Oglądanie wielorybów i delfinów z Playa de las Américas

Oglądanie wielorybów i delfinów z Playa de las Américas

Guide

W tym tekście znajdziesz informacje o oglądaniu wielorybów i delfinów z Playa de las Americas na Teneryfie. W bananapalmbay.com specjalizujemy się w wynajmowaniu łodzi na Teneryfie do różnych celów. Mamy żaglówki, motorówki, jachty, katamarany i inne rodzaje łodzi, abyś mógł spędzić wspaniały dzień na morzu.

Tym razem chcielibyśmy opowiedzieć Wam o zajęciach dostępnych w ramach obserwacji wielorybów z Playa las Americas, które obejmują również transport z hotelu, w którym się zatrzymaliście.

Obserwacja wielorybów i delfinów z Playa de las Americas

Full HD - humpback-whale-jumps-out-water-beautiful-jump-madagascar-tenerife
Jest to jedna z najbardziej popularnych aktywności wśród urlopowiczów przybywających na Teneryfę. Mamy przyjemność zaoferować Państwu prywatne czartery łodzi oraz wspólne wycieczki na oglądanie wielorybów w pełnym komforcie. Na naszej stronie znajdziesz najlepsze łodzie do oglądania waleni z Playa de Las Americas i innych kurortów na wyspie.

Na wodach Teneryfy Południowej istnieje duże prawdopodobieństwo zobaczenia delfinów i wielorybów. Łodzie wypływają z Puerto Colón na La Gomerę, której wody są domem dla różnych zwierząt morskich. Często można zobaczyć delfiny i wieloryby pływające radośnie w tym rejonie Atlantyku.

Obserwacje są bezpieczne dla zwierząt i środowiska. Trzeba się jedynie martwić o zrobienie ładnych zdjęć i cieszenie się chwilą. Przypominamy, aby nie wrzucać przedmiotów do wody i nie wydawać głośnych dźwięków, które mogą spłoszyć wieloryby.

Czas płynie niezauważalnie, gdy jesteśmy w obecności tych przyjaznych zwierząt. Ciesz się tym doświadczeniem z najbliższymi, a zwłaszcza z dziećmi, które najbardziej lubią tę aktywność.

Gatunki waleni, które można zobaczyć przez cały rok na Teneryfie

Oto niektóre z gatunków, które możesz spotkać podczas wycieczek łodzią na Teneryfie:

Delfin butlonosy

Full HD - Delfín mular-common-bottlenose-dolphin
Nazwa naukowa: Tursiops truncatus. Można je zobaczyć bardzo blisko wybrzeży Teneryfy. Można je rozpoznać po intensywnie szarym kolorze, który stopniowo blednie w kierunku dolnych partii ciała. W wieku dojrzałym osiągają długość 3 metrów. Zazwyczaj pływają w grupach liczących średnio 20 delfinów.

Wieloryby pilotujące

Full HD - pilot-whale-globicephala-melas-atlantic-ocean
Nazwa naukowa: Globicephala macrorinchus, znana również jako pilot whale. Jest to duży waleń zębaty, który może osiągnąć 5 metrów długości i ważyć do 2 ton.

Mają zdolność do nurkowania na głębokość ponad 1000 metrów przez ponad 20 minut.

Gatunki występujące sporadycznie

Wymienione poniżej gatunki pojawiają się w określonych porach roku, więc ich obserwacja będzie zależała od pory roku, w której spędzasz wakacje na Teneryfie.

Delfin atlantycki

Full HD - Stenella frontalis - Delfín moteado atlántico -Atlantic spotted dolphin-b
Nazwa naukowa: Stenella frontalis. Swoją nazwę zawdzięcza plamom, które pokrywają powierzchnię jego ciała i które są całkowicie obecne w wieku dorosłym. Są to bardzo aktywne delfiny, które pływają w grupach. Dorastają do 2,3 metra długości i ważą do 80 kilogramów.

Delfin szorstkowłosy

Nazwa naukowa: Steno bredanensis. Charakteryzują się żłobionymi zębami, które z kolei nadają im nazwę. Mają też wydłużoną czaszkę, dzięki czemu łatwo je odróżnić od innych gatunków. Osiągają długość 2,7 metra i mogą ważyć nawet 150 kilogramów. Ich ubarwienie jest ciemniejsze niż delfinów butlonosych i mają jaśniejsze plamy. Pływają w grupach liczących średnio 8 osobników.

Wieloryb spermowy

Full HD - sperm-whale-cachalotte
Nazwa naukowa: Physeter macrocephalus. Jest to duży gatunek o długości zbliżonej do wieloryba. Można je rozpoznać po małej płetwie grzbietowej, dużej głowie i ciemnej skórze z prążkami.

Gatunek ten może osiągnąć nawet 18 metrów i 50 ton wagi. Nurkują na głębokość do 2000 metrów w poszukiwaniu pożywienia i pozostają pod wodą ponad godzinę. Częściej można je zobaczyć w okresie wiosennym.

Gatunki migrujące, które pojawiają się w określonych porach roku

Wody pomiędzy La Gomera i Teneryfą są częścią szlaku migracyjnego różnych gatunków wędrownych. Jeśli będziesz miał szczęście, to podczas naszych wycieczek statkiem po Teneryfie będziesz mógł zobaczyć następujące walenie:

Delfin zwyczajny

Full HD - shortbeaked-common-dolphin-delphinus-delphis-malaga-spain (3)
Nazwa naukowa: Delphinus delphis. Będąc bardzo popularnym gatunkiem we wszystkich morzach naszej planety, na Teneryfie można je zobaczyć zimą. Charakteryzuje się żółtawym ubarwieniem na bokach. Osiąga 2,5 metra długości i waży 120 kilogramów.

Fałszywy wieloryb zabójca

Nazwa naukowa: Pseudorca crassidens. Jest to towarzyskie i urocze zwierzę. Można je rozpoznać po wybrzuszeniu na środku płetw, smukłym ciele i płetwie grzbietowej o długości około 10 cali. Jego intensywnie szare ubarwienie jest jednolite. Osiągają 6 metrów długości i ważą 1500 kilogramów. Zazwyczaj pływa w dużych grupach, liczących do 50 osobników.

Inne gatunki, które sporadycznie pojawiają się na Teneryfie to m.in. płetwal północny, wieloryb płetwiasty, płetwal piramidalny, delfin Frasera, wieloryb orka.

Prywatna wycieczka na obserwację wielorybów i delfinów w Playa de las Américas

Dzięki poniższym zajęciom możesz odbyć całkowicie prywatną wycieczkę łodzią, tylko Ty i Twoi goście. Oferujemy Ci komfort i prywatność na morzu, abyś mógł przeżyć fascynującą przygodę.

Czarter łodzi motorowej do obserwacji wielorybów z Fairline 42

Tenerife motor boat charter Fairline 42 foot
Ciesz się tą niesamowitą łodzią o maksymalnej pojemności 12 osób. Wyruszamy z Puerto Colon do miejsc obserwacji wielorybów na Teneryfie. Następnie zakotwiczymy gdzieś w zatoce, aby każdy mógł popływać i ochłodzić się. W zależności od długości rejsu, można odwiedzić zatokę El Puertito, klify i promienną zatokę Masca.

Prywatny czarter łodzi z Neptuno dla grup

Neptuno Tenerife Private Boat Charter
Spędź wspaniały dzień w zatoce Teneryfy Południowej na tej majestatycznej łodzi dla maksymalnie 22 pasażerów. Obserwuj walenie w ich naturalnym środowisku. Po obserwacji wielorybów udamy się do pięknej zatoki, gdzie możemy popływać i ponurkować.

Wspólne wycieczki łodzią w celu zobaczenia waleni na Teneryfie

Oto lista aktywności dostępnych na naszej stronie internetowej dla wspólnych wycieczek na oglądanie wielorybów i delfinów.

Wycieczka w celu zobaczenia waleni na Teneryfie południowej z katamaranem Eden tour

eden catamaran tour tenerife
Mamy krótką aktywność tylko dla obserwowania wielorybów na Teneryfie. Ta wycieczka trwa dwie godziny i zabierze Cię do obszarów najbardziej uczęszczanych przez delfiny i wieloryby.

Łódź wypływa z portu Puerto Colon w Costa Adeje na sąsiednią wyspę La Gomera. Wycieczka koncentruje się na obserwacji delfinów i wielorybów w ich naturalnym środowisku. Aktywność obejmuje orzeźwiający napój.

Jeśli zarezerwujesz 3-godzinną wycieczkę katamaranem Eden, będziesz cieszyć się morzem jeszcze bardziej. Ta wycieczka obejmuje przystanek w zatoce, aby się ochłodzić, pływać i nurkować. Napoje bezalkoholowe, woda i piwo są również zawarte.

Katamaran Royal Dolphin, aby zobaczyć walenie z Playa de Las Américas

Royal Delfin Tenerife Catamaran Tour with Transport (7)
To jedna z naszych najlepszych opcji na oglądanie wielorybów na Teneryfie. Oferujemy Ci wspaniałą łódź na niezapomnianą wycieczkę.

Royal Dolphin to nowoczesna i przestronna łódź, na której doświadczysz najlepszych emocji. Łódź zabierze Cię na oglądanie waleni w wyjątkowy sposób, ponieważ posiada duże okna w podłodze, aby zobaczyć podwodną aktywność pod łodzią. Bez wątpienia jest to sposób, aby zobaczyć morze jak nigdy dotąd.

Oprócz podwodnych okien ma również różne kamery, które rejestrują przejście zwierząt w pobliżu łodzi, a następnie wyświetlają je na różnych telewizorach. Jak widać, dzięki tej aktywności poznasz z bliska morską faunę Teneryfy.

Po obserwacji, łódź kieruje się w stronę zatoki Masca, a po drodze można podziwiać ogrom klifów Los Gigantes. Po dotarciu do zatoki łódź jest zakotwiczona, aby każdy mógł wysiąść i ochłodzić się w wodach Atlantyku. Skorzystaj z okazji, aby zrelaksować się na piasku i bawić się zabawkami wodnymi. Ciesz się z przyjaciółmi i rodziną. Podziel się pięknymi chwilami razem.

Aktywność kończy się pysznym lunchem i powrotem do portu podczas podziwiania widoków, które wyspa ma do zaoferowania.

Wycieczka katamaranem Maxicat na Los Gigantes

maxicat catamaran tenerife
Zapraszamy do podziwiania morza i oglądania waleni w Playa de Las Americas z naszym katamaranem Maxicat. Możesz zarezerwować wycieczki trwające 3 lub 5 godzin, aby żeglować po wodach Atlantyku w poszukiwaniu delfinów i wielorybów.

Statek wypływa z Puerto Colon w Costa Adeje i zabiera Cię w kierunku wyspy La Gomera, obszaru o dużej obecności waleni. Tutaj gromadzą się różne zwierzęta morskie, z których najbardziej popularne są delfiny butlonose, które z radością podchodzą do łodzi. Zwierzęta morskie w tym rejonie są przyzwyczajone do łodzi, więc podchodzą spokojnie.

Z Maxicatem możesz również zwiedzić klify i zakotwiczyć w zatoce Masca, aby popływać w jej wodach. Zabierz swoich przyjaciół, aby cieszyć się wspaniałym dniem na morzu, opalając się, pływając, nurkując i bawiąc się zabawkami wodnymi. Ta aktywność obejmuje transport i lunch.

Pomoc i transport

contact us
Jak wspomnieliśmy na początku, wszystkie te aktywności oferują odbiór z głównych centrów turystycznych na Teneryfie. Jeśli jesteś w Playa de las Americas po prostu napisz do nas, powiedz nam gdzie się zatrzymałeś, a my Cię odbierzemy.

Wybierz jedno z tych działań obserwowania wielorybów z Playa de las Americas i napisz do nas, aby dokonać rezerwacji. Do Twojej dyspozycji oddajemy nasz WhatsApp, do którego możesz napisać, aby wyjaśnić swoje wątpliwości i złożyć wniosek. Skorzystaj z okazji, aby cieszyć się morzem na Teneryfie i spędź najlepsze chwile swoich wakacji.

Czartery łodzi w Playa de las Americas

Obserwacja wielorybów w Playa de las Americas

Co mówią nasi klienci:

Dean Smith
Dean Smith
17. November, 2022.
Definitely recommend to include in your trip when visiting Tenerife. One of the best days we had! Amazing service and nice touch with water and snacks!
Maria Stanko
Maria Stanko
14. November, 2022.
Es war eine grandiose Reise, das Personal war sehr freundlich und zuvorkommend, das Schiff sauber und das Essen lecker. Sehr beeindruckend waren die Wale, Delfine und die wunderschöne Natur Teneriffas.
Gillian Webster
Gillian Webster
2. November, 2022.
I hired the atlanca boat as a surprise for my husbands 40th birthday and it was honestly the best day and lots of fun. Easy to book, when we arrived Patrick did the paperwork and explained everything then Fran gave us all the safety information on how to ride the boat. Everything was provided and additional special touches were much appreciated. They were both great, really friendly and put us at ease. We had 3 hours booked and we got the full time, everything excellent. Highly recommended. Thank you
Shaun Daymond
Shaun Daymond
28. October, 2022.
Very easy to deal with over WhatsApp. Booked 5 months in advance and had no issues with the booking at all. Boat was lovely and friendly skipper 👍🏻
Banana Palm Bay
Banana Palm Bay
4. August, 2022.
Can only recommend it ;)
Juan Antonio RT
Juan Antonio RT
26. July, 2022.
Hemos disfrutado de un paseo en barco por la costa de Adeje divisadlo cetáceos. Muy recomendable. La tripulación muy amable en todo momento pendiente de nosotros.
younes benkahla
younes benkahla
5. July, 2022.
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Guillermo González Meyer
Guillermo González Meyer
14. June, 2022.
Alquilamos una excursión para ver cetáceos y dar un paseo de 3h. En general la experiencia estuvo bien. Toda la gestión de reserva fue fácil y el trato con Bananapalmbay fue un gusto.
Al llegar al barco tuvimos alguna confusión con lo acordado, pero tras comunicarse la empresa del barco con Bananapalmbay se solucionó y pudimos disfrutar del viaje. Además vimos ballenas piloto.
[trustindex no-registration=facebook]

Powiązane artykuły:

Plaże w Playa de las Americas