Poznaj najlepsze plaże Lanzarote: odkryj jej uroki!

Poznaj najlepsze plaże Lanzarote: odkryj jej uroki!

Guide

Oto nasza lista najlepszych plaż na Lanzarote, aby pomóc Ci wybrać, które z nich odwiedzić podczas następnych wakacji. Znajdziesz tu różne plaże dla wszystkich gustów. Przyjdź z rodziną i dziećmi, aby cieszyć się spokojnymi wodami w środowisku miejskim ze wszystkimi usługami. Jeśli kochasz sporty ekstremalne, znajdziesz dzikie plaże idealne na przygodę.
Najlepsze plaże na Lanzarote
Pomimo swojego wulkanicznego pochodzenia, Lanzarote ma więcej złotych, piaszczystych plaż niż ciemnych. Jest to kontrast z sąsiednimi wyspami Fuerteventura i Teneryfa, gdzie przeważają brzegi żwirowe i skały wulkaniczne. Teraz zostawiamy Was z naszym przewodnikiem po plażach Lanzarote z najwyższymi ocenami wśród turystów.

Plaża de Papagayo

"<br Znajduje się w południowej części Lanzarote i jest jednym z najbardziej znanych na wyspie. Należy do pomnika przyrody Los Ajaches. Jest to właściwie długa plaża składająca się z kilku odcinków wybrzeża oddzielonych skałami. Charakteryzuje się pięknymi złotymi piaskami i krystalicznie czystymi wodami idealnymi do snorkelingu i eksploracji dna morskiego. Tylko na głównej plaży znajduje się bar plażowy z dobrym jedzeniem. Aby cieszyć się pozostałymi zatoczkami należy przygotować się z prowiantem. W tych miejscach dozwolony jest również nudyzm i naturyzm.

Plaża Playa Chica

Lanzarote Playa Chica.

Znana również jako Pila de La Barrilla, rozciąga się na 100 metrów. Znajduje się na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy i mimo swoich niewielkich rozmiarów jest jedną z najpopularniejszych. Dzięki skałom na brzegu jest chroniona przed falami, co sprawia, że jest spokojnym środowiskiem do pływania i snorkelingu.

Plaża Famara

playa de famara lanzarote

Znajduje się na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy i jest poparta imponującymi klifami. Jest to plaża dla tych, którzy chcą cieszyć się morzem z dala od centrów turystycznych. Charakteryzuje się pięknym, złotym piaskiem usianym skałami. Rozciąga się na długości 6 km, gdzie dla każdego znajdzie się dużo miejsca. Jest to jedna z najlepszych plaż na Lanzarote, gdzie można uprawiać nudyzm i czuć morze na każdym centymetrze swojej skóry. Ze względu na ostry wiatr, jest to wymarzony raj dla surferów. Przyjdź i uprawiaj surfing, kitesurfing, windsurfing i bodyboarding.

Flamenco Beach

Znajduje się w południowej części wyspy. Charakteryzuje się bardzo jasnym, białym piaskiem, co czyni ją wyjątkowo piękną. Rozciąga się na 200 metrów i jest idealna na wyjazd z rodziną i dziećmi. Jest chroniona falochronami, więc znajdziecie tu spokojne wody, aby spokojnie popływać i cieszyć się morzem. Możesz położyć się, aby podziwiać morze i opalać się na ciepłych piaskach lub zrelaksować się i poczytać książkę pod palmą. Jest to również doskonałe środowisko do snorkelingu i nurkowania. Oferuje parkingi, restauracje, leżaki, parasole, prysznice i toalety. Promenada łączy się ze sklepami, barami i restauracjami.

Playa de las Conchas

"</p

Jeśli chcesz odwiedzić dobrze zachowaną, dziewiczą plażę powinieneś tu przyjechać. Nie jest ona jednak łatwo dostępna. Najpierw trzeba popłynąć promem, aby dotrzeć na wysepkę La Graciosa. Po znalezieniu się na lądzie musisz wyruszyć w 45-minutową przeprawę, aby w końcu dotrzeć do raju. Znajdziesz tu piękne i naturalne środowisko turkusowych wód i złotych piasków, prawdziwy skarb w morzu. Ale uważaj, nie ma ratowników i wody są często chwiejne, tworząc silne fale. Jest to idealna plaża dla par oraz dla miłośników naturyzmu.

Białe Caleton

 

Na północ w Pomniku Przyrody Volcán de la Corona znajdziemy tę piękną plażę o bardzo białym piasku i kontrastujących z nim ciemnych skałach. Rozciąga się ona na 500 metrów, w których tworzą się wspaniałe naturalne baseny z pogodną, płytką wodą. Nudyzm jest dozwolony, ale jest połączony z osobami, które wolą się przebrać.

Plaża Playa Honda

 

Znajduje się obok lotniska w Arrecife. Często można zobaczyć turystów obserwujących z plaży samoloty za pomocą lornetek. Jest to piękna plaża z dala od terenów miejskich dla całkowitej przyjemności jej gości. Na promenadzie znajdziecie wiele lokali, w których można zjeść pyszne kanaryjskie jedzenie.

Playa de las Mujeres

Lanzarote Beach Playa Mujeres.min

Jest to jedna z najlepszych plaż Lanzarote i znajduje się w Naturalnym Parku Chronionym Los Ajaches. Rozciąga się na 500 metrów drobnego złotego piasku ze spokojnymi wodami idealnymi do snorkelingu. Jest to plaża z dala od tłumów i nie ma usług plażowych, więc powinieneś przynieść wszystko, czego potrzebujesz, aby cieszyć się morzem i jeść. Jest to również plaża, na której dozwolony jest nudyzm.

Plaża La Francesa

 

Ta plaża w La Graciosa składa się z dwóch odcinków chronionych przez wydmy i skały wulkaniczne. Ma spokojne wody idealne do pływania. Posiada również kotwicowisko, do którego przypływa kilka łodzi z turystami, aby spędzić dzień. Można się tam dostać z Caleta de Sebo ścieżką dla pieszych, której przejście zajmuje 45 minut.

Plaża Los Pocillos

PuertoDelCarmen-Playa Pocillos

Piasek tej plaży jest nieco osobliwy, o dziwnym żółtym odcieniu, ale równie piękny i atrakcyjny jak sąsiednie plaże. Posiada wyróżnienie Błękitnej Flagi ze względu na niebieskie i płytkie wody, idealne do kąpieli. Posiada również doskonałe usługi plażowe, dlatego jest tak popularna. Wzdłuż promenady znajdziecie restauracje, bary i sklepy.

Plaża Jablillo

 

Położona na wschodzie wyspy, jest to kolejna z białych, piaszczystych plaż usianych ciemnymi skałami. Rozciąga się na 350 metrów i jest jedną z najlepszych plaż na Lanzarote, na którą można wybrać się z całą rodziną. Jedną z zalet jej skał jest to, że chronią ją przed falami, tworząc płytkie laguny dla pływaków i początkujących nurków. Została nagrodzona Błękitną Flagą za jakość swoich wód i dostępne usługi (leżaki i parasole, ratownicy, prysznice i toalety). Promenada łączy ją z restauracjami, barami i sklepami.

Plaża Charco de los Clicos

 

W tym naturalnym miejscu dominuje krajobraz wulkaniczny. Składa się on z ciemnego piasku kontrastującego z czerwienią klifów. Oprócz tego utrzymuje dziwną zieloną lagunę ze względu na obecność alg. Nie jest to ulubiona plaża do pływania dla turystów, ale nadal jest to urzekający krajobraz, który warto odwiedzić i uwiecznić na zdjęciach.

Playa del Reducto

 

Położona w Arrecife, składa się z białych piasków i błękitnego morza, które okrąża wybrzeże z delikatnym kołysaniem. Dzięki przybrzeżnym rafom ma niewielkie rozkołysy, co czyni je świetnym naturalnym basenem bezpiecznym dla dzieci. Na promenadzie znajdziesz kilka barów i restauracji, gdzie możesz cieszyć się kanaryjskimi smakami w dzień i w nocy.

Wymieniliśmy najlepsze plaże na Lanzarote do pływania i korzystania z morza. Jak widzisz, wybrzeża tej wspaniałej wyspy oferują prawdziwy raj z idealnymi plażami i dobrą pogodą. Każdy jest tu mile widziany, rodziny na letnich wakacjach, poszukiwacze przygód w poszukiwaniu nowych doświadczeń lub naturyści, którzy chcą bez skrępowania cieszyć się morzem. Przypominamy, że należy cieszyć się przyrodą, nie zakłócając jej i nie pozostawiając po sobie żadnych odpadów.

Plaże w Lanzarote

Powiązane artykuły: