodziną na tej wspaniałej łodzi żaglowej o maksymalnej pojemności 7 pasażerów. Będziesz mógł zobaczyć walenie w ich naturalnym środowisku i zrobić im piękne zdjęcia. Po obserwacji, pójdziesz ochłodzić się w pięknej zatoce. Ciesz się wspaniałym dniem w oceanie w całkowitej ekskluzywności. Sprzęt do snorkelingu, napoje i przekąski są wliczone w cenę.

Wspólne wycieczki na oglądanie wielorybów i delfinów z Los Cristianos Teneryfa Południowa

Na poniższej liście znajdziesz łodzie dostępne do wspólnego oglądania wielorybów i delfinów. Ciesz się morzem, słońcem, morską bryzą i waleniami.

Wycieczka łodzią do Los Gigantes z Freebird

catamaran tour in Tenerife with Freebird

Podczas tej 3-godzinnej wycieczki łodzią możesz zobaczyć wieloryby i delfiny na Teneryfie, odwiedzić klify Los Gigantes i ochłodzić się w krystalicznie czystych wodach zatoki.

Łódź kieruje się na wody pomiędzy Teneryfą a La Gomerą, gdzie istnieje większe prawdopodobieństwo zobaczenia delfinów butlonosych i wielorybów pilotujących. Ponadto, będziesz mógł zobaczyć inne gatunki, które przepływają przez ten obszar w różnych porach roku, takie jak atlantycki delfin plamisty i wieloryb spermowy.

Po obserwacji wielorybów, Freebird kieruje się w stronę klifów Los Gigantes, aby podziwiać ich wspaniałość. Następnie łódź zabierze Cię do pięknej zatoki Masca, gdzie będziesz mógł popływać i pobawić się w piasku. Na koniec zjesz pyszny lunch, a następnie wrócisz do portu.

Obserwacja delfinów i wielorybów z katamaranem Eden z Los Cristianos

eden catamaran tour tenerife
Ciesz się tym 2-godzinnym zajęciem polegającym na obserwowaniu wielorybów i delfinów na Teneryfie. Łódź wypływa z Puerto Colon na wyspę La Gomera. Szukamy konkretnych miejsc, gdzie obserwacja wielorybów i delfinów jest najbardziej prawdopodobna, więc istnieje duże prawdopodobieństwo zobaczenia waleni w ich naturalnym środowisku.

Możesz również wynająć katamaran Eden na 3 godziny, aby ochłodzić się w morzu. Jeśli zdecydujesz się na 3-godzinną aktywność, będziesz miał okazję zejść do zatoki, aby popływać i podzielić się z przyjaciółmi. Ta aktywność obejmuje wodę, napój bezalkoholowy i piwo.

Wycieczka z Royal Dolphin, aby zobaczyć wieloryby i delfiny w Los Cristianos

royal delfin tenerife los gigantes (59)
Jeśli przebywasz w Los Cristianos nie powinieneś przegapić okazji do zobaczenia wielorybów i delfinów na pokładzie naszego rewelacyjnego Royal Dolphin. Mówimy o wspaniałym katamaranie o wielkich rozmiarach i doskonałych cechach, aby spędzić niesamowity dzień na morzu.

Royal Dolphin posiada szklane okna w podłodze, przez które będziesz mógł zobaczyć morskie zwierzęta spokojnie przechadzające się pod łodzią. Ponadto jest wyposażona w różne kamery, które rejestrują aktywność morską w pobliżu łodzi, a następnie transmitują ją przez telewizory na pokładzie. Jak widzisz, ta łódź oferuje Ci inny i kompletny sposób na zobaczenie wielorybów i delfinów na Teneryfie.

Wycieczka wyrusza z portu Puerto Colón na wody pomiędzy La Gomerą a Teneryfą, obszar o największej obecności waleni. Tutaj będziesz miał szczęście zobaczyć delfiny butlonose i wieloryby pilotowe. Nie możemy zagwarantować, że zobaczysz te walenie, ale jest duża szansa, że pojawią się w pobliżu łodzi. Istnieje również prawdopodobieństwo, że zobaczysz przepływającego wieloryba spermowego lub delfina szorstkozębnego, ale pojawiają się one tylko w określonych porach roku. Wycieczka obejmuje przystanek w zatoce Masca Bay na napoje i lunch.

Wycieczka na obserwację wielorybów do Los Gigantes z Maxicat

maxicat catamaran tenerife
Oferujemy Państwu to wspaniałe zajęcie na 3 godziny, aby zobaczyć walenie z Los Cristianos na Teneryfie. Możesz również zarezerwować tę aktywność na 5 godzin, aby cieszyć się tym doświadczeniem dłużej i zobaczyć inne miejsca w zatoce Teneryfy Południowej.

Maxicat to bajeczna łódź, z którą będziesz mógł zobaczyć wieloryby i delfiny w ich naturalnym środowisku. Łódź wypływa z portu w Puerto Colon w poszukiwaniu wielorybów i delfinów. Będąc już w okolicy prawdopodobnie zobaczymy niektóre z morskich zwierząt, które podpływają, aby się przywitać. Pamiętaj, że walenie z Teneryfy są przyzwyczajone do łodzi i nie boją się podejść.

Aktywność obejmuje również przystanek w Masca Bay na pływanie i snorkeling. Lunch i transport jest wliczony w cenę.

Transfer z różnych miejsc w Los Cristianos

Full HD - los-cristianos-beach-compressed
Przypominamy, że na naszej stronie mamy różne łodzie do różnych celów. Możesz przyjechać na Teneryfę, aby świętować swój wieczór kawalerski lub oświadczyć się swojej miłości na pokładzie łodzi. Oferujemy majestatyczne żaglówki, wygodne jachty i inne łodzie. Jeśli chcesz przeżyć niezapomniany dzień na morzu, mamy to, czego potrzebujesz.

Jeśli chcesz zarezerwować którąś z tych aktywności związanych z obserwacją wielorybów z Los Cristianos, po prostu napisz do nas na WhatsApp, aby dokonać rezerwacji.

Pamiętaj, aby dokonać rezerwacji kilka dni wcześniej, aby upewnić się, że znajdziesz dostępne miejsca na pożądaną datę. To dla nas zaszczyt, że możemy Wam służyć i wiemy dokładnie, czego potrzebujecie, więc nie wahajcie się z nami skontaktować.

Na końcu tekstu znajdziecie listę aktywności dostępnych dla turystów przebywających w Los Cristianos. Zapraszamy do przejrzenia poszczególnych aktywności i zalogowania się, aby dowiedzieć się więcej szczegółów. Przy każdej aktywności znajdziesz również formularz kontaktowy, który możesz wypełnić, aby się z nami skontaktować. Czekamy na Ciebie na Teneryfie, zacznij planować swoje wakacje i zaufaj nam, mamy duże doświadczenie w branży i pomożemy Ci wybrać aktywność, która najbardziej Ci odpowiada.

 

Czartery łodzi w Los Cristianos

Obserwacja wielorybów w Los Cristianos

Powiązane artykuły:

			Things to do in Los Cristianos - Sprawy do załatwienia w Los Cristianos
Los Cristianos to mała i urocza miejscowość położona w południowej części...
			Safari with Kayak in Tenerife South (1) - Sporty wodne w Los Cristianos
Przy tej okazji chcemy podzielić się z Tobą kompletną listą sportów wodnych w Los...
			catamaran tour in tenerife private and shared (10).min - Prywatne wycieczki katamaranem i czarter katamaranów w Los Cristianos
Poprzez ten wpis przedstawiamy Wam najlepsze prywatne wycieczki katamaranem w Los...
			Tenerife - Boat Charter - (6).min - Wycieczki katamaranem w Los Cristianos
Odkryj piękno Atlantyku dzięki naszym wycieczkom katamaranem w Los Cristianos. Nasza...

Plaże w Los Cristianos

			Playa del Camison - Playa de las Americas - Playa del Camison Plaża
Jest to wspaniała miejska plaża do opalania się i podziwiania morza Teneryfy. Ze...
			Playa Troya - Costa Adeje Beach (5) - Playa de Troya Plaża
Playa de Troya I i II to dwie plaże w Costa Adeje. Znajdziesz tu całą zabawę z...
			 - Playa de las vistas Plaża
Playa de las Vistas, znana również jako Plaża Las Vistas, jest bardzo atrakcyjną...