Prvá publikácia: 17 októbra, 2021 | Posledná aktualizácia: 30 septembra, 2022 | Autor: Jan Daniel

Rezervujte cez WhatsApp

Odporúčané aktivity na Playa de las Americas

Potápanie na Playa de las Americas

Pozorovanie veľrýb na Playa de las Americas

Prehliadky ostrovov na Playa de las Americas

Prenájom katamaránov na Playa de las Americas

Prenájom luxusnej jachty na Playa de las Americas

Prenájom plachetníc na Playa de las Americas

Rybárske výlety na Playa de las Americas

Safari na štvorkolkách na Playa de las Americas

Tematické parky na Playa de las Americas

Treking na Playa de las Americas

Vodné športy na Playa de las Americas

Výlety loďou na Playa de las Americas

Playa de las Americas

Playa de las Américas (alebo jednoducho Las Américas) je turistické centrum na juhu Tenerife, ktoré sa nachádza priamo medzi Los Cristianos a Costa Adeje. Túto destináciu si na svoju dovolenku vyberá mnoho turistov z celého sveta (najmä Európanov). V Playa de las Americas sa dá robiť veľa vecí, ktoré sa dozviete pri čítaní tohto článku.

Navštívte najobľúbenejšie a najodporúčanejšie miesta na Tenerife s vyzdvihnutím v blízkosti vášho hotela v Playa de las Americas (pre vaše pohodlie je k dispozícii niekoľko miest vyzdvihnutia a odovzdania v letovisku).

Čo robiť v Playa de las Americas

Tenerife - Boat Charter - (7).min

Vieme!!! Hlavnou otázkou, ktorá vás zaujíma, je, čo všetko môžete robiť v Playa de las Americas. Čítajte ďalej a dozviete sa to.

V Playa de Las Americas sa dá robiť veľa vecí, napríklad výlety, aktivity, prehliadky ostrova, safari na štvorkolkách, prenájom bugín Tenerife, vodné športy a mnoho ďalšieho. Všetko sa začína priamo v tomto dovolenkovom centre alebo z neho.

Väčšina vecí, ktoré ponúkame nižšie, je zabezpečená dopravou. Ostatné aktivity sa konajú priamo v Playa de las Americas. Začínajú napríklad na pláži alebo v prístave. Ostatné vás vyzdvihne autobus z vášho hotela. Pri rezervácii u nás vám samozrejme poskytneme potrebné informácie, aby ste sa ľahko dostali na miesto začiatku alebo stretnutia.

Kompletný zoznam aktivít v Playa de Las Américas✅

Tu nájdete kompletný zoznam výletov a vecí, ktoré sa dajú robiť v Playa de las Americas.

Vodné športy v Playa Las Americas

Prostredníctvom nasledujúceho zoznamu vám predstavujeme všetky vodné aktivity v Playa de las Americas dostupné na našej webovej stránke.

Lietajúce ryby

Fly Fish ride in Tenerife

Užite si aktivitu plnú adrenalínu a zábavy. Lietajúca ryba je plavák podobný banánovému člnu, v ktorom vy a vaša skupina priateľov zažijete intenzívne emócie. Objavte silu lietajúcej ryby, keď čln zrýchli a všetci sa rozletia vzduchom.

Banánový čln

banana boat tenerife

Obľúbená aktivita u každého, kto navštívi pláže Tenerife. Držte sa banánu tak pevne, ako len dokážete. Ale pozor, nikto na banáne nezostane, pretože rýchlosť sa zvyšuje. Je to zábavná aktivita, ktorá vám vyčarí úsmev na tvári a zbaví vás stresu. Podeľte sa o ňu so svojimi priateľmi a rodinou.

Safari na kajaku

Safari with Kayak in Tenerife South (1)

Pocíťte vzrušenie z vedenia kanoe silou svojich rúk. Kanoe bude poháňané pádlami, ktoré zasa budú ovládať pasažieri. Je to tímová aktivita, pri ktorej musia všetci spolupracovať. Je to zábavné a vzrušujúce. Plavte sa okolo zálivu Tenerife, objavte skryté zákutia medzi útesmi a nechajte sa zviesť krásou mora.

