Pozorování velryb a delfínů z Playa de las Américas

Pozorování velryb a delfínů z Playa de las Américas

Guide

V tomto textu najdete informace o pozorování velryb a delfínů z Playa de las Americas na Tenerife. Na bananapalmbay.com se specializujeme na pronájem lodí na Tenerife pro různé účely. Máme pro vás plachetnice, motorové čluny, jachty, katamarány a další typy lodí, na kterých můžete strávit krásný den na moři.

Tentokrát bychom vám rádi pověděli o aktivitách, které jsou k dispozici pro pozorování velryb z Playa las Americas a které zahrnují také dopravu z hotelu, kde jste ubytováni.

Pozorování velryb a delfínů z Playa de las Americas

Full HD - humpback-whale-jumps-out-water-beautiful-jump-madagascar-tenerifeJedná se o jednu z nejoblíbenějších aktivit rekreantů přijíždějících na Tenerife. S potěšením vám nabízíme soukromé lodní pronájmy a společné výlety za pozorováním velryb v naprostém pohodlí. Na našich webových stránkách najdete nejlepší lodě na pozorování kytovců z Playa de Las Americas a dalších letovisek na ostrově.

Ve vodách jižní části Tenerife je vysoká pravděpodobnost, že uvidíte delfíny a velryby. Z Puerto Colón vyplouvají lodě na ostrov La Gomera, v jehož vodách žije řada mořských živočichů. V této oblasti Atlantiku je běžné vidět spokojeně plavat delfíny a velryby.

Pozorování jsou bezpečná pro zvířata i životní prostředí. Stačí se jen starat o pořízení pěkných fotografií a užít si okamžik. Připomínáme, že nesmíte házet předměty do vody a vydávat hlasité zvuky, které by mohly velryby vyděsit.

Čas ubíhá, aniž bychom si všimli, když jsme v přítomnosti těchto přátelských zvířat. Užijte si tento zážitek se svými blízkými a zejména s dětmi, které si tuto aktivitu užívají nejvíce.

Druhy kytovců, které můžete na Tenerife pozorovat po celý rok

Zde jsou některé z druhů, se kterými se můžete setkat během výletů lodí na Tenerife:

Delfín skákavý

Full HD - Delfín mular-common-bottlenose-dolphinVědecký název: Tursiops truncatus. Můžete je vidět velmi blízko pobřeží Tenerife. Poznáte je podle sytě šedého zbarvení, které směrem ke spodní části těla postupně bledne. V dospělosti dosahují délky až 3 metrů. Obvykle plavou ve skupinách čítajících v průměru 20 delfínů.

Plejtváci obrovští

Full HD - pilot-whale-globicephala-melas-atlantic-oceanVědecký název: Globicephala macrorinchus, známý také jako velryba pilotní. Jedná se o velkého ozubeného kytovce, který může dosahovat délky až 5 metrů a hmotnosti až 2 tuny.

Má schopnost potápět se do hloubky přes 1 000 metrů po dobu více než 20 minut.

Druhy se sporadickým výskytem

Níže uvedené druhy se objevují ve specifických ročních obdobích, takže jejich pozorování bude záviset na ročním období, kdy jste na dovolené na Tenerife.

Delfín skvrnitý

Full HD - Stenella frontalis - Delfín moteado atlántico -Atlantic spotted dolphin-bVědecký název: Stenella frontalis. Svůj název získal díky skvrnám, které pokrývají povrch jeho těla a které jsou v dospělosti zcela přítomné. Jsou to velmi aktivní delfíni, kteří plavou ve skupinách. Dorůstají délky až 2,3 metru a hmotnosti až 80 kilogramů.

Delfín drsnozobý

Vědecký název: Steno bredanensis. Vyznačují se rýhovanými zuby, podle kterých také dostali své jméno. Mají také protáhlou lebku, díky níž je lze snadno odlišit od ostatních druhů. Dosahují délky 2,7 metru a mohou vážit až 150 kilogramů. Jejich zbarvení je tmavší než u delfínů skákavých a mají světlejší skvrny. Plavou ve skupinách čítajících v průměru 8 jedinců.

https://youtu.be/7cefIDuOYRQ

Velryba kareta

Full HD – vorvaň kachalovitý
Vědecký název: Physeter macrocephalus. Jedná se o velký druh s délkou podobnou velrybě. Poznáte je podle malé hřbetní ploutve, velké hlavy a tmavé kůže s pruhy.

Tento druh může dosahovat až 18 metrů a hmotnosti 50 tun. Potápějí se až do hloubky 2 000 metrů, kde hledají potravu, a pod vodou vydrží i více než hodinu. Častěji je lze spatřit na jaře.

https://youtu.be/RA7SfAQtYrM

Stěhovavé druhy, které se objevují v určitých obdobích roku

Vody mezi ostrovy La Gomera a Tenerife jsou součástí migrační trasy různých stěhovavých druhů. Pokud budete mít štěstí, budete moci na našich lodních výletech na Tenerife spatřit následující kytovce:

Delfín obecný

Full HD - shortbeaked-common-dolphin-delphinus-delphis-malaga-spain (3)Vědecký název: Delphinus delphis. Je to velmi oblíbený druh ve všech mořích planety, na Tenerife je můžete vidět v zimě. Vyznačuje se žlutavým zbarvením na bocích. Dosahuje délky 2,5 metru a hmotnosti 120 kilogramů.

https://youtu.be/0UR3M7e8jz4

Kosatka dravá

Vědecký název: Pseudorca crassidens. Je to společenské a okouzlující zvíře. Poznáte je podle výčnělku uprostřed ploutví, štíhlého těla a hřbetní ploutve dlouhé asi 10 centimetrů. Její intenzivní šedé zbarvení je homogenní. Dosahují délky 6 metrů a hmotnosti 1 500 kilogramů. Obvykle plave ve velkých skupinách čítajících až 50 jedinců.

Dalšími druhy, které se na Tenerife objevují sporadicky, jsou mimo jiné plejtvák severní, plejtvák obrovský, delfín Fraserův, kosatka.

https://youtu.be/rHpVgAUZoKk

Soukromý výlet za velrybami a delfíny v Playa de las Américas

Při následujících aktivitách můžete podniknout zcela soukromý výlet lodí, jen vy a vaši hosté. Nabízíme vám pohodlí a soukromí na moři a fascinující dobrodružství.

Pronájem motorového člunu na pozorování velryb s lodí Fairline 42

Tenerife motor boat charter Fairline 42 footUžijte si tento neuvěřitelný člun s maximální kapacitou 12 osob. Vyplouváme z Puerto Colon do oblastí Tenerife určených k pozorování velryb. Poté zakotvíme někde v zátoce, aby si každý mohl zaplavat a ochladit se. V závislosti na délce plavby můžete navštívit zátoku El Puertito, útesy a zářivou zátoku Masca.

Soukromý pronájem lodi Neptuno pro skupiny

Neptuno Tenerife Private Boat CharterProžijte nádherný den v zátoce Tenerife South s touto majestátní lodí až pro 22 cestujících. Pozorujte kytovce v jejich přirozeném prostředí. Po pozorování velryb zamíříme do krásné zátoky, kde se můžeme koupat a šnorchlovat.

Společné výlety lodí za kytovci na Tenerife

Zde je seznam aktivit dostupných na našich webových stránkách pro sdílené výlety za pozorováním velryb a delfínů.

Výlet za kytovci na jih Tenerife s katamaránem Eden

eden catamaran tour tenerifeMáme pro vás krátkou aktivitu zaměřenou pouze na pozorování velryb na Tenerife. Tato exkurze trvá dvě hodiny a zavede vás do oblastí, kde se delfíni a velryby vyskytují nejčastěji.

Loď vyplouvá z přístavu Puerto Colon v Costa Adeje na sousední ostrov La Gomera. Výlet je zaměřen na pozorování delfínů a velryb v jejich přirozeném prostředí. Součástí aktivity je osvěžující nápoj.

Pokud si objednáte tříhodinovou plavbu katamaránem Eden, užijete si moře ještě více. Tento výlet zahrnuje zastávku v zátoce, kde se můžete ochladit, zaplavat si a šnorchlovat. V ceně jsou také nealkoholické nápoje, voda a pivo.

Katamarán Royal Dolphin za kytovci z Playa de Las Américas

Royal Delfin Tenerife Catamaran Tour with Transport (7)Jedná se o jednu z našich nejlepších možností pozorování velryb na Tenerife. Nabízíme vám skvělou loď pro nezapomenutelný výlet.

Royal Dolphin je moderní a prostorná loď, na které zažijete ty nejlepší emoce. Loď vás vezme na pozorování kytovců jedinečným způsobem, protože má velká okna v podlaze, kterými můžete pozorovat podvodní aktivitu pod lodí. Bezpochyby tak uvidíte moře jako nikdy předtím.

Kromě podvodních oken má také různé kamery, které zaznamenávají průchod zvířat v blízkosti lodi a následně je promítají na různých televizorech. Jak vidíte, díky této aktivitě poznáte mořskou faunu Tenerife zblízka.

Po pozorování se loď vydá směrem k zátoce Masca a po cestě se můžete kochat nedozírnou krásou útesů Los Gigantes. Když dorazíte do zátoky, loď zakotví, aby se všichni mohli zchladit ve vodách Atlantiku. Využijte příležitosti k odpočinku na písku a hraní si s vodními hračkami. Užijte si to s přáteli a rodinou. Podělte se o krásné společné chvíle.

Aktivitu zakončíte chutným obědem a návratem do přístavu, zatímco budete obdivovat výhledy, které ostrov nabízí.

Výlet katamaránem Maxicat na Los Gigantes

maxicat catamaran tenerifeZveme vás, abyste si užili moře a viděli kytovce v Playa de Las Americas s naším katamaránem Maxicat. Můžete si objednat výlety v délce 3 nebo 5 hodin a plavit se po vodách Atlantiku a hledat delfíny a velryby.

Loď vyplouvá z Puerto Colon v Costa Adeje a odveze vás směrem k ostrovu La Gomera, oblasti s vysokým výskytem kytovců. Zde se shromažďují různí mořští živočichové, z nichž nejoblíbenější jsou delfíni skákaví, kteří se s radostí přibližují k lodím. Mořští živočichové v této oblasti jsou na lodě zvyklí, takže se k nim klidně přibližují.

S lodí Maxicat můžete také objíždět útesy a zakotvit v zátoce Masca a zaplavat si v jejích vodách. Vezměte své přátele a užijte si skvělý den na moři, opalujte se, plavte, šnorchlujte a hrajte si s vodními hračkami. Tato aktivita zahrnuje dopravu a oběd.

Asistence a doprava

contact usJak jsme již zmínili na začátku, u všech těchto aktivit nabízíme vyzvednutí z hlavních turistických center na Tenerife. Pokud se nacházíte v Playa de las Americas, stačí nám napsat, sdělit, kde jste ubytováni, a my vás vyzvedneme.

Vyberte si jednu z těchto aktivit pozorování velryb z Playa de las Americas a napište nám o rezervaci. Dáváme vám k dispozici náš WhatsApp, na který můžete napsat, abyste si ujasnili své pochybnosti a vznesli požadavek. Využijte příležitosti užít si moře na Tenerife a prožijte nejlepší chvíle své dovolené.

Pozorování velryb na Playa de las Americas

Pronájem lodí na Playa de las Americas

Co říkají naši zákazníci:

Dean Smith
Dean Smith
17. November, 2022.
Definitely recommend to include in your trip when visiting Tenerife. One of the best days we had! Amazing service and nice touch with water and snacks!
Maria Stanko
Maria Stanko
14. November, 2022.
Es war eine grandiose Reise, das Personal war sehr freundlich und zuvorkommend, das Schiff sauber und das Essen lecker. Sehr beeindruckend waren die Wale, Delfine und die wunderschöne Natur Teneriffas.
Gillian Webster
Gillian Webster
2. November, 2022.
I hired the atlanca boat as a surprise for my husbands 40th birthday and it was honestly the best day and lots of fun. Easy to book, when we arrived Patrick did the paperwork and explained everything then Fran gave us all the safety information on how to ride the boat. Everything was provided and additional special touches were much appreciated. They were both great, really friendly and put us at ease. We had 3 hours booked and we got the full time, everything excellent. Highly recommended. Thank you
Shaun Daymond
Shaun Daymond
28. October, 2022.
Very easy to deal with over WhatsApp. Booked 5 months in advance and had no issues with the booking at all. Boat was lovely and friendly skipper 👍🏻
Banana Palm Bay
Banana Palm Bay
4. August, 2022.
Can only recommend it ;)
Juan Antonio RT
Juan Antonio RT
26. July, 2022.
Hemos disfrutado de un paseo en barco por la costa de Adeje divisadlo cetáceos. Muy recomendable. La tripulación muy amable en todo momento pendiente de nosotros.
younes benkahla
younes benkahla
5. July, 2022.
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Guillermo González Meyer
Guillermo González Meyer
14. June, 2022.
Alquilamos una excursión para ver cetáceos y dar un paseo de 3h. En general la experiencia estuvo bien. Toda la gestión de reserva fue fácil y el trato con Bananapalmbay fue un gusto.
Al llegar al barco tuvimos alguna confusión con lo acordado, pero tras comunicarse la empresa del barco con Bananapalmbay se solucionó y pudimos disfrutar del viaje. Además vimos ballenas piloto.
Sinéad Campbell
Sinéad Campbell
30. November, 2022.
recommends
My partner and I rented a boat for 4 hours from Jan Daniel and we had the best day! By far our favourite experience of our whole holiday. We would definitely recommend to anyone looking to rent a boat to do your own exploring along the southern coast of Tenerife. 5* experience!
Birthe Rosen
Birthe Rosen
7. October, 2022.
recommends
Ich habe mit dieser Gesellschaft 2 tolle Touren gemacht. Die Teide Nationalpark Tour mit Masca, war klasse, sowohl Guide als auch Busfahrer waren toll. Viel information und gute Betreuung. Ein unvergesslicher Tag. 🥰 Die 2. Tour war Oberklasse, ich bin mit Shogun zur Wahlbeobachtung rausgefahren und wir haben eine ganze Familie Pilotwale gesehen, diese wunderbaren Wesen sind recht neugierig und kamen auch auf das Boot zu. Ich habe Shogun vorgezogen, weil mir die übervollen Katamarane nicht so gefallen. Gute Wahl. Die ganze Fahrt ist wunderbar, man fährt bis Los Gigantes und in der Bucht gibt es eine köstliche Mahlzeit. Es ist sehr beeindruckend, dort zu ankern. Habe die Fahrt sehr genossen.......ich liebe das Meer sehr.🥰
Younes Benkahla
Younes Benkahla
5. July, 2022.
recommends
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Didier Afecto
Didier Afecto
22. May, 2022.
recommends
Location d’un bateau en bon état Personnel disponible efficace et aimable C est tout bon !!!!
Steve O'Connell
Steve O'Connell
19. May, 2022.
recommends
What a fantastic day on our own private yacht. We went for the Astondoa 46 and the service was amazing. We saw sea turtles, dolphins and whales. Quick stop by a beach for a snorkel with the fishes and then back to drinking cava! Jan was great with the communication and made everything stress free. 100% would recommend to anyone planning something a little bit special.
Gert Vestergaard
Gert Vestergaard
15. October, 2021.
recommends
Alt var som aftalt, båd, pris og service i top
Iliana Düsseldorf
Iliana Düsseldorf
9. October, 2021.
recommends
Excelente servicio y mucha diversión. Aurora nos llevo a ver ballenas y bañar en el mar. Fue una experiencia espectacular en el Yate 🛥 privado de 15 metros.
Barbara Soetje
Barbara Soetje
18. July, 2020.
recommends
Very kind and professional. I made requests to them at the last moment and they worked hard to resolve them, succeeding perfectly. Thanks again
Mandy Daniela
Mandy Daniela
14. July, 2020.
recommends
Sehr emphehlenswert! Rufen zurück, kümmern sich, sind zuverlässig... Und die Fahrt hat sehr viel Spaß gemacht!
Gilbert Mat
Gilbert Mat
26. November, 2019.
recommends
Sehr zuverlässig und kompetent. Das Buchen auf der Website ist echt einfach und die Tickets wurden uns pünktlich gebracht. Ein echt guter Service!

Související články:

Pláže v Playa de las Americas