První publikace: 25 března, 2024 |

objevte krásnou pláž San Juan

Playa San Juan je poloměstská pláž na západě Tenerife, která nabízí klid a krásný výhled. Je ideální pro odpočinek a užívání si moře v uvolněné atmosféře. Najdete zde dokonalou rovnováhu mezi přírodou a pohodlím města. Nachází se v blízkosti pláže Los Cristianos, i když je méně přeplněná.

Vlastnosti pláže San Juan

Nachází se ve vesničce San Juan v obci Guía de Isora, pouhých 10 km od centra města. Je 360 metrů dlouhá a 30 metrů široká. Má vlnolam, který ji chrání před vlnami a větrem, a nabízí klidné a bezpečné vody ke koupání. Je pokryta černým pískem, oblázky a kamínky. Po celý rok má středně vysokou obsazenost a navštěvují ji turisté i místní obyvatelé.

Rodinná pláž

Playa San Juan (2)

Je ideální na výlet s celou rodinou. Díky vlnolamu, který pláž chrání, a blízkosti rybářského přístavu nabízí velmi klidné vody, kde se děti mohou bavit a bezpečně plavat.

Velkou část návštěvníků pláže San Juan tvoří starší lidé, které sem láká klid a atmosféra příznivá pro odpočinek.

Služby

Pláž Playa San Juan nabízí veškeré služby pro koupající se a vynikající kvalitu vody, díky čemuž si zaslouží ocenění Modrá vlajka. Tenerife má pouze 13 pláží oceněných tímto vyznamenáním. V Playa San Juan se pravidelně provádí rozbory vody, aby byla zajištěna její nejvyšší kvalita.

Jedná se o kompletní pláž, na které najdete:

  • Slunečníky a lehátka
  • Převlékárny
  • Toalety a sprchy
  • Koupelny pro nohy
  • Plavky
  • Parkoviště
  • Dohledové místo
  • Přístup pro osoby se sníženou pohyblivostí
  • Turistická kancelář s informacemi o oblasti a zbytku ostrova.

Můžete se věnovat potápění a šnorchlování. Mořské dno na Playa San Juan je fascinující. Objevte jeskyně ukryté mezi skalami a pozorujte pestrobarevné tenerifské ryby, které zde plavou.

Přímořská promenáda

Playa San Juan

Promenáda u pláže San Juan je dlouhá 2 km. Začíná u starého mola a podél ní najdete několik turistických informačních míst.

Z promenády se dostanete do různých restaurací, barů a kaváren. Vychutnejte si kanárskou gastronomii s vynikajícími pokrmy podávanými na terasách s výhledem na moře. Specialitou této oblasti jsou čerstvé ryby a mořské plody.

Uličky v blízkosti promenády jsou lemovány obchody a restauracemi. Doporučujeme vám navštívit každou středu místní pouliční trh, kde si můžete koupit řemeslné výrobky, textil, dekorativní předměty a mnoho dalšího.

Jak se tam dostat

Vydejte se po třídě Avenida Juan Carlos I směrem k moři. Až uvidíte nápis „Playa San Juan“, odbočte doleva do ulice Calle Artes de Mar. Pokračujte dolů, dokud nenarazíte na půvabnou a klidnou pláž San Juan.

Dostanete se sem také autobusem linky 473.

Vesnice San Juan

San Juan je tradiční rybářská vesnice na Tenerife, která se nachází v ústí rokle San Juan. Dodnes si zachovala své staré přístaviště, které bylo hlavní formou komunikace mezi obcí a okolním světem. V současné době má město větší přístaviště, které bylo vytvořeno pro potřeby rostoucího počtu obyvatel. San Juan má po celý rok příjemné klima a díky útesu, který chrání zátoku, málo větru.

Symbolem města je vápenka nedaleko Playa San Juan. Přestože již není v provozu, byla důležitou součástí historie Tenerife. Vyráběly se zde tisíce vápenných bloků, které se používaly na stavbu starých domů ve městě.

Přijeďte objevit klid a přírodní krásy Playa San Juan. Přejeme vám šťastnou dovolenou na Tenerife a abyste si užili zdejší zářivé pláže se zlatým nebo černým pískem, s křišťálově čistou vodou a veškerým servisem pro senzační den strávený na pláži.

Pláže v Tenerife
Související články: