Pláže na Tenerife: ráj slunce, písku a moře

Pláže na Tenerife: ráj slunce, písku a moře

Guide

Tenerifské pláže jsou známé po celé Evropě pro svou krásu a příjemnou atmosféru. Ať už je účel vaší dovolené jakýkoli, určitě najdete pláž, která splní vaše očekávání. V tomto textu vám předkládáme seznam nejlepších pláží na Tenerife, abyste si mohli vybrat, které z nich navštívíte během své příští cesty na ostrov.

Proč jsou pláže na Tenerife tak proslulé?

Tenerife je s více než 390 km pobřeží ostrovem s největším počtem pláží v Kanárském souostroví. Velkou část turistického ruchu na ostrově tvoří milovníci moře a tenerifského zářivého slunce. Zimy na Tenerife jsou velmi teplé a právě v tomto období se na ostrov sjíždí nejvíce lidí za teplem a zábavou. Obdivovat západ slunce z tenerifských pláží je jedním z nejbožštějších životních potěšení.

Na Tenerife je mnoho divokých pláží daleko od městských center a jiné jsou blíže, vybudované speciálně pro cestovní ruch. Na druhou stranu je přítomnost černého písku na pobřeží Tenerife způsobena sopečným původem ostrova. Najdeme zde však i pláže se zlatavým pískem, který byl uměle vytvořen z písku přivezeného ze Sahary.

Las Teresitas

playa de las teresitas - santa cruz de tenerife

Jedná se o 2 km dlouhou umělou pláž se zlatavým pískem. Má příjemnou atmosféru s lehátky k odpočinku a klidnou vodou, kterou si může užívat celá rodina. Je chráněna betonovou bariérou a nabízí ideální prostředí pro koupání a šnorchlování.  Nachází se pouhých 10 minut od Santa Cruz de Tenerife.

El Duque

Playa del Duque Costa Adeje Hotel El Duque

Nachází se v Costa Adeje a je exkluzivní pláží pro lidi, kteří mají rádi dobrý život. Je známá svou luxusní atmosférou. Na jedné straně je to krásná pláž se zlatavým pískem a tyrkysovou vodou, na druhé straně je obklopena elegantními butiky a luxusními restauracemi pro náročné.

Fañabé

playa fañabe-tenerife-south-tenerife

Nachází se na severu pobřeží Costa Adeje a je ideální pláží pro vodní sporty a výlety lodí se skleněným dnem. Patří k oblíbeným plážím milovníků adrenalinu a zábavy na moři. Ve Fañabé si můžete pronajmout vodní skútry, banány a pádlová surfová prkna. Pokud se chcete cítit jako pták, můžete se také proletět na parasailingu nad krásným pobřežím Tenerife.

El Bollullo

beach-el-bollullo

Jedná se o krásnou pláž s černým pískem, která se nachází na severu ostrova Tenerife. Dá se k ní dojít pěšky z Puerto de La Cruz, ale kvůli obtížnému přístupu se na ni dostane jen málo dobrodruhů. Na rozdíl od hlavních pláží Tenerife na této pláži panuje klid a pohoda, daleko od ruchu turistických center. Neuvidíte zde žádné hotely ani komerční obchody, jen banánovníky a krásné moře na obzoru.

Playa de los Gigantes nebo Playa de los Guíos

Playa los gigantes tenerife

Jedná se o přírodní pláž s tmavým pískem na západě ostrova Tenerife. Nachází se na úpatí symbolických útesů Los Gigantes, které se v nejvyšším bodě tyčí do výšky přes 600 metrů. Je ideální pro opalování bez přítomnosti neklidného větru východního pobřeží ostrova.

Zátoka Masca

Bahia de Masca - Los Gigantes Masca Bay (4)

Jedná se o krásnou pláž na Tenerife na úpatí známé soutěsky Masca. Vesnička Masca je jednou z nejkrásnějších a nejzachovalejších na Tenerife, odtud můžete podniknout náročnou tříhodinovou procházku na pláž. Jakmile se ocitnete na břehu, vychutnejte si zázraky moře v klidném prostředí daleko od davů lidí.

Playa Jardin

Pláž Playa Jardin v Puerto de la Cruz

Jedná se o velkou pláž s tmavým pískem, která se nachází v Puerto de la Cruz. Vznikla díky nápadu designéra Césara Manriqueho vytvořit atraktivní pobřežní krajinu. Má krásné palmy a pestrobarevné květinové zahrady, které zdobí pobřeží.

Výhledy

Playa del Camison - Playa de las Americas

Jedná se o krásnou pláž se zlatavým pískem, která se nachází v obci Arona. Patří mezi pláže oceněné modrou vlajkou Tenerife a v hlavní sezóně ji navštěvuje velké množství turistů. Je ideální pro rodiny s dětmi, s bezpečnou vodou ke koupání a dobře udržovaným zázemím. Nachází se také hned vedle promenády, která navazuje na obchody a restaurace, což je další důvod, proč je mezi turisty oblíbená.

Pláž Benijo

playa benijo tenerife

Jedná se o zářivou pláž v Santa Cruz de Tenerife chráněnou pohořím Anaga. Díky své skryté poloze se hodí k nudismu v intimní atmosféře. Nabízí také ideální podmínky pro různé vodní sporty. Nejsou zde žádné služby ani obchody, takže si vše potřebné na celý den budete muset přinést s sebou.

La Tejita

Tejita beach next to el medano tenerife south

Jedná se o klidnou pláž daleko od městských center ostrova. Nabízí zlatavý písek, křišťálovou vodu a některé služby pro koupající se. Je to další z tenerifských pláží, kde lze provozovat nudismus. Nachází se vedle zvláštní přírodní rezervace Montaña Roja.

Playa de Troya Beach

Playa Troya - Costa Adeje Beach (2)

Je to oblíbená pláž pro milovníky večírků a nočního života. Přes den je to rodinná pláž s mělkým mořem a zlatavým pískem, který vybízí k odpočinku. V noci nabízí živou atmosféru s tematickými večírky a dobrou hudbou.

Přijeďte se opalovat a koupat na krásné pláže Tenerife. Můžete navštívit nejpřeplněnější pláže se všemi službami a různými aktivitami, nebo uniknout modernímu stresu na divokých plážích ostrova. Budete si moci vybírat a určitě se skvěle pobavíte.

Pláže v Tenerife

Související články: