Čo robiť v Puerto de la Cruz

Čo robiť v Puerto de la Cruz

Guide

V tomto príspevku vám ukážeme kompletného sprievodcu, čo robiť v Puerto de la Cruz. Ponúkame množstvo aktivít a vecí, ktoré sa dajú robiť v Puerto de la Cruz: Tu nájdete všetky tieto možnosti: výlety na ostrov Tenerife, výlety loďou alebo exkurzie, pozorovanie veľrýb, súkromné výlety, Loro Parque z Puerto de la Cruz a mnoho ďalších vecí, ktoré môžete robiť.

Tu sú naše odporúčania, čo robiť v Puerto de la Cruz počas dovolenky na Tenerife:

 • Prenájom lode na oslavu špeciálnych udalostí
 • Výlet na Teide
 • Výlet katamaránom za veľrybami a delfínmi
 • Safari na štvorkolkách na Tenerife

Ak budete pokračovať v čítaní, dozviete sa zaujímavé informácie, ktoré vám pomôžu zorganizovať si dovolenku na Tenerife a urobiť váš pobyt na ostrove oveľa atraktívnejším, zábavnejším a relaxačnejším. Vieme všetko o Tenerife, krásnych miestach na návštevu, plážach, horách atď.

Prostredníctvom tohto sprievodcu objavíte širokú škálu aktivít a vecí, ktoré môžete robiť a vidieť v Puerto de la Cruz. Ak chcete, prejdite na koniec tohto príspevku a objavte všetky ponuky, ktoré pre vás máme. Boli by sme však radi, keby ste pokračovali v čítaní tohto článku, aby sme vám poskytli presné a zaujímavé informácie o Puerto de la Cruz.

Puerto de la Cruz

Je to destinácia par excellence na severe ostrova Tenerife, obľúbený cieľ dovolenky mnohých turistov z celého sveta. Je tiež obľúbeným cieľom mnohých Európanov, ktorí sa sem rozhodli prísť, aby si vychutnali jeho drsnú krajinu a fascinujúce pláže s čiernym pieskom. Počas celého roka tu nájdete mierne a príjemné podnebie. Objavte Tenerife, ostrov známy výrazom „La Eterna Primavera“ (Večná jar).

Najbližšie letisko k Puerto de La Cruz je známe letisko na severe Tenerife alebo letisko Los Rodeos. Ponúka mnoho lacných letov na Tenerife z územia štátu a tiež spojenie so všetkými ostatnými ostrovmi Kanárskeho súostrovia. Cesta autobusom alebo prenajatým autom z letiska do cieľa v niektorom z hotelov a bytov v Puerto de la Cruz trvá približne 20 a 30 minút.

Čo robiť v Puerto de la Cruz

Playa Jardin Beach in Puerto de la Cruz

Ak ste si vybrali túto destináciu na strávenie dovolenky na Tenerife, pravdepodobne budete chcieť vedieť trochu viac o tom, čo robiť a čo navštíviť v Puerto de la Cruz.

Tu vám môžeme pomôcť. Vybrali sme pre vás všetky aktivity, ktoré sa naozaj oplatí podniknúť, ak sa zdržiavate v Puerto de la Cruz. Určite si pozrite nášho sprievodcu, aby ste získali čo najviac informácií o aktivitách a výletoch na vašu dovolenku.

Samotné Puerto de la Cruz ponúka množstvo aktivít a vecí, ktoré sa dajú robiť. Nájdite si čas na prechádzku po starom meste. Je to dobré miesto na spoznávanie architektúry ostrova a prechádzku jeho úzkymi uličkami, v ktorých sa stále zachovali niektoré kanárske zvyky. Prechádzajte sa medzi farebnými domami a kvetovanými balkónmi, ktoré zvýrazňujú jeho historické a kultúrne dedičstvo. Máte hlad? Nájdete tu niekoľko reštaurácií, ktoré ponúkajú jedlá kanárskej, španielskej a medzinárodnej kuchyne. Typickými jedlami sú vyprážané chobotnice a papas s mojo. Nezabudnite na kávu na námestí Plaza del Charco, ktoré sa nachádza v centre mesta.

Pláž Playa Jardin

Samozrejme, že si musíte užiť slnko a pláž. Veľmi blízko známeho parku Loro Parque sa nachádza nádherná pláž s čiernym pieskom Playa Jardín. Za svoj názov vďačí záhradám, ktoré zdobia jej okolie. Ponúka príjemné prostredie na prechádzky a užívanie si slnka. Na pláži sa nachádza detské ihrisko, plážové bary a reštaurácie pre potešenie návštevníkov.

Je to pláž ocenená modrou vlajkou, čo znamená, že ponúka všetky služby pre kúpajúcich sa a má hygienické a bezpečné vody. Prestaňte hľadať, čo robiť v Puerto de La Cruz, zbaľte si plavky a choďte si užiť pláž a služby, ktoré ponúka.

Loro Parque

Loro Parque Tenerife with Transport

Hneď vedľa pláže Playa Jardín sa nachádza Loro Parque, ktorá patrí medzi top aktivity v Puerto de la Cruz. Je to úžasný zábavný park, ktorý každoročne priláka stovky turistov. Keďže sa nachádza vo veľmi rušnej oblasti, niekedy môže byť prístup doň ťažký, preto si ho nezabudnite vopred rezervovať.

V Bananapalmbay ponúkame vstupenky s dopravou do úžasného Loro Parque. Nájdete tu rôzne atrakcie a predstavenia zvierat. Niektorí hovoria, že je to najlepší zábavný park na Tenerife. Loro Parque obsahuje najväčšiu zbierku papagájov, exotických zvierat a veľké množstvo predstavení s delfínmi, kosatkami a morskými levmi. Vo vnútri parku je skutočná džungľa a je navštevovaný rok čo rok. V parku nájdete aj detské ihrisko a niekoľko reštaurácií s chutným jedlom.

Výlety loďou z Puerto de La Cruz

CAPELLI TEMPEST 1000 Mallorca Big Boat Rental without skipper01.min

Najlepším spôsobom, ako stráviť dlhý deň na pláži a vychutnať si pobrežie Tenerife, jeho slnko a vody, je výlet loďou. Môžete si vychutnávať oceánsky vánok, relaxovať na palube a pozorovať veľryby a delfíny, ktoré žijú pri pobreží ostrova. Budete mať tiež možnosť plávať, šnorchlovať a potápať sa. Väčšina lodí zahŕňa v cene šnorchlovacie okuliare a šnorchle.

V tomto malom zozname vám ukážeme niektoré z našich dostupných lodí, ktorými sa môžete plaviť po Atlantiku a objavovať pobrežie Tenerife na lodi:

 • Výlet loďou do Los Gigantes na Tenerife s Freebird
 • Lodný výlet do Los Gigantes s loďou Shogun
 • Výlet katamaránom do Los Gigantes na Tenerife s loďou Royal Dolphin

Pozorovanie veľrýb a delfínov

white paradise tenerife catamaran whale and dolphine listening tour

Pozorovanie veľrýb a delfínov je obohacujúcim zážitkom pre dospelých a najmä pre tých mladších. Tieto výlety sa zvyčajne konajú v pokojných vodách pri južnej časti Tenerife. Väčšina našich výletov vám dáva možnosť objednať si dopravu s vyzdvihnutím z hotela, v závislosti od miesta vášho pobytu.

Veľryby a delfíny žijú trvalo v blízkosti pobrežia Tenerife. Kapitáni rôznych lodí, ktoré vykonávajú túto činnosť, poznajú ich zvyky a obyčaje a vždy maximálne rešpektujú ich prostredie a ich osobitosti. Najčastejšími druhmi sú delfíny skákavé a veľryby pilotné.

Výlety z Puerto de La Cruz

Okrem toho, čo môžete robiť v Puerto de La Cruz na lodi, existuje na ostrove široká škála výletov a exkurzií, ktoré začínajú v Puerto de La Cruz. Ponúkajú sa s vyzdvihnutím z hotela, v ktorom ste ubytovaní.

S našimi výletmi na Tenerife z Puerto de la Cruz môžete navštíviť najpôsobivejšie miesta ostrova, ako je Teide, bájna dedina Masca, a dokonca aj susedný ostrov La Gomera.

Pozývame vás spoznať Tenerife zvnútra, prechádzať sa sopečným terénom alebo liezť po horách a útesoch. Ostrov ponúka rozmanitú krajinu s neuveriteľnými kontrastmi. Vychutnajte si výhľady na pobrežie a impozantnú horu Teide.

Nezabudnite si fotoaparát, aby ste počas dovolenky na Tenerife zachytili tie najkrajšie scenérie. Nezabudnite si vziať turistickú obuv, hydratáciu a ochranu pred vetrom a slnkom.

Toto sú niektoré z výletov, ktoré pre vás máme v Bananapalmbay, aby ste si užili dovolenku na Tenerife.

 • Výlet na Teide, Tenerife
 • Teide – Masca, autentické Kanárske ostrovy
 • Celodenný výlet do Santa Cruz, La Laguna a Taganana na Tenerife

Pešia turistika a výstup na Teide

Private Trekking Teide with Permision (2)

Ak sa nachádzate v Puerto de La Cruz, pozývame vás na pešiu turistiku po chodníkoch Tenerife. Tu sú dôvody, prečo by ste mali do plánovania svojej dovolenky v Puerto de la Cruz zahrnúť aj pešiu turistiku. Jedným z našich najobľúbenejších výletov je výstup na horu Teide. Je to nádherný zážitok, ktorý môžete zdieľať s rodinou a priateľmi so skúseným sprievodcom.

Musíme vám povedať, že ide o veľmi náročnú túru pre skúsených ľudí. Prvá časť trasy je mierne naklonená po sopečných skalných chodníkoch. Po polhodine sa trasa stáva o niečo náročnejšou. Na prvej zastávke sa zastavíme na občerstvenie a aklimatizáciu. Musíme si uvedomiť zmenu klímy a tlaku v dôsledku nadmorskej výšky. Pokračujeme k stanici lanovky, odkiaľ sa nám naskytne nádherný výhľad na celý ostrov.

Objednajte si naše výlety na Teide z Puerto de la Cruz a spoznajte jeho orografiu, krásnu krajinu a pokojnú atmosféru. Pozrite si našu aktivitu Výlet na Teide, Tenerife s vyzdvihnutím v Puerto de la Cruz.

Ukážky

Okrem turistických aktivít na Tenerife si môžete vychutnať predstavenia a rôzne šou a stráviť tak príjemný večer v žartovnej atmosfére. Jedným z najlepších predstavení na Tenerife je stredoveké predstavenie na hrade Castillo de San Miguel. Túto aktivitu odporúčame do vášho zoznamu aktivít v Puerto de La Cruz, aby ste sa cítili ako v stredoveku. Počas predstavenia sa odohrávajú súboje medzi rytiermi tak, ako to bolo v tých časoch. Súčasťou predstavenia je aj špeciálna večera v rámci bezplatného flamencového predstavenia na konci predstavenia.

Quad safari v Puerto de la Cruz

Na záver by sme vám chceli povedať o Quad safari na Tenerife. Ak ste milovníci dobrodružstva, prírody a rýchlosti, pozývame vás, aby ste si objednali náš výlet Quad. Vychutnajte si vzrušujúce 4-hodinové safari a objavte krajinu Tenerife. Vychutnajte si nádherné výhľady s rôznymi kontrastmi medzi lávou vytvoreným terénom, očarujúcimi lesmi a vysnívaným pobrežím.

Výlety na štvorkolkách sú zábavné a vzrušujúce, ideálne na zdieľanie s priateľmi. Štvorkolky vám umožnia spoznať Tenerife a nadýchať sa čerstvého vzduchu počas dovolenky na ostrove. Vyberte si z našich dostupných aktivít na štvorkolkách:

 • Safari na štvorkolkách na Tenerife Obri 80% mimo cesty
 • Safari na štvorkolkách na Tenerife: Masca + les
 • Jazda na štvorkolkách na Tenerife Vulcano

Na Babanapalmbay.com vám radi pomôžeme naplánovať vašu dovolenku a čo najlepšie využiť čas strávený na ostrove. Nezabudnite, že máme pre vás pripravené transfery z hotela, v ktorom ste ubytovaní, na miesta, kde sa konajú aktivity. Ak máte akékoľvek otázky alebo si nás chcete najať, napíšte nám na WhatsApp, sme pozorní, aby sme slúžili našim zákazníkom.

To je koniec nášho sprievodcu najlepšími aktivitami v Puerto de La Cruz. Teraz si môžete pozrieť nasledujúci zoznam a vybrať si výlet alebo aktivitu, ktorá vás najviac zaujíma. Postup je rýchly a jednoduchý, stačí vyplniť formulár pod každou aktivitou alebo výletom. Ak však máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať a my vám radi pomôžeme.

 

 

Odporúčané aktivity na Puerto del la Cruz

Prehliadky ostrovov na Puerto del la Cruz

Prenájom lodí na Puerto del la Cruz

Safari na štvorkolkách na Puerto del la Cruz

Tematické parky na Puerto del la Cruz

Treking na Puerto del la Cruz

Výlety loďou na Puerto del la Cruz

Čo hovoria naši zákazníci:

Dean Smith
Dean Smith
17. November, 2022.
Definitely recommend to include in your trip when visiting Tenerife. One of the best days we had! Amazing service and nice touch with water and snacks!
Maria Stanko
Maria Stanko
14. November, 2022.
Es war eine grandiose Reise, das Personal war sehr freundlich und zuvorkommend, das Schiff sauber und das Essen lecker. Sehr beeindruckend waren die Wale, Delfine und die wunderschöne Natur Teneriffas.
Gillian Webster
Gillian Webster
2. November, 2022.
I hired the atlanca boat as a surprise for my husbands 40th birthday and it was honestly the best day and lots of fun. Easy to book, when we arrived Patrick did the paperwork and explained everything then Fran gave us all the safety information on how to ride the boat. Everything was provided and additional special touches were much appreciated. They were both great, really friendly and put us at ease. We had 3 hours booked and we got the full time, everything excellent. Highly recommended. Thank you
Shaun Daymond
Shaun Daymond
28. October, 2022.
Very easy to deal with over WhatsApp. Booked 5 months in advance and had no issues with the booking at all. Boat was lovely and friendly skipper 👍🏻
Banana Palm Bay
Banana Palm Bay
4. August, 2022.
Can only recommend it ;)
Juan Antonio RT
Juan Antonio RT
26. July, 2022.
Hemos disfrutado de un paseo en barco por la costa de Adeje divisadlo cetáceos. Muy recomendable. La tripulación muy amable en todo momento pendiente de nosotros.
younes benkahla
younes benkahla
5. July, 2022.
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Guillermo González Meyer
Guillermo González Meyer
14. June, 2022.
Alquilamos una excursión para ver cetáceos y dar un paseo de 3h. En general la experiencia estuvo bien. Toda la gestión de reserva fue fácil y el trato con Bananapalmbay fue un gusto.
Al llegar al barco tuvimos alguna confusión con lo acordado, pero tras comunicarse la empresa del barco con Bananapalmbay se solucionó y pudimos disfrutar del viaje. Además vimos ballenas piloto.

Súvisiace články:

Pláže v Puerto del la Cruz