Playa de las Americas

Playa de las Americas

Playa de las Americas (alebo jednoducho Las Americas) je letovisko na juhu Tenerife, ktoré sa nachádza medzi Los Cristianos a Costa Adeje. Túto dovolenkovú destináciu si na svoju dovolenku vyberá mnoho turistov z celého sveta (najmä Európania). V Playa de las Americas sa dá robiť veľa vecí, o ktorých sa dozviete pri čítaní tohto článku.

Navštívte najobľúbenejšie a najodporúčanejšie miesta Tenerife s vyzdvihnutím v blízkosti vášho hotela v Playa de las Americas (pre vaše pohodlie je k dispozícii niekoľko miest vyzdvihnutia a nástupu v letovisku).

Ostrov má naozaj čo ponúknuť, naozaj sa oplatí navštíviť niektoré jeho časti. Niektoré miesta, ako napríklad útesy Los Gigantes, vás môžu naozaj fascinovať, iné vás zase vyvedú z miery.

Takže naša prvá rada je, aby ste si pred príchodom na Tenerife dobre naplánovali dovolenku. Takto môžete ušetriť drahocenný dovolenkový čas a naplno využiť pobyt v jednom z najznámejších letovísk na Tenerife: Playa de las Americas.

Ponúkame vám výlety, ktoré sme vybrali jeden po druhom na základe našich dlhoročných skúseností z miestneho cestovného ruchu na Tenerife. Ak potrebujete našu pomoc pri organizovaní aktivít a výletov počas vášho pobytu na Tenerife, neváhajte nás kontaktovať. Dajte nám vedieť vyplnením formulára žiadosti o rezerváciu, ktorý nájdete na stránke s podrobnými informáciami o výletoch, alebo nám jednoducho pošlite rýchly WhatsApp pre priamejší kontakt. Neváhajte tiež zavolať na naše španielske mobilné číslo +34 663 699 101

ℹ️ Všeobecné informácie

☁️ Počasie

Mierne počasie, ktoré umožňuje užiť si dovolenku v ktoromkoľvek mesiaci v roku, to znamená, že teplota v júni je len o niekoľko stupňov vyššia ako v decembri.

💃 Zábava 👯

Množstvo miest na zábavu, vrátane barov, reštaurácií, golfových ihrísk, nákupných centier, rozvinutý nočný život s množstvom diskoték a plážových klubov a mnoho ďalších možností, ako napríklad párty na lodi.

✈️ Spojenie

Najbližšie letisko k letovisku Playa de Las Americas je južné letisko Reina Sofia. Cesta odtiaľ do hotela v Las Americas vám bude trvať približne 30 minút autobusom.

🏨 Hotely

Keď hovoríme o známych letoviskách Tenerife, prvý názov, ktorý ľuďom napadne na Hotel, je Playa de las Americas. Určite ste už počuli o jeho plážach, nočných kluboch & výletoch. Las Americas je známe ako centrum zábavy a nočného života na juhu Tenerife.

Playa de las Americas má 4 a 5 hviezdičkový luxusný hotel ako Villa Cortes alebo slávny Mare Nostrum Resort. Aj hotely ako Columbus, Catalonia Oro Negro, H10 Las Palmeras & Best Tenerife alebo Spring Hotel Volcano ponúkajú naozaj dobré služby.

ℹ️ Objasňujúce informácie

Vieme! Hlavnou otázkou vo vašej hlave je, čo všetko môžete robiť v Playa de las Americas. Čítajte ďalej a dozviete sa to.

Pretože v Playa de las Americas môžete samozrejme robiť veľa vecí, ako napríklad výlety, aktivity, prehliadky ostrova, vodné športy štvormiestne safari a ďalšie. Všetko sa začína priamo v tomto dovolenkovom rezorte alebo z neho.

Kompletný výber exkurzií, ktoré môžete v Playa de las Americas podniknúť, nájdete len o jedno prelistovanie nižšie. Ešte predtým by sme však chceli v krátkosti opísať, čo môžete očakávať od niektorých našich výletov a aktivít.

Väčšinu vecí, ktoré ponúkame nižšie, poskytujeme s dopravou. Ostatné aktivity sú realizované priamo v Playa de las Americas. Začíname napríklad na pláži alebo v prístave. Iné vás vyzdvihnú autobusom z vášho hotela. Pri rezervácii u nás vám samozrejme poskytneme potrebné informácie, aby ste sa ľahko dostali na miesto štartu alebo stretnutia.

⚡Rýchly zoznam ciest ✅

  • Objavte skutočné poklady prírody, ako je hora Teide, najvyššia hora a sopka v Španielsku, počas poldenného výletu
  • Vychutnajte si obrovské útesy Los Gigantes počas relaxačného výletu loďou
  • Vychutnajte si autentickú kanársku atmosféru dedín, ako je Masca, počas jedného z našich celodenných výletov
  • Preskúmajte pobrežie a stretnite sa s fascinujúcimi veľrybami a delfínmi počas výletu na pozorovanie veľrýb
  • Navštívte malebný a susedný ostrov La Gomera počas celodenného výletu
  • Pocíťte sviežosť a radosť pri jazde na vodnom skútri alebo pri niektorom z obľúbených vodných športov

🌃 Nočný život

Rôzne večerné predstavenia, bary a krčmy so živou hudbou, svetlá a tanec až do rána – to všetko sú neoddeliteľné súčasti Las Americas. Las Americas vždy priťahoval mladých ľudí a milovníkov večierkov a zábavy všetkých vekových kategórií. Ak teda hľadáte nekonečnú zábavu, je to úplne správne miesto. Ak máte radi zábavu a párty, pozrite sa na Veronicas Stripe, známejší ako Las Veronicas.

🏖️ Pláže

Samozrejme, nezabúdame, že napriek láske k večierkom a zábave vás Tenerife v prvom rade priláka jemným slnkom a modrým oceánom. Preto nemôžeme zabudnúť spomenúť pláže. Hlavná pláž Las Americas sa volá Troya. Je to ideálne miesto na získanie bronzu, relaxáciu a kúpanie v modrých vodách Tenerife. A ak si chcete oddýchnuť od poludňajšieho slnka, môžete si dať osviežujúci drink v jednom z barov na strane nákladov. Mimochodom, každú nedeľu v lete sa môžete zúčastniť na plážovej párty, ktorú organizuje Monkey Beach Club. Aktualizácia október 2019: Monkey Beach Club je momentálne zatvorený.

🍔 Reštaurácie

V Playa de las Americas nájdete množstvo reštaurácií pre každý vkus a rozpočet. Ak chcete ochutnať typické španielske jedlo, zájdite do reštaurácie Meson Castellano. V prípade, že vám španielske jedlá nechutia (čo je takmer nemožné) alebo si len chcete spestriť jedlá (čo je možné skôr), môžete ísť do nákupného centra Safari a podľa svojich preferencií vyskúšať taliansku kuchyňu v Bianco, indickú kuchyňu v Bombay Blue, tex-mex v Hacienda Miranda alebo ázijskú kuchyňu v Thai Botanico.

🛍️ Nakupovanie 🛒

Playa de las Americas je známa aj ako nákupné srdce južného Tenerife. Ak chcete nakupovať, navštívte Zlatú míľu, ktorá začína od Vista Sur. Nájdete tu známe nákupné centrá: Safari, Oasis a Americas Plaza. Nezabudnite tiež navštíviť obrovské nákupné centrum Siam Mall, ktoré bolo nedávno postavené v Las Americas.

Odporúčané aktivity na Playa de las Americas

Potápanie na Playa de las Americas

Pozorovanie veľrýb na Playa de las Americas

Prehliadky ostrovov na Playa de las Americas

Prenájom katamaránov na Playa de las Americas

Prenájom luxusnej jachty na Playa de las Americas

Prenájom plachetníc na Playa de las Americas

Rybárske výlety na Playa de las Americas

Safari na štvorkolkách na Playa de las Americas

Tematické parky na Playa de las Americas

Treking na Playa de las Americas

Vodné športy na Playa de las Americas

Výlety loďou na Playa de las Americas

Súvisiace články:

Playa de las Americas je ideálnym miestom na pobyt na Tenerife, ak sa chcete venovať...
Playa de las Americas je jedným z najvýznamnejších dovolenkových stredísk a...

Pláže v Playa de las Americas

Playa Fañabé je nádherná svetlá piesočnatá pláž s úžasnými rekreačnými...
Playa de las Vistas, známa aj ako pláž Las Vistas, je veľmi atraktívna pláž pre...
Je to skvelá mestská pláž na opaľovanie a vychutnávanie si tenerifského mora....
Playa de Troya I a II sú dve pláže v Costa Adeje. Nájdete tu všetky radovánky s...