Vodné skútre

Jetski in tenerife south

Jazda na vodných lyžiach v Playa de Las Americas je nevyhnutnosťou. Máme pre vás fantastickú aktivitu Jetski v Costa Adeje, pri ktorej sa môžete skvele zabaviť s priateľmi. Môžete si vybrať čas od 20 minút do 2 hodín. Pocíťte vietor v tvári a rýchlosť výkonných motorov našich vodných skútrov.

Parascendingový let

Parascending in Tenerife South

Máme pre vás aj známy vodný paragliding, pri ktorom sa môžete vznášať vzduchom nad zálivom Tenerife. Paraglajd je pripevnený k lodi, ktorá sa pohybuje vysokou rýchlosťou, vďaka čomu sa paraglajdista vznáša. Pripevnení k paraglajdu dosiahnete fantastickú výšku, vďaka ktorej sa budete cítiť ako vták voľne letiaci vo vzduchu. Táto aktivita je úplne bezpečná, pretože ju vykonáva tím odborníkov v tomto odvetví.

Flyboard

Flyboard in Tenerife South

Na záver zoznamu vodných športov by sme chceli spomenúť Flyboarding. Ide o rovnako vzrušujúcu ako extrémnu aktivitu. Pocíťte silu tohto zariadenia, ktoré vám umožní robiť tie najneuveriteľnejšie piruety.

Máme pre vás aj balíky vodných športov, vďaka ktorým si môžete užiť viacero športov v rámci jednej aktivity. Vychutnajte si jazdu na vodných skútroch, paragliding a muškárenie. Balíčky vám umožnia užiť si viacero aktivít bez toho, aby ste si ich museli prenajímať samostatne, a navyše za príjemnejšiu cenu.

Útesy Los Gigantes

Bahia de Masca - Los Gigantes Masca Bay (3)

Tenerife má naozaj čo ponúknuť a niektoré jeho časti stoja za návštevu. Niektoré miesta, ako napríklad útesy Los Gigantes, môžu byť naozaj fascinujúce, iné vás zasa príliš nadchnú.

Prenájom plachetnice s kapitánom v Tenerife Juh

Sailing Boat Charter in Tenerife Galatea

Ponúkame vám podmanivé plachetnice na výlet po Atlantiku. S prenájmom plachetnice so skipperom sa môžete plaviť okolo zálivu v úplnej exkluzivite. Len vy a vaši hostia. O výlet sa nemusíte deliť s cudzími ľuďmi, takže máte slobodu byť sami sebou a vychutnať si zážitok s radosťou. Náš odborný kapitán pozná najlepšie miesta v zálive. Výlet sa začína nalodením v Puerto Colon. V cene je zastávka na pláži na občerstvenie, nápoje a obed, ako aj pozorovanie delfínov a veľrýb na Tenerife.

Čarter katamaránu v Playa de las Americas

Katamarány sú pohodlné a priestranné lode, ktoré môžete zdieľať s viacerými osobami. Prehliadka zahŕňa výlet na miesta, kde sa veľryby a delfíny približujú, zastávku v zátoke a občerstvenie. Počas zastávky si môžete zaplávať, šnorchlovať a osviežiť sa v krištáľovo čistých vodách Tenerife.

Tento typ lode je ideálny na oslavy výnimočných udalostí, ako sú narodeniny a promócie. Pozvite svojich priateľov, aby s vami oslavovali obklopení morom a sviežim vetrom. Nezabudnite, že život je na mori chutnejší a zábavnejší.

Katamarán je jednou z najobľúbenejších lodí na pozorovanie veľrýb a delfínov na Tenerife. Nezabudnite, že morské živočíchy sa zvyčajne zdržiavajú vo vodách medzi ostrovmi Tenerife a La Gomera, a práve tam vás katamarán zavezie. Vychutnajte si pozorovanie príchodu delfínov a kosatiek. Nemôžeme vám zaručiť, že uvidíte veľryby, ale je veľká šanca, že ich uvidíte. Tieto priateľské zvieratá poznajú lode a často sa s nimi prichádzajú pozdraviť.

Kurzy potápania

Royal Delfin Tenerife Catamaran Tour with Transport (7)

Máme pre vás rôzne kurzy a aktivity, vďaka ktorým sa môžete ponoriť do morského dna. Preskúmajte tajomstvá mora a zaplávajte si s miestnymi korytnačkami a rybami. Pri našom prvom potápaní vás pripravíme teóriou, aby ste poznali technické detaily procesu. Vždy vás bude sprevádzať inštruktor, ktorý vám pomôže dosiahnuť vhodnú hĺbku. Bude to nezabudnuteľný zážitok, ktorý si budete chcieť opakovať znova a znova.

Máme aj aktivity pre skúsených potápačov, potápanie s prístrojom a pre tých, ktorí chcú získať novú certifikáciu. Pre viac informácií nás kontaktujte na WhatsApp a my vám radi pomôžeme. Na konci textu nájdete aj podrobný zoznam všetkých aktivít, ktoré sú na Tenerife k dispozícii, vrátane tých, ktoré sa týkajú potápania.

Potápanie je naďalej jednou z najobľúbenejších činností na juhu Tenerife. Odhaduje sa, že veľká morská biodiverzita tejto oblasti priťahuje stovky potápačov, ktorí hľadajú dobrodružstvo.

Výlet na Teide

Ponúkame výlety do národného parku Teide a na jeho slávnu sopku. Tento typ výletu by nemal chýbať na vašom zozname aktivít počas dovolenky na Tenerife. Nezabudnite, že Teide predstavuje srdce ostrova a nemôžete odísť bez jeho návštevy.

Máme pre vás aj ďalšie výlety, ktoré vás zavedú na ďalšie rovnako fantastické miesta v iných častiach ostrova. Výlety po Tenerife sú najlepším spôsobom, ako spoznať ostrov v sprievode odborných sprievodcov. Nemusíte sa o nič starať, stačí si vziať fotoaparát a vychutnať si všetko, čo Tenerife ponúka. Vydajte sa na prehliadku Santa Cruz, La Laguna a Taganana alebo navštívte neuveriteľnú dedinu Masca s bohatou históriou a neotrelými scenériami.

Turistika

Private Trekking Teide with Permision (2)

Ako každý vie, Tenerife je ostrov bohatý na vegetáciu a nádhernú krajinu, ktorú formujú sopky. Nájdete tu lesy, hory, útesy, stuhnuté lávové povrchy, skaly a neuveriteľnú horu Teide. Všetky tieto prostredia ponúkajú fantastické trasy na prechádzky a vychutnávanie si prírody. Pozývame vás objavovať Tenerife prostredníctvom jeho chodníkov.

Safari na štvorkolkách v Playa Las Américas a jazda na buginách

Ďalším spôsobom aktívnej turistiky na Tenerife je jazda na štvorkolkách alebo buginách. Vychutnajte si adrenalín a extrémne emócie pri jazde na týchto vozidlách. Naše safari na štvorkolkách na Tenerife vás prevedie magickými cestami a očarujúcimi miestami ostrova.

Zábavné parky na Tenerife

Ďalšou z možností, ktoré Tenerife ponúka svojim návštevníkom, je dlhý zoznam zábavných parkov, v ktorých sa zabaví celá rodina. Nenechajte si ujsť príležitosť navštíviť niektorý z týchto parkov a odneste si domov skvelé spomienky.

Navštívte Monkey Park, územie, ktoré patrí opiciam. Nájdete ich na úplnej slobode, takže sa s nimi môžete podeliť. Odfoťte sa a dajte im ovocie, uisťujeme vás, že sa budete skvele baviť. V Camel Parku si môžete vychutnať aj príjemnú jazdu na ťavách.

Jungle Park je ďalším fantastickým miestom na ostrove, autentická džungľa plná vegetácie, potokov a viac ako 500 zvierat, ktoré čakajú na to, aby vám spríjemnili deň. Loro Park je azda jedným z najznámejších, pretože je domovom mnohých rôznych druhov zvierat vrátane papagájov a morských živočíchov. Zvieratá sú pripravené predviesť vám skvelé predstavenia, ktoré ohromia publikum. Vychutnajte si nádherné tučniaky, obrovské akvárium, prehliadku papagájov, výstavy kosatiek, delfínov a morských levov.

