Pierwsza publikacja: 28 stycznia, 2022 |

Playa de las vistas Plaża

Playa de las Vistas, znana również jako Plaża Las Vistas, jest bardzo atrakcyjną plażą dla mieszkańców i reszty Hiszpanów.

Jest również stale przyjmowana przez turystów z całego świata, którzy zakochują się w jej uroku. Największy napływ turystów ma miejsce w okresie letnim, ale przez resztę roku nadal przyciąga średnią liczbę odwiedzających.

Dzięki szeregowi falochronów oferuje bardzo spokojne wody, idealne do odwiedzin z dziećmi. Nie martw się o fale, po prostu ciesz się ciszą, spokojem i relaksem.

Lokalizacja

Gmina: Arona

Znajduje się w południowej części Teneryfy, obok portu Los Cristianos, w miejscowości o tej samej nazwie. Ponieważ jest bardzo blisko do plaży Los Cristianos, można przejść z jednej do drugiej wzdłuż promenady.

Hotele i restauracje

Playa de Las Vistas Tenerife South

Otoczona jest hotelami i mieszkaniami, co sprawia, że jest to jedna z najczęściej odwiedzanych plaż przez turystów przez cały rok.

Promenada Las Vistas jest wyłożona straganami z jedzeniem na wypadek, gdybyś miał ochotę na przekąskę. Znajduje się tu również wiele sklepów, restauracji i McDonalds.

Piasek

Oferuje pyszne złote piaski. Turyści lubią leżeć na piasku, aby się opalić, cieszyć się atlantyckim słońcem i relaksować się przy szumie morza.

Dostępność

Las Vistas jest jedną z dwunastu plaż na Teneryfie, która została określona jako Plaża Dostępna. Oznacza to, że jest ona przystosowana dla osób o ograniczonej mobilności, z rampami i chodnikami dla łatwego dostępu, jak również prysznicami i miejscami parkingowymi dla osób na wózkach inwalidzkich.

Co można tu znaleźć

Leżaki i parasole

Jeśli wolisz pozostać w cieniu, na plaży znajduje się wiele miejsc, w których za opłatą można wypożyczyć wygodne hamaki.

Sport

Wielu turystów wybiera się na plażę, aby dobrze się bawić i zażyć trochę ruchu. Siatkówka jest jednym z najbardziej popularnych sportów plażowych i można w nią tutaj grać. Wzdłuż plaży znajduje się kilka siatek do siatkówki, w które można grać z rodziną i przyjaciółmi.

Jeśli lubicie sporty wodne, możecie skorzystać z jet ski, banana boating i parasailing.

Sztuczna wyspa

Fuente Playa de las Vistas

Jakby jego naturalny urok nie był wystarczający, oferuje on również małą sztuczną wyspę z fontanną, która wystrzeliwuje wodę w niebo ku uciesze odwiedzających. Zrób sobie niepowtarzalne zdjęcia, które będą wyglądały jak coś z morza fantazji.

Parking

Na promenadzie Las Vistas, bardzo blisko plaży znajduje się parking dla portu morskiego. Ponieważ jest to najlepsze miejsce do pozostawienia samochodu, musimy zaznaczyć, że jest on płatny.

Niektórzy turyści szukają wolnego miejsca na pobliskich ulicach, a następnie idą pieszo na plażę. W ten sposób oszczędzają na parkowaniu i jednocześnie korzystają ze spaceru.

Bezpieczeństwo dla wczasowiczów

Na plaży znajduje się stacja ratownicza utworzona przez Czerwony Krzyż. Jest on zawsze pod nadzorem i posiada ratowników, którzy zawsze czuwają, aby nic się nie stało.

Flagi

Mimo, że plaża jest dobrze strzeżona, to do nas należy dbanie o siebie. W tym celu istnieją różne flagi, które wskazują odwiedzającym, jak wygląda woda. Oto kod kolorów, o którym należy zawsze pamiętać:

  • Czerwony: nie nadaje się do kąpieli
  • Żółty: nadaje się do kąpieli, ale z zachowaniem ostrożności.
  • Zielony: nadaje się do kąpieli

Czego nie wolno robić

W celu ochrony plaży i spokoju innych odwiedzających, informuje się, że nie wolno:

  • Przyprowadzać psów
  • biwakować
  • zostawiać niedopałków papierosów na piasku
  • Puszczać muzyki
Plaże w Teneryfa
Powiązane artykuły: