Pierwsza publikacja: 28 stycznia, 2022 |

Playa de Bollullo Plaża

Jest to piękna plaża na Teneryfie, która wciąż pozostaje nieznana dla wielu turystów, dlatego pozostaje magicznym i ekskluzywnym miejscem dla nielicznych szczęśliwców. Położona jest na skraju klifu, który odróżnia ją od miejskiego krajobrazu.

Jeśli jej nie znacie, zapraszamy do jej odwiedzenia, jest to wspaniała plaża z urzekającymi krajobrazami. Przepyszny zapach morza, dźwięki i naturalne widoki, które pomagają nam się zrelaksować i odnaleźć spokój.

Największą liczbę odwiedzających przyjmuje w miesiącach letnich, dlatego należy podjąć środki ostrożności, aby znaleźć miejsce, jeśli chcecie ją odwiedzić w okresie od maja do października.

Lokalizacja

Gmina: La Orotava

Położona jest obok plaży Los Patos i Alcón, które są jedynymi trzema plażami w tej gminie. Pomimo jej oddalenia, nigdy nie brakuje na niej turystów.

Dzika plaża

W przeciwieństwie do plaż miejskich, na plaży Bollullo poczujecie się jak na ucieczce z miasta i wejdziecie do raju, którego nie będziecie chcieli opuścić. Jest ona idealna dla tych, którzy szukają ucieczki od zgiełku miasta i stresu współczesnego świata.

Prezentuje się jako dzika plaża, która pozostała nietknięta przez upływ czasu, a obok niej znajduje się piękna zatoczka, która jest równie urzekająca.

Wiatr z północy wyspy uderza w wody tworząc fale, które nie są niebezpieczne dla kąpieli. To sprawia, że jest to jedna z ulubionych plaż surferów na Teneryfie.

Dzieci są również mile widziane, chętnie bawią się na brzegu i spacerują po piasku, więc cała rodzina może się tam wybrać z pełnym spokojem.

Posiada ona rodzaj drobnego czarnego piasku pochodzenia wulkanicznego, który nadaje jej niepowtarzalne piękno. Turyści uwielbiają leżeć na piasku, aby się opalać i relaksować. Wystarczy zabrać ze sobą ręcznik i dać się ponieść spokojowi morza.

Na plaży można wypożyczyć leżaki, parasole i bary plażowe.

Parking

W pobliskich miejscowościach znajdziecie kilka parkingów z nadzorem i ochroną. Są to płatne parkingi z przystępnymi cenami, gdzie można zostawić samochód od rana do nocy. Należy pamiętać, że są to małe miejsca, więc w szczycie sezonu należy przyjechać wcześniej.

Restauracje

W drodze na plażę znajdziecie kilka restauracji i kawiarni, w których możecie zatrzymać się na coś do jedzenia.

Na plaży znajdziecie kilka małych lokali oferujących jedzenie i napoje w plażowej atmosferze.

Bezpieczeństwo na wodzie

Zwracajcie uwagę na flagi oznaczające jakość wody. Aby dowiedzieć się, jaki jest ich kolor i co oznaczają, postępujcie zgodnie z poniższym przewodnikiem:

  • Czerwony: kąpiel zabroniona
  • Żółta: kąpiel dozwolona, ale należy zachować ostrożność.
  • Zielona: plaża odpowiednia do kąpieli

Jak dojechać

Jeśli udacie się do restauracji Bollullo w pobliżu plaży, możecie pójść ścieżką między skałami i w ciągu kilku minut dotrzecie na miejsce.

Można również dotrzeć tam pieszo z Puerto de la Cruz, w tym przypadku spacer trwa 45 minut.

Można tam dojechać autobusem, wybierając trasę 376, ale należy mieć wygodne buty na długi spacer. Jeśli wybieracie się samochodem, jedźcie autostradą w kierunku Puerto de la Cruz, zaparkujcie w miejscu zwanym El Rincón i kontynuujcie spacer, plaża jest oddalona o kilka minut drogi po trudnym terenie.

Plaże w Teneryfa

Powiązane artykuły:

Chasing the Sun, Embracing the Sea, Capturing the Joy…

0