Playa de Puerto Santiago Pláž

Playa de Puerto Santiago Pláž

Jedná se o městskou pláž na nábřeží a promenádě v Puerto Santiago. Nejvíce ji navštěvují obyvatelé města, kteří sem přicházejí zejména v letních měsících.

Navštěvují ji také turisté z celého světa, kteří hledají osvěžující koupele a sluneční paprsky. Vynikající kanárská gastronomie láká také mnoho návštěvníků zamilovaných do chutí pobřeží.

Z přístaviště odplouvají různé námořní výlety za poznáním a vychutnáním přírodních krás, osvěžujícího moře a mořské fauny ostrova.

Nabízí teplé klima, zářivé slunce, křišťálově čisté a klidné vody pro odpočinkovou dovolenou. Puerto Santiago nabízí mnoho příležitostí k rybaření a mořským sportům, a proto je pro ty, kterým moře leží na srdci, jako stvořené.

Poloha

Obec: Alajeró

Nachází se na jihovýchodním pobřeží ostrova La Gomera, pouhých 10 minut od letiště kanárského ostrova La Gomera.

Dostanete se sem pěšky, autem i meziměstským autobusem.

Playa Santiago se nachází ve stejnojmenné vesnici.

V současné době je vesnice turistickým centrem, které se kolem pláže rozrůstá a rozvíjí. Má rozsáhlou turistickou infrastrukturu, golfové hřiště a vyhlášené hotely v okolí.

Služby

  • Lázně pro nohy
  • Sprchy
  • Úklid
  • Stravovací zařízení

Písek

Břehy pokrývá černý písek vulkanického původu, typický pro pláže na této straně ostrova. Hojně se zde vyskytují kameny, což z ní činí odlišnou, ale zároveň velmi atraktivní pláž.

Mořské dno

To je hlavní atrakcí této pláže, s mnoha jeskyněmi pro potápění a širokou mořskou rozmanitostí. Zveme vás ke sportům, jako je potápění, jízda na kajaku a šnorchlování.

Stánky a restaurace

V blízkosti najdete mnoho stánků a restaurací nabízejících vynikající pokrmy a jídla reprezentující ostrovní gastronomii. Speciálně pro odvážné chuťové buňky, které chtějí ochutnat nové pokrmy s příchutí moře.

K dispozici je také několik barů s hudbou a zábavou, které vám zpestří letní večery.

Párty a zábava

Pokud budete mít to štěstí a vyrazíte na konci června, budete moci spolu s obyvateli vesnice sdílet oslavy táboráků v San Juanu. Tento svátek se slaví v noci 23. června s ohni na pláži, veselím a spoustou zábavy.

Pláže v Tenerife

Související články:

Související činnosti: