Prvá publikácia: 10 novembra, 2022 |

Pozorovanie veľrýb a delfínov z Playa de las Américas

V tomto texte nájdete informácie o pozorovaní veľrýb a delfínov z Playa de las Americas na Tenerife. Na stránke bananapalmbay.com sa špecializujeme na prenájom lodí na Tenerife na rôzne účely. Máme pre vás plachetnice, motorové člny, jachty, katamarány a iné typy lodí, na ktorých môžete stráviť nádherný deň na mori.

Tentoraz by sme vám chceli povedať o aktivitách, ktoré sú k dispozícii na pozorovanie veľrýb z Playa las Americas a ktoré zahŕňajú aj dopravu z hotela, kde ste ubytovaní.

Pozorovanie veľrýb a delfínov z Playa de las Americas

Full HD - humpback-whale-jumps-out-water-beautiful-jump-madagascar-tenerifeIde o jednu z najobľúbenejších aktivít dovolenkárov prichádzajúcich na Tenerife. S potešením vám ponúkame súkromné charterové plavby loďou a spoločné výlety na pozorovanie veľrýb v úplnom pohodlí. Na našej webovej stránke nájdete najlepšie lode na pozorovanie veľrýb z Playa de Las Americas a ďalších letovísk na ostrove.

Vo vodách južnej časti Tenerife je vysoká pravdepodobnosť, že uvidíte delfíny a veľryby. Z Puerto Colón odchádzajú lode na ostrov La Gomera, ktorého vody sú domovom rôznych morských živočíchov. V tejto oblasti Atlantiku je bežné vidieť spokojne plávať delfíny a veľryby.

Pozorovanie je bezpečné pre zvieratá aj životné prostredie. Stačí sa len starať o to, aby ste si urobili pekné fotografie a vychutnali si tento okamih. Upozorňujeme vás, aby ste do vody nehádzali žiadne predmety a nevydávali hlasné zvuky, ktoré by mohli veľryby vyplašiť.

Čas plynie bez povšimnutia, keď sme v prítomnosti týchto priateľských zvierat. Užite si tento zážitok so svojimi blízkymi a najmä s deťmi, ktoré si túto aktivitu užívajú najviac.

Druhy veľrýb, ktoré môžete na Tenerife vidieť počas celého roka

Tu sú niektoré z druhov, ktoré môžete stretnúť počas výletov loďou na Tenerife:

delfín skákavý

Full HD - Delfín mular-common-bottlenose-dolphinVedecký názov: Tursiops truncatus. Môžete ich vidieť veľmi blízko pobrežia Tenerife. Identifikovať ich môžete podľa intenzívneho sivého sfarbenia, ktoré postupne bledne smerom k spodným častiam tela. V dospelosti dosahujú dĺžku 3 metre. Zvyčajne plávajú v skupinách, v ktorých je priemerne 20 delfínov.

Lodivod veľrybí

Full HD - pilot-whale-globicephala-melas-atlantic-oceanVedecký názov: Globicephala macrorinchus, známa aj ako veľryba pilotná. Je to veľký ozubený veľryba, ktorá môže dosahovať dĺžku 5 metrov a hmotnosť až 2 tony.

Má schopnosť ponoriť sa do hĺbky viac ako 1 000 metrov na viac ako 20 minút.

Druhy so sporadickým výskytom

Nižšie uvedené druhy sa objavujú v určitých ročných obdobiach, takže ich pozorovanie bude závisieť od ročného obdobia, v ktorom ste na dovolenke na Tenerife.

Stenella frontalis

Full HD - Stenella frontalis - Delfín moteado atlántico -Atlantic spotted dolphin-b

Vedecký názov: Stenella frontalis. Svoj názov dostal vďaka škvrnám, ktoré pokrývajú povrch jeho tela a ktoré sú v dospelosti úplne prítomné. Sú to veľmi aktívne delfíny, ktoré plávajú v skupinách. Dorastajú do dĺžky 2,3 metra a vážia až 80 kilogramov.

Delfín hrubozubý

Vedecký názov: Steno bredanensis. Vyznačujú sa vrúbkovanými zubami, ktoré im dali aj meno. Majú tiež predĺženú lebku, vďaka ktorej ich možno ľahko rozoznať od iných druhov. Dosahujú dĺžku 2,7 metra a môžu vážiť až 150 kilogramov. Ich sfarbenie je tmavšie ako u delfínov skákavých a majú svetlejšie škvrny. Plávajú v priemere v skupinách po 8 jedincov.

Veľryba spermová

Full HD - sperm-whale-cachalotteVedecký názov: Physeter macrocephalus. Je to veľký druh s dĺžkou podobnou dĺžke veľryby. Identifikovať ich môžete podľa malej chrbtovej plutvy, veľkej hlavy a tmavej kože s pruhmi.

Tento druh môže dosiahnuť až 18 metrov a hmotnosť 50 ton. Potápajú sa až do hĺbky 2 000 metrov, aby si našli potravu, a pod vodou zostávajú viac ako hodinu. Častejšie ich možno vidieť na jar.

Migrujúce druhy, ktoré sa objavujú v určitých obdobiach roka

Vody medzi ostrovmi La Gomera a Tenerife sú súčasťou migračnej trasy rôznych sťahovavých druhov. Ak budete mať šťastie, počas našich výletov loďou na Tenerife budete môcť vidieť nasledujúce veľryby:

Delfín obyčajný

Full HD - shortbeaked-common-dolphin-delphinus-delphis-malaga-spain (3)Vedecký názov: Delphinus delphis. Keďže ide o veľmi populárny druh vo všetkých moriach planéty, na Tenerife ich môžete vidieť aj v zime. Vyznačuje sa žltkastým sfarbením na bokoch. Dosahuje dĺžku 2,5 metra a váži 120 kilogramov.

Falošná kosatka

Vedecký názov: Pseudorca crassidens. Je to spoločenské a pôvabné zviera. Identifikovať ich môžete podľa vypukliny v strede plutiev, štíhleho tela a chrbtovej plutvy dlhej približne 10 centimetrov. Jej intenzívne sivé sfarbenie je homogénne. Dosahujú dĺžku 6 metrov a hmotnosť 1 500 kilogramov. Zvyčajne pláva vo veľkých skupinách do 50 jedincov.

Ďalšie druhy, ktoré sa sporadicky objavujú na Tenerife, sú okrem iného veľryba severná, veľryba plutvová, vorvaň pygmejský, delfín Fraserov, kosatka.

Súkromný výlet za veľrybami a delfínmi v Playa de las Américas

Pri nasledujúcich aktivitách môžete absolvovať úplne súkromný výlet loďou, len vy a vaši hostia. Ponúkame vám pohodlie a súkromie na mori a fascinujúce dobrodružstvo.

Prenájom motorového člna na pozorovanie veľrýb s loďou Fairline 42

Tenerife motor boat charter Fairline 42 footVychutnajte si túto neuveriteľnú loď s maximálnou kapacitou 12 osôb. Vyrážame z Puerto Colon do oblastí Tenerife, kde sa pozorujú veľryby. Potom zakotvíme niekde v zátoke, aby si každý mohol zaplávať a schladiť sa. V závislosti od dĺžky plavby môžete navštíviť zátoku El Puertito, útesy a žiarivú zátoku Masca.

Súkromný prenájom lode Neptuno pre skupiny

Neptuno Tenerife Private Boat CharterStrávte nádherný deň v zátoke Tenerife Juh s touto majestátnou loďou až pre 22 cestujúcich. Pozorujte veľryby v ich prirodzenom prostredí. Po pozorovaní veľrýb sa vydáme do krásnej zátoky, kde sa môžeme kúpať a šnorchlovať.

Spoločné výlety loďou za veľrybami na Tenerife
Tu je zoznam aktivít, ktoré sú k dispozícii na našej webovej stránke pre spoločné výlety na pozorovanie veľrýb a delfínov.

Výlet za veľrybami na juhu Tenerife s katamaránom Eden

eden catamaran tour tenerifeMáme pre vás krátku aktivitu určenú len na pozorovanie veľrýb na Tenerife. Táto exkurzia trvá dve hodiny a zavedie vás do oblastí, ktoré delfíny a veľryby navštevujú najčastejšie.

Loď vypláva z prístavu Puerto Colon v Costa Adeje na susedný ostrov La Gomera. Výlet je zameraný na pozorovanie delfínov a veľrýb v ich prirodzenom prostredí. Súčasťou aktivity je osviežujúci nápoj.

Ak si objednáte 3-hodinový výlet katamaránom Eden, more si vychutnáte ešte viac. Táto prehliadka zahŕňa zastávku v zátoke na ochladenie, plávanie a šnorchlovanie. V cene sú zahrnuté aj nealkoholické nápoje, voda a pivo.

Katamarán Royal Dolphin na pozorovanie veľrýb z Playa de Las Américas

Royal Delfin Tenerife Catamaran Tour with Transport (7)Toto je jedna z našich najlepších možností pozorovania veľrýb na Tenerife. Ponúkame vám skvelú loď na nezabudnuteľný výlet.

Royal Dolphin je moderná a priestranná loď, na ktorej zažijete tie najlepšie emócie. Loď vás vezme na pozorovanie veľrýb jedinečným spôsobom, pretože má veľké okná v podlahe, aby ste videli podmorskú aktivitu pod loďou. Bezpochyby je to spôsob, ako vidieť more ako nikdy predtým.

Okrem podvodných okien má aj rôzne kamery, ktoré zaznamenávajú prelet zvierat v blízkosti lode a potom ho premietajú na rôznych televízoroch. Ako vidíte, vďaka tejto aktivite spoznáte morskú faunu Tenerife zblízka.

Po pozorovaní sa loď vydá smerom k zátoke Masca a cestou si môžete vychutnať obrovské útesy Los Gigantes. Keď dorazíte do zátoky, loď zakotví, aby každý mohol vystúpiť a schladiť sa vo vodách Atlantiku. Využite príležitosť oddýchnuť si na piesku a pohrať sa s vodnými hračkami. Užívajte si so svojimi priateľmi a rodinou. Podeľte sa o krásne spoločné chvíle.

Aktivita sa končí chutným obedom a návratom do prístavu, pričom budete obdivovať výhľady, ktoré ostrov ponúka.

Výlet katamaránom Maxicat na Los Gigantes

maxicat catamaran tenerifePozývame vás vychutnať si more a vidieť veľryby v Playa de Las Americas s naším katamaránom Maxicat. Môžete si objednať výlety v trvaní 3 alebo 5 hodín, počas ktorých sa budete plaviť po vodách Atlantiku a hľadať delfíny a veľryby.

Loď vypláva z Puerto Colon v Costa Adeje a vezme vás smerom na ostrov La Gomera, oblasť s vysokým výskytom veľrýb. Tu sa zhromažďujú rôzne morské živočíchy, z ktorých najobľúbenejšie sú delfíny skákavé, ktoré sa s radosťou približujú k lodiam. Morské živočíchy v tejto oblasti sú na lode zvyknuté, takže sa k nim pokojne približujú.

S loďou Maxicat môžete tiež obísť útesy a zakotviť v zátoke Masca a zaplávať si v jej vodách. Vezmite svojich priateľov a užite si skvelý deň na mori, opaľujte sa, plávajte, šnorchlujte a hrajte sa s vodnými hračkami. Táto aktivita zahŕňa dopravu a obed.

Asistencia a doprava

contact usAko sme spomenuli na začiatku, všetky tieto aktivity ponúkajú vyzdvihnutie z hlavných turistických centier na Tenerife. Ak ste v Playa de las Americas, stačí nám napísať, povedať, kde bývate, a my vás vyzdvihneme.

Vyberte si jednu z týchto aktivít pozorovania veľrýb z Playa de las Americas a napíšte nám o rezerváciu. Dávame vám k dispozícii náš WhatsApp, na ktorý môžete napísať, aby ste si vysvetlili svoje pochybnosti a podali žiadosť. Využite príležitosť vychutnať si more na Tenerife a strávte najlepšie chvíle svojej dovolenky.

Rezervujte cez WhatsApp

Pozorovanie veľrýb na Playa de las Americas

Prenájom lodí na Playa de las Americas

Rezervujte cez WhatsApp

Čo hovoria naši zákazníci:
Dean Smith
Dean Smith
17. November, 2022.
Definitely recommend to include in your trip when visiting Tenerife. One of the best days we had! Amazing service and nice touch with water and snacks!
Maria Stanko
Maria Stanko
14. November, 2022.
Es war eine grandiose Reise, das Personal war sehr freundlich und zuvorkommend, das Schiff sauber und das Essen lecker. Sehr beeindruckend waren die Wale, Delfine und die wunderschöne Natur Teneriffas.
Gillian Webster
Gillian Webster
2. November, 2022.
I hired the atlanca boat as a surprise for my husbands 40th birthday and it was honestly the best day and lots of fun. Easy to book, when we arrived Patrick did the paperwork and explained everything then Fran gave us all the safety information on how to ride the boat. Everything was provided and additional special touches were much appreciated. They were both great, really friendly and put us at ease. We had 3 hours booked and we got the full time, everything excellent. Highly recommended. Thank you
Shaun Daymond
Shaun Daymond
28. October, 2022.
Very easy to deal with over WhatsApp. Booked 5 months in advance and had no issues with the booking at all. Boat was lovely and friendly skipper 👍🏻
Banana Palm Bay
Banana Palm Bay
4. August, 2022.
Can only recommend it ;)
Juan Antonio RT
Juan Antonio RT
26. July, 2022.
Hemos disfrutado de un paseo en barco por la costa de Adeje divisadlo cetáceos. Muy recomendable. La tripulación muy amable en todo momento pendiente de nosotros.
younes benkahla
younes benkahla
5. July, 2022.
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Guillermo González Meyer
Guillermo González Meyer
14. June, 2022.
Alquilamos una excursión para ver cetáceos y dar un paseo de 3h. En general la experiencia estuvo bien. Toda la gestión de reserva fue fácil y el trato con Bananapalmbay fue un gusto.
Al llegar al barco tuvimos alguna confusión con lo acordado, pero tras comunicarse la empresa del barco con Bananapalmbay se solucionó y pudimos disfrutar del viaje. Además vimos ballenas piloto.
Súvisiace články: