První publikace: 25 března, 2024 |

Pláž Diego Hernández na jihu Tenerife

Playa Diego Hernández je skrytý klenot mezi pobřežím s krásným výhledem na záliv a krásnou divočinou. Je to ráj pro naturisty, hippies a milovníky psů.

Vlastnosti Playa Diego Hernandez

Playa Diego Hernández se nachází na jihozápadním pobřeží Tenerife, mezi vesnicemi El puertito a La Caleta v Adeje. Nachází se v těsné blízkosti zázemí golfového hřiště Costa Adeje.

Na pláži se střídají oblasti se zlatavým pískem a jiné pokryté kameny. Je 200 m dlouhá a 25 m široká. Můžete odtud pozorovat barevné západy slunce na Tenerife s ostrovem La Gomera v pozadí.

Díky obtížnému přístupu není tak přeplněná jako jiné pláže v této lokalitě. Je atraktivní pro ty, kteří si chtějí v klidu a pohodě užívat moře a slunce. Nejvíce návštěvníků sem zavítá v létě, po zbytek roku je přeplněná méně.

Svahy kolem pláže jsou plné kaktusů a tabaib, rostlin charakteristických pro pobřeží Tenerife. Vyskytuje se zde také halofilní vegetace, druh rostlin odolných vůči mořské soli, která přitahuje různé druhy stěhovavých ptáků. Z tohoto důvodu je tato oblast považována za lokalitu vědeckého zájmu.

Jak se tam dostat

Costa de Adeje (cesta z pláže Diego Hernández do La Calety) (2)

Chcete-li ji navštívit, musíte se dostat na kruhový objezd, který spojuje Avenida de los acantilados s Calle Tajore, tam najdete malé parkoviště, kde můžete nechat auto. Při pohledu směrem k moři uvidíte polní cestu vedoucí k pláži. Po 15 minutách chůze dolů dojdete na zářivou pláž Diego Hernandez. Nezapomeňte si vzít vhodnou obuv na sestup po kamenitých cestách, které pláž obklopují.

Z hlavního města Santa Cruz de Tenerife se sem dostanete autem asi za hodinu.

Můžete se tam také dostat lodí z moře. Některé lodní výlety zahrnují zastávku před pláží Diego Hernández, kde mohou cestující vystoupit a po jízdě se zchladit.

Sereno a křišťálově čistá voda

Voda na pláži je krásně křišťálově modrá a postupně se prohlubuje, jak se vzdalujete od břehu. Většinou je bez vln, takže nabízí bezpečné místo ke koupání. Nebuďte však příliš sebevědomí, před koupáním si dejte pozor na vlnobití.

Pláž Diego Hernández doporučujeme navštívit při odlivu, kdy je k dispozici více ploch k ležení na písku. Při přílivu voda zakrývá celou pláž a odhalené zůstávají pouze skály. Před návštěvou pláže doporučujeme zkontrolovat tabulku přílivu a odlivu https://tablademareas.com/es/islas-canarias/los-cristianos-tenerife#_mareas.

Naturistická pláž

Playa Diego Hernández (6)

Je to jedna z pláží na Tenerife, kde si milovníci naturismu mohou užívat moře zcela svobodně. Je to také oblast přátelská k domácím mazlíčkům, kam obvykle berou své psy, aby si užili mořské radovánky.

Po mnoho let byla tato pláž domovem hippies. Žijí v primitivních chatkách na útesech za pláží.

Je to také oblast pro nelegální kempování, kterou mnozí upřednostňují k přenocování a kontaktu s přírodou.

Služby

Playa Diego Hernández (3)

Jelikož se jedná o divokou pláž, nejsou zde žádné služby pro koupající se.

V blízkosti pláže nenajdete ani plážové bary, restaurace nebo hotely. Pokud si chcete moře a vlny užít naplno, doporučujeme vzít si s sebou jídlo a pití a také vybavení pro vodní sporty.

Navštivte pláž Playa Diego Hernandez, abyste unikli hluku města a davům lidí v tenerifských letoviscích. Vychutnejte si moře všemi smysly a nechte se pohladit čerstvým mořským vánkem a hřejivými paprsky tenerifského slunce.

Playa Diego Hernández

Pláže v Tenerife
Související články: