První publikace: 25 března, 2024 |

Pláž Abama na jihu Tenerife

Zářivá poloměstská zátoka se zlatavým pískem a křišťálově čistou vodou na jihu Tenerife. Je nepřeplněná, takže je ideální pro procházky, kontakt s přírodou a relaxaci v klidném prostředí. Vydejte se sem s rodinou a pokochejte se krásnou scenérií tenerifského pobřeží.

Charakteristika Playa de Abama

Nachází se v obci Guía de Isora, v blízkosti jednoho z nejluxusnějších hotelů na Tenerife, Ritz-Carlton Abama. Sousedí s útesy Isorana a roklí Barranco de Erques, chráněnými krajinami kvůli jejich významu pro vědecký výzkum. Nachází se také v těsné blízkosti pláží San Juan a Alcalá.

Playa de Abama je veřejná pláž se střední/vysokou obsazeností, kterou navštěvují jak turisté, tak obyvatelé ostrova. Všechny pláže na Tenerife jsou veřejné, takže vám nebude odepřen přístup, i když nejste hotelovými hosty. Na pláž byste měli přijet brzy ráno, abyste si našli místo na parkování.

Tato krásná zátoka ve tvaru mušle je 100 metrů dlouhá a 20 metrů široká. Vedle ní najdete dvě krásná přírodní jezírka s klidnou a bezpečnou vodou ke koupání. Z pláže Playa de Abama můžete vidět pozoruhodné banánové plantáže města a sousední ostrov La Gomera, další klenot souostroví Kanárských ostrovů.

Služby

Playa de Abama (4)

K dispozici je bezplatné parkoviště. V blízkosti pláže se nachází molo se schody pro ty, kteří si chtějí zaplavat v otevřeném moři.

Některé služby na pláži Abama poskytuje hotel. Takže slunečníky a lehátka, stejně jako malá lanovka, jsou určeny výhradně pro jeho hosty. Ale nebojte se, můžete si vzít ručník a ležet na písku a užívat si krásy a kouzla pláže.

V Beach Clubu, který patří hotelu, si můžete dát oběd, nápoje a využít toalety. Vzhledem k tomu, že se jedná o luxusní hotel, jsou náklady na jídlo a služby vysoké.

Pláž bezpečná pro děti

Pláž Abama (2)

Je to tak klidná pláž, že by se dala přirovnat k přírodnímu koupališti. Díky vlnolamu, který ji chrání, nabízí klidné vody s malými vlnami, bezpečné pro děti. Děti si hrají v písku a cákají se u břehu v mělké vodě.

Jak se tam dostat

Přijeďte na parkoviště přilehlé k hotelu. Odtud jděte po strmých schodech asi 15 minut dolů, dokud nedojdete na pláž.

Auta mohou sjet dolů k pláži, aby zde vysadila cestující a jejich věci. Poté se musí vrátit na parkoviště. Pokud jedete taxíkem nebo autem z půjčovny, můžete vystoupit přímo na pláži a vyhnout se tak chůzi po schodech.

Můžete se tam také dostat autobusem na lince 473, která jezdí do Los Gigantes. Autobusová zastávka se nachází v těsné blízkosti hotelu.

Další možností je přijet lodí z mola. Některé lodní výlety kotví před Playa de Abama, aby se cestující mohli vykoupat a ochladit v moři.

Playa de Abama je ideální místo pro zařazení do plánu rodinné dovolené. Je to pláž snadno dostupná ze silnice, s krásnou přírodou a křišťálově čistou vodou. Je zde vše, co potřebujete k tomu, abyste si užili Tenerife a moře, které ji obklopuje.

Pláže v Tenerife
Související články: