Outdoorové aktivity na Tenerife

Outdoorové aktivity na Tenerife

Guide

Ak hľadáte aktivity, ktoré vám umožnia vychutnať si prírodu a aktívnu turistiku, máme pre vás to, čo potrebujete. Dnes vám chceme predstaviť zoznam najlepších outdoorových aktivít, ktoré môžete na Tenerife vykonávať.

Nezostávajte v hoteli, choďte von a objavujte Tenerife všetkými zmyslami. Tento čarovný ostrov vám ponúka neuveriteľné aktivity, pri ktorých sa môžete vymaniť z rutiny, zabaviť sa a nadýchať sa čerstvého vzduchu.

Pripravte sa na prežitie neuveriteľných zážitkov plných adrenalínu a vzrušenia. Načerpajte energiu, aby ste si mohli užívať:

Deň na pláži s najjasnejším slnkom v Španielsku

Máme veľkolepé pláže, ktoré lákajú turistov po celý rok.

Vychutnajte si nádherné pláže s tmavým pieskom, ktorý je výsledkom sopečnej činnosti. Na severe ostrova máme skvelé pobrežia s pokojnými vlnami, ktoré si môže užiť celá rodina. Odporúčame pláže Playa de El Bollullo, Playa de Benijo a Playa de los Guíos.

Možno dáte prednosť aj aktívnejšiemu moru s vlnami šantiacimi na pobreží, ktoré je vhodné na windsurfing a vodné lyžovanie. Na to odporúčame Playa del Médano.

Dobrodružstvo na lodi

eden catamaran tour tenerife

Výlety loďou sú počas vašej dovolenky na ostrove nevyhnutnosťou. Na Tenerife si musíte prenajať loď, aby ste pocítili vzrušenie z pobytu na oceáne a zabudli na povinnosti, ktoré ste zanechali na pevnine.

Počas plavby na šírom mori sa môžete opaľovať, relaxovať s priateľmi, vychutnávať si pobrežné scenérie, pozorovať delfíny a veľryby, navštíviť rajské zátoky a, samozrejme, neuveriteľne si zaplávať v osviežujúcich vodách Atlantiku.

Vodné športy na Tenerife

Jetski in tenerife south

Podeľte sa so svojimi priateľmi a partnerom o najzábavnejšie aktivity, ktoré môžete praktizovať vonku na Tenerife:

  • Paragliding: Vydajte sa na let nad Tenerife a kochajte sa výhľadom na Tenerife a nesmiernou rozlohou Atlantického oceánu.
  • Safari na štvorkolkách: prežite neuveriteľný zážitok na palube štvorkolky, precestujte sopečnú krajinu a vychutnajte si jedinečné výhľady.
  • Kajak: Pádlujte s priateľmi a potom skočte do vody na zaslúžené kúpanie.
  • Jazda na vodných skútroch: Vydajte sa na jazdu na vodných skútroch pri pobreží južného Tenerife a skáčte cez vlny.
  • Šnorchlovanie a potápanie s korytnačkami: Preskúmajte morské dno a plávajte s korytnačkami a pestrofarebnými rybami.

Výstup na horu Teide

Volcan Teide - Teide National Parque (3).min

Tenerife je viac ako len pláže a zábava na mori. Máme pre vás množstvo aktivít, pri ktorých môžete spoznávať pamiatky všetkými zmyslami a odniesť si domov spomienky, ktoré vo vás zanechajú trvalý dojem.

Teraz by sme vám chceli povedať o sopke El Teide, ktorá je miestom stretnutia dobrodruhov túžiacich po prírode a vzrušení. Nachádza sa v Národnom parku Teide, čarovnom mieste s množstvom stromov, sopečnou krajinou a čerstvým vzduchom.

Vrchol Teide sa týči do výšky viac ako 3 700 metrov a je vhodný len pre skúsených turistov.

Trasa sa začína v Montaña Blanca a vedie do výšky veľmi blízko vrcholu Teide. Ak chcete pokračovať na vrchol, musíte požiadať o povolenie.

Budete mať tiež možnosť prenocovať a na druhý deň si vychutnať ten najkrajší a najobdivuhodnejší východ slnka, aký ste kedy videli.

Lanovka na Teide

V parku Teide nájdete aj lanovku, ktorá vám umožní vystúpiť na vrchol bez námahy potrebnej na chôdzu.

Trasa začína pri základnej stanici a vyvezie vás do výšky 3 500 metrov. Cestou si vychutnáte panoramatický výhľad na ostrov a zvyšok súostrovia.

Turistika na Tenerife

Private Trekking Teide with Permision (1)

Okrem výstupu na horu Teide ponúka Tenerife desiatky turistických trás rôznej náročnosti.

Môžete sa spojiť s inými turistami, porozprávať sa, preskúmať okolie, obdivovať krásy prírody a otestovať svoje fyzické schopnosti.

Medzi najobľúbenejšie trasy patria:

  • Barranco de Masca: Masca je po hore Teide druhou najnavštevovanejšou prírodnou lokalitou na ostrove. Na tejto 700-metrovej trase budete musieť zostúpiť po náročných chodníkoch, až kým nedosiahnete zátoku Masca, kde si môžete vychutnať osviežujúce a zaslúžené kúpanie. Späť sa môžete vrátiť rôznymi spôsobmi, pričom najodporúčanejšou možnosťou je plavba loďou.
  • Barranco del Infierno (Pekelná roklina): musíte zažiť pocit, keď prechádzate jej 3 kilometre medzi horami, aby ste nakoniec dosiahli nádherný vodopád. Na prehliadku si musíte nasadiť prilbu kvôli malým skalám, ktoré môžu padať z vrcholu.
  • Čierne jaskyne (Cuevas Negras): Je to krásna trasa cez les po dláždených chodníkoch. Nadýchajte sa najčistejšieho vzduchu na ostrove a naplňte svojho ducha čarom a energiou.
  • Vilaflor (Vilaflor): Nájdete tu zvláštnu krajinu, ktorá akoby pochádzala z inej planéty. Skalné útvary a nádherné výhľady sú potešením pre oči.

Pozorovanie nočnej oblohy a vesmíru

Teide by Night Tenerife (4)

Vedeli ste, že v parku Teide nájdete najjasnejšiu oblohu v Španielsku na pozorovanie hviezd?

Nájdete tu astronomickú základňu na skúmanie vesmíru a objavovanie tajomstiev vesmíru.

V tomto parku si môžete prenajať rôzne exkurzie na obdivovanie nočnej oblohy. Výstup sa začína večer, takže si môžete vychutnať krásny a farebný západ slnka.

V noci vám odborník Sarlights pomôže vidieť súhvezdia a lokalizovať hviezdy na mape. Ak si prenajmete službu ďalekohľadu, budete môcť vidieť ďalej do útrob vesmíru.

Ako vidíte, na Tenerife nájdete nekonečné množstvo outdoorových aktivít, tak na čo ešte čakáte, aby ste prišli a objavili všetko, čo ostrov snov ponúka? Zostať doma a pozerať televíziu nie je najlepší spôsob, ako objavovať svet a vychutnávať si jeho zázraky.

 

Potápanie na Tenerife

Prehliadky ostrovov na Tenerife

Prenájom lodí na Tenerife

Vodné športy na Tenerife

Vodný skúter na Tenerife

Výlety loďou na Tenerife

Čo hovoria naši zákazníci:

Dean Smith
Dean Smith
17. November, 2022.
Definitely recommend to include in your trip when visiting Tenerife. One of the best days we had! Amazing service and nice touch with water and snacks!
Maria Stanko
Maria Stanko
14. November, 2022.
Es war eine grandiose Reise, das Personal war sehr freundlich und zuvorkommend, das Schiff sauber und das Essen lecker. Sehr beeindruckend waren die Wale, Delfine und die wunderschöne Natur Teneriffas.
Gillian Webster
Gillian Webster
2. November, 2022.
I hired the atlanca boat as a surprise for my husbands 40th birthday and it was honestly the best day and lots of fun. Easy to book, when we arrived Patrick did the paperwork and explained everything then Fran gave us all the safety information on how to ride the boat. Everything was provided and additional special touches were much appreciated. They were both great, really friendly and put us at ease. We had 3 hours booked and we got the full time, everything excellent. Highly recommended. Thank you
Shaun Daymond
Shaun Daymond
28. October, 2022.
Very easy to deal with over WhatsApp. Booked 5 months in advance and had no issues with the booking at all. Boat was lovely and friendly skipper 👍🏻
Banana Palm Bay
Banana Palm Bay
4. August, 2022.
Can only recommend it ;)
Juan Antonio RT
Juan Antonio RT
26. July, 2022.
Hemos disfrutado de un paseo en barco por la costa de Adeje divisadlo cetáceos. Muy recomendable. La tripulación muy amable en todo momento pendiente de nosotros.
younes benkahla
younes benkahla
5. July, 2022.
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Guillermo González Meyer
Guillermo González Meyer
14. June, 2022.
Alquilamos una excursión para ver cetáceos y dar un paseo de 3h. En general la experiencia estuvo bien. Toda la gestión de reserva fue fácil y el trato con Bananapalmbay fue un gusto.
Al llegar al barco tuvimos alguna confusión con lo acordado, pero tras comunicarse la empresa del barco con Bananapalmbay se solucionó y pudimos disfrutar del viaje. Además vimos ballenas piloto.
Sinéad Campbell
Sinéad Campbell
30. November, 2022.
recommends
My partner and I rented a boat for 4 hours from Jan Daniel and we had the best day! By far our favourite experience of our whole holiday. We would definitely recommend to anyone looking to rent a boat to do your own exploring along the southern coast of Tenerife. 5* experience!
Birthe Rosen
Birthe Rosen
7. October, 2022.
recommends
Ich habe mit dieser Gesellschaft 2 tolle Touren gemacht. Die Teide Nationalpark Tour mit Masca, war klasse, sowohl Guide als auch Busfahrer waren toll. Viel information und gute Betreuung. Ein unvergesslicher Tag. 🥰 Die 2. Tour war Oberklasse, ich bin mit Shogun zur Wahlbeobachtung rausgefahren und wir haben eine ganze Familie Pilotwale gesehen, diese wunderbaren Wesen sind recht neugierig und kamen auch auf das Boot zu. Ich habe Shogun vorgezogen, weil mir die übervollen Katamarane nicht so gefallen. Gute Wahl. Die ganze Fahrt ist wunderbar, man fährt bis Los Gigantes und in der Bucht gibt es eine köstliche Mahlzeit. Es ist sehr beeindruckend, dort zu ankern. Habe die Fahrt sehr genossen.......ich liebe das Meer sehr.🥰
Younes Benkahla
Younes Benkahla
5. July, 2022.
recommends
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Didier Afecto
Didier Afecto
22. May, 2022.
recommends
Location d’un bateau en bon état Personnel disponible efficace et aimable C est tout bon !!!!
Steve O'Connell
Steve O'Connell
19. May, 2022.
recommends
What a fantastic day on our own private yacht. We went for the Astondoa 46 and the service was amazing. We saw sea turtles, dolphins and whales. Quick stop by a beach for a snorkel with the fishes and then back to drinking cava! Jan was great with the communication and made everything stress free. 100% would recommend to anyone planning something a little bit special.
Gert Vestergaard
Gert Vestergaard
15. October, 2021.
recommends
Alt var som aftalt, båd, pris og service i top
Iliana Düsseldorf
Iliana Düsseldorf
9. October, 2021.
recommends
Excelente servicio y mucha diversión. Aurora nos llevo a ver ballenas y bañar en el mar. Fue una experiencia espectacular en el Yate 🛥 privado de 15 metros.
Barbara Soetje
Barbara Soetje
18. July, 2020.
recommends
Very kind and professional. I made requests to them at the last moment and they worked hard to resolve them, succeeding perfectly. Thanks again
Mandy Daniela
Mandy Daniela
14. July, 2020.
recommends
Sehr emphehlenswert! Rufen zurück, kümmern sich, sind zuverlässig... Und die Fahrt hat sehr viel Spaß gemacht!
Gilbert Mat
Gilbert Mat
26. November, 2019.
recommends
Sehr zuverlässig und kompetent. Das Buchen auf der Website ist echt einfach und die Tickets wurden uns pünktlich gebracht. Ein echt guter Service!

Súvisiace články:

Pláže v Tenerife