Playa de Bollullo Pláž

Playa de Bollullo Pláž

Jedná se o krásnou pláž na Tenerife, která je pro mnoho turistů stále neznámá, takže zůstává kouzelným a exkluzivním místem pro pár šťastlivců. Nachází se na okraji útesu, který ji odlišuje od městské krajiny.

Pokud jste ji neznali, zveme vás k její návštěvě, je to nádherná pláž s okouzlující krajinou. Má lahodnou vůni moře, zvuky a přírodní výhledy, které nám pomáhají relaxovat a najít klid.

Největší návštěvnost zaznamenává v letních měsících, takže pokud ji chcete navštívit mezi květnem a říjnem, měli byste si dát pozor na to, abyste si našli místo.

Umístění

Obec: La Orotava

Nachází se vedle pláže Los Patos a pláže Alcón, což jsou jediné tři pláže v obci. Navzdory své odlehlé poloze nikdy nezklame návštěvníky.

Divoká pláž

Na rozdíl od městských pláží budete mít na pláži Bollullo pocit, že jste utekli z města a vstoupili do ráje, který nebudete chtít opustit. Je ideální pro ty, kteří chtějí uniknout před hlukem města a stresem moderního světa.

Představuje se jako divoká pláž, která zůstala nedotčena plynutím času, a vedle ní se nachází nádherná zátoka, která je stejně okouzlující.

Vítr ze severu ostrova naráží do vody a vytváří vlny, které nejsou pro koupání nebezpečné. Díky tomu je to jedna z nejoblíbenějších pláží surfařů na Tenerife.

Vítány jsou i děti, které si rády hrají na břehu a procházejí se po písku, takže sem může s naprostým klidem vyrazit celá rodina.

Má typ jemného černého písku sopečného původu, který mu dodává jedinečnou krásu. Návštěvníci rádi leží na písku, aby se opalovali a odpočívali. Stačí si vzít ručník a nechat se unášet klidem moře.

Na pláži si můžete pronajmout lehátka, slunečníky a plážové bary.

Parkoviště

V blízkém okolí najdete několik parkovišť s dohledem a ostrahou. Jedná se o placená parkoviště s přijatelnými cenami, kde můžete nechat svůj vůz od rána do večera. Upozorňujeme, že se jedná o malá parkovací místa, proto byste měli v hlavní sezóně přijet včas.

Restaurace

Cestou na pláž najdete několik restaurací a kaváren, kde se můžete zastavit na něco k snědku.

Po příchodu na pláž najdete několik malých podniků, které nabízejí jídlo a nápoje s plážovou atmosférou.

Bezpečnost ve vodě

Dávejte pozor na vlajky označující kvalitu vody. Chcete-li zjistit, jakou mají barvu a co znamenají, postupujte podle níže uvedeného průvodce:

  • Červená: zákaz koupání
  • Žlutá: koupání je povoleno, ale je třeba dbát zvýšené opatrnosti.
  • Zelená: pláž vhodná ke koupání

Jak se tam dostat

Pokud se vydáte k restauraci Bollullo v blízkosti pláže, můžete se vydat cestou mezi skalami a za pár minut dorazíte na místo.

Můžete se tam dostat také pěšky z Puerto de la Cruz, v tomto případě trvá procházka 45 minut.

Můžete se tam dostat i autobusem, pokud pojedete linkou 376, ale na dlouhou procházku byste si měli vzít pohodlnou obuv. Pokud pojedete autem, jeďte po dálnici směrem na Puerto de la Cruz, zaparkujte tam v místě zvaném El Rincón a pokračujte pěšky, pláž je vzdálená jen několik minut po stupňovitém terénu.

Pláže v Tenerife
Související články:
Související činnosti: