Co dělat v Puerto de la Cruz

Co dělat v Puerto de la Cruz

Zjistěte, co nejlepšího můžete podniknout v Puerto de la Cruz nebo z něj. Vážíme si vašeho času, a proto jsme pro vás vybrali ty nejoblíbenější a nejpřednější výlety a aktivity, díky kterým budete tento fantastický ostrov zbožňovat a které vás během dovolené na Tenerife zabaví. Jsme místní odborníci s více než pětiletou praxí na trhu, takže si buďte jisti, že všechny věci, které zde uvádíme, stojí za vaši pozornost.

Neztrácejme už ani vteřinu a pusťme se do objevování všech úžasných věcí, které můžete podniknout v Puerto de la Cruz nebo z něj.

Kupte si mimochodem kompletní seznam všech výletů, exkurzí a aktivit z Puerto de la Cruz najdete pod naším průvodcem.

Pokud jste se již rozhodli strávit dovolenou v tomto úžasném letovisku, pravděpodobně byste rádi věděli, jaké jsou hlavní zajímavosti, co především dělat v Puerto de la Cruz a jeho okolí. Zde dostanete odpovědi. A nezapomeňte, že tyto věci k dělání jsou vhodné pro všechny typy dovolenkářů: rodiny, páry, skupiny přátel. Všechny jsou také vhodné pro děti. Jsou tedy opravdu nejoblíbenější a nejdoporučovanější.

 

Přejděte na stránku Navštivte horu Teide. Tento bod je vlastně stejně důležitý, kdykoli pobýváte v Puerto de la Cruz nebo jiném letovisku Tenerife. Už jen proto, že Teide je jedním z míst, která stojí za návštěvu na Tenerife. Panoramatické výhledy, při kterých se vám zastaví srdce, nejvyšší hora Španělska a slavný národní park, který byl vyhlášen světovým dědictvím UNESCO, vás nenechají lhostejnými.

S námi máte 2 možnosti, jak navštívit horu Teide z Puerto de La Cruz: půldenní výlet nebo celodenní výlet Teide-Masca.

Dalším místem, které si z Puerto de la Cruz nelze nechat ujít, je Anaga. Starobylý deštný prales Laurisilva vám dá zapomenout, že žijete v 21. století.

K návštěvě Anagy nabízíme autobusový výlet z Puerto de la Cruz, který vás zavede také do La Laguny a Santa Cruz de Tenerife, takže budete mít možnost poznat něco z kanárské historie a kultury.

Tyto obrovské skály jsou dalším pokladem přírody, který Tenerife svým hostům nabízí. Nejjednodušší způsob, jak je navštívit z Puerto de la Cruz, je výlet lodí. Tato možnost je také nejlepší, pokud chcete získat opravdu dechberoucí zážitek, protože nejlepší výhled na skály se vám naskytne z moře.

Jakkoli jsou hřejivé slunce a oceán pravděpodobně hlavními důvody vašeho pobytu v Puerto de la Cruz, nestačí k tomu, aby vás bavily po celou dobu vaší dovolené. Zde je několik zábavných aktivit, které vám rozhodně pomohou zpestřit dovolenou v Puerto de la Cruz.

Pozorování velryb nebo delfínů. Tato aktivita je vhodná pro všechny věkové kategorie. Nikdo nezůstane lhostejný při sledování těchto krásných a půvabných kytovců, kteří si hrají ve svém přirozeném prostředí. Velryby a delfíny můžete pozorovat v kterémkoli ročním období, protože se ve vodách Tenerife zdržují trvale. Nejčastějšími druhy jsou delfín lahvový a velryba lodivod. Kromě setkání s velrybami a delfíny si užijete relaxaci a příjemné chvíle na palubě, koupání a šnorchlování. Všechny výlety lodí začínají na jihu Tenerife, ale nabízíme i některé možnosti s vyzvednutím z Puerto de la Cruz, například katamarán Royal Delfin.

Pozorování velryb z Costa Adeje poskytuje více možností výběru lodi a trasy. Pokud máte auto, může to být pro vás také možnost.

Vydejte se do parku Siam nebo Loro Parque. Obě místa patří k nejnavštěvovanějším na Tenerife a budou skvělou volbou, pokud jedete s dětmi.

Loro Park má největší sbírku papoušků, největší výstavu tučňáků, spoustu různých představení a dalších působivých věcí. Park Siam zaručuje skvělou zábavu pro dospělé i děti.

Vraťte se do středověku na hradě Castillo de San Miguel a sledujte rytířské souboje. Jedná se o skvělou aktivitu pro celou rodinu.

Dovolte nám, abychom vám řekli, že vám nabízíme spoustu dalších zábavných věcí a aktivit z jihu Tenerife. Pokud tedy máte auto nebo můžete přijet na jih autobusem, podívejte se na naše možnosti, co dělat na Costa Adeje.

Kromě všech zmíněných výletů a aktivit nabízí spoustu věcí k podnikání i samotné Puerto de la Cruz. Udělejte si čas na procházku historickým centrem. Je dobrou ukázkou autentické kanárské architektury a jeho pěkné úzké uličky s barevnými domy si jistě rádi prohlédnete. Zchlaďte se ve stínu stromů na náměstí Plaza Charco. Pokud vám vyhládne, je tu spousta kaváren a restaurací s kanárskou, španělskou, italskou a mezinárodní kuchyní.

A samozřejmě, která dovolená se obejde bez pláže. Nedaleko Loro Parku najdete krásnou pláž s černým pískem – Playa Jardin.

Puerto de la Cruz je nejznámější letovisko na severu Tenerife. Je oblíbeným cílem dovolené mnoha turistů, především Evropanů, kteří na Tenerife jezdí kvůli krásné krajině, úžasným plážím s přírodním černým pískem a mírnému klimatu.

Nejbližší letiště v Puerto de la Cruz je severní letiště Los Rodeos. Cesta na místo vám odtud zabere 25-30 minut veřejným autobusem nebo taxíkem. Co se týče ubytování, v Puerto de la Cruz najdete jak nejluxusnější hotely, tak cenově dostupné apartmány.

Podnebí je zde po celý rok mírné, avšak méně suché než na jihu Tenerife.

Doporučené aktivity na Puerto del la Cruz

Prohlídky ostrovů na Puerto del la Cruz

Safari na čtyřkolkách na Puerto del la Cruz

Tematické parky na Puerto del la Cruz

Výlety lodí na Puerto del la Cruz

Související články:

Puerto de la Cruz je hlavní letovisko na severu Tenerife. Mnoho rekreantů z celého...