PLaya de Los Gigantes Plaża

PLaya de Los Gigantes Plaża

Znana również jako Playa los Guios, jest to piękna plaża obdarzona przez naturę. Idealna, aby wybrać się na nią i cieszyć się wspaniałym dniem, wspaniałymi widokami, promieniami słońca, wulkanicznymi skałami i krystalicznie czystą wodą.

Lokalizacja

Gmina: Santiago del Teide

Znajduje się obok centrum turystycznego Acantilado de los Gigantes, w północno-zachodniej części Teneryfy.

Ma duże obłożenie przez większą część roku.

Oferuje on wyjątkowy widok, otrzymasz panoramiczny widok na Acantilado de los Gigantes. Jest to majestatyczny krajobraz, daj się ponieść i kontempluj cuda natury i łaskę, że możesz się nią cieszyć.

Obok plaży znajduje się marina i wioska pełna żeglarzy i zapalonych rybaków. Mowa o wiosce Los Gigantes, ostatnim nadmorskim miasteczku z mieszkańcami w okolicy. Jest to spokojna wioska idealna do odpoczynku i spędzenia kilku dni pełnych ciszy i spokoju.

W tej części wyspy, morze jest spokojne i bezwietrzne, co sprawia, że jest to spokojna plaża, na której można odpocząć i cieszyć się z dziećmi.

Usługi

  • Hamaki
  • Prysznice
  • Kąpiel dla stóp
  • Restauracje
  • Przystanek autobusowy

Piasek

Plaża posiada bardzo drobny, czarny piasek. Tę cechę zawdzięcza wulkanicznemu pochodzeniu, co sprawia, że jest to wyjątkowa plaża o wyjątkowym pięknie.

Znajduje się tu również kilka kamienistych miejsc, ale z dala od wejścia na plażę.

Błękitna Flaga

Należy do plaż wyróżnionych Błękitną Flagą, co oznacza, że jej wody są odpowiednie dla kąpiących się i że plaża oferuje wszystkie usługi dla przyjemności odwiedzających.

Wyróżnienie to dotyczy tylko plaż o odpowiedniej jakości wody i doskonałych usługach.

Dostępność

Parking dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się.

Bezpieczeństwo

Na wybrzeżu znajduje się stanowisko ratownika i ratownicy dbają o bezpieczeństwo kąpiących się.

Zachęcamy do zachowania ostrożności i zwracania uwagi na kolor flag informujących o stanie wody.

Port Los Gigantes

Harbour Puerto de Los Gigantes.min

Port w Los Gigantes obok plaży oferuje wycieczki i wyprawy w morze na obserwację wielorybów i delfinów. Podczas spaceru można podziwiać wspaniałość klifów.

Wycieczki obejmują wizyty na plaży i w wąwozie Masca oraz na Punta de Teno, jednym z najbardziej ukrytych i nieznanych miejsc na wyspie.

Hotele i restauracje

W pobliżu plaży znajduje się wiele restauracji oferujących przepisy na dania rybne. Znajdziecie tu również sklepy, sklepy tytoniowe, sklepy spożywcze i supermarkety.

W miejscowości można wynająć mieszkanie lub zatrzymać się w jednym z hoteli.

Jak dostać się na plażę

Aby dostać się na plażę, proponujemy wynająć samochód w gminie Santiago de Teide, gdzie znajdziecie znaki na drogach wskazujące drogę do klifów.

Plaże w Teneryfa

Powiązane artykuły:

Powiązane działania: