Pierwsza publikacja: 16 czerwca, 2022 |

Co robić w czasie Świąt Bożego Narodzenia na Teneryfie

Na Teneryfie można spędzić Święta Bożego Narodzenia w inny sposób, mamy ciepły klimat, który sprawia, że jesteśmy najlepszą opcją na ucieczkę przed żarłocznym chłodem zimy. Pogoda na Teneryfie w grudniu jest idealna, aby wybrać się nad morze i cieszyć się słońcem i piaskiem.

Rzeczy do zrobienia w czasie Świąt Bożego Narodzenia na Teneryfie

Ulice na całej wyspie wypełnione są żarówkami, dekoracjami świątecznymi i koncertami, co stwarza idealną atmosferę do powitania Dzieciątka Jezus i spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Zjazdy rodzinne

Tenerife - Boat Charter - (2).min

Aby jak najlepiej wykorzystać słońce, najczęściej wybieramy się na plażę, aby zrelaksować się i spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. Mieszkańcy i turyści często wynajmują łódkę na Teneryfie w grudniu, aby odpocząć na morzu.

Wiele osób wita nowy rok na łodzi przy dobrej muzyce, a kiedy wybije 12 kurantów, jedzą winogrona i oglądają pokaz sztucznych ogni. Na koniec wszyscy wychodzą do wody na pierwszą w tym roku kąpiel.

Świąteczny obiad

christmas-table-tenerifeg

Na Teneryfie każdy dom i restauracja przygotowują się do zaprezentowania swoich najlepszych potraw. Popularnym deserem jest Trucha de batata (pstrąg ze słodkich ziemniaków), którego nie można przegapić. Można też skosztować turrones, mantecados de vino i rosquetes.

Na danie główne jada się zazwyczaj szynkę iberyjską i ser, które są głównym składnikiem tej wyspy. Obecne są również ryby, wieprzowina, królik i potrawy z koźląt.

Tradycje świąteczne

W każdym domu choinki wypełnione są prezentami i dobrymi życzeniami. Ale na zewnątrz, na ulicach, również panuje świąteczny nastrój.

Kolędy

Villancicos christmas

Na wyspie wiecznego słońca Boże Narodzenie zaczyna się już w pierwszych dniach grudnia. Kolędy to pierwsze oznaki, że rozpoczął się najbardziej wyjątkowy czas w roku.

Są to tradycyjne pieśni bożonarodzeniowe śpiewane w grupach. Na Teneryfie już od wczesnych godzin porannych ludzie idą ulicami, śpiewając i roznosząc swoją radość pozostałym mieszkańcom.

Tańce bożonarodzeniowe na Teneryfie

Są to tańce na cześć Dzieciątka Jezus, z których najbardziej znany jest Baile de la Cunita, który odbywa się 24 grudnia. W tym dniu ludzie gromadzą się wokół Dzieciątka, śpiewają kolędy i udają, że kołyszą Jego kołyskę.

Przybycie Trzech Mędrców

3 kings tenerife

Wielu aktorów przebiera się stosownie do pory roku, aby zainscenizować przybycie Trzech Mędrców, przedstawić procesję ulicami, a niektórzy wchodzą do domów, aby zostawić prezenty.

Z tych i wielu innych powodów Teneryfa jest najlepszym miejscem na spędzenie Świąt Bożego Narodzenia – dobre jedzenie, świąteczna atmosfera, mnóstwo tradycji, a przede wszystkim promienne słońce, dzięki któremu można pójść na plażę i zanurzyć się w wodzie.

Zarezerwuj przez WhatsApp

Czartery łodzi w Teneryfa

Sporty wodne w Teneryfa

Wycieczki autobusowe w Teneryfa

Wycieczki statkiem w Teneryfa

Wynajem łodzi w Teneryfa

Zalecane rzeczy do zrobienia w Teneryfa

Zarezerwuj przez WhatsApp

Co mówią nasi klienci:
Dean Smith
Dean Smith
17. November, 2022.
Definitely recommend to include in your trip when visiting Tenerife. One of the best days we had! Amazing service and nice touch with water and snacks!
Maria Stanko
Maria Stanko
14. November, 2022.
Es war eine grandiose Reise, das Personal war sehr freundlich und zuvorkommend, das Schiff sauber und das Essen lecker. Sehr beeindruckend waren die Wale, Delfine und die wunderschöne Natur Teneriffas.
Gillian Webster
Gillian Webster
2. November, 2022.
I hired the atlanca boat as a surprise for my husbands 40th birthday and it was honestly the best day and lots of fun. Easy to book, when we arrived Patrick did the paperwork and explained everything then Fran gave us all the safety information on how to ride the boat. Everything was provided and additional special touches were much appreciated. They were both great, really friendly and put us at ease. We had 3 hours booked and we got the full time, everything excellent. Highly recommended. Thank you
Shaun Daymond
Shaun Daymond
28. October, 2022.
Very easy to deal with over WhatsApp. Booked 5 months in advance and had no issues with the booking at all. Boat was lovely and friendly skipper 👍🏻
Banana Palm Bay
Banana Palm Bay
4. August, 2022.
Can only recommend it ;)
Juan Antonio RT
Juan Antonio RT
26. July, 2022.
Hemos disfrutado de un paseo en barco por la costa de Adeje divisadlo cetáceos. Muy recomendable. La tripulación muy amable en todo momento pendiente de nosotros.
younes benkahla
younes benkahla
5. July, 2022.
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Guillermo González Meyer
Guillermo González Meyer
14. June, 2022.
Alquilamos una excursión para ver cetáceos y dar un paseo de 3h. En general la experiencia estuvo bien. Toda la gestión de reserva fue fácil y el trato con Bananapalmbay fue un gusto.
Al llegar al barco tuvimos alguna confusión con lo acordado, pero tras comunicarse la empresa del barco con Bananapalmbay se solucionó y pudimos disfrutar del viaje. Además vimos ballenas piloto.
Powiązane artykuły: