Čo robiť v Puerto de la Cruz

Čo robiť v Puerto de la Cruz

Zistite, čo najlepšie môžete robiť v Puerto de la Cruz alebo z neho. Ceníme si váš čas, preto sme pre vás vybrali tie najobľúbenejšie a najvýznamnejšie výlety a aktivity, vďaka ktorým budete tento fantastický ostrov zbožňovať a ktoré vás počas dovolenky na Tenerife zabavia. Sme miestni odborníci s viac ako 5-ročnými skúsenosťami na trhu, takže si buďte istí, že všetky veci, ktoré tu spomíname, stoja za vašu pozornosť.

Nepremeškajme už ani sekundu a začnime objavovať všetky nádherné veci, ktoré môžete robiť v Puerto de la Cruz alebo z neho.

Kúpte si mimochodom kompletný zoznam všetkých výletov, exkurzií a aktivít z Puerto de la Cruz, ktorý nájdete pod naším sprievodcom.

Ak ste sa už rozhodli stráviť dovolenku v tomto úžasnom letovisku, pravdepodobne by ste radi vedeli, aké sú hlavné body záujmu, prvé a najdôležitejšie veci, ktoré sa dajú robiť v Puerto de la Cruz a jeho okolí. Tu dostanete odpovede. A nezabudnite, že tieto veci na podnikanie sú vhodné pre všetky typy dovolenkárov: rodiny, páry, skupiny priateľov. Všetky sú vhodné aj pre deti. Takže sú naozaj najobľúbenejšie a odporúčané.

 

Prejsť na stránku Navštívte horu Teide. Tento bod je vlastne rovnako dôležitý vždy, keď sa zdržiavate v Puerto de la Cruz alebo v inom letovisku Tenerife. Už len preto, že Teide je jedným z najhodnotnejších miest na Tenerife. Panoramatické výhľady, ktoré trhajú chrbticu a zastavujú srdce, najvyššia hora Španielska a slávny národný park vyhlásený za svetové dedičstvo UNESCO vás nenechajú ľahostajnými.

S nami máte 2 možnosti návštevy hory Teide z Puerto de La Cruz: poldenný výlet alebo celodenný výlet Teide-Masca.

Ďalším miestom, ktoré si z Puerto de la Cruz nemôžete nechať ujsť, je Anaga. Starobylý dažďový prales Laurisilva vám dá zabudnúť, že žijete v 21. storočí.

Na návštevu Anagy vám ponúkame autobusový výlet z Puerto de la Cruz, ktorý vás zavedie aj do La Laguny a Santa Cruz de Tenerife, takže budete mať možnosť spoznať časť kanárskej histórie a kultúry.

Táto obrovská skala je ďalším pokladom prírody, ktorý Tenerife ponúka svojim hosťom. Najjednoduchší spôsob, ako ich navštíviť z Puerto de la Cruz, je výlet loďou. Táto možnosť je tiež najlepšia, ak chcete získať naozaj dychberúci zážitok, pretože najlepší výhľad na útesy sa vám naskytne z mora.

Akokoľvek sú teplé slnko a oceán pravdepodobne hlavnými dôvodmi vášho pobytu v Puerto de la Cruz, nestačia na to, aby ste sa zabavili počas celej dovolenky. Tu je niekoľko zábavných aktivít, ktoré vám určite pomôžu spestriť dovolenku v Puerto de la Cruz.

Vydajte sa na pozorovanie veľrýb alebo delfínov. Táto aktivita je skvelá pre všetky typy osôb a vekové kategórie. Nikto nezostane ľahostajný pri sledovaní týchto krásnych a pôvabných veľrýb, ktoré sa hrajú vo svojom prirodzenom prostredí. Veľryby alebo delfíny môžete pozorovať v ktoromkoľvek ročnom období, pretože sa trvalo zdržiavajú vo vodách Tenerife. Najbežnejšími druhmi sú delfín fľaškovitý a veľryba lodivod. Okrem stretnutia s veľrybami a delfínmi vás čaká relax a príjemné chvíle na palube, plávanie a šnorchlovanie. Všetky výlety loďou začínajú na juhu Tenerife, ale ponúkame aj niektoré možnosti s vyzdvihnutím z Puerto de la Cruz, napríklad katamarán Royal Delfin.

Pozorovanie veľrýb z Costa Adeje poskytuje viac možností výberu lode a trasy. Ak máte auto, môže to byť pre vás tiež možnosť.

Vyberte sa do parku Siam alebo Loro Parque. Obe patria k najnavštevovanejším miestam na Tenerife a budú skvelou voľbou, ak prichádzate s deťmi.

Loro Park má najväčšiu zbierku papagájov, najväčšiu výstavu tučniakov, množstvo rôznych predstavení a ďalšie pôsobivé veci. Siam park zaručuje skvelú zábavu pre dospelých aj deti.

Vráťte sa do stredoveku v Castillo de San Miguel a sledujte rytierske súboje. Je to skvelá aktivita pre celú rodinu.

Dovoľte nám, aby sme vám povedali, že ponúkame veľa ďalších zábavných vecí a aktivít z juhu Tenerife. Takže ak máte auto alebo môžete prísť na juh autobusom, pozrite si naše možnosti Čo robiť na Costa Adeje.

Okrem všetkých uvedených výletov a aktivít ponúka veľa vecí na podnikanie aj samotné Puerto de la Cruz. Nájdite si čas na prechádzku historickým centrom. Je dobrým príkladom autentickej kanárskej architektúry a jeho pekné úzke uličky s farebnými domčekmi si určite radi prezriete. Schlaďte sa v tieni stromov na námestí Plaza Charco. Ak vám vyhladne, nájdete tu množstvo kaviarní a reštaurácií s kanárskou, španielskou, talianskou a medzinárodnou kuchyňou.

A samozrejme, ktorá dovolenka sa nezaobíde bez pláže. Neďaleko parku Loro nájdete krásnu pláž s čiernym pieskom – Playa Jardin.

Puerto de la Cruz je najznámejšie letovisko na severe Tenerife. Je obľúbeným cieľom dovolenky mnohých turistov, najmä Európanov, ktorí navštevujú Tenerife kvôli nádhernej krajine, úžasným plážam s prírodným čiernym pieskom a miernemu podnebiu.

Najbližšie letisko k Puerto de la Cruz je severné letisko Los Rodeos. Cesta odtiaľ verejným autobusom alebo taxíkom vám potrvá 25-30 minút. Čo sa týka ubytovania, v Puerto de la Cruz nájdete tie najluxusnejšie hotely aj cenovo dostupné apartmány.

Podnebie je tu počas celého roka mierne, avšak menej suché ako na juhu Tenerife.

Odporúčané aktivity na Puerto del la Cruz

Prehliadky ostrovov na Puerto del la Cruz

Safari na štvorkolkách na Puerto del la Cruz

Tematické parky na Puerto del la Cruz

Treking na Puerto del la Cruz

Výlety loďou na Puerto del la Cruz

Súvisiace články:

Puerto de la Cruz je hlavné letovisko na severe Tenerife. Mnohí dovolenkári z celého...

Pláže v Puerto del la Cruz

Je to nádherná pláž na Tenerife, ktorá je pre mnohých turistov stále neznáma,...
Je to mestská pláž, veľmi obľúbená v oblasti Tenerife, na ktorú prichádza...