Pláže v Playa de las Americas

Playa Troya - Costa Adeje Beach (13)

Samozrejme, nezabúdame, že napriek láske k večierkom a zábave vás Tenerife v prvom rade priťahuje nežným slnkom a modrým oceánom. Preto nemôžeme zabudnúť spomenúť pláže. Hlavná pláž Las Americas sa nazýva Troya. Je to ideálne miesto na opaľovanie, relaxáciu a kúpanie v modrých vodách Tenerife.

Vykonávanie outdoorových aktivít v Playa de Las Americas je veľmi zábavné. Nájdete tu vodné skútre, vodné bicykle a ležadlá. Sivastý piesok na pobreží vás pozýva na oddych a opaľovanie. Vychutnajte si vietor v tvári a jemný zvuk vĺn špliechajúcich na piesku.

Zo služieb na pláži Playa de las Américas môžeme spomenúť slnečníky a ležadlá, stanovište plavčíka Červeného kríža a všetko, čo kúpajúci sa potrebuje pre svoje pohodlie. Pripomíname, že ide o pláž ocenenú Modrou vlajkou, čo znamená, že je bezpečná na kúpanie a poskytuje kvalitné služby. A ak si chcete oddýchnuť od poludňajšieho slnka, dajte si osviežujúci nápoj v jednom z barov pozdĺž pobrežia.

Playa de Las Americas Počasie

Playa de las Americas

Počasie v Las Americas Tenerife zostáva po väčšinu roka slnečné. Nájdete tu mierne poveternostné podmienky, ktoré vám umožnia užiť si dovolenku v každom ročnom období. Teplota v júni je len o niekoľko stupňov vyššia ako v decembri.

Zábava

V Playa de las Americas nájdete veľa miest na zábavu. Môžeme spomenúť bary, reštaurácie, golfové ihriská a nákupné centrá. Nočný život je tu dobre rozvinutý s množstvom diskoték a plážových klubov. Zabávať sa môžete aj na lodi, čo je medzi obyvateľmi Tenerife veľmi obľúbená činnosť.

Nočný život

Rôzne nočné predstavenia, bary a krčmy so živou hudbou, svetlami a tancom až do skorých ranných hodín – to všetko je neoddeliteľnou súčasťou Las Americas. Las Americas vždy priťahoval mladých ľudí a milovníkov večierkov a zábavy všetkých vekových kategórií. Ak teda hľadáte nekonečnú zábavu, toto je ideálne miesto. Ak sa radi zabávate a bavíte, navštívte Veronicas Stripe, známejší ako Las Veronicas.

Spojenie

Najbližšie letisko k Playa de Las Americas je južné letisko Reina Sofia. Cesta odtiaľ do hotela v Las Americas vám bude trvať približne 30 minút autobusom.

Hotely

Playa del Camison - Playa de las Americas

Keď hovoríme o známych letoviskách na Tenerife, prvé meno, ktoré ľuďom napadne, keď si spomenú na Hotel, je Playa de las Americas. Pravdepodobne ste už počuli o jeho plážach, nočných kluboch a výletoch. Las Americas je známe ako centrum zábavy a nočného života na juhu Tenerife.

V Playa de las Americas sa nachádzajú luxusné 4 a 5-hviezdičkové hotely, ako napríklad Villa Cortes alebo známy rezort Mare Nostrum. Veľmi dobré služby ponúkajú aj hotely ako Columbus, Catalonia Oro Negro, H10 Las Palmeras & Best Tenerife alebo Spring Hotel Volcano.

Reštaurácie

V Playa de las Americas nájdete množstvo reštaurácií pre každý vkus a rozpočet. Ak chcete ochutnať typické španielske jedlá, vyberte sa do reštaurácie Mesón Castellano. V prípade, že vám španielske jedlá nechutia (čo je takmer nemožné) alebo si len chcete spestriť jedlá (čo je možné skôr), môžete ísť do nákupného centra Safari a podľa svojich preferencií vyskúšať taliansku kuchyňu v Bianco, indickú kuchyňu v Bombay Blue, tex-mex v Hacienda Miranda alebo ázijskú kuchyňu v Thai Botanico.

Nakupovanie

Playa de las Americas je známa aj ako obchodné centrum juhu Tenerife. Ak chcete nakupovať, navštívte Zlatú míľu, ktorá sa začína pri Vista Sur. Nájdete tu známe nákupné centrá: Safari, Oasis a Américas Plaza. Nezabudnite tiež navštíviť obrovské nákupné centrum Siam Mall, ktoré bolo nedávno postavené v Las Américas.

Pomoc a doprava

Našou prvou radou je, aby ste si pred príchodom na Tenerife dobre naplánovali dovolenku. Takto môžete ušetriť drahocenný čas na dovolenke a čo najlepšie využiť svoj pobyt v jednom z najznámejších letovísk na Tenerife: Playa de las Americas.

Ponúkame najlepšie výlety na ostrove. Vybrali sme ich jeden po druhom na základe našich skúseností získaných počas mnohých rokov práce v miestnom cestovnom ruchu na Tenerife. Ak potrebujete našu pomoc pri organizovaní aktivít a výletov počas vášho pobytu na Tenerife, neváhajte nás kontaktovať. Vyplňte náš formulár žiadosti o rezerváciu, ktorý nájdete v prílohe ku každému výletu. Môžete nám napísať aj na WhatsApp pre priamejší kontakt. Dávame vám k dispozícii aj naše španielske mobilné číslo +34 663 699 101.

Týmto končíme tento článok, ktorým by sme vám chceli priblížiť výlety a aktivity v Playa las Américas. Dúfame, že vám tento článok pomohol a že môžete začať plánovať svoju dovolenku. Ak máte akékoľvek otázky alebo ak si chcete urobiť rezerváciu, napíšte nám na WhatsApp, radi vám odpovieme.

Čo hovoria naši zákazníci:
Dean Smith
Dean Smith
17. November, 2022.
Definitely recommend to include in your trip when visiting Tenerife. One of the best days we had! Amazing service and nice touch with water and snacks!
Maria Stanko
Maria Stanko
14. November, 2022.
Es war eine grandiose Reise, das Personal war sehr freundlich und zuvorkommend, das Schiff sauber und das Essen lecker. Sehr beeindruckend waren die Wale, Delfine und die wunderschöne Natur Teneriffas.
Gillian Webster
Gillian Webster
2. November, 2022.
I hired the atlanca boat as a surprise for my husbands 40th birthday and it was honestly the best day and lots of fun. Easy to book, when we arrived Patrick did the paperwork and explained everything then Fran gave us all the safety information on how to ride the boat. Everything was provided and additional special touches were much appreciated. They were both great, really friendly and put us at ease. We had 3 hours booked and we got the full time, everything excellent. Highly recommended. Thank you
Shaun Daymond
Shaun Daymond
28. October, 2022.
Very easy to deal with over WhatsApp. Booked 5 months in advance and had no issues with the booking at all. Boat was lovely and friendly skipper 👍🏻
Banana Palm Bay
Banana Palm Bay
4. August, 2022.
Can only recommend it ;)
Juan Antonio RT
Juan Antonio RT
26. July, 2022.
Hemos disfrutado de un paseo en barco por la costa de Adeje divisadlo cetáceos. Muy recomendable. La tripulación muy amable en todo momento pendiente de nosotros.
younes benkahla
younes benkahla
5. July, 2022.
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Guillermo González Meyer
Guillermo González Meyer
14. June, 2022.
Alquilamos una excursión para ver cetáceos y dar un paseo de 3h. En general la experiencia estuvo bien. Toda la gestión de reserva fue fácil y el trato con Bananapalmbay fue un gusto.
Al llegar al barco tuvimos alguna confusión con lo acordado, pero tras comunicarse la empresa del barco con Bananapalmbay se solucionó y pudimos disfrutar del viaje. Además vimos ballenas piloto.

Rezervujte cez WhatsApp

Súvisiace články:

Chasing the Sun, Embracing the Sea, Capturing the Joy…

0