Playa de Bollullo Plaża

Playa de Bollullo Plaża

Jest to piękna plaża na Teneryfie, która wciąż pozostaje nieznana dla wielu turystów, dlatego pozostaje magicznym i ekskluzywnym miejscem dla nielicznych szczęśliwców. Położona jest na skraju klifu, który odróżnia ją od miejskiego krajobrazu.

Jeśli jej nie znacie, zapraszamy do jej odwiedzenia, jest to wspaniała plaża z urzekającymi krajobrazami. Przepyszny zapach morza, dźwięki i naturalne widoki, które pomagają nam się zrelaksować i odnaleźć spokój.

Największą liczbę odwiedzających przyjmuje w miesiącach letnich, dlatego należy podjąć środki ostrożności, aby znaleźć miejsce, jeśli chcecie ją odwiedzić w okresie od maja do października.

Lokalizacja

Gmina: La Orotava

Położona jest obok plaży Los Patos i Alcón, które są jedynymi trzema plażami w tej gminie. Pomimo jej oddalenia, nigdy nie brakuje na niej turystów.

Dzika plaża

W przeciwieństwie do plaż miejskich, na plaży Bollullo poczujecie się jak na ucieczce z miasta i wejdziecie do raju, którego nie będziecie chcieli opuścić. Jest ona idealna dla tych, którzy szukają ucieczki od zgiełku miasta i stresu współczesnego świata.

Prezentuje się jako dzika plaża, która pozostała nietknięta przez upływ czasu, a obok niej znajduje się piękna zatoczka, która jest równie urzekająca.

Wiatr z północy wyspy uderza w wody tworząc fale, które nie są niebezpieczne dla kąpieli. To sprawia, że jest to jedna z ulubionych plaż surferów na Teneryfie.

Dzieci są również mile widziane, chętnie bawią się na brzegu i spacerują po piasku, więc cała rodzina może się tam wybrać z pełnym spokojem.

Posiada ona rodzaj drobnego czarnego piasku pochodzenia wulkanicznego, który nadaje jej niepowtarzalne piękno. Turyści uwielbiają leżeć na piasku, aby się opalać i relaksować. Wystarczy zabrać ze sobą ręcznik i dać się ponieść spokojowi morza.

Na plaży można wypożyczyć leżaki, parasole i bary plażowe.

Parking

W pobliskich miejscowościach znajdziecie kilka parkingów z nadzorem i ochroną. Są to płatne parkingi z przystępnymi cenami, gdzie można zostawić samochód od rana do nocy. Należy pamiętać, że są to małe miejsca, więc w szczycie sezonu należy przyjechać wcześniej.

Restauracje

W drodze na plażę znajdziecie kilka restauracji i kawiarni, w których możecie zatrzymać się na coś do jedzenia.

Na plaży znajdziecie kilka małych lokali oferujących jedzenie i napoje w plażowej atmosferze.

Bezpieczeństwo na wodzie

Zwracajcie uwagę na flagi oznaczające jakość wody. Aby dowiedzieć się, jaki jest ich kolor i co oznaczają, postępujcie zgodnie z poniższym przewodnikiem:

  • Czerwony: kąpiel zabroniona
  • Żółta: kąpiel dozwolona, ale należy zachować ostrożność.
  • Zielona: plaża odpowiednia do kąpieli

Jak dojechać

Jeśli udacie się do restauracji Bollullo w pobliżu plaży, możecie pójść ścieżką między skałami i w ciągu kilku minut dotrzecie na miejsce.

Można również dotrzeć tam pieszo z Puerto de la Cruz, w tym przypadku spacer trwa 45 minut.

Można tam dojechać autobusem, wybierając trasę 376, ale należy mieć wygodne buty na długi spacer. Jeśli wybieracie się samochodem, jedźcie autostradą w kierunku Puerto de la Cruz, zaparkujcie w miejscu zwanym El Rincón i kontynuujcie spacer, plaża jest oddalona o kilka minut drogi po trudnym terenie.

Plaże w Teneryfa

Playa Fañabé jest zachwycającą, jasną, piaszczystą plażą z bajecznymi...
Playa de Troya I i II to dwie plaże w Costa Adeje. Znajdziesz tu całą zabawę z...
Jest to plaża miejska, bardzo popularna w rejonie Teneryfy i przyjmuje dużą liczbę...
Jest to wspaniała miejska plaża do opalania się i podziwiania morza Teneryfy. Ze...
Jest to plaża miejska położona przy nabrzeżu i promenadzie Puerto Santiago....
Playa de las Vistas, znana również jako Plaża Las Vistas, jest bardzo atrakcyjną...
Znana również jako Playa los Guios, jest to piękna plaża obdarzona przez naturę....
Jest to miejska plaża położona w Costa Adeje, która oferuje wszystko, czego potrzeba...