První publikace: 25 března, 2024 |

Playa Grande v Aricu na jihu Tenerife

Playa Grande, známá také jako Playa el Poris, je turisticky málo známou destinací. Proto je skvělou volbou, pokud si chcete sami nebo s rodinou užít pozoruhodně čistou vodu a skvělý výhled na vrchol Teide.

Vždy klidná voda umožňuje dětem i dospělým kdykoli se bezpečně zchladit. Písek má navíc světle hnědou barvu a díky jemné struktuře je ulehnutí ke spánku skutečně relaxačním a obohacujícím zážitkem.

Dalším pozitivním aspektem je, že o neustálý úklid této pláže se stará městská rada města Arico, což z ní činí skvělé místo pro všechny.

Lokalita

Playa Grande en El Poris de Abona

Obce: Arico

Nachází se v obci Arico na jihu Tenerife, v těsné blízkosti atraktivního majáku Punta de Abona.

Hotely a restaurace

Playa Grande není obklopena byty ani hotely, nicméně v okolí si můžete pořídit domy k pronájmu, například „Zone23 Home“, krásný a prostorný dům s výhledem na moře.

Nejbližší bary a restaurace jsou vzdáleny 10-15 minut chůze, například bar-restaurace „El Ancla“, kde si můžete vychutnat vynikající pokrmy z mořských plodů.

Písek

Písek má světle hnědý odstín, ale jeho hlavní předností je, že je opravdu jemný. Snadno vám proklouzne mezi prsty, což je velmi příjemné pro relaxaci a hluboký odpočinek.

Přístupnost

Přístup na pláž je poměrně snadný, protože se nachází necelých 500 metrů od silnice. Má také několik chodníků a ramp, které usnadňují přístup osobám se zdravotním postižením.

Na Playa Grande se také snadno dostanete pěšky nebo veřejnou dopravou, takže si můžete vybrat možnost, která vám nejlépe vyhovuje.

Parkování

V těsné blízkosti pláže, necelých 100 metrů od hotelu, se nachází parkoviště s necelými 50 místy. S parkováním zde nebudete mít žádné problémy, protože se obvykle nezaplní.

Pokud chcete, můžete snadno zaparkovat podél silnice.

Bezpečí pro návštěvníky

Nejedná se o rušnou pláž, takže není hlídána plavčíky. Je důležité dodržovat běžná bezpečnostní opatření, abyste se vyhnuli nehodám nebo špatným okamžikům.

Co nedělat

  • Používání sprch nebo koupelí na nohy
  • Táboření
  • Kouření
  • Odpalování
  • Vezení domácích zvířat
  • Vytváření nadměrného hluku

Na co je třeba pamatovat

Pokud si chcete užít opravdový odpočinek, požitek a spojení s mořem, měli byste se ujistit, že v oblasti není příliš větrný den, protože by vám to mohlo zkazit zážitek.

Pláže v Tenerife
Související články: