Pierwsza publikacja: 13 marca, 2023 |

Plaże Teneryfy: Raj słońca, piasku i morza

Plaże Teneryfy są znane w całej Europie ze swojego piękna i przyjemnej atmosfery. Niezależnie od celu wakacji, na pewno znajdziesz plażę, która spełni Twoje oczekiwania. W tym tekście przedstawiamy Wam listę najlepszych plaż na Teneryfie, abyście mogli wybrać te, które warto odwiedzić podczas kolejnej podróży na wyspę.

Dlaczego plaże na Teneryfie są tak słynne?

Z ponad 390 km linii brzegowej, Teneryfa jest wyspą z największą ilością plaż w archipelagu kanaryjskim. Duża część turystyki na wyspie pochodzi od miłośników morza i promieniującego słońca Teneryfy. Zimy na Teneryfie są bardzo ciepłe i to właśnie w tym sezonie najwięcej osób przybywa na wyspę w poszukiwaniu ciepła i zabawy. Podziwianie zachodu słońca z plaż Teneryfy jest jedną z najbardziej boskich przyjemności w życiu.

Teneryfa ma wiele dzikich plaż z dala od ośrodków miejskich i inne bliżej, zbudowane specjalnie dla turystyki. Z kolei obecność czarnego piasku na wybrzeżach Teneryfy wynika z wulkanicznego pochodzenia wyspy. Możemy jednak znaleźć również plaże ze złotym piaskiem, sztucznie stworzone z piasku przywiezionego z Sahary.

Las Teresitas

 

playa de las teresitas - santa cruz de tenerife

Jest to sztuczna plaża o długości 2 km o złotym piasku. Panuje na niej przyjemna atmosfera z leżakami do wypoczynku i spokojnymi wodami, z których może korzystać cała rodzina. Chroniona przez betonową barierę, oferuje idealne środowisko do pływania i snorkelingu.  Znajduje się zaledwie 10 minut od Santa Cruz de Tenerife.

El Duque

Playa del Duque Costa Adeje Hotel El Duque.

Znajduje się w Costa Adeje i jest ekskluzywną plażą dla ludzi, którzy lubią dobre życie. Znana jest ze swojej luksusowej atmosfery. Z jednej strony jest to piękna plaża ze złotym piaskiem i turkusową wodą, a z drugiej otoczona jest eleganckimi butikami i ekskluzywnymi restauracjami dla wymagających podniebień.

Fañabé

playa fañabe-tenerife-południe-tenerife

Znajduje się na północ od Costa Adeje i jest idealną plażą do uprawiania sportów wodnych i wycieczek łodzią ze szklanym dnem. Jest jedną z ulubionych plaż dla miłośników adrenaliny i zabawy na morzu. W Fañabé można wypożyczyć skutery wodne, banany i deski do paddle surfingu. Jeśli chcesz poczuć się jak ptak możesz również wybrać się na parasailing i przelecieć nad pięknym wybrzeżem Teneryfy.

El Bollullo

beach-el-bollullo

Jest to piękna plaża z czarnym piaskiem położona w północnej części Teneryfy. Można do niej dotrzeć pieszo z Puerto de La Cruz, ale ze względu na trudny dostęp niewielu śmiałków ją pokonuje. W przeciwieństwie do głównych plaż Teneryfy, ta ma powiew spokoju i ciszy z dala od zgiełku centrów turystycznych. Tutaj nie zobaczycie hoteli ani sklepów komercyjnych, tylko drzewa bananowe i piękne morze na horyzoncie.

Playa de los Gigantes lub Playa de los Guíos

Playa los gigantes tenerife

Jest to naturalna plaża o ciemnym piasku w zachodniej części Teneryfy. Znajduje się u stóp emblematycznych klifów Los Gigantes, które w najwyższym punkcie wznoszą się na ponad 600 metrów. Jest idealna do opalania bez obecności niespokojnego wiatru wschodniego wybrzeża wyspy.

Zatoka Masca

Bahia de Masca - Los Gigantes Masca Bay (4)

Jest to piękna plaża Teneryfy położona u podnóża słynnego wąwozu Masca. Wioska Masca jest jedną z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych na Teneryfie, stąd można podjąć wymagający 3 godzinny spacer na plażę. Po znalezieniu się na brzegu, cieszcie się cudami morza w spokojnym otoczeniu z dala od tłumów.

Playa Jardin

Plaża Playa Jardin w Puerto de la Cruz

Jest to duża plaża o ciemnym piasku położona w Puerto de la Cruz. Powstała dzięki pomysłowi projektanta Césara Manrique na stworzenie atrakcyjnego krajobrazu nadmorskiego. Posiada piękne palmy i wielobarwne ogrody kwiatowe, które zdobią brzeg.

Widoki

Playa del Camison - Playa de las Americas

Jest to piękna plaża o złotym piasku położona w gminie Arona. Jest jedną z plaż Teneryfy oznaczonych niebieską flagą i w szczycie sezonu przyjmuje dużą liczbę turystów. Jest idealna dla rodzin, z bezpieczną wodą do kąpieli i dobrze utrzymanymi obiektami. Znajduje się również obok promenady, która łączy się ze sklepami i restauracjami, co jest kolejnym powodem, dla którego jest ulubionym miejscem wśród turystów.

Benijo Beach

playa benijo tenerife

Jest to promienna plaża Santa Cruz de Tenerife osłonięta przez góry Anaga. Ze względu na swoje ukryte położenie, nadaje się do nudyzmu w intymnej atmosferze. Oferuje również doskonałe warunki do uprawiania różnych sportów wodnych. Nie ma tu żadnych usług ani sklepów, więc będziesz musiał przynieść wszystko, czego potrzebujesz na cały dzień.

La Tejita

Tejita beach next to el medano tenerife south

Jest to spokojna plaża położona z dala od miejskich centrów wyspy. Oferuje złote piaski, krystaliczną wodę i kilka usług dla kąpiących się. Jest to kolejna z plaż Teneryfy, na której można uprawiać nudyzm. Znajduje się obok Specjalnego Rezerwatu Przyrody Montaña Roja.

Plaża Playa de Troya

Playa Troya - Costa Adeje Beach (2)

Jest to ulubiona plaża miłośników imprez i nocnego życia. W dzień jest to plaża rodzinna z płytkimi wodami i złotymi piaskami, które zapraszają do wypoczynku. W nocy oferuje żywą atmosferę z imprezami tematycznymi i dobrą muzyką.

Przyjdź, opalaj się i pływaj na pięknych plażach Teneryfy. Możesz odwiedzić najbardziej zatłoczone plaże ze wszystkimi usługami i różnymi aktywnościami lub uciec od współczesnego stresu na dzikie plaże wyspy. Wybór jest ogromny i na pewno będziesz się dobrze bawić.

Plaże w Teneryfa
Powiązane artykuły: