Pierwsza publikacja: 1 listopada, 2022 |

Obserwacja wielorybów i delfinów z Puerto de la Cruz z transportem

Nasza firma specjalizuje się w wycieczkach na oglądanie wielorybów z Puerto de la Cruz i innych obszarów Teneryfy. Zapraszamy do skorzystania z tej niesamowitej aktywności podczas wakacji na wyspie. Oferujemy Państwu bajeczne wycieczki z wliczonym transportem w różnych rejonach Teneryfy na życzenie.

Na naszej stronie internetowej znajdziecie również różne łodzie, aby spędzić wspaniały dzień na morzu. Oferujemy wam łodzie, jachty, żaglówki, katamarany i inne łodzie. Zabierz swoich przyjaciół i rodzinę, aby świętować ważne wydarzenia na morzu.

Obserwacja wielorybów i delfinów z Puerto de la Cruz

Podczas tej aktywności będziesz mógł zobaczyć i poznać z bliska morską faunę Teneryfy w ich naturalnym środowisku. Jest to wspaniałe i bardzo satysfakcjonujące doświadczenie. Nasze łodzie są bezpieczne dla środowiska i waleni.

Mamy kapitanów z długim doświadczeniem oferujących tę usługę. Znają oni bardzo dobrze zatokę Teneryfy i najlepsze miejsca do obserwacji wielorybów.

Jak wszyscy wiemy, Teneryfa jest jednym z najlepszych miejsc na świecie do oglądania wielorybów, delfinów i innych waleni. Nie możemy zagwarantować, że zobaczysz wiele zwierząt morskich, ale wiemy, że istnieje duża szansa na ich zobaczenie. Wody pomiędzy Teneryfą a wyspą La Gomera skupiają różne gatunki waleni przez cały rok.

Zapraszamy do obserwowania ich z szacunkiem i podziwiania ich piękna. Możesz robić zdjęcia, nagrywać filmy i po prostu cieszyć się chwilą. Nie można natomiast pływać z delfinami i innymi zwierzętami, nie można wrzucać śmieci do wody i wydawać głośnych dźwięków, które mogą je przestraszyć.

Zabierz swojego partnera na romantyczny wypad, błogosławiony przez morze i radość waleni w pobliżu łodzi. Jest to również świetna okazja, aby zaskoczyć dzieci, które bardzo lubią tę aktywność.

Co można robić podczas oglądania wielorybów i delfinów?

 los-gigantes-tenerife-spain
Wiemy, że oglądanie tych pięknych zwierząt jest fantastycznym zajęciem samym w sobie, jednak podczas wycieczek łodzią w Puerto de La Cruz można skorzystać także z innych aktywności. Zapraszamy do rezerwacji wycieczki z obserwacją wielorybów i delfinów, która pozwoli Ci również na:

 • Zrelaksować się na łodzi
 • Opalać się w słońcu
 • Podziwiać widoki
 • Podzielić się z rodziną, przyjaciółmi i partnerem
 • Podziwiać klify Los Gigantes
 • Odśwież się i popływaj na jednej z plaż Teneryfy

Możesz zarezerwować nasze wycieczki statkiem o różnym czasie trwania. Dłuższe trasy obejmują wizytę na klifach Los Gigantes, majestatycznym pomniku przyrody, którego nie można przegapić. Te ogromne ściany wznoszą się nad wybrzeżem Teneryfy na wysokość średnio 500 metrów. Podwodni nurkowie mogą również przepłynąć w pobliżu ich fundamentów, które można zobaczyć na głębokości do 30 metrów.

Innym punktem zainteresowania, którego nie można przegapić, jest Zatoka Masca. Jest to ikoniczna mała plaża na Teneryfie. Znajduje się ona na klifach i można do niej dotrzeć jedynie łodzią lub pieszo. Znajdziesz tam komfortowe środowisko naturalne, które zaprasza Cię do relaksu. Jeśli chciałbyś zarezerwować wycieczkę łodzią, która obejmuje te punkty, po prostu napisz do nas na WhatsApp, a my z przyjemnością pomożemy Ci wybrać najbardziej odpowiednią aktywność dla Ciebie.

Walenie, które można zobaczyć na Teneryfie

W tej sekcji chcielibyśmy opowiedzieć Ci o niektórych gatunkach waleni, które będziesz mógł zobaczyć podczas wycieczek łodzią na obserwację wielorybów.

Delfin butlonosy (Tursiops truncatus)

Full HD - shortbeaked-common-dolphin-delphinus-delphis-malaga-spain (1)

Jest to najbardziej znany gatunek delfina w wodach Teneryfy. Można go znaleźć bardzo blisko wybrzeża pływającego w grupach od 20 do 30 osobników. Osiągają wielkość 3 metrów w wieku dojrzałym i średnio około 2,7 metra w okresie wczesnej dorosłości. Można je zobaczyć przez cały rok w określonych obszarach południowo-zachodniego wybrzeża Teneryfy.

Wieloryb pilot (Globicephala macrorinchus)

Full HD - pilot-whale-globicephala-melas-atlantic-ocean

Znany również jako wieloryb pilotujący. Jest to gatunek należący do rodziny delfinowatych, ale ze względu na swoje rozmiary należy do określenia wieloryb. Jest to waleń zębaty, który może przekraczać 5 metrów długości i ważyć ponad 2 tony. Występuje przez cały rok na Teneryfie.

Oprócz tych gatunków waleni, Teneryfa jest domem dla innych w określonych porach roku. Jest to również część trasy migracyjnej innych waleni, więc będziesz mógł je również zobaczyć, jeśli wybierzesz się w odpowiednim czasie. Na poniższej liście przedstawiamy niektóre z delfinów lub wielorybów, które można zobaczyć na Teneryfie:

 • Płetwal
 • Wieloryb Bryde’a
 • Płetwal północny
 • Delfin pasiasty
 • Delfin Fraser’a
 • Delfin Fraser’a
 • Delfin Risso
 • Wieloryb płetwonogi
 • Spermowy wieloryb pigmejski
 • między innymi

Prywatna wycieczka na obserwację wielorybów i delfinów w Puerto de la Cruz

Poniżej znajdziesz przegląd naszych prywatnych wycieczek łodzią dostępnych w Puerto de la Cruz. Na końcu tekstu znajdziesz pełną listę aktywności. Po kliknięciu na każdą z nich, zobaczysz więcej szczegółów i formularz rezerwacji.

Czarter łodzi motorowej do obserwacji wielorybów z Fairline 42

Tenerife motor boat charter Fairline 42 foot

Jest to imponująca łódź motorowa mieszcząca 12 osób, która pozwoli Ci cieszyć się morzem w komfortowych warunkach. Wyruszamy z portu w Puerto Colon do miejsc najbardziej odpowiednich do oglądania wielorybów i delfinów na Teneryfie. Po podziwianiu zwierząt morskich łódź zakotwicza się, aby wszyscy mogli popływać i ponurkować.

Czarter prywatnej łodzi Neptuno dla grup

Neptuno Tenerife Private Boat Charter
Dzięki tej wspaniałej łodzi dla maksymalnie 22 gości zapomnisz o wszystkich problemach. Przeżyj niezapomniany dzień na wodach Teneryfy Południowej. Będziesz mógł zobaczyć z bliska walenie w ich naturalnym środowisku. Po tym jak docenisz piękno delfinów, łódź skieruje się do zatoczki, gdzie będziesz mógł popływać i ponurkować.

Prywatny czarter łodzi do obserwacji wielorybów z Galatea

Sailing Boat Charter in Tenerife Galatea
Już teraz wynajmij tę rewelacyjną łódź żaglową dla maksymalnie 7 pasażerów. Przyjdź i przeżyj fascynującą przygodę, aby zobaczyć wieloryby i delfiny w ich naturalnym środowisku. Świętuj z przyjaciółmi i rodziną na Oceanie Atlantyckim na wyłączność. Łódź przypływa bardzo blisko miejsc, w których przepływają walenie, więc będziesz mógł je zobaczyć i usłyszeć. Po obserwacji można się ochłodzić w pięknej zatoczce. Sprzęt do snorkelingu, napoje i przekąski są wliczone w cenę.

Wspólne wycieczki do delfinów i wielorybów z Puerto de la Cruz

Poniżej znajduje się lista wycieczek i łodzi dostępnych do oglądania wielorybów i delfinów z Puerto de la Cruz.

Obserwacja wielorybów i delfinów na Teneryfie z Freebird

catamaran tour with freebird to los gigantes
Oferujemy Państwu tę fantastyczną wycieczkę z odbiorem z głównych hoteli w Puerto de La Cruz. Trwająca 4 i pół godziny wycieczka z Puerto de la Cruz pozwoli Ci na obcowanie z waleniami Teneryfy.

Zrelaksuj się podczas tej spokojnej podróży morskiej, podczas której możesz również odwiedzić klify Los Gigantes i zatokę Masca. Łódź kieruje się w stronę obszarów, w których obserwacja wielorybów jest najbardziej prawdopodobna dla udanej wycieczki obserwacyjnej.

Wycieczka obejmuje spacer wzdłuż klifów Los Gigantes, aby podziwiać ich wspaniałość, a następnie przystanek w zatoce Masca na orzeźwiającą kąpiel. Następnie będziemy cieszyć się pysznym lunchem i w końcu wrócimy do portu. Ciesz się z przyjaciółmi i rodziną zabawnym dniem na morzu z wielorybami i delfinami.

Wycieczka na obserwację wielorybów na Teneryfie z Royal Dolphin z Puerto de la Cruz

Royal Delfin Tenerife Catamaran Tour with Transport (7)
Zapraszamy na pokład Royal Dolphin, wielkiego katamaranu, aby świętować z przyjaciółmi i dobrze się bawić. Jeśli jesteś w Puerto de la Cruz, ta aktywność jest dla Ciebie.

Trwający 4,5 godziny Royal Dolphin oferuje Ci zabawną i przyjemną wycieczkę, aby zobaczyć wieloryby i delfiny na Teneryfie. Z tą łodzią doświadczenie jest bardziej zabawne i pozostawia najlepsze wspomnienia. Łódź wyposażona jest w podwodne okna w podłodze, przez które można zobaczyć zwierzęta pływające spokojnie pod morzem.

Łódź jest również wyposażona w podwodne kamery, które nagrywają piękne filmy z podwodnej aktywności do wyświetlenia na pokładzie. Przez telewizory będzie można podziwiać relaksujące i spokojne tempo zbliżania się zwierząt do łodzi.

Po obserwacji, łódź kieruje się w stronę klifów Los Gigantes, które zachwycą Cię swoim ogromem i wysokością. Następnie dotrzemy do Masca Bay, aby popływać i pobawić się na plaży z przyjaciółmi. Wycieczka kończy się pysznym lunchem w formie bufetu przed powrotem do portu.

Ta działalność oferuje pick up w Puerto de La Cruz, wszystko co musisz zrobić, to napisać do nas na nasz WhatsApp, aby sprawdzić dostępność transferu w zależności od miejsca, w którym przebywasz.

Wycieczka katamaranem Maxicat do Gigantów

Dzięki tej 5 godzinnej aktywności będziesz mógł zobaczyć delfiny i wieloryby z Puerto de la Cruz. Oferujemy transfer na życzenie, pamiętaj, aby napisać do nas na WhatsApp z wyprzedzeniem, aby dokonać rezerwacji.

maxicat catamaran tenerife
Podczas tej wycieczki będziesz mógł zobaczyć z bliska najbardziej urokliwe zwierzęta morskie wyspy. W okolicach La Gomery żyje wiele delfinów i wielorybów, które często podpływają do łodzi, aby się przywitać.

Po obserwacji Maxicat kieruje się do zatoki Masca, aby wszyscy mogli ochłodzić się w morzu. Wody Atlantyku czekają na Ciebie, abyś mógł spędzić rewelacyjny dzień. Można się opalać, bawić w piasku, pływać i snorkelować. Spędzisz wspaniały dzień z rodziną i najlepszymi przyjaciółmi.

Transport

Oferujemy odbiór z różnych miejsc w Puerto de La Cruz. Aby dać Ci więcej informacji, skontaktuj się z nami już teraz na naszym WhatsApp, aby sprawdzić dostępność transferu w zależności od miejsca, w którym przebywasz.

Zapraszamy do rezerwacji naszych działań związanych z obserwacją wielorybów z Puerto de la Cruz. Mamy wszystko, czego potrzebujesz, aby cieszyć się tym doświadczeniem. Mamy łodzie pierwszej klasy, doświadczonych kapitanów i trasy dostosowane do gustów naszych klientów. Zostaw wszystko w naszych rękach. Oddajemy do Twojej dyspozycji nasz WhatsApp, aby dać nam znać o swoich wątpliwościach i dokonać rezerwacji. W liście na końcu tekstu pokazujemy Wam bardziej szczegółowy opis naszych działań, a po wejściu w każde z nich znajdziecie wszystko, co oferują wraz z formularzem kontaktowym do rezerwacji. Czekamy na Ciebie, abyś mógł cieszyć się magicznym doświadczeniem podczas Twoich wakacji na Teneryfie.

 

 

 

Zarezerwuj przez WhatsApp

Obserwacja wielorybów w Puerto del la Cruz

Zarezerwuj przez WhatsApp

Co mówią nasi klienci:
Dean Smith
Dean Smith
17. November, 2022.
Definitely recommend to include in your trip when visiting Tenerife. One of the best days we had! Amazing service and nice touch with water and snacks!
Maria Stanko
Maria Stanko
14. November, 2022.
Es war eine grandiose Reise, das Personal war sehr freundlich und zuvorkommend, das Schiff sauber und das Essen lecker. Sehr beeindruckend waren die Wale, Delfine und die wunderschöne Natur Teneriffas.
Gillian Webster
Gillian Webster
2. November, 2022.
I hired the atlanca boat as a surprise for my husbands 40th birthday and it was honestly the best day and lots of fun. Easy to book, when we arrived Patrick did the paperwork and explained everything then Fran gave us all the safety information on how to ride the boat. Everything was provided and additional special touches were much appreciated. They were both great, really friendly and put us at ease. We had 3 hours booked and we got the full time, everything excellent. Highly recommended. Thank you
Shaun Daymond
Shaun Daymond
28. October, 2022.
Very easy to deal with over WhatsApp. Booked 5 months in advance and had no issues with the booking at all. Boat was lovely and friendly skipper 👍🏻
Banana Palm Bay
Banana Palm Bay
4. August, 2022.
Can only recommend it ;)
Juan Antonio RT
Juan Antonio RT
26. July, 2022.
Hemos disfrutado de un paseo en barco por la costa de Adeje divisadlo cetáceos. Muy recomendable. La tripulación muy amable en todo momento pendiente de nosotros.
younes benkahla
younes benkahla
5. July, 2022.
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Guillermo González Meyer
Guillermo González Meyer
14. June, 2022.
Alquilamos una excursión para ver cetáceos y dar un paseo de 3h. En general la experiencia estuvo bien. Toda la gestión de reserva fue fácil y el trato con Bananapalmbay fue un gusto.
Al llegar al barco tuvimos alguna confusión con lo acordado, pero tras comunicarse la empresa del barco con Bananapalmbay se solucionó y pudimos disfrutar del viaje. Además vimos ballenas piloto.
Powiązane artykuły: