Pierwsza publikacja: 29 marca, 2024 |

Plaża Diego Hernández na Teneryfie Południowej

Playa Diego Hernandez to ukryty klejnot wśród wybrzeża, z pięknymi widokami na zatokę i uroczą dziką przyrodą. To raj dla naturystów, hipisów i miłośników psów.

Cechy Playa Diego Hernandez

Playa Diego Hernández znajduje się na południowo-zachodnim wybrzeżu Teneryfy, między wioskami El puertito i La Caleta w Adeje. Znajduje się bardzo blisko obiektów pola golfowego Costa Adeje.

Plaża łączy w sobie obszary ze złotym piaskiem i inne pokryte skałami. Ma 200 m długości i 25 m szerokości. Z tego miejsca można podziwiać kolorowe zachody słońca na Teneryfie, z wyspą La Gomera w tle.

Ze względu na trudny dostęp, nie jest tak zatłoczona jak inne plaże w okolicy. Jest atrakcyjna dla tych, którzy chcą cieszyć się morzem i słońcem w ciszy i spokoju. Największą liczbę odwiedzających odnotowuje się tu latem, w pozostałych porach roku jest mniej tłoczno.

Zbocza otaczające plażę są pełne kaktusów i tabaibów, roślin charakterystycznych dla wybrzeży Teneryfy. Występuje tu również roślinność halofilna, rodzaj roślin odpornych na sól morską, które przyciągają różne rodzaje ptaków wędrownych. Z tego powodu obszar ten jest uważany za obszar o znaczeniu naukowym.

Jak się tam dostać

Costa de Adeje (droga z plaży Diego Hernández do La Caleta) (2)

Aby go odwiedzić, należy dojechać do ronda łączącego Avenida de los acantilados z Calle Tajore, gdzie znajduje się mały parking, na którym można zostawić samochód. Patrząc w kierunku morza, zobaczysz polną drogę prowadzącą na plażę. Po 15-minutowym spacerze w dół dotrzesz do promiennej plaży Diego Hernandez. Pamiętaj o odpowiednim obuwiu, aby zejść po skalistych ścieżkach otaczających plażę.

Dojazd samochodem ze stolicy, Santa Cruz de Tenerife, zajmuje około godziny.

Można się tam również dostać łodzią od strony morza. Niektóre wycieczki łodzią obejmują przystanek przed plażą Diego Hernández, aby pasażerowie mogli popływać i ochłodzić się po przejażdżce.

Słoneczna i krystalicznie czysta woda

Woda na plaży ma piękny krystaliczny błękit i stopniowo pogłębia się w miarę oddalania się od brzegu. Na ogół jest wolna od fal, oferując bezpieczne miejsce do pływania. Ale nie bądź zbyt pewny siebie, bądź świadomy fal przed kąpielą.

Zaleca się odwiedzanie plaży Diego Hernández podczas odpływu, kiedy jest więcej miejsc dostępnych do leżenia na piasku. Podczas przypływu woda pokrywa całą plażę, pozostawiając odsłonięte tylko skały. Zalecamy sprawdzenie tabeli pływów przed odwiedzeniem plaży https://tablademareas.com/es/islas-canarias/los-cristianos-tenerife#_mareas.

Plaża naturystów

Playa Diego Hernández (6)

Jest to jedna z plaż na Teneryfie, gdzie miłośnicy naturyzmu mogą cieszyć się morzem z pełną swobodą. Jest to również obszar przyjazny zwierzętom domowym, gdzie zwykle zabierają swoje psy, aby dobrze się bawiły w morzu.

Przez wiele lat plaża ta była domem dla hipisów. Mieszkają oni w prymitywnych chatach na klifach za plażą.

Jest to również nielegalny obszar kempingowy, preferowany przez wielu do spędzenia nocy i nawiązania kontaktu z naturą.

Usługi

Playa Diego Hernández (3)

Ponieważ jest to dzika plaża, nie ma tu żadnych usług dla kąpiących się.

W pobliżu plaży nie ma też barów plażowych, restauracji ani hoteli. Zalecamy zabranie ze sobą jedzenia i napojów, a także sprzętu do sportów wodnych, jeśli chcesz w pełni cieszyć się morzem i falami.

Odwiedź Playa Diego Hernandez, aby uciec od zgiełku miasta i tłumów kurortów Teneryfy. Doświadcz morza wszystkimi zmysłami, pozwalając się pieścić świeżej morskiej bryzie i ciepłym promieniom słońca Teneryfy.

Playa Diego Hernández

Plaże w Teneryfa Południowa
Powiązane artykuły: