Prvá publikácia: 28 januára, 2022 |

Playa de Puerto Santiago Pláž

Je to mestská pláž, ktorá sa nachádza na nábreží a promenáde v Puerto Santiago. Najviac ju navštevujú obyvatelia mesta, ktorí sem prichádzajú najmä počas letných mesiacov.

Navštevujú ju aj turisti z celého sveta, ktorí hľadajú osviežujúce kúpele a slnečné lúče. Vynikajúca kanárska gastronómia tiež láka mnohých návštevníkov zamilovaných do chutí pobrežia.

Z prístaviska odchádzajú rôzne námorné výlety, aby ste spoznali a vychutnali si prírodné krásy, osviežujúce more a morskú faunu ostrova.

Ponúka teplé podnebie, žiarivé slnko, krištáľovo čisté a pokojné vody na relaxačnú dovolenku. Puerto Santiago ponúka veľa príležitostí na rybolov a morské športy, vďaka čomu je nevyhnutnosťou pre tých, ktorým more leží na srdci.

Lokalita

Obec: Santiago Puerto Santiago: Alajeró

Nachádza sa na juhovýchodnom pobreží ostrova La Gomera, len 10 minút od letiska kanárskeho ostrova La Gomera.

Dostanete sa sem pešo, autom aj medzimestským autobusom.

Playa Santiago sa nachádza v rovnomennej dedine.

V súčasnosti je obec turistickým centrom, ktoré sa rozrastá a rozvíja okolo pláže. Má rozsiahlu turistickú infraštruktúru, golfové ihrisko a známe hotely v okolí.

Služby

  • Kúpele pre nohy
  • Sprchy
  • Upratovanie
  • Prevádzky s jedlom a nápojmi

Piesok

Pobrežie pokrýva čierny piesok sopečného pôvodu, typický pre pláže na tejto strane ostrova. Hojne sa tu vyskytujú kamene, ktoré z nej robia odlišnú, ale zároveň veľmi atraktívnu pláž.

Morské dno

Je hlavnou atrakciou tejto pláže s množstvom jaskýň na potápanie a širokou morskou rozmanitosťou. Pozývame vás, aby ste sa venovali športom, ako je potápanie, jazda na kajaku a šnorchlovanie.

Stánky a reštaurácie

V blízkosti nájdete množstvo stánkov a reštaurácií, ktoré ponúkajú chutné jedlá a potraviny reprezentujúce gastronómiu ostrova. Špeciálne pre odvážne chuťové bunky, ktoré chcú vyskúšať nové jedlá s príchuťou mora.

Nachádza sa tu aj niekoľko barov s hudbou a zábavou, ktoré vám spríjemnia letné večery.

Párty a zábava

Ak budete mať to šťastie a vyrazíte koncom júna, budete sa môcť spolu s dedinčanmi podieľať na oslave táborákov v San Juane. Tento festival sa oslavuje v noci 23. júna s ohňami na pláži, veselosťou a množstvom zábavy.

Pláže v Tenerife
Súvisiace články: