Prvá publikácia: 30 marca, 2024 |

Pláž Diego Hernández na juhu Tenerife

Playa Diego Hernández je skrytý klenot medzi pobrežím s krásnym výhľadom na záliv a nádherným prostredím divočiny. Je to raj pre nudistov, hippies a milovníkov psov.

Vlastnosti Playa Diego Hernandez

Playa Diego Hernández sa nachádza na juhozápadnom pobreží Tenerife, medzi dedinami El puertito a La Caleta v Adeje. Nachádza sa v tesnej blízkosti zariadení golfového ihriska Costa Adeje.

Pláž je kombináciou oblastí so zlatistým pieskom a iných pokrytých skalami. Je 200 m dlhá a 25 m široká. Môžete odtiaľto pozorovať farebné západy slnka na Tenerife s ostrovom La Gomera v pozadí.

Vďaka svojmu ťažkému prístupu nie je taká preplnená ako iné pláže v tejto lokalite. Je atraktívna pre tých, ktorí si chcú užiť more a slnko v pokoji a tichu. Najviac návštevníkov ju navštevuje v lete, po zvyšok roka je menej preplnená.

Na svahoch okolo pláže rastú kaktusy a tabaiby, rastliny charakteristické pre pobrežie Tenerife. Nachádza sa tu aj halofilná vegetácia, druh rastlín odolných voči morskej soli, ktorá priťahuje rôzne druhy sťahovavých vtákov. Z tohto dôvodu sa táto oblasť považuje za lokalitu vedeckého záujmu.

Ako sa tam dostať

Costa de Adeje (cesta z pláže Diego Hernández do La Caleta) (2)

Ak ho chcete navštíviť, musíte sa dostať na kruhový objazd, ktorý spája Avenida de los acantilados s Calle Tajore, tam nájdete malé parkovisko, kde môžete nechať svoje auto. Pri pohľade smerom k moru uvidíte poľnú cestu vedúcu na pláž. Po 15 minútach chôdze sa dostanete na žiarivú pláž Diego Hernandez. Nezabudnite si obuť vhodnú obuv na zostup po kamenistých cestičkách, ktoré obklopujú pláž.

Z hlavného mesta Santa Cruz de Tenerife to trvá približne hodinu jazdy autom.

Môžete sa tam dostať aj loďou z mora. Niektoré výlety loďou zahŕňajú zastávku pred plážou Diego Hernández, kde môžu cestujúci vystúpiť a po jazde sa schladiť.

Sereno a krištáľovo čistá voda

Voda na pláži je nádherne krištáľovo modrá a postupne sa prehlbuje, ako sa vzďaľujete od brehu. Vo všeobecnosti je bez vĺn, čo ponúka bezpečné miesto na kúpanie. Nebuďte však príliš sebavedomí, pred kúpaním si dajte pozor na vlnobitie.

Pláž Diego Hernández sa odporúča navštíviť počas odlivu, keď je k dispozícii viac plôch na ležanie na piesku. Počas prílivu voda zakrýva celú pláž a obnažené zostávajú len skaly. Pred návštevou pláže odporúčame skontrolovať tabuľku prílivu a odlivu https://tablademareas.com/es/islas-canarias/los-cristianos-tenerife#_mareas.

Naturistická pláž

Playa Diego Hernández (6)

Je to jedna z pláží na Tenerife, kde si milovníci naturizmu môžu úplne slobodne užívať more. Je to tiež oblasť priateľská k domácim miláčikom, kam zvyčajne berú svojich psov, aby sa zabavili v mori.

Táto pláž bola dlhé roky domovom hippies. Žijú v primitívnych chatkách na útesoch za plážou.

Je to tiež oblasť na nelegálne kempovanie, ktorú mnohí uprednostňujú na prenocovanie a kontakt s prírodou.

Služby

Playa Diego Hernández (3)

Keďže ide o divokú pláž, nie sú tu žiadne služby pre kúpajúcich sa.

V blízkosti pláže nenájdete ani plážové bary, reštaurácie či hotely. Ak si chcete naplno užiť more a vlny, odporúčame vám priniesť si jedlo a nápoje, ako aj vybavenie na vodné športy.

Navštívte pláž Playa Diego Hernandez, aby ste unikli hluku mesta a davom ľudí v letoviskách na Tenerife. Vychutnajte si more všetkými zmyslami a nechajte sa pohladiť sviežim morským vánkom a teplými lúčmi tenerifského slnka.

Playa Diego Hernández

Pláže v Tenerife Juh
Súvisiace články: