Prvá publikácia: 30 marca, 2024 |

Playa Grande v Arico na juhu Tenerife

Playa Grande, známa aj ako Playa el Poris, je pre turistov málo známou destináciou. Preto je skvelou voľbou, ak si chcete vychutnať pozoruhodne čistú vodu a vynikajúci výhľad na vrchol Teide, a to buď sami, alebo s rodinou.

Vždy pokojná voda umožňuje deťom aj dospelým kedykoľvek sa bezpečne schladiť. Okrem toho má piesok svetlohnedú farbu a vďaka jemnej štruktúre je leňošenie a zdriemnutie skutočne relaxačným a obohacujúcim zážitkom.

Ďalším pozitívnym aspektom je, že mestská rada mesta Arico má na starosti neustále čistenie tejto pláže, vďaka čomu si ju môže užívať každý.

Lokalita

Playa Grande en El Poris de Abona

Obce: Arico

Nachádza sa v obci Arico na juhu Tenerife, v tesnej blízkosti atraktívneho majáka Punta de Abona.

Hotely a reštaurácie

Playa Grande nie je obklopená bytmi ani hotelmi, v blízkosti však môžete získať domy na prenájom, napríklad „Zone23 Home“, krásny a priestranný dom s výhľadom na more.

Najbližšie bary a reštaurácie sú vzdialené 10 – 15 minút chôdze, napríklad bar-reštaurácia „El Ancla“, kde si môžete vychutnať vynikajúce jedlá z morských plodov.

Piesok

Piesok má svetlohnedý odtieň, ale jeho hlavnou zaujímavosťou je, že je naozaj jemný. Ľahko sa kĺže medzi prstami, vďaka čomu je veľmi príjemný na relaxáciu a hlboký odpočinok.

Dostupnosť

Prístup na pláž je relatívne jednoduchý, pretože sa nachádza necelých 500 metrov od cesty. Má tiež niekoľko chodníkov a rámp, ktoré uľahčujú prístup osobám so zdravotným postihnutím.

Na pláž Playa Grande sa tiež ľahko dostanete pešo alebo verejnou dopravou, takže si môžete vybrať možnosť, ktorá vám najviac vyhovuje.

Parking

Veľmi blízko pláže, necelých 100 metrov od hotela, sa nachádza parkovisko s necelými 50 miestami. S parkovaním tu nebudete mať žiadne problémy, pretože sa zvyčajne nezaplní.

Ak chcete, môžete bez problémov zaparkovať aj pozdĺž cesty.

Bezpečnosť pre návštevníkov

Nejde o rušnú pláž, takže ju nestrážia plavčíci. Je dôležité dodržiavať bežné bezpečnostné opatrenia, aby ste sa vyhli nehodám alebo zlým momentom.

Čo nerobiť

  • Používanie spŕch alebo kúpeľov na nohy
  • Táborenie
  • Kúrenie
  • Kúrenie na grile
  • Vedenie domácich zvierat
  • Vytváranie nadmerného hluku

Na čo treba pamätať

Ak si chcete užiť skutočný relax, pôžitok a spojenie s morom, mali by ste sa uistiť, že v oblasti nie je veľmi veterný deň, pretože by vám to mohlo pokaziť zážitok.

Pláže v Tenerife Juh
Súvisiace články: