První publikace: 6 září, 2022 |

Outdoorové aktivity na Tenerife

Pokud hledáte aktivity, při kterých si užijete přírodu a aktivní turistiku, máme pro vás to, co potřebujete. Dnes vám chceme představit seznam nejlepších outdoorových aktivit, které můžete na Tenerife provozovat.

Nezůstávejte v hotelu, vyrazte ven a prozkoumejte Tenerife všemi smysly. Tento kouzelný ostrov vám nabízí neuvěřitelné aktivity, při kterých se můžete vymanit z rutiny, pobavit se a nadýchat se čerstvého vzduchu.

Připravte se na prožití neuvěřitelných zážitků plných adrenalinu a vzrušení. Načerpejte energii, abyste si mohli užívat:

Vydejte se na pláž s nejjasnějším sluncem ve Španělsku.

Máme velkolepé pláže, které lákají turisty po celý rok.

Užijte si krásné pláže s tmavým pískem, který je výsledkem sopečné činnosti. Na severu ostrova máme skvělé pobřeží s klidnými vlnami, které si užije celá rodina. Doporučujeme pláže Playa de El Bollullo, Playa de Benijo a Playa de los Guíos.

Můžete také dát přednost aktivnějšímu moři s vlnami dovádějícími na pobřeží pro windsurfing a vodní lyžování. K tomu doporučujeme Playa del Médano.

Dobrodružství na lodi

eden catamaran tour tenerife

Výlety lodí jsou během vaší dovolené na ostrově nezbytností. Na Tenerife si musíte pronajmout loď, abyste pocítili vzrušení z pobytu na oceánu a zapomněli na povinnosti, které jste zanechali na pevnině.

Během plavby na širém moři se můžete opalovat, odpočívat s přáteli, kochat se pobřežní krajinou, pozorovat delfíny a velryby, navštívit rajské zátoky a samozřejmě se neuvěřitelně vykoupat v osvěžujících vodách Atlantiku.

Vodní sporty na Tenerife

Jetski in tenerife south

Podělte se se svými přáteli a partnerem o nejzábavnější aktivity, které můžete provozovat venku na Tenerife:

  • Na Tenerife si užijte paragliding: Vyzkoušejte si paragliding: Létejte nad Tenerife a kochejte se výhledy na něj i na nedozírnou hladinu Atlantského oceánu.
  • Safari na čtyřkolkách: Prožijte neuvěřitelný zážitek na palubě čtyřkolky a projíždějte sopečnou krajinou a užívejte si jedinečné výhledy.
  • Kajak: Pádlujte s přáteli a pak skočte do vody na zasloužené koupání.
  • Jízda na vodním skútru: Svezte se po vodě u pobřeží jižního Tenerife a skákejte přes vlny.
  • Šnorchlování a potápění s želvami: Prozkoumejte mořské dno a zaplavte si s želvami a pestrobarevnými rybami.

Výstup na horu Teide

Volcan Teide - Teide National Parque (3).min

Tenerife je víc než jen pláže a zábava na moři. Nabízíme mnoho aktivit, při kterých můžete poznávat památky všemi smysly a odvézt si domů vzpomínky, které ve vás zanechají trvalý dojem.

Nyní bychom vám rádi pověděli o sopce El Teide, která je místem setkání dobrodruhů toužících po přírodě a vzrušení. Nachází se v Národním parku Teide, kouzelném místě se spoustou stromů, sopečnou krajinou a čerstvým vzduchem.

Vrchol Teide se tyčí do výšky přes 3 700 metrů a je vhodný pouze pro zkušené turisty.

Stezka začíná v Montaña Blanca a zavede vás do výšky velmi blízké vrcholu Teide. Pokud chcete pokračovat na vrchol, musíte požádat o povolení.

Budete mít také možnost přenocovat a druhý den si vychutnat ten nejkrásnější a nejobohacující východ slunce, jaký jste kdy viděli.

Lanovka na Teide

V parku Teide najdete také lanovku, která vám umožní vystoupat na horu bez námahy nutné k chůzi.

Trasa začíná u základní stanice a vyveze vás do výšky 3 500 metrů. Po cestě se vám naskytne panoramatický výhled na ostrov a zbytek souostroví.

Pěší turistika na Tenerife

Private Trekking Teide with Permision (1)

Kromě výstupu na horu Teide nabízí Tenerife desítky turistických tras různé obtížnosti.

Můžete se spojit s dalšími turisty, popovídat si, prozkoumat okolí, obdivovat krásy přírody a otestovat své fyzické schopnosti.

Mezi nejoblíbenější trasy patří např:

  • Barranco de Masca: Masca je po hoře Teide druhou nejnavštěvovanější přírodní lokalitou na ostrově. Na této 700 metrů dlouhé trase vás čeká sestup po náročných stezkách až do zátoky Masca, kde si můžete užít osvěžující a zaslouženou koupel. Zpět se můžete vrátit různými způsoby, přičemž nejdoporučovanější variantou je plavba lodí.
  • Barranco del Infierno (Pekelná rokle): musíte zažít pocit, když procházíte její 3 kilometry dlouhou soutěskou mezi horami, abyste se nakonec dostali ke krásnému vodopádu. Na prohlídku si musíte vzít helmu kvůli drobným kamínkům, které mohou z vrcholu padat.
  • Černé jeskyně (Cuevas Negras): Jedná se o krásnou stezku lesem po dlážděných cestách. Dýchejte nejčistší vzduch na ostrově a naplňte svého ducha magií a energií.
  • Vilaflor (Vilaflor): Najdete zde zvláštní krajinu, která jako by byla z jiné planety. Skalní útvary a nádherné výhledy jsou potěchou pro oči.

Pozorování noční oblohy a vesmíru

Teide by Night Tenerife (4)

Věděli jste, že v parku Teide najdete nejjasnější oblohu ve Španělsku pro pozorování hvězd?

Najdete zde astronomickou základnu pro zkoumání vesmíru a objevování tajemství kosmu.

V tomto parku si můžete pronajmout různé exkurze k obdivování noční oblohy. Výstupy začínají večer, takže si můžete vychutnat krásný a barevný západ slunce.

V noci vám odborník Sarlights pomůže s pozorováním souhvězdí a lokalizací hvězd na mapě. Pokud si pronajmete službu dalekohledu, budete moci nahlédnout hlouběji do útrob vesmíru.

Jak vidíte, na Tenerife najdete nekonečné množství outdoorových aktivit, tak na co ještě čekáte, abyste přijeli a objevili vše, co ostrov snů nabízí? Zůstat doma a dívat se na televizi není ten nejlepší způsob, jak objevovat svět a užívat si jeho divů.

 

Potápění na Tenerife
Prohlídky ostrovů na Tenerife
Pronájem lodí na Tenerife
Vodní skútr na Tenerife
Vodní sporty na Tenerife
Výlety lodí na Tenerife
Co říkají naši zákazníci:
Dean Smith
Dean Smith
17. November, 2022.
Definitely recommend to include in your trip when visiting Tenerife. One of the best days we had! Amazing service and nice touch with water and snacks!
Maria Stanko
Maria Stanko
14. November, 2022.
Es war eine grandiose Reise, das Personal war sehr freundlich und zuvorkommend, das Schiff sauber und das Essen lecker. Sehr beeindruckend waren die Wale, Delfine und die wunderschöne Natur Teneriffas.
Gillian Webster
Gillian Webster
2. November, 2022.
I hired the atlanca boat as a surprise for my husbands 40th birthday and it was honestly the best day and lots of fun. Easy to book, when we arrived Patrick did the paperwork and explained everything then Fran gave us all the safety information on how to ride the boat. Everything was provided and additional special touches were much appreciated. They were both great, really friendly and put us at ease. We had 3 hours booked and we got the full time, everything excellent. Highly recommended. Thank you
Shaun Daymond
Shaun Daymond
28. October, 2022.
Very easy to deal with over WhatsApp. Booked 5 months in advance and had no issues with the booking at all. Boat was lovely and friendly skipper 👍🏻
Banana Palm Bay
Banana Palm Bay
4. August, 2022.
Can only recommend it ;)
Juan Antonio RT
Juan Antonio RT
26. July, 2022.
Hemos disfrutado de un paseo en barco por la costa de Adeje divisadlo cetáceos. Muy recomendable. La tripulación muy amable en todo momento pendiente de nosotros.
younes benkahla
younes benkahla
5. July, 2022.
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Guillermo González Meyer
Guillermo González Meyer
14. June, 2022.
Alquilamos una excursión para ver cetáceos y dar un paseo de 3h. En general la experiencia estuvo bien. Toda la gestión de reserva fue fácil y el trato con Bananapalmbay fue un gusto.
Al llegar al barco tuvimos alguna confusión con lo acordado, pero tras comunicarse la empresa del barco con Bananapalmbay se solucionó y pudimos disfrutar del viaje. Además vimos ballenas piloto.
Sinéad Campbell
Sinéad Campbell
30. November, 2022.
recommends
My partner and I rented a boat for 4 hours from Jan Daniel and we had the best day! By far our favourite experience of our whole holiday. We would definitely recommend to anyone looking to rent a boat to do your own exploring along the southern coast of Tenerife. 5* experience!
Birthe Rosen
Birthe Rosen
7. October, 2022.
recommends
Ich habe mit dieser Gesellschaft 2 tolle Touren gemacht. Die Teide Nationalpark Tour mit Masca, war klasse, sowohl Guide als auch Busfahrer waren toll. Viel information und gute Betreuung. Ein unvergesslicher Tag. 🥰 Die 2. Tour war Oberklasse, ich bin mit Shogun zur Wahlbeobachtung rausgefahren und wir haben eine ganze Familie Pilotwale gesehen, diese wunderbaren Wesen sind recht neugierig und kamen auch auf das Boot zu. Ich habe Shogun vorgezogen, weil mir die übervollen Katamarane nicht so gefallen. Gute Wahl. Die ganze Fahrt ist wunderbar, man fährt bis Los Gigantes und in der Bucht gibt es eine köstliche Mahlzeit. Es ist sehr beeindruckend, dort zu ankern. Habe die Fahrt sehr genossen.......ich liebe das Meer sehr.🥰
Younes Benkahla
Younes Benkahla
5. July, 2022.
recommends
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Didier Afecto
Didier Afecto
22. May, 2022.
recommends
Location d’un bateau en bon état Personnel disponible efficace et aimable C est tout bon !!!!
Steve O'Connell
Steve O'Connell
19. May, 2022.
recommends
What a fantastic day on our own private yacht. We went for the Astondoa 46 and the service was amazing. We saw sea turtles, dolphins and whales. Quick stop by a beach for a snorkel with the fishes and then back to drinking cava! Jan was great with the communication and made everything stress free. 100% would recommend to anyone planning something a little bit special.
Gert Vestergaard
Gert Vestergaard
15. October, 2021.
recommends
Alt var som aftalt, båd, pris og service i top
Iliana Düsseldorf
Iliana Düsseldorf
9. October, 2021.
recommends
Excelente servicio y mucha diversión. Aurora nos llevo a ver ballenas y bañar en el mar. Fue una experiencia espectacular en el Yate 🛥 privado de 15 metros.
Barbara Soetje
Barbara Soetje
18. July, 2020.
recommends
Very kind and professional. I made requests to them at the last moment and they worked hard to resolve them, succeeding perfectly. Thanks again
Mandy Daniela
Mandy Daniela
14. July, 2020.
recommends
Sehr emphehlenswert! Rufen zurück, kümmern sich, sind zuverlässig... Und die Fahrt hat sehr viel Spaß gemacht!
Gilbert Mat
Gilbert Mat
26. November, 2019.
recommends
Sehr zuverlässig und kompetent. Das Buchen auf der Website ist echt einfach und die Tickets wurden uns pünktlich gebracht. Ein echt guter Service!
Související články:
Pláže v Tenerife