Prozkoumejte nejlepší pláže Lanzarote: Objevte jeho kouzlo!

Prozkoumejte nejlepší pláže Lanzarote: Objevte jeho kouzlo!

Guide

Zde je náš seznam nejlepších pláží na Lanzarote, který vám pomůže vybrat si tu, kterou navštívíte během své příští dovolené. Najdete zde různé pláže pro všechny chutě. Přijeďte si s rodinou a dětmi užít klidné vody v městském prostředí se všemi službami. Pokud jste milovníky extrémních sportů, najdete zde divoké pláže ideální pro dobrodružství.
Top z nejlepších pláží Lanzarote
I přes svůj sopečný původ má Lanzarote více zlatavých písečných pláží než tmavých. To je v kontrastu se sousedními ostrovy Fuerteventura a Tenerife, kde převažují břehy ze štěrku a sopečných hornin. Nyní vás opouštíme s naším průvodcem po plážích Lanzarote s nejvyšším hodnocením mezi turisty.

Pláž Playa de Papagayo

"<br Nachází se na jihu Lanzarote a je jedním z nejznámějších na ostrově. Patří k přírodní památce Los Ajaches. Je to vlastně dlouhá pláž tvořená několika úseky pobřeží oddělenými skalami. Vyznačuje se krásným zlatavým pískem a křišťálově čistou vodou ideální pro šnorchlování a průzkum mořského dna. Pouze na hlavní pláži se nachází plážový bar s dobrým jídlem. Abyste si mohli užít i ostatní zátoky, měli byste si připravit zásoby jídla. V těchto oblastech je také povolen nudismus a naturismus.

Playa Chica beach

Lanzarote Playa Chica

Je známá také jako Pila de La Barrilla a táhne se v délce 100 metrů. Nachází se na jihovýchodním pobřeží ostrova a navzdory své malé velikosti patří k nejoblíbenějším. Díky skalám na pobřeží je chráněna před vlnami, což z ní činí klidné prostředí pro plavání a šnorchlování.

Pláž Famara

playa de famara lanzarote

Nachází se na severozápadním pobřeží ostrova a je lemována impozantními útesy. Je to pláž pro ty, kteří si chtějí užívat moře daleko od turistických center. Vyznačuje se krásným zlatavým pískem posetým kameny. Táhne se v délce 6 km, kde je dostatek místa pro každého. Je to jedna z nejlepších pláží na Lanzarote, kde můžete provozovat nudismus a cítit moře na každém centimetru své kůže. Díky bouřlivému větru je vysněným rájem surfařů. Přijďte si sem zasurfovat, zasurfovat na kitesurfingu, windsurfingu a bodyboardingu.

Pláž Flamenco

.
Nachází se na jihu ostrova. Vyznačuje se velmi zářivě bílým pískem, díky němuž je mimořádně krásné. Táhne se v délce 200 metrů a je ideální pro výlety s rodinou a dětmi. Je chráněna vlnolamy, takže zde najdete klidné vody, kde se můžete v klidu koupat a užívat si moře. Můžete si lehnout a obdivovat moře a opalovat se na teplém písku nebo odpočívat a číst si knihu pod palmou. Je to také ideální prostředí pro šnorchlování a potápění. Nabízí parkoviště, restaurace, lehátka, slunečníky, sprchy a toalety. Na promenádu navazují obchody, bary a restaurace.

Playa de las Conchas

"</p

Pokud chcete navštívit zachovalou a nedotčenou pláž, měli byste se vydat právě sem. Není však snadno dostupná. Nejprve se musíte trajektem dostat na ostrůvek La Graciosa. Po vystoupení na pevninu se musíte vydat na 45minutový přejezd, abyste se konečně dostali do ráje. Čeká vás nádherné a přírodní prostředí tyrkysových vod nad zlatavým pískem, skutečný poklad v moři. Buďte však opatrní, chybí zde plavčíci a voda je často neklidná a vytváří silné vlny. Je to ideální pláž pro páry a milovníky naturismu.

Bílý Caleton

Na severu v přírodní památce Volcán de la Corona najdeme tuto krásnou pláž s velmi bílým pískem a kontrastními tmavými skalami. Táhne se v délce 500 metrů, ve kterých se tvoří nádherné přírodní tůně s klidnou mělkou vodou. Nudismus je zde povolen, ale kombinuje se s lidmi, kteří se raději oblékají.

Playa Honda beach

Nachází se vedle letiště Arrecife. Běžně jsou zde k vidění turisté, kteří z pláže pozorují letadla dalekohledem. Je to krásná pláž stranou od městské zástavby pro celkové potěšení jejích návštěvníků. Na promenádě najdete mnoho podniků, kde se můžete najíst výborných kanárských jídel.

Playa de las Mujeres
Lanzarote Beach Playa Mujeres.min

Jedná se o jednu z nejlepších pláží na Lanzarote, která se nachází v přírodním chráněném parku Los Ajaches. Táhne se v délce 500 metrů jemného zlatavého písku s klidnou vodou ideální pro šnorchlování. Je to pláž stranou od davů a nemá žádný plážový servis, takže byste si měli vzít vše, co potřebujete k užívání moře a jídlu. Je to také pláž, kde je povolen nudismus.

Pláž La Francesa

Tato pláž v La Graciosa se skládá ze dvou úseků chráněných dunami a vulkanickými skalami. Má klidnou vodu ideální ke koupání. Má také kotviště, na které přijíždí několik lodí s turisty, aby zde strávili den. Z Caleta de Sebo se sem dostanete pěšky po stezce, jejíž přechod trvá 45 minut.

Pláž Los Pocillos

PuertoDelCarmen-Playa Pocillos

Písek této pláže je poněkud zvláštní, má zvláštní žlutý odstín, ale je stejně krásný a přitažlivý jako pláže sousední. Díky své modré a mělké vodě, ideální ke koupání, je oceněna Modrou vlajkou. Má také vynikající plážový servis, a proto je tak oblíbená. Podél promenády najdete restaurace, bary a obchody.

Pláž Jablillo

 

 

Nachází se na východě ostrova a je to další z bílých písečných pláží posetých tmavými skalisky. Táhne se v délce 350 metrů a je jednou z nejlepších pláží na Lanzarote, kam můžete vyrazit s celou rodinou. Jednou z výhod jejích skal je, že ji chrání před vlnami a vytvářejí mělké laguny pro plavce a začínající potápěče. Za kvalitu vody a dostupné služby (lehátka a slunečníky, plavčíci, sprchy a toalety) byla oceněna Modrou vlajkou. Promenáda ji spojuje s restauracemi, bary a obchody.

Pláž Charco de los Clicos

 

V této přírodní lokalitě převládá sopečná krajina. Tvoří ji tmavý písek v kontrastu s červenou barvou útesů. Kromě toho se zde udržuje zvláštní zelená laguna díky přítomnosti řas. Nepatří mezi oblíbené pláže ke koupání, ale přesto je to okouzlující krajina, kterou stojí za to navštívit a zachytit na fotografiích.

Playa del Reducto

 

Nachází se v Arrecife a tvoří ho bílý písek a modré moře, které s mírným pohupováním omývá pobřeží. Díky útesům na pobřeží se málo vlní, což z něj činí skvělé přírodní koupaliště bezpečné pro děti. Na promenádě najdete několik barů a restaurací, kde si můžete vychutnat kanárské chutě ve dne i v noci.

Uvedli jsme seznam nejlepších pláží na Lanzarote, kde se můžete koupat a užívat si moře. Jak vidíte, pobřeží tohoto velkého ostrova nabízí skutečný ráj dokonalých pláží a dobrého počasí. Vítáni jsou zde všichni, rodiny na letní dovolené, dobrodruzi hledající nové zážitky i naturisté, kteří si chtějí bez ostychu užívat moře. Připomínáme, že si přírodu užíváte, aniž byste ji narušovali nebo po sobě zanechávali odpad.

Pláže v Lanzarote

Související články: