Čo robiť v meste La Caleta

Čo robiť v meste La Caleta

Guide

Na tejto stránke nájdete najlepšie a najodporúčanejšie veci, ktoré sa dajú robiť v La Calete. La Caleta je pokojné letovisko nachádzajúce sa na juhu Tenerife v Costa Adeje.

Pozrite si náš prehľad najlepších aktivít v La Calete, aby ste si svoju dovolenku užili čo najlepšie:

 • Prenájom lodí bez licencie
 • Výlet loďou za veľrybami a delfínmi
 • Šnorchlovanie s korytnačkami na Tenerife
 • Balík vodných športov

La Caleta

Dovolenka v La Calete je skvelou príležitosťou na výlety loďou, pozorovanie veľrýb a outdoorové aktivity. Buďte v kontakte s prírodou a ochlaďte sa v nádherných vodách Atlantiku.

La Caleta je veľmi prívetivá rybárska dedinka, ktorú sa oplatí navštíviť, aby ste si oddýchli a načerpali nové sily. Tí, ktorí nás navštívia a spoznajú La Caletu, si zamilujú jej chute a tyrkysové vody. Hovoria, že sa do La Calety vrátia pri svojej ďalšej dovolenke na Tenerife. Mnohí cudzinci si na svoju dovolenku kupujú nehnuteľnosti v La Calete.

Milovníci dobrého jedla často prichádzajú, aby si vychutnali morské plody v La Calete, o ktorých sa hovorí, že sú najlepšie na ostrove. Nenechajte si ujsť príležitosť prísť si oddýchnuť, dať si pohár vína a ochutnať vynikajúcu gastronómiu pri mori.

Letisko Reina Sofia

Najbližšie letisko k La Calete je letisko Tenerife South Airport TFS, známe ako Reina Sofia. Prostredníctvom 150 leteckých spoločností spája Tenerife s rôznymi krajinami Európy a Afriky. V zimnej sezóne zaznamenáva nárast letov kvôli cestujúcim, ktorí prichádzajú na Tenerife za teplejším podnebím. Je to najväčšie letisko na ostrove a najlepšie vybavené na uspokojovanie potrieb cestujúcich. Z letiska sa do zátoky dostanete autobusom, prenajatým autom alebo taxíkom. Kyvadlová doprava sa nachádza pred letiskom.

Prenájom lodí v La Calete

Čo robiť v meste La Caleta

Jednou z najobľúbenejších činností v La Calete je prenájom člna na plavbu po vodách Atlantiku. Z tohto dôvodu začíname náš zoznam aktivít najlepšími možnosťami lodí na prenájom na Tenerife a zoznamom aktivít, ktoré môžete robiť na palube.

Prenájom lode bez kapitána alebo licencie

Ide o báječnú aktivitu, pri ktorej môžete vziať svoju rodinu a priateľov na plavbu, zatiaľ čo vy budete riadiť loď. Lode bez člna sú malé a ľahko sa riadia. Najlepšie na tomto type lodí je, že nepotrebujete kapitána, a keďže sa ľahko riadia, nepotrebujete platný lodný preukaz ako pri väčších lodiach.

Odporúčame vám nasledujúce možnosti, aby ste sa cítili ako námorník a spokojne sa plavili pozdĺž pobrežia Tenerife:

 • RIB čln v Tenerife South Puerto Colon (nie je potrebný vodičský preukaz)
 • Prenájom jachty v Tenerife South bez kapitána (nevyžaduje sa lodný preukaz)

Prenájom plachetnice

tenerife sailing Boat Charter Kosamui

Odporúčame vám zaradiť prenájom plachetnice na Tenerife medzi aktivity v La Calete. Sú to skvelé lode s najlepšími vlastnosťami. Sú ideálne na výlet na more a vychutnanie si pohodového dňa.

Súčasťou itinerára je aj návšteva miesta, kde sa premávajú veľryby. Budete môcť vidieť veľryby, delfíny a iné morské druhy, ktoré žijú v blízkosti pobrežia Tenerife. Malé plachetnice pojmú v priemere až 12 osôb. Itinerár je navrhnutý tak, aby uspokojil najčastejšie požiadavky našich klientov, môžeme sa však prispôsobiť vašim požiadavkám. Stačí, ak nám napíšete na WhatsApp a porozprávame sa.

Výlety na plachetnici vám umožnia zdieľať so svojimi blízkymi úplné súkromie. Kým budete na jednom z obľúbených miest potápačov, ponorte sa hlbšie a šnorchlujte. Budete ohromení veľkou biodiverzitou pobrežia Tenerife.

Tu sú dve z našich najlepších plachetníc na Tenerife:

 • Malé plachetnice v Tenerife Juh
 • Prenájom plachetníc na Tenerife s Kosamui

Lode bez kapitána (s licenciou)

Poskytujeme vám lode, ktoré môžete riadiť sami. Ak sa chcete plaviť na oceáne, kde ste kapitánom vy, máme pre vás to, čo potrebujete. Lode bez kapitána sú vám k dispozícii, aby ste mohli vziať svoju rodinu a priateľov na výlet pozdĺž pobrežia Tenerife.

Na riadenie lodí budete potrebovať platný lodný preukaz. Ak máte akékoľvek otázky, kontaktujte nás a my vám radi pomôžeme. Pozrite si našu ponuku lodí bez kapitána na Tenerife (vyžaduje sa lodný preukaz).

Luxusné jachty v Tenerife Juh

Ak váš zoznam aktivít v La Calete zahŕňa útek k moru, ale chcete to urobiť tým najlepším možným spôsobom, odporúčame vám luxusnú jachtu. Naše jachty sú navrhnuté pre maximálne pohodlie našich hostí.

Luxusná jachta je ako život v paláci, všetko je navrhnuté tak, aby uspokojila aj ten najnáročnejší vkus. Pri prenájme luxusnej jachty je v cene zahrnutá posádka, strava a nápoje. Itinerár je zostavený tak, aby ste si mohli naplno vychutnať more. Súčasťou je aj vybavenie na rybolov a šnorchlovanie, aby ste si dovolenku užili naplno. Užite si na palube našej luxusnej jachty na Tenerife Astondoa 40.

Súkromný prenájom lode

Neptuno Tenerife Private Boat Charter

Súkromný prenájom lode je ďalšou z možností, ako si na Tenerife užiť dovolenku tak, ako to vedia len miestni. Pozývame vás na prenájom súkromnej lode, aby ste mohli osláviť špeciálne udalosti na palube.

Pozvite svojich priateľov a rodinu na oslavy špeciálnych udalostí. Vezmite svojho partnera na romantický výlet a ukážte mu, ako veľmi ho milujete. Je to fantastická aktivita, na ktorú môžete vziať svoj pracovný alebo obchodný tím, aby ste sa zbavili stresu a užili si život pri mori.

Naši klienti si často prenajímajú súkromné lode na Tenerife na oslavy:

 • Narodeniny
 • výročia svadby
 • Rozlúčky so slobodou a rozlúčky so slobodou
 • promócie
 • A oveľa viac

Motorové člny

V La Calete sa môžete venovať rôznym aktivitám. Ak dávate prednosť adrenalínu a cítite vietor v tvári, odporúčame vám prenajať si motorový čln. Pocit je iný ako na väčšom člne, s motorovým člnom lepšie zažijete rýchlosť. Odporúčame vám prenajať si na Tenerife motorový čln Quicksilver 755 Sundeck s kapitánom alebo bez neho.

Potápanie

Try Dive in Tenerife South

Táto oblasť je priaznivo ovplyvnená prírodou. Ekosystém vytvorený podmorskými útesmi priťahuje veľké množstvo morských druhov. Potápajte sa v jej vodách a prežite najfantastickejší zážitok svojej dovolenky. Potápanie a šnorchlovanie sú aktivity v La Calete, ktoré by nemali chýbať na vašom zozname aktivít.

Pre tých, ktorí sa nechcú potápať príliš hlboko, je šnorchlovanie ďalšou úžasnou aktivitou, pri ktorej môžete objavovať podmorské prostredie bez toho, aby ste opustili hladinu. Plávajte popri chobotniciach, morských okúňoch, murénach, korytnačkách a rôznych tropických rybách.

Vďaka ťažko prístupnej oblasti je táto oblasť domovom veľkej biologickej rozmanitosti. V jej vodách koexistujú vápnité riasy, koraly, huby a ďalšie morské druhy.

Pozývame vás ponoriť sa do vôd obklopujúcich útesy a vychutnať si ich sviežosť a biodiverzitu. Rezervujte si jednu z nasledujúcich potápačských aktivít:

 • Potápanie na Tenerife po prvýkrát
 • PADI Scuba Review v južnej časti Tenerife

Výlety na Tenerife

Ak ste prišli na Tenerife a hľadáte aktivity v La Calete, aby ste ostrov spoznali do hĺbky, mali by ste si rezervovať exkurziu so sprievodcom. Nestačí len zostať v hoteli a navštíviť pláž. Mali by ste sa prejsť ulicami Tenerife, stretnúť sa s ľuďmi a vychutnať si priateľskú atmosféru.

Naše exkurzie organizujú profesionáli v tomto odvetví. Sprievodcovia sú plne informovaní o ostrove a jeho tajomstvách. Vždy sa vám dostane priateľského a srdečného zaobchádzania, ktoré si zaslúžite. Spoznajte Tenerife, jeho históriu, krajinu a niektoré anekdoty. Predstavujeme vám dva z našich najlepších výletov na spoznávanie Tenerife:

 • Výlet na Teide, Tenerife
 • Celodenný výlet do Santa Cruz, La Laguna a Taganana, Tenerife

Vodné športy v La Caleta

Jetski in tenerife south

La Caleta je ideálnym miestom na vodné športy. Všetko, čo tu nájdete, vo vás vyvolá extrémne emócie. Príďte si so svojimi priateľmi a rodinou vychutnať nasledujúce vodné športy v blízkosti La Calety:

 • Banánová loď
 • Lietajúce ryby
 • Vodné skútre
 • Parascending
 • Paragliding

Zábavné parky v La Calete

Okrem všetkých aktivít v La Calete, pri ktorých si môžete užiť more, vám odporúčame navštíviť aj zábavné parky. Tenerife má vynikajúcu ponuku parkov, zoologických záhrad a vodných atrakcií.

Navštívte zoologické záhrady na Tenerife, aby ste sa dostali do kontaktu s prírodou a zdieľali so zvieratami zblízka. Nájdete tu prehliadky vtákov a morských živočíchov. Vodné parky vám zasa ponúkajú možnosť užiť si ich bazény a obrovské šmykľavky. Ak chcete vedieť viac, pozrite si náš zoznam aktivít v La Caleta Tenerife na konci textu. Viac informácií o dvoch našich parkoch, ktoré si môže užiť celá rodina, nájdete na nasledujúcich odkazoch:

 • Jungle Park v južnej časti Tenerife
 • Siam Park, vodný park v Tenerife South

Jazda na štvorkolkách v Tenerife South

Jazda na štvorkolkách je ďalšou z aktivít v Los Gigantes, ktorú si nemôžete nechať ujsť. Jazda na štvorkolkách je vzrušujúca a zábavná. Prehliadka zahŕňa nádherné scenérie ostrova a kontrast medzi krajinkami zvyšuje vzrušenie z výletu. Jazdite vysokou rýchlosťou a cíťte vietor v tvári.

Tento typ vozidla je veľmi bezpečný. Pred začiatkom dobrodružstva dostanete aj presné pokyny, aby ste boli oboznámení s najdôležitejšími aspektmi prehliadky a vozidla.

Objavte čaro pobrežia, prejdite sa plantážami s vôňou čerstvej zeme a terénom dotknutým sopečnými lávovými prúdmi.

 • Safari na štvorkolkách na juhu Tenerife
 • Jazda na štvorkolkách na Tenerife

Dopravné služby

Väčšina aktivít uvedených v tejto položke ponúka pre vaše maximálne pohodlie dopravu z La Calety. Pre podrobnejší opis, fotografie a ceny stačí kliknúť na obrázok každej aktivity. Pozrite si aj aktivity v okolí s odchodom z Costa Adeje vo všeobecnosti.

Ak hľadáte aktivity, ktoré môžete robiť so svojím partnerom, odporúčame vám aktivity na Tenerife pre páry.

Kontaktujte nás

Podrobnosti o všetkých aktivitách v La Caleta Tenerife nájdete v zozname nižšie. Kliknutím na aktivitu, ktorú chcete absolvovať, získate ďalšie podrobnosti. Ak by ste si chceli urobiť rezerváciu alebo máte akékoľvek otázky, najjednoduchšie je kontaktovať nás prostredníctvom aplikácie WhatsApp.

 

 

Balíky aktivít na La Caleta
Odporúčané aktivity na La Caleta
Potápanie na La Caleta
Prehliadky ostrovov na La Caleta
Rybárske člny na La Caleta
Safari na štvorkolkách na La Caleta
Tematické parky na La Caleta
Treking na La Caleta
Vodné športy na La Caleta
Vodný skúter na La Caleta
Výlety loďou na La Caleta
Čo hovoria naši zákazníci:
Dean Smith
Dean Smith
17. November, 2022.
Definitely recommend to include in your trip when visiting Tenerife. One of the best days we had! Amazing service and nice touch with water and snacks!
Maria Stanko
Maria Stanko
14. November, 2022.
Es war eine grandiose Reise, das Personal war sehr freundlich und zuvorkommend, das Schiff sauber und das Essen lecker. Sehr beeindruckend waren die Wale, Delfine und die wunderschöne Natur Teneriffas.
Gillian Webster
Gillian Webster
2. November, 2022.
I hired the atlanca boat as a surprise for my husbands 40th birthday and it was honestly the best day and lots of fun. Easy to book, when we arrived Patrick did the paperwork and explained everything then Fran gave us all the safety information on how to ride the boat. Everything was provided and additional special touches were much appreciated. They were both great, really friendly and put us at ease. We had 3 hours booked and we got the full time, everything excellent. Highly recommended. Thank you
Shaun Daymond
Shaun Daymond
28. October, 2022.
Very easy to deal with over WhatsApp. Booked 5 months in advance and had no issues with the booking at all. Boat was lovely and friendly skipper 👍🏻
Banana Palm Bay
Banana Palm Bay
4. August, 2022.
Can only recommend it ;)
Juan Antonio RT
Juan Antonio RT
26. July, 2022.
Hemos disfrutado de un paseo en barco por la costa de Adeje divisadlo cetáceos. Muy recomendable. La tripulación muy amable en todo momento pendiente de nosotros.
younes benkahla
younes benkahla
5. July, 2022.
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Guillermo González Meyer
Guillermo González Meyer
14. June, 2022.
Alquilamos una excursión para ver cetáceos y dar un paseo de 3h. En general la experiencia estuvo bien. Toda la gestión de reserva fue fácil y el trato con Bananapalmbay fue un gusto.
Al llegar al barco tuvimos alguna confusión con lo acordado, pero tras comunicarse la empresa del barco con Bananapalmbay se solucionó y pudimos disfrutar del viaje. Además vimos ballenas piloto.
Súvisiace články:
Pláže v La Caleta