Prvá publikácia: 10 novembra, 2022 |

Pozorovanie veľrýb a delfínov z Puerto de la Cruz s dopravou

Naša spoločnosť sa špecializuje na výlety za pozorovaním veľrýb z Puerto de la Cruz a iných oblastí Tenerife. Pozývame vás, aby ste si túto úžasnú aktivitu užili počas vašej dovolenky na ostrove. Na požiadanie vám ponúkame rozprávkové výlety s dopravou v cene v rôznych oblastiach Tenerife.

Na našej webovej stránke nájdete aj rôzne lode, na ktorých môžete stráviť skvelý deň na mori. Ponúkame vám člny, jachty, plachetnice, katamarány a iné lode. Vezmite svojich priateľov a rodinu na oslavu významných udalostí na mori.

Pozorovanie veľrýb a delfínov z Puerto de la Cruz

Počas tejto aktivity budete môcť vidieť a spoznať morskú faunu Tenerife zblízka v ich prirodzenom prostredí. Je to skvelý a veľmi obohacujúci zážitok. Naše lode sú bezpečné pre životné prostredie a veľryby.

Máme kapitánov s dlhoročnými skúsenosťami, ktorí ponúkajú túto službu. Veľmi dobre poznajú záliv Tenerife a najlepšie miesta na pozorovanie veľrýb.

Ako všetci vieme, Tenerife je jedným z najlepších miest na svete na pozorovanie veľrýb, delfínov a iných veľrýb. Nemôžeme vám zaručiť, že uvidíte veľa morských živočíchov, ale vieme, že je veľká šanca ich vidieť. Vo vodách medzi Tenerife a ostrovom La Gomera sa celoročne sústreďujú rôzne druhy veľrýb.

Pozývame vás, aby ste ich pozorovali s rešpektom a obdivovali ich krásu. Môžete fotografovať, nahrávať videá a jednoducho si užívať tento okamih. Čo nemôžete robiť, je plávať s delfínmi a inými zvieratami, nemôžete hádzať do vody odpadky a vydávať hlasné zvuky, ktoré by ich mohli vystrašiť.

Vezmite svojho partnera na romantický výlet, požehnaný morom a radosťou z veľrýb v blízkosti lode. Je to tiež skvelá príležitosť prekvapiť deti, ktoré si túto činnosť veľmi užívajú.

Čo môžete robiť počas pozorovania veľrýb a delfínov?

 los-gigantes-tenerife-spainVieme, že pozorovanie týchto nádherných zvierat je samo o sebe fantastickou aktivitou, avšak počas plavby loďou v Puerto de La Cruz si môžete vychutnať aj iné aktivity. Pozývame vás rezervovať si výlet na pozorovanie veľrýb a delfínov, ktorý vám umožní aj:

 • Relaxovať na lodi
 • opaľovať sa na slnku
 • Obdivovať výhľady
 • Podeliť sa s rodinou, priateľmi a partnerom
 • Obdivovať útesy Los Gigantes
 • Osviežte sa a zaplávajte si na jednej z pláží Tenerife.

Môžete si rezervovať naše výlety loďou s rôznym trvaním. Dlhšie trasy zahŕňajú návštevu útesov Los Gigantes, majestátnej prírodnej pamiatky, ktorú nemôžete vynechať. Tieto obrovské steny sa týčia nad pobrežím Tenerife do priemernej výšky 500 metrov. Podvodní potápači môžu plávať aj v blízkosti ich základov, ktoré možno vidieť v hĺbke až 30 metrov.

Ďalším zaujímavým miestom, ktoré by ste nemali vynechať, je záliv Masca. Ide o ikonickú malú pláž na Tenerife. Nachádza sa na útesoch a dostanete sa k nej len loďou alebo pešou turistikou. Nájdete tu príjemné prírodné prostredie, ktoré vás pozýva na oddych. Ak si chcete rezervovať výlet loďou, ktorý zahŕňa tieto miesta, stačí nám napísať na WhatsApp a my vám radi pomôžeme vybrať najvhodnejšiu aktivitu pre vás.

Veľryby, ktoré môžete vidieť na Tenerife

V tejto časti by sme vám chceli povedať o niektorých druhoch veľrýb, ktoré budete môcť vidieť počas výletov loďou na pozorovanie veľrýb.

Delfín skákavý (Tursiops truncatus)

Full HD - shortbeaked-common-dolphin-delphinus-delphis-malaga-spain (1)Ide o najznámejší druh delfína vo vodách Tenerife. Možno ho nájsť veľmi blízko pobrežia, ako pláva v skupinách 20 až 30 jedincov. V dospelosti dosahujú veľkosť 3 metre a v ranom veku v priemere okolo 2,7 metra. Môžete ich vidieť po celý rok v určitých oblastiach juhozápadného pobrežia Tenerife.

Veľryba lodivod (Globicephala macrorinchus)

Full HD - pilot-whale-globicephala-melas-atlantic-oceanZnáma aj ako veľryba pilotná. Je to druh patriaci do čeľade delfínovitých, ale vzhľadom na svoju veľkosť patrí k pomenovaniu veľryba. Je to ozubený veľrybovitý živočích, ktorého dĺžka môže presiahnuť 5 metrov a hmotnosť viac ako 2 tony. Na Tenerife sa vyskytuje po celý rok.

Okrem týchto druhov veľrýb sa na Tenerife v určitých ročných obdobiach vyskytujú aj ďalšie druhy. Je tiež súčasťou migračnej trasy iných veľrýb, takže ak sa sem vyberiete v správnom čase, budete ich môcť tiež vidieť. V nasledujúcom zozname vám predstavíme niektoré delfíny alebo veľryby, ktoré môžete na Tenerife vidieť:

 • Veľryba plutvonosá
 • Veľryba Brydeova
 • Veľryba severná
 • delfín pásavý
 • delfín Fraserov
 • kosatka dravá
 • Delfín Risso
 • Veľryba spermová
 • Pygmejská veľryba
 • okrem iných

Súkromný výlet za veľrybami a delfínmi v Puerto de la Cruz

Nižšie nájdete prehľad našich súkromných výletov loďou v Puerto de la Cruz. Na konci textu nájdete kompletný zoznam aktivít. Po kliknutí na každú z nich sa zobrazia ďalšie podrobnosti a rezervačný formulár.

Prenájom motorového člna na pozorovanie veľrýb s loďou Fairline 42

Tenerife motor boat charter Fairline 42 foot

stôpJe to pôsobivý motorový čln s kapacitou 12 osôb, ktorý vám umožní vychutnať si more v pohodlí. Vyrážame z prístavu Puerto Colon do najvhodnejších oblastí na pozorovanie veľrýb a delfínov na Tenerife. Po tom, ako si vychutnáte morské živočíchy, loď zakotví, aby si každý mohol zaplávať a šnorchlovať.

Charter súkromnej lode Neptuno pre skupiny

Neptuno Tenerife Private Boat CharterS touto nádhernou loďou až pre 22 hostí zabudnete na všetky problémy. Užite si nezabudnuteľný deň vo vodách južnej časti ostrova Tenerife. Budete môcť vidieť veľryby zblízka v ich prirodzenom prostredí. Po tom, ako oceníte krásu delfínov, loď zamieri k zátoke na kúpanie a šnorchlovanie.

Súkromný prenájom lode na pozorovanie veľrýb so spoločnosťou Galatea

Sailing Boat Charter in Tenerife GalateaPrenajmite si túto senzačnú plachetnicu až pre 7 cestujúcich práve teraz. Príďte si užiť fascinujúce dobrodružstvo a pozrite si veľryby a delfíny v ich prirodzenom prostredí. Oslávte to so svojimi priateľmi a rodinou v Atlantickom oceáne s exkluzivitou. Loď pripláva veľmi blízko k miestam, kadiaľ prechádzajú veľryby, takže ich budete môcť vidieť a počuť. Po pozorovaní sa môžete schladiť v krásnej zátoke. V cene je zahrnuté vybavenie na šnorchlovanie, nápoje a občerstvenie.

Spoločné výlety za delfínmi a veľrybami z Puerto de la Cruz

Nižšie nájdete zoznam výletov a lodí, ktoré sú k dispozícii na pozorovanie veľrýb a delfínov z Puerto de la Cruz.

Pozorovanie veľrýb a delfínov na Tenerife s Freebird

catamaran tour with freebird to los gigantesPonúkame vám tento fantastický výlet s vyzdvihnutím z hlavných hotelov v Puerto de La Cruz. V trvaní 4 a pol hodiny sa budete môcť z Puerto de la Cruz podeliť s veľrybami na Tenerife.

Oddýchnite si počas tohto pokojného výletu na more, počas ktorého môžete navštíviť aj útesy Los Gigantes a záliv Masca. Loď smeruje k oblastiam, kde je najväčšia pravdepodobnosť pozorovania veľrýb, aby ste mohli úspešne absolvovať výlet za pozorovaním veľrýb.

Súčasťou výletu je prechádzka po útesoch Los Gigantes, počas ktorej môžete obdivovať ich majestátnosť, a potom zastávka v zátoke Masca, kde sa môžete osviežiť kúpaním. Potom si vychutnáme chutný obed a nakoniec sa vrátime do prístavu. Užite si s priateľmi a rodinou zábavný deň na mori s veľrybami a delfínmi.

Výlet za veľrybami na Tenerife so spoločnosťou Royal Dolphin z Puerto de la Cruz

Royal Delfin Tenerife Catamaran Tour with Transport (7)Pozývame vás na palubu veľkého katamaránu Royal Dolphin, na oslavu s priateľmi a dobrú zábavu. Ak ste v Puerto de la Cruz, táto aktivita je určená práve vám.

S dĺžkou trvania 4,5 hodiny vám loď Royal Dolphin ponúka zábavný a príjemný výlet za veľrybami a delfínmi na Tenerife. S touto loďou je zážitok zábavnejší a zanechá v nás tie najlepšie spomienky. Loď je vybavená podvodnými oknami v podlahe, cez ktoré môžete vidieť zvieratá pokojne plávajúce pod hladinou mora.

Loď je vybavená aj podvodnými kamerami, ktoré zaznamenávajú nádherné videá podvodnej aktivity, ktoré sa premietajú na palube. Prostredníctvom televízorov si budete môcť vychutnať pohodové a pokojné tempo živočíchov, ktoré sa približujú k lodi.

Po pozorovaní loď zamieri k útesom Los Gigantes, ktoré vás ohromia svojou veľkosťou a výškou. Potom dorazíme do zátoky Masca, kde sa môžete okúpať a zahrať sa na pláži s priateľmi. Výlet sa skončí chutným obedom formou bufetu pred návratom do prístavu.

Táto aktivita ponúka vyzdvihnutie v Puerto de La Cruz, stačí nám napísať na náš WhatsApp a overiť si dostupnosť transferu podľa miesta, kde bývate.

Výlet katamaránom Maxicat k obrom

Pri tejto 5-hodinovej aktivite budete môcť pozorovať delfíny a veľryby z Puerto de la Cruz. Transfer ponúkame na požiadanie, nezabudnite nám vopred napísať na WhatsApp, aby ste si ho mohli rezervovať.

maxicat catamaran tenerifePočas tohto výletu budete môcť zblízka vidieť najčarovnejšie morské živočíchy ostrova. V oblasti neďaleko La Gomery sa nachádza množstvo delfínov a veľrýb, ktoré sa často prichádzajú pozdraviť s loďami.

Po pozorovaní sa loď Maxicat vydá do zátoky Masca, aby sa všetci mohli schladiť v mori. Vody Atlantiku čakajú na to, aby ste si užili senzačný deň. Môžete sa opaľovať, hrať sa v piesku, plávať a šnorchlovať. Strávite skvelý deň so svojou rodinou a najlepšími priateľmi.

Doprava

Ponúkame vyzdvihnutie z rôznych miest v Puerto de La Cruz. Aby sme vám poskytli viac informácií, kontaktujte nás hneď teraz na našom WhatsApp a overte si dostupnosť transferu podľa miesta, kde ste ubytovaní.

Pozývame vás, aby ste si rezervovali naše aktivity spojené s pozorovaním veľrýb z Puerto de la Cruz. Máme všetko, čo potrebujete, aby ste si mohli vychutnať tento zážitok. Máme prvotriedne lode, skúsených kapitánov a trasy prispôsobené vkusu našich klientov. Zverte všetko do našich rúk. Dávame vám k dispozícii náš WhatsApp, aby ste nám mohli oznámiť svoje pochybnosti a urobiť rezerváciu. V zozname na konci textu vám ukážeme konkrétnejšie podrobnosti o našich aktivitách a po zadaní každej z nich nájdete všetko, čo ponúkajú, spolu s kontaktným formulárom pre vašu rezerváciu. Čakáme na vás, aby ste si počas dovolenky na Tenerife mohli vychutnať čarovné zážitky.

Rezervujte cez WhatsApp

Pozorovanie veľrýb na Puerto del la Cruz

Rezervujte cez WhatsApp

Čo hovoria naši zákazníci:
Dean Smith
Dean Smith
17. November, 2022.
Definitely recommend to include in your trip when visiting Tenerife. One of the best days we had! Amazing service and nice touch with water and snacks!
Maria Stanko
Maria Stanko
14. November, 2022.
Es war eine grandiose Reise, das Personal war sehr freundlich und zuvorkommend, das Schiff sauber und das Essen lecker. Sehr beeindruckend waren die Wale, Delfine und die wunderschöne Natur Teneriffas.
Gillian Webster
Gillian Webster
2. November, 2022.
I hired the atlanca boat as a surprise for my husbands 40th birthday and it was honestly the best day and lots of fun. Easy to book, when we arrived Patrick did the paperwork and explained everything then Fran gave us all the safety information on how to ride the boat. Everything was provided and additional special touches were much appreciated. They were both great, really friendly and put us at ease. We had 3 hours booked and we got the full time, everything excellent. Highly recommended. Thank you
Shaun Daymond
Shaun Daymond
28. October, 2022.
Very easy to deal with over WhatsApp. Booked 5 months in advance and had no issues with the booking at all. Boat was lovely and friendly skipper 👍🏻
Banana Palm Bay
Banana Palm Bay
4. August, 2022.
Can only recommend it ;)
Juan Antonio RT
Juan Antonio RT
26. July, 2022.
Hemos disfrutado de un paseo en barco por la costa de Adeje divisadlo cetáceos. Muy recomendable. La tripulación muy amable en todo momento pendiente de nosotros.
younes benkahla
younes benkahla
5. July, 2022.
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Guillermo González Meyer
Guillermo González Meyer
14. June, 2022.
Alquilamos una excursión para ver cetáceos y dar un paseo de 3h. En general la experiencia estuvo bien. Toda la gestión de reserva fue fácil y el trato con Bananapalmbay fue un gusto.
Al llegar al barco tuvimos alguna confusión con lo acordado, pero tras comunicarse la empresa del barco con Bananapalmbay se solucionó y pudimos disfrutar del viaje. Además vimos ballenas piloto.
Súvisiace